caribou master - en to si translation catalogue (49 entries)

en: Caribou Preferences
si: Caribou අභිමතයන්

en: Scanning
si: පරිලෝකනය

en: Enable scanning
si: පරිලෝකනය සක්‍රිය කර ඇත

en: Enable switch scanning
si: ස්විචිය පරිලෝකනය සක්‍රිය කිරීම

en: General
si: සාමාන්‍ය

en: Scanning mode
si: පරිලෝකන අකාරය

en: Scanning type, subgroups, rows or linear
si: පරිලෝකන වර්ගය, උප ගොණු , තීරු වශයෙන්, දික් අතට.

en: Subgroups
si: උප ගොණු

en: Rows
si: තීරු

en: Linear
si: රේඛීය

en: Step time
si: අදියර කාලය

en: Time between key transitions
si: ප්‍රධාන මාරුවීම් දෙකක් අතර කාලය

en: Inverse scanning
si: ප්‍රතිලෝම පරිලෝකනය

en: Step with the switch, activate by dwelling
si: ස්විචය සමගම අදියරය කරන්න

en: Auto-restart scanning
si: ස්වයංක්‍රීය පරිලෝකනය නැවත පටන්ගැන්ම

en: Automatically restart scanning after item activation
si: අයිතමය සක්‍රිය කිරීමෙන් පසුව ස්වයංක්‍රියව පරිලෝකනය නැවත පටන් ගන්න

en: Scan cycles
si: පරිලෝකන චක්‍රය

en: One
si: එක

en: Two
si: දෙක

en: Three
si: තුන

en: Four
si: හතර

en: Five
si: පහ

en: Input
si: ආදානය

en: Switch device
si: උපකරණය සිරුමාරුව

en: Switch device, keyboard or mouse
si: යතුරු පුවරුව හා මුසිකය හුවමාරු කරන්න

en: Keyboard
si: යතුරු පුවරුව

en: Mouse
si: මුසිකය

en: Switch key
si: යතුරු මාරුව

en: Key to use with scanning mode
si: පරිලෝකන අවධියේ භාවිත වන යතුරු

en: Right shift
si: දකුණු ශිෆ්ටය

en: Left shift
si: වම් ශිෆ්ටය

en: Space
si: ස්පේස් යතුර

en: Switch button
si: මාරුකිරීමේ බොත්තම

en: Mouse button to use in the scanning mode
si: පරිලෝකන අවධියේ භාවිත වන මුසික බොත්තම

en: Button 1
si: 1 වන බොත්තම

en: Button 2
si: 2 වන බොත්තම

en: Button 3
si: 3 වන බොත්තම

en: Antler Preferences
si: අභිමතයන් වෙනස් කරන්න

en: Appearance
si: මුහුණවර

en: Keyboard Type
si: යතුරු පුවරු වර්ගය

note: Translators: Keyboard type (conventional keyboard)
en: Full scale
si: විශාල ප්‍රමාණයේ

note: Translators: Keyboard type (scanned grid by rows/columns)
en: Scan
si: පරිලෝකනය

en: Use System Theme
si: පද්ධතියේ තේමාව භාවිත කරන්න

en: Minimum Alpha
si: ඇල්ෆා අවම

en: Minimal opacity of keyboard
si: යතුරු පුවරුවේ අවම පාරාන්ධතාවය

en: Maximum Alpha
si: ඇල්ෆා උපරිම

en: Maximal opacity of keyboard
si: යතුරු පුවරුවේ උපරිම  පාරාන්ධතාවය

en: Maximum Distance
si: උපරිම දුර

en: Maximum distance when keyboard is hidden
si: යතුරු පුවරුව වසන් කර ඇති විටදී උපරිම දුර
