caribou master - en to ug translation catalogue (56 entries)

en: Caribou Preferences
ug: Caribou مايىللىقى

en: Scanning
ug: تەكشۈرۈۋاتىدۇ

en: Enable scanning
ug: تەكشۈرۈشنى ئىناۋەتلىك قىل

en: Enable switch scanning
ug: تەكشۈرۈشنى ئالماشتۇرۇشنى ئىناۋەتلىك قىل

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Scanning mode
ug: تەكشۈرۈش ئۇسۇلى

en: Scanning type, subgroups, rows or linear
ug: تەكشۈرۈش تىپى، تارماق گۇرۇپپىلار، قۇرلار ياكى سىزىقلىق

en: Subgroups
ug: تارماق گۇرۇپپىلار

en: Rows
ug: قۇرلار

en: Linear
ug: سىزىقلىق

en: Step time
ug: قوزغالغاندا ئەڭ ئاخىرقى دىئالوگنى يۈكلىمە

en: Time between key transitions
ug: كۇنۇپكا ئالمىشىشقىچە بولغان ۋاقىت

en: Inverse scanning
ug: تەتۈر تەكشۈرۈش

en: Step with the switch, activate by dwelling
ug: ئۈزچاتتا ئىلگىرىلەپ، توختىغاندا ئاكتىپلىسۇن

en: Auto-restart scanning
ug: تەكشۈرۈشنى ئاپتوماتىك قايتا باشلاش

en: Automatically restart scanning after item activation
ug: تۈر ئاكتىپلانغاندىن كېيىن تەكشۈرۈشنى ئاپتوماتىك باشلايدۇ

en: Scan cycles
ug: تەكشۈرۈش دەۋرى

en: One
ug: بىر

en: Two
ug: ئىككى

en: Three
ug: ئۈچ

en: Four
ug: تۆت

en: Five
ug: بەش

en: Input
ug: كىرگۈز

en: Switch device
ug: ئۈسكۈنە ئالماشتۇر

en: Switch device, keyboard or mouse
ug: ئۈسكۈنە، ھەرپتاختا ياكى چاشقىنەك ئالماشتۇرىدۇ

en: Keyboard
ug: ھەرپتاختا

en: Mouse
ug: چاشقىنەك

en: Switch key
ug: ئالماشتۇرۇش كۇنۇپكىسى

en: Key to use with scanning mode
ug: تەكشۈرۈش ئۇسۇلىدا ئىشلىتىدىغان كۇنۇپكا

en: Right shift
ug: ئوڭ Shift

en: Left shift
ug: سول Shift

en: Space
ug: بوشلۇق

en: Switch button
ug: ئالماشتۇرۇش توپچىسى

en: Mouse button to use in the scanning mode
ug: تەكشۈرۈش ئۇسۇلىدا ئىشلىتىدىغان چاشقىنەك توپچىسى

en: Button 1
ug: توپچا 1

en: Button 2
ug: توپچا 2

en: Button 3
ug: توپچا 3

en: Error starting %s
ug: %s نى باشلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: In order to use %s, accessibility needs to be enabled. Do you want to enable it now?
ug: %s ئۈچۈن قوشۇمچە ئىقتىدار(accessibility)نى ئىناۋەتلىك قىلىش زۆرۈر. ھازىرلا ئىناۋەتلىك قىلامسىز؟

en: Accessibility has been enabled. Log out and back in again to use %s.
ug: قوشۇمچە ئىقتىدار(accessibility) ئىناۋەتلىك قىلىندى. %s نى ئىشلىتىش ئۈچۈن چىقىپ قايتا كىرىڭ.

en: WARNING - Caribou: unhandled editable widget:
ug: ئاگاھلاندۇرۇش - Caribou : باشقۇرۇلمىغان تەھرىرلىگىلى بولىدىغان كىچىك ئەپ:

en: Antler Preferences
ug: Antler مايىللىقى

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈشى

en: Keyboard Type
ug: ھەرپتاختا تىپى

en: The keyboard geometry Caribou should use
ug: كارىبو(Caribou) ئىشلىتىدىغان ھەرپتاختىنىڭ شەكلى

en: The keyboard geometry determines the shape and complexity of the keyboard, it could range from a 'natural' look and feel good for composing simple text, to a fullscale keyboard.
ug: ھەرپتاختىنىڭ شەكلى بولسا ھەرپتاختىنىڭ شەكلى ۋە مۇرەككەپلىكىنى بەلگىلەيدۇ. كۆرۈنۈشى ‹تەبىئىي› ۋە ئاددىي تېكىستلەرنى كىرگۈزۈشكە ئەپلىك بولۇشتىن سىرت يەنە، ئىقتىدارى تولۇق بولغان ھەرپتاختىسى دېگەندەك ھەر خىل بولىدۇ.

note: Translators: Keyboard type (similar to touch/tactile device)
en: Touch
ug: چەك

note: Translators: Keyboard type (conventional keyboard)
en: Full scale
ug: تولۇق ئۆلچەك

note: Translators: Keyboard type (scanned grid by rows/columns)
en: Scan
ug: تەكشۈر

en: Use System Theme
ug: سىستېما ئۆرنىكىنى ئىشلەت

en: Minimum Alpha
ug: ئەڭ كىچىك ئالفا

en: Minimal opacity of keyboard
ug: ھەرپتاختىنىڭ ئەڭ كىچىك غۇۋالىقى

en: Maximum Alpha
ug: ئەڭ چوڭ ئالفا

en: Maximal opacity of keyboard
ug: ھەرپتاختىنىڭ ئەڭ چوڭ غۇۋالىقى

en: Maximum Distance
ug: ئەڭ چوڭ ئارىلىق

en: Maximum distance when keyboard is hidden
ug: ھەرپتاختىسى يوشۇرۇن بولغۇچە بولغان ئاڭ چوڭ ئارىلىق
