xfce-apps.catfish - en to ast translation catalogue (131 entries)

en: Catfish File Search
ast: Gueta de ficheros Catfish

en: File search
ast: Gueta de ficheros

en: Search the file system
ast: Gueta nel sistema de ficheros

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: files;find;locate;lookup;search;
ast: archivos;atopar;guetar;gueta;

en: Catfish Preferences
ast: Axustes de Catfish

en: _Close
ast: _Zarrar

en: Classic (_Titlebar)
ast: Clásicu (Barra de_títulu)

en: _Modern (CSD)
ast: _Modernu (CSD)

en: Your new window layout will be applied after restarting Catfish.
ast: La to nueva distribución de ventanes afitarase dempués de reaniciar Catfish.

en: Window Layout
ast: Diseñu de ventanes

en: Show _hidden files in the results
ast: Amosar ficheros anubríos nos resultaos (_h)

en: Show filter _sidebar
ast: Amosar barra llateral de filtriu (_s)

en: Show file sizes in binary format
ast: Amosar tamañu de ficheru en formatu binariu

en: Uncheck to show file size in decimal format
ast: Desmarcar p'amosar el tamañu del ficheru en formatu decimal

en: Display Options
ast: Opciones de pantalla

en: Appearance
ast: Aspeutu

en: Path
ast: Ruta

en: Add Directory...
ast: Añedir direutoriu...

en: _Add
ast: _Añedir

en: Remove Directory
ast: Desaniciar direutoriu

en: _Remove
ast: Desanicia_r

en: Exclude Directories
ast: Escluyir direutorios

en: Close the search _window after opening a file
ast: Zarrar ventana de gueta dempués d'abrir un ficheru (_w)

en: Search within compressed files (.zip, .odt, .docx)
ast: Guetar endientru de los ficheros comprimíos (.zip, .odt, .docx)

en: Miscellaneous
ast: Varios

en: Advanced
ast: Avanzáu

en: Select a Folder
ast: Seleicionar un direutoriu

en: Folder not found!
ast: ¡Nun s'atopó la carpeta!

note: Restore Cancel button Buttons
en: Cancel
ast: Encaboxar

en: Select Folder
ast: Escoyer carpeta

en: _Open
ast: Abrir (_o)

en: _Open with...
ast: _Abrir con...

note: This menu contains the menu items: _Open, Show in _File Manager, _Copy Location, Save _As, _Delete
en: Show in _File Manager
ast: Amosar nel xestor de _ficheros

note: This menu contains the menu items: _Open, Show in _File Manager, _Copy Location, Save _As, _Delete
en: _Copy Location
ast: _Copiar asitiamientu

en: _Save as...
ast: Guardar comu (_s)

en: _Delete...
ast: _Desaniciar...

en: File Extensions
ast: Estensiones de ficheru

en: Enter a comma-separated list of file extensions (e.g. odt, png, txt)
ast: Introducir una llista d'estensiones de ficheru separtaes por comes (e.x. odt, png, txt)

en: Documents
ast: Documentos

en: Folders
ast: Carpetes

en: Images
ast: Imáxenes

en: Music
ast: Música

en: Applications
ast: Aplicaciones

en: Archives
ast: Archivos

en: Other
ast: Otros

en: Extension...
ast: Estensiones...

en: Any time
ast: Cuandu seya

en: Today
ast: Güei

en: This week
ast: Esta selmana

en: This month
ast: Esti mes

en: Custom...
ast: Personalizáu...

en: Go to Today
ast: Dir a güei

en: <b>Start Date</b>
ast: <b>Data d'entamu</b>

en: <b>End Date</b>
ast: <b>Data de fin</b>

en: Update
ast: Anovar

en: The search database is more than 7 days old.  Update now?
ast: La base de datos de gueta tien más de 7 díes. ¿Quies anovala agora?

en: File Type
ast: Triba de ficheru

en: Modified
ast: Modificáu

en: Results will be displayed as soon as they are found.
ast: Los resultaos amosaranse en cuantes s'atopen.

en: Unlock
ast: Desbloquiar

en: <b>Database:</b>
ast: <b>Base de datos:</b>

en: <b>Updated:</b>
ast: <b>Anováu:</b>

en: <big><b>Update Search Database</b></big>
ast: <big><b>Anovar base de datos de gueta</b></big>

en: For faster search results, the search database needs to be refreshed.
    This action requires administrative rights.
ast: Pa que los resultaos seyan más rápidos, precísase l'anovamientu de la base de datos de gueta.
    Asta aición requier drechos alministrativos.

en: Update Search Database
ast: Anovar base de datos de gueta

en: Search for files
ast: Guetar ficheros

en: Compact List
ast: Llista compacta

en: Thumbnails
ast: Miniatures

en: Show _sidebar
ast: Amo_sar barra llateral

en: Show _hidden files
ast: Amosar ficheros anubríos (_h)

en: Search file _contents
ast: Amosar _conteníos del ficheru

en: _Match results exactly
ast: Guetar resultaos esactos

en: _Refresh search index...
ast: Anova_r indiz de gueta...

en: _Preferences
ast: _Preferencies

en: _About
ast: _Tocante a

en: Usage: %prog [options] path query
ast: Usu: %prog [opciones] ruta consulta

en: Show debug messages (-vv will also debug catfish_lib)
ast: Amosar mensaxes de depuración (-vv también va depurar catfish_lib)

en: Use large icons
ast: Emplegar iconos grandes

en: Use thumbnails
ast: Emplegar miniatures

en: Display time in ISO format
ast: Amosar hora en formatu ISO

note: Translators: Do not translate PATH, it is a variable.
en: Set the default search path
ast: Afitar la ruta de gueta predeterminada

en: Perform exact match
ast: Resultau esactu

en: Include hidden files
ast: Incluyir ficheros anubríos

en: Perform fulltext search
ast: Guetar too'l testu

en: If path and query are provided, start searching when the application is displayed.
ast: Si se dan la ruta ya la consulta, entamar la gueta cuandu s'amuese la aplicación.

en: set a default column to sort by (name|size|path|date|type),(asc|desc)
ast: afitar una columna predeterminada pa axeitar sigún (nome|tamañu|ruta|data|triba),(asc|desc)

note: Translators: this text is displayed next to a filename that is not utf-8 encoded.
en: %s (invalid encoding)
ast: %s (codificación non válida)

en: Unknown
ast: Desconocíu

en: Never
ast: Enxamás

en: Enter your query above to find your files
    or click the %s icon for more options.
ast: Introduz la to consulta enriba p'atopar los tos ficheros
    o dai clic a l'iconu %s pa más opciones.

en: An error occurred while updating the database.
ast: Hebu un fallu de mientres d'anovaba la base de datos.

en: Authentication failed.
ast: Fallu d'autentificación.

en: Authentication cancelled.
ast: Autentificación encaboxada.

en: Search database updated successfully.
ast: La base de datos de gueta anovose dafechu.

note: Update the Cancel button to Close, make it default
en: Close
ast: Zarrar

note: Set the dialog status to running.
en: Updating...
ast: Anovando...

en: Stop Search
ast: Aparar gueta

en: Search is in progress...
    Press the cancel button or the Escape key to stop.
ast: Guetando…
    Primi el botón encaboxar o la tecla Escape p'aposar la gueta.

en: Begin Search
ast: Entamar gueta

en: No folder selected.
ast: Nun hai direutoriu seleicionáu.

en: Folder not found.
ast: Nun se atopó'l direutoriu.

en: "%s" could not be opened.
ast: Nun pudo abrise "%s".

en: "%s" could not be saved.
ast: Nun pudo guardase "%s".

en: "%s" could not be deleted.
ast: Nun pudo desaniciase "%s".

en: Save "%s" as...
ast: Guardar "%s" comu...

en: Are you sure that you want to 
    permanently delete "%s"?
ast: ¿De xuru que quies 
    desaniciar dafechu "%s"?

en: Are you sure that you want to 
    permanently delete the %i selected files?
ast: ¿De xuru que quies 
    desaniciar dafechu los "%i" ficheros esbillaos?

en: If you delete a file, it is permanently lost.
ast: Si desanicies un ficheru, perderase pa siempres.

en: Filename
ast: Nome de ficheru

en: Size
ast: Tamañu

en: Location
ast: Allugamientu

en: Preview
ast: Previsualización

en: Details
ast: Detalles

en: Open with default applications
ast: Abrir con programa predetermináu

en: Open with
ast: Abrir con

en: Yesterday
ast: Ayeri

en: No files found.
ast: Nun s'atoparon ficheros.

en: Try making your search less specific
    or try another directory.
ast: Tenta facer una gueta mas xeneral
    o preba n'otru direutoriu.

en: 1 file found.
ast: Atopose 1 ficheru.

en: %i files found.
ast: Atoparonse %i ficheros.

en: Searching...
ast: Guetando...

en: Catfish is a versatile file searching tool.
ast: Catfish ye una ferramienta de gueta de ficheros perafayadiza.

en: Password Required
ast: Ríquese conseña

en: Incorrect password... try again.
ast: Conseña non correcha. Téntalo otra vegada.

en: Password:
ast: Contraseña:

en: Enter your password to
    perform administrative tasks.
ast: Introduz una conseña pa
    facer llabores alministratives.

en: The application '%s' lets you
    modify essential parts of your system.
ast: La aplicación '%s' permitete
    modificar partes del megollu del to sistema.

en: Versatile file searching tool
ast: Ferramienta de gueta de ficheros afayadiza

en: Catfish is a small, fast, and powerful file search utility. Featuring a minimal interface with an emphasis on results, it helps users find the files they need without a file manager. With powerful filters such as modification date, file type, and file contents, users will no longer be dependent on the file manager or organization skills.
ast: Catfish ye una utilidá de gueta pequeña, celerina ya potente. Ufre una interfaz mínima ya enfótase nos resultaos. Aida a los usuarios a atopar los archivos que precisen ensin un xestor de ficheros. Tien poderoses capacidaes de filtriáu (Sigún fecha d'edición, triba de ficheru, conteníu…). Los usuarios ya nun van ser dependientes del xestor de ficheros o de la so capacidá d'axeitamientu.

en: The main Catfish window displaying image search results
ast: La ventana principal de Catfish amosando los resultaos de una gueta d'imaxe

en: The main Catfish window displaying available filters and filtered search results
ast: La ventana principal de Catfish amosando los filtrios disponibles ya los resultaos de gueta ya filtriaos
