xfce-apps.catfish - en to pl translation catalogue (137 entries)

en: Catfish File Search
pl: Wyszukiwarka plików Catfish

en: File search
pl: Wyszukiwanie plików

en: Search the file system
pl: Przeszukuje zawartość systemu plików

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: files;find;locate;lookup;search;
pl: pliki;znajdź;wyszukaj;zlokalizuj;szukaj;

en: Catfish Preferences
pl: Preferencje wyszukiwarki

en: _Close
pl: Za_mknij

en: Classic (_Titlebar)
pl: _Klasyczny (pasek tytułu)

en: _Modern (CSD)
pl: _Nowoczesny (CSD)

en: Your new window layout will be applied after restarting Catfish.
pl: Nowy układ okna zostanie zastosowany po ponownym uruchomieniu programu Catfish.

en: Window Layout
pl: Układ okna

en: Show _hidden files in the results
pl: Pokaż _ukryte pliki w wynikach

en: Show filter _sidebar
pl: Pokaż pasek _boczny filtru

en: Show file sizes in binary format
pl: Pokaż rozmiary plików w formacie binarnym

en: Uncheck to show file size in decimal format
pl: Odznacz, aby pokazywać rozmiar pliku w formacie dziesiętnym

en: Display Options
pl: Opcje wyświetlania

en: Appearance
pl: Wygląd

en: Path
pl: Ścieżka

en: Add Directory...
pl: Dodaj katalog...

en: _Add
pl: _Dodaj

en: Remove Directory
pl: Usuń katalog

en: _Remove
pl: _Usuń

en: Exclude Directories
pl: Wyklucz katalogi

en: Close the search _window after opening a file
pl: Zamknij okno _wyszukiwania po otwarciu pliku

en: Search within compressed files (.zip, .odt, .docx)
pl: Przeszukaj w plikach skompresowanych (.zip, .odt, .docx)

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Select a Folder
pl: Wybierz katalog

en: Folder not found!
pl: Nie znaleziono katalogu!

note: Restore Cancel button Buttons
en: Cancel
pl: Anuluj

en: Select Folder
pl: Wybierz katalog

en: _Open
pl: _Otwórz

en: _Open with...
pl: _Otwórz za pomocą...

note: This menu contains the menu items: _Open, Show in _File Manager, _Copy Location, Save _As, _Delete
en: Show in _File Manager
pl: Pokaż w _menedżerze plików

note: This menu contains the menu items: _Open, Show in _File Manager, _Copy Location, Save _As, _Delete
en: _Copy Location
pl: S_kopiuj położenie

en: _Save as...
pl: _Zapisz jako...

en: _Delete...
pl: _Usuń...

en: File Extensions
pl: Rozszerzenia plików

en: Enter a comma-separated list of file extensions (e.g. odt, png, txt)
pl: Wpisz rozdzieloną przecinkami listę rozszerzeń plików (np. odt, png, txt)

en: Documents
pl: Dokumenty

en: Folders
pl: Katalogi

en: Images
pl: Obrazy

en: Music
pl: Muzyka

en: Videos
pl: Filmy

en: Applications
pl: Programy

en: Archives
pl: Archiwa

en: Other
pl: Inne

en: Extension...
pl: Rozszerzenie...

en: Any time
pl: Kiedykolwiek

en: Today
pl: Dzisiaj

en: This week
pl: W tym tygodniu

en: This month
pl: W tym miesiącu

en: Custom...
pl: Niestandardowy...

en: Go to Today
pl: Przejdź do bieżącej daty

en: <b>Start Date</b>
pl: <b>Data początkowa</b>

en: <b>End Date</b>
pl: <b>Data końcowa</b>

en: Update
pl: Aktualizuj

en: The search database is more than 7 days old.  Update now?
pl: Baza danych wyszukiwania ma ponad 7 dni. Czy ją zaktualizować?

en: File Type
pl: Typ pliku

en: Modified
pl: Zmodyfikowano

en: Results will be displayed as soon as they are found.
pl: Wyniki zostaną wyświetlone natychmiast po ich znalezieniu.

en: Unlock
pl: Odblokuj

en: <b>Database:</b>
pl: <b>Baza danych:</b>

en: <b>Updated:</b>
pl: <b>Zaktualizowano:</b>

en: <big><b>Update Search Database</b></big>
pl: <big><b>Aktualizacja bazy danych wyszukiwania</b></big>

en: For faster search results, the search database needs to be refreshed.
    This action requires administrative rights.
pl: Celem uzyskania szybszych wyników wyszukiwania należy odświeżyć bazę danych wyszukiwania.
    Ta czynność wymaga uprawnień administratora.

en: Update Search Database
pl: Aktualizacja bazy danych wyszukiwania

en: Search for files
pl: Wyszukaj pliki

en: Compact List
pl: Wyświetla wyniki na zwartej liście

en: Thumbnails
pl: Wyświetla wyniki jako miniatury

en: Show _sidebar
pl: Pokaż _pasek boczny

en: Show _hidden files
pl: Pokaż _ukryte pliki

en: Search file _contents
pl: Przeszukaj _zawartość plików

en: _Match results exactly
pl: _Dopasuj wyniki dokładnie

en: _Refresh search index...
pl: _Odśwież indeks wyszukiwania...

en: _Preferences
pl: P_referencje

en: _About
pl: O programi_e

en: Usage: %prog [options] path query
pl: Użycie: %prog [opcje] ścieżka zapytanie

en: Show debug messages (-vv will also debug catfish_lib)
pl: Wypisuje komunikaty diagnozowania błędów (opcja -vv uwzględni również catfish_lib)

en: Use large icons
pl: Używa dużych ikon

en: Use thumbnails
pl: Używa miniatur

en: Display time in ISO format
pl: Wypisuje godzinę w formacie ISO

note: Translators: Do not translate PATH, it is a variable.
en: Set the default search path
pl: Ustawia domyślną ścieżkę wyszukiwania

en: Perform exact match
pl: Przeprowadza dokładne dopasowanie

en: Include hidden files
pl: Uwzględnia pliki ukryte

en: Perform fulltext search
pl: Wyszukuje pełny tekst

en: If path and query are provided, start searching when the application is displayed.
pl: Jeśli podano ścieżkę i zapytanie, wyszukiwanie rozpoczyna się, gdy program jest wyświetlony.

en: set a default column to sort by (name|size|path|date|type),(asc|desc)
pl: ustawienie domyślnej kolumny do sortowania według (nazwa|rozmiar|ścieżka|data|typ),(rosn.|male.)

en: Close after selecting a file
pl: Zamknij po wybraniu pliku

en: Do not close after selecting a file
pl: Nie zamykaj po wybraniu pliku

note: Translators: this text is displayed next to a filename that is not utf-8 encoded.
en: %s (invalid encoding)
pl: %s (nieprawidłowe kodowanie)

en: Unknown
pl: Nieznane

en: Never
pl: Nigdy

en: Enter your query above to find your files
    or click the %s icon for more options.
pl: Wpisz powyżej swoje zapytanie, aby odnaleźć pliki,
    albo kliknij ikonę %s, aby uzyskać więcej opcji.

en: An error occurred while updating the database.
pl: Wystąpił błąd podczas aktualizacji bazy danych.

en: Authentication failed.
pl: Nieudane uwierzytelnianie.

en: Authentication cancelled.
pl: Anulowano uwierzytelnianie.

en: Search database updated successfully.
pl: Baza danych wyszukiwania została pomyślnie zaktualizowana.

note: Update the Cancel button to Close, make it default
en: Close
pl: Zamknij

note: Set the dialog status to running.
en: Updating...
pl: Aktualizowanie...

en: Stop Search
pl: Zatrzymaj wyszukiwanie

en: Search is in progress...
    Press the cancel button or the Escape key to stop.
pl: Wyszukiwanie w toku...
    Naciśnij przycisk Anuluj lub klawisz Escape, aby przerwać.

en: Begin Search
pl: Rozpocznij wyszukiwanie

en: No folder selected.
pl: Nie wybrano katalogu.

en: Folder not found.
pl: Nie znaleziono katalogu.

en: "%s" could not be opened.
pl: Nie można otworzyć „%s”.

en: "%s" could not be saved.
pl: Nie można zapisać „%s”.

en: "%s" could not be deleted.
pl: Nie można usunąć „%s”.

en: Save "%s" as...
pl: Zapisz „%s” jako...

en: Are you sure that you want to 
    permanently delete "%s"?
pl: Czy na pewno chcesz 
    trwale usunąć „%s”?

en: Are you sure that you want to 
    permanently delete the %i selected files?
pl: Czy na pewno chcesz 
    trwale usunąć zaznaczone pliki: %i?

en: If you delete a file, it is permanently lost.
pl: Plik zostanie nieodwracalnie usunięty.

en: Filename
pl: Nazwa pliku

en: Size
pl: Rozmiar

en: Location
pl: Położenie

en: Preview
pl: Podgląd

en: Details
pl: Szczegóły

en: Open with default applications
pl: Otwórz za pomocą domyślnych programów

en: Open with
pl: Otwórz za pomocą

en: Yesterday
pl: Wczoraj

en: No files found.
pl: Nie znaleziono plików.

en: Try making your search less specific
    or try another directory.
pl: Spróbuj mniej konkretnie określić wyszukiwanie
    lub spróbuj przeszukać inny katalog.

en: 1 file found.
pl: Znaleziono 1 plik.

en: %i files found.
pl: Znaleziono pliki: %i.

en: bytes
pl: bajtów

en: Searching...
pl: Wyszukiwanie...

en: "%s" - searching | Catfish
pl: „%s” – wyszukiwanie | Catfish

en: "%s" - results | Catfish
pl: „%s” – wyniki | Catfish

en: Catfish is a versatile file searching tool.
pl: Umożliwia kompleksowe wyszukiwanie plików.

en: Password Required
pl: Wymagane hasło

en: Incorrect password... try again.
pl: Nieprawidłowe hasło. Proszę spróbować ponownie.

en: Password:
pl: Hasło:

en: Enter your password to
    perform administrative tasks.
pl: Proszę wprowadzić hasło, aby
    wykonać zadania administracyjne.

en: The application '%s' lets you
    modify essential parts of your system.
pl: Program „%s” pozwala na
    modyfikowanie istotnych elementów systemu.

en: Versatile file searching tool
pl: Wszechstronne narzędzie wyszukiwania plików

en: Catfish is a small, fast, and powerful file search utility. Featuring a minimal interface with an emphasis on results, it helps users find the files they need without a file manager. With powerful filters such as modification date, file type, and file contents, users will no longer be dependent on the file manager or organization skills.
pl: Catfish to małe, szybkie i potężne narzędzie do wyszukiwania plików. Ma minimalistyczny interfejs z naciskiem na wyniki, pomaga użytkownikom znaleźć potrzebne pliki bez menedżera plików. Dzięki potężnym filtrom, takim jak data modyfikacji, typ pliku oraz jego zawartość, użytkownicy nie będą już zależni od menedżera plików lub umiejętności organizacyjnych.

en: The main Catfish window displaying image search results
pl: Główne okno Catfish wyświetlające wyniki wyszukiwania obrazów

en: The main Catfish window displaying available filters and filtered search results
pl: Główne okno Catfish wyświetlające dostępne filtry oraz przefiltrowane wyniki wyszukiwania
