xfce-apps.catfish - en to hu translation catalogue (136 entries)

en: Catfish File Search
hu: Catfish fájlkereső

en: File search
hu: Fájlkeresés

en: Search the file system
hu: Keresés a fájlrendszeren

note: TRANSLATORS: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: files;find;locate;lookup;search;
hu: fájlok;keresés;

en: Catfish Preferences
hu: A Catfish beállításai

en: _Close
hu: _Bezárás

en: Classic (_Titlebar)
hu: _Klasszikus (címsáv)

en: Your new window layout will be applied after restarting Catfish.
hu: Az új ablakelrendezés a Catfish újraindítása után lép érvénybe.

en: Window Layout
hu: Ablakok elrendezése

en: Show _hidden files in the results
hu: Rejtett fájlok megjelenítése a találatok között

en: Show filter _sidebar
hu: _Szűrők megjelenítése az oldalsávon

en: Show file sizes in binary format
hu: Fájlméretek megjelenítése bináris formátumban

en: Uncheck to show file size in decimal format
hu: Kapcsolja ki, hogy decimális formátumban jelenítse meg

en: Display Options
hu: Megjelenítési beállítások

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Path
hu: Útvonal

en: Add Directory...
hu: Könyvtár hozzáadása…

en: _Add
hu: Hozzá_adás

en: Remove Directory
hu: Könyvtár eltávolítása

en: _Remove
hu: El_távolítás

en: Exclude Directories
hu: Könyvtárak kizárása

en: Close the search _window after opening a file
hu: Kereső_ablak bezárása egy fájl megnyitása után

en: Search within compressed files (.zip, .odt, .docx)
hu: Keresés a tömörített fájlokban (.zip, .odt, .docx)

en: Miscellaneous
hu: Egyéb

en: Advanced
hu: Speciális

en: Select a Folder
hu: Válasszon mappát

en: Folder not found!
hu: A mappa nem található!

note: Restore Cancel button Buttons
en: Cancel
hu: Mégse

en: Select Folder
hu: Mappa választása

en: _Open
hu: _Megnyitás

en: _Open with...
hu: _Megnyitás mással…

note: This menu contains the menu items: _Open, Show in _File Manager, _Copy Location, Save _As, _Delete
en: Show in _File Manager
hu: Megjelenítés a _fájlkezelőben

note: This menu contains the menu items: _Open, Show in _File Manager, _Copy Location, Save _As, _Delete
en: _Copy Location
hu: Hely _másolása

en: _Save as...
hu: Menté_s másként…

en: _Delete...
hu: _Törlés…

en: File Extensions
hu: Fájlkiterjesztések

en: Enter a comma-separated list of file extensions (e.g. odt, png, txt)
hu: Adja meg a fájlkiterjesztések vesszővel elválasztott listáját (például odt, png, txt)

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Folders
hu: Mappák

en: Images
hu: Képek

en: Music
hu: Zene

en: Videos
hu: Videók

en: Applications
hu: Alkalmazások

en: Archives
hu: Archívumok

en: Other
hu: Egyéb

en: Extension...
hu: Kiterjesztés…

en: Any time
hu: Bármikor

en: Today
hu: Ma

en: This week
hu: Ezen a héten

en: This month
hu: Ebben a hónapban

en: Custom...
hu: Egyéni…

en: Go to Today
hu: Ugrás a mai naphoz

en: <b>Start Date</b>
hu: <b>Kezdő dátum</b>

en: <b>End Date</b>
hu: <b>Záró dátum</b>

en: Update
hu: Frissítés

en: The search database is more than 7 days old.  Update now?
hu: A keresési adatbázis 7 napnál régebbi. Frissíti most?

en: File Type
hu: Fájltípus

en: Modified
hu: Módosítva

en: Results will be displayed as soon as they are found.
hu: A találatok azonnal megjelennek a keresés során.

en: Unlock
hu: Feloldás

en: <b>Database:</b>
hu: <b>Adatbázis:</b>

en: <b>Updated:</b>
hu: <b>Frissítve:</b>

en: <big><b>Update Search Database</b></big>
hu: <big><b>Keresési adatbázis frissítése</b></big>

en: For faster search results, the search database needs to be refreshed.
    This action requires administrative rights.
hu: A gyorsabb keresés érdekében a keresési adatbázis frissítésére van szükség.
    Ez a művelet rendszergazdai jogokat igényel.

en: Update Search Database
hu: Keresési adatbázis frissítése

en: Search for files
hu: Fájlok keresése

en: Compact List
hu: Kompakt lista

en: Thumbnails
hu: Előnézeti képek

en: Show _sidebar
hu: _Oldalsáv megjelenítése

en: Show _hidden files
hu: _Rejtett fájlok megjelenítése

en: Search file _contents
hu: Keresés a fájlok _tartalmában

en: _Match results exactly
hu: _Pontosan egyező találatok

en: _Refresh search index...
hu: _Keresési index frissítése…

en: _Preferences
hu: _Beállítások

en: _About
hu: _Névjegy

en: Usage: %prog [options] path query
hu: Használat: %prog [kapcsolók] útvonal lekérdezés

en: Show debug messages (-vv will also debug catfish_lib)
hu: Hibakeresési üzenetek megjelenítése (a -vv a catfish_lib hibaüzeneteit is megjeleníti)

en: Use large icons
hu: Nagy ikonok használata

en: Use thumbnails
hu: Bélyegképek használata

en: Display time in ISO format
hu: Idő megjelenítése ISO formátumban

note: Translators: Do not translate PATH, it is a variable.
en: Set the default search path
hu: Alapértelmezett keresési útvonal megadása

en: Perform exact match
hu: Pontos egyezés

en: Include hidden files
hu: Rejtett fájlok belevétele

en: Perform fulltext search
hu: Teljes szöveges keresés

en: If path and query are provided, start searching when the application is displayed.
hu: Keresés indítása az alkalmazás megjelenítésekor, ha az útvonal és a kifejezés meg van adva.

en: set a default column to sort by (name|size|path|date|type),(asc|desc)
hu: oszloprendezés beállítása: (name|size|path|date|type),(asc|desc)

en: Close after selecting a file
hu: Bezárás a fájl kiválasztása után

en: Do not close after selecting a file
hu: Ne zárja be a fájl kiválasztása után

note: Translators: this text is displayed next to a filename that is not utf-8 encoded.
en: %s (invalid encoding)
hu: %s (érvénytelen kódolás)

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Never
hu: Soha

en: Enter your query above to find your files
    or click the %s icon for more options.
hu: Írja be a keresendő kifejezést a fenti mezőbe
    vagy kattintson a(z) %s ikonra a további beállításokért.

en: An error occurred while updating the database.
hu: Hiba történt az adatbázis frissítése során.

en: Authentication failed.
hu: A hitelesítés sikertelen.

en: Authentication cancelled.
hu: A hitelesítés megszakítva.

en: Search database updated successfully.
hu: A keresési adatbázis sikeresen frissítve lett.

note: Update the Cancel button to Close, make it default
en: Close
hu: Bezárás

note: Set the dialog status to running.
en: Updating...
hu: Frissítés…

en: Stop Search
hu: Keresés leállítása

en: Search is in progress...
    Press the cancel button or the Escape key to stop.
hu: Keresés folyamatban…
    Nyomja meg a mégse gombot vagy az Escape billentyűt a megszakításhoz.

en: Begin Search
hu: Keresés indítása

en: No folder selected.
hu: Nincs mappa kiválasztva.

en: Folder not found.
hu: A mappa nem található.

en: "%s" could not be opened.
hu: A(z) „%s” nem nyitható meg.

en: "%s" could not be saved.
hu: A(z) „%s” nem menthető.

en: "%s" could not be deleted.
hu: A(z) „%s” nem törölhető.

en: Save "%s" as...
hu: A(z) „%s” mentése másként…

en: Are you sure that you want to 
    permanently delete "%s"?
hu: Biztos, hogy véglegesen törli 
    a(z) „%s” fájlt?

en: Are you sure that you want to 
    permanently delete the %i selected files?
hu: Biztos, hogy véglegesen törli 
    a kijelölt %i fájlt?

en: If you delete a file, it is permanently lost.
hu: Ha töröl egy fájlt, az véglegesen elvész.

en: Filename
hu: Fájlnév

en: Size
hu: Méret

en: Location
hu: Hely

en: Preview
hu: Előnézet

en: Details
hu: Részletek

en: Open with default applications
hu: Megnyitás az alapértelmezett alkalmazásokkal

en: Open with
hu: Megnyitás mással

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: No files found.
hu: Nem találhatók fájlok.

en: Try making your search less specific
    or try another directory.
hu: Próbáljon kevésbé pontos keresést végrehajtani,
    vagy próbálja meg egy másik könyvtárban.

en: 1 file found.
hu: 1 fájl található.

en: %i files found.
hu: %i fájl található.

en: bytes
hu: bájt

en: Searching...
hu: Keresés…

en: "%s" - searching | Catfish
hu: "%s" - keresés | Catfish

en: "%s" - results | Catfish
hu: "%s" - eredmények | Catfish

en: Catfish is a versatile file searching tool.
hu: A Catfish egy sokoldalú fájlkereső eszköz.

en: Password Required
hu: Jelszó szükséges

en: Incorrect password... try again.
hu: Helytelen jelszó… próbálja újra.

en: Password:
hu: Jelszó:

en: Enter your password to
    perform administrative tasks.
hu: Adja meg a jelszavát a
    rendszergazdai feladatok végrehajtásához.

en: The application '%s' lets you
    modify essential parts of your system.
hu: A(z) „%s” alkalmazás lehetővé teszi
    a rendszer lényeges részeinek módosítását.

en: Versatile file searching tool
hu: Sokoldalú fájlkereső eszköz

en: Catfish is a small, fast, and powerful file search utility. Featuring a minimal interface with an emphasis on results, it helps users find the files they need without a file manager. With powerful filters such as modification date, file type, and file contents, users will no longer be dependent on the file manager or organization skills.
hu: A Catfish egy kis, gyors és hatékony fájlkereső segédprogram. Minimális felületet ad, amely az eredményre koncentrál, segít a felhasználóknak megtalálni a fájlokat fájlkezelő nélkül. A hatékony szűrőkkel, mint a módosítás dátuma, fájltípus és a fájl tartalma, a felhasználók többé nem függenek a fájlkezelőtől vagy a rendszerezési képességeiktől.

en: The main Catfish window displaying image search results
hu: A Catfish főablaka egy képkeresés eredményét jeleníti meg

en: The main Catfish window displaying available filters and filtered search results
hu: A Catfish főablaka az elérhető szűrőket és a szűrt keresési találatokat jeleníti meg
