caribou master - en to oc translation catalogue (52 entries)

en: Caribou Preferences
oc: Preferéncias de Caribou

en: Scanning
oc: Balejatge

en: Enable scanning
oc: Activar lo balejatge

en: Enable switch scanning
oc: Activar la seleccion per balejatge

en: Scanning mode
oc: Mòde de balejatge

en: Scanning type, subgroups, rows or linear
oc: Tipe de balejatge, per sosgropes, per linhas o linear

en: Subgroups
oc: Sosgropes

en: Rows
oc: Linhas

en: Step time
oc: Durada de las sequéncias

en: Time between key transitions
oc: Relambi entre lo cambiament de tòca

en: Inverse scanning
oc: Balejatge invèrse

en: Step with the switch, activate by dwelling
oc: Avança per boton, activacion per manteniment

en: Auto-restart scanning
oc: Reaviar lo balejatge automaticament

en: Automatically restart scanning after item activation
oc: Reaviar lo balejatge automaticament aprèp l'activacion d'un element

en: Scan cycles
oc: Cicles de balejatge

en: One
oc: Un

en: Two
oc: Dos

en: Three
oc: Tres

en: Four
oc: Quatre

en: Five
oc: Cinc

en: Input
oc: Entrada

en: Switch device
oc: Periferic de seleccion

en: Switch device, keyboard or mouse
oc: Periferic de seleccion, clavièr o mirga

en: Keyboard
oc: Clavièr

en: Mouse
oc: Mirga

en: Switch key
oc: Tòca de seleccion

en: Key to use with scanning mode
oc: Tòca d'utilizar en mòde balejatge

en: Right shift
oc: Maj. de dreita

en: Left shift
oc: Maj. d'esquèrra

en: Space
oc: Espaci

en: Num lock
oc: Verr. Num.

en: Switch button
oc: Boton de seleccion

en: Mouse button to use in the scanning mode
oc: Boton de mirga d'utilizar en mòde balejatge

en: Button 1
oc: Boton 1

en: Button 2
oc: Boton 2

en: Button 3
oc: Boton 3

en: Antler Preferences
oc: Preferéncias d'Antler

en: Appearance
oc: Aparéncia

en: Keyboard Type
oc: Tipe de clavièr

en: The keyboard geometry Caribou should use
oc: L'agençament de clavièr que Caribou deu utilizar

en: The keyboard geometry determines the shape and complexity of the keyboard, it could range from a 'natural' look and feel good for composing simple text, to a fullscale keyboard.
oc: L'agençament del clavièr definís sa forma e sa complexitat. Aquò pòt anar d'un design « simple » per sasir sonque de tèxte, a una disposicion plan mai completa.

note: Translators: Keyboard type (similar to touch/tactile device)
en: Touch
oc: Tactil

note: Translators: Keyboard type (conventional keyboard)
en: Full scale
oc: Complet

note: Translators: Keyboard type (scanned grid by rows/columns)
en: Scan
oc: Amb balejatge

en: Use System Theme
oc: Utilizar lo tèma sistèma

en: Minimum Alpha
oc: Alfa minimum

en: Minimal opacity of keyboard
oc: Opacitat minimum del clavièr

en: Maximum Alpha
oc: Alfa maximum

en: Maximal opacity of keyboard
oc: Opacitat maximum del clavièr

en: Maximum Distance
oc: Distància maximum

en: Maximum distance when keyboard is hidden
oc: Distància maximum pel clavièr amagat

en: - accessibility event monitoring daemon for screen keyboard
oc: - servici a l'escota dels eveniments d'accessibilitat pel clavièr virtual
