cawbird - en to fa translation catalogue (69 entries)

en: Cancel
fa: انصراف

en: Direct Messages
fa: پیام مستقیم

en: %s tweeted
fa: %s توییت شد

en: Home
fa: خانه

en: Private
fa: خصوصی

en: Public
fa: عمومی

en: Lists
fa: لیست ها

en: Compose Tweet
fa: توییت کنید

en: Mentions
fa: اشاره ها

en: Protected profile
fa: پروفایل محافظت شده

en: Search
fa: جستجو

en: Retweets
fa: توییت های مجدد

en: Open in Browser
fa: توی مرورگر باز بشه

en: Source
fa: منبع

en: Delete
fa: حذف

en: Now
fa: اکنون

en: Wrong PIN
fa: PIN اشتباهه

en: Unfollow
fa: دنبال نکنید

en: Follow
fa: دنبال کردن

en: Save
fa: ذخیره سازی

en: Back
fa: بازگشت

en: Matches
fa: مطابقت داره

en: Add to or Remove User From List
fa: اضافه کردن به/ حذف از لیست

en: About Cawbird
fa: درباره Cawbird

en: Confirm
fa: تایید

en: Account Settings
fa: تنظیمات حساب

en: Name
fa: نام

en: Website
fa: وب‌سایت

en: Send
fa: ارسال کن

en: Users
fa: کاربران

en: Subscribe
fa: مشترک شو

en: Unsubscribe
fa: لغو اشتراک

en: Subscribers:
fa: مشترکین:

en: Members:
fa: اعضا:

en: Creator:
fa: ایجاد کننده

en: Created at:
fa: ایجاد شده در:

en: Edit
fa: ویرایش

en: Mode:
fa: حالت:

en: Settings
fa: تنظیمات

en: About
fa: درباره

en: Quit
fa: خروج

en: Keyword
fa: کلیدواژه

en: Create New List
fa: یه لیست جدید ایجاد کنید

en: Name:
fa: نام

en: Create
fa: ایجاد کنید

en: Write Direct Message
fa: یه پیام مستقیم بنویسید

en: Add to/Remove from List
fa: اضافه کردن به/ حذف از لیست

en: Blocked
fa: بلاک شده

en: Follows you
fa: شمال رو دنبال می کنه

en: Tweets
fa: توییت ها

en: Notifications
fa: اعلان ها

en: Never
fa: هرگز

en: Every
fa: هرکسی

en: Interface
fa: رابط کاربری

[ctx: shortcuts window]
en: General
fa: عمومی

[ctx: shortcuts window]
en: Compose Tweet
fa: توییت کنید

[ctx: shortcuts window]
en: Show Account settings
fa: نمایش تنظیمات حساب

[ctx: shortcuts window]
en: Show Application Settings
fa: نمایش تنظیمات برنامه

[ctx: shortcuts window]
en: Retweet
fa: بازتوییت

[ctx: shortcuts window]
en: Reply
fa: پاسخ دادن

[ctx: shortcuts window]
en: Show Details
fa: جزییات

en: With:
fa: همراه با:

en: Go
fa: برو

en: Quote
fa: نقل قول

en: Retweet tweet
fa: بازنشر توییت

en: Reply to tweet
fa: پاسخ به توییت

en: More
fa: بیشتر

en: Created
fa: ایجاد شد

en: Subscribed to
fa: مشترک شد
