caribou master - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Caribou Preferences
ro: Preferințe Caribou

en: Scanning
ro: Scanare

en: Enable scanning
ro: Activează scanarea

en: Enable switch scanning
ro: Activează scanarea prin comutare

en: Scanning mode
ro: Modul de scanare

en: Scanning type, subgroups, rows or linear
ro: Tip scanare, subgrupuri, pe rânduri sau liniar

en: Subgroups
ro: Subgrupuri

en: Rows
ro: Rânduri

en: Linear
ro: Liniar

en: Step time
ro: Durata pasului

en: Time between key transitions
ro: Timpul între tranzițiile tastelor

en: Inverse scanning
ro: Scanare inversă

en: Step with the switch, activate by dwelling
ro: Avansează cu comutatorul, activează prin zăbovire

en: Auto-restart scanning
ro: Repornește automat scanarea

en: Automatically restart scanning after item activation
ro: Repornește automat scanarea după activarea elementului

en: Scan cycles
ro: Cicluri de scanare

en: One
ro: Unul

en: Two
ro: Două

en: Three
ro: Trei

en: Four
ro: Patru

en: Five
ro: Cinci

en: Input
ro: Intrare

en: Switch device
ro: Dispozitiv de comutare

en: Switch device, keyboard or mouse
ro: Dispozitiv de comutare, tastatură sau maus

en: Keyboard
ro: Tastatură

en: Mouse
ro: Maus

en: Switch key
ro: Tastă de comutare

en: Key to use with scanning mode
ro: Tastă utilizată cu modul de scanare

en: Right shift
ro: Shift dreapta

en: Left shift
ro: Shift stânga

en: Space
ro: Spațiu

en: Num lock
ro: Num Lock

en: Switch button
ro: Buton de comutare

en: Mouse button to use in the scanning mode
ro: Butonul mausului ce va fi utilizat în modul de scanare

en: Button 1
ro: Butonul 1

en: Button 2
ro: Butonul 2

en: Button 3
ro: Butonul 3

en: Antler Preferences
ro: Preferințe Antler

en: Appearance
ro: Aspect

en: Keyboard Type
ro: Tip tastatură

en: The keyboard geometry Caribou should use
ro: Geometria tastaturii pe care Caribou ar trebui să o utilizeze

en: The keyboard geometry determines the shape and complexity of the keyboard, it could range from a 'natural' look and feel good for composing simple text, to a fullscale keyboard.
ro: Geometria tastaturii determină forma și complexitatea tastaturii, acesta ar putea varia de la un aspect „natural” potrivit compunerii de texte simple, la o tastatură completă.

note: Translators: Keyboard type (similar to touch/tactile device)
en: Touch
ro: Tactilă

note: Translators: Keyboard type (conventional keyboard)
en: Full scale
ro: Completă

note: Translators: Keyboard type (scanned grid by rows/columns)
en: Scan
ro: Scanare

en: Use System Theme
ro: Folosește tema sistemului

en: Minimum Alpha
ro: Alfa minim

en: Minimal opacity of keyboard
ro: Opacitate minimă a tastaturii

en: Maximum Alpha
ro: Alfa maxim

en: Maximal opacity of keyboard
ro: Opacitate maximă a tastaturii

en: Maximum Distance
ro: Distanța maximă

en: Maximum distance when keyboard is hidden
ro: Distanța maximă atunci când tastatura este ascunsă

en: - accessibility event monitoring daemon for screen keyboard
ro: - daemon de monitorizare a evenimentelor de accesibilitate pentru tastatura de pe ecran
