cawbird - en to gd translation catalogue (320 entries)

en: Twitter Client
gd: Cliant Twitter

en: Cawbird is a native GTK+ twitter client that provides vital features such as Direct Messages (DMs), tweet notifications, conversation views.
gd: ’S e cliant Twitter stèidhichte air GTK+ tùsail a th’ ann an Cawbird a bheir bun-ghleusan dhut mar teachdaireachdan dìreach (DMs), brathan mu tweets is seallaidhean còmhraidh.

en: Additional features include local viewing of videos, multiple inline images, Lists, Filters, multiple accounts, etc.
gd: Am measg nan gleusan eile, tha coimhead air videothan gu h-ionadail, iomadh dealbh am broinn na loidhne, liostaichean, criathragan, iomadh cunntas is msaa.

en: Generic timeline view when using Cawbird
gd: Sealladh loidhne-ama coitcheann nuair a chleachdas tu Cawbird

en: Typical Twitter profile
gd: Pròifil Twitter dualtach

en: Account settings can be configured
gd: Gabhaidh roghainnean a’ chunntais rèiteachadh

en: Cawbird in different themes (Adwaita, Adwaita dark variant, High Contrast and Adwaita Dark Green)
gd: Tha iomadh ùrlar aig Cawbird (Adwaita, Adwaita dorcha, iomsgaradh àrd agus Adwaita Dark Green)

en: Use Twitter from within a normal desktop application
gd: Cleachd Twitter am broinn aplacaid deasga àbhaisteach

note: TRANSLATORS: Description of the `--tweet` option for the command-line
en: Shows only the 'compose tweet' window for the given account, nothing else.
gd: Cha sheall e ach uinneag “Sgrìobh Tweet” dhan chunntas shònraichte gun dad sam bith eile.

note: TRANSLATORS: Used as the placeholder for the account name in the `--help` output
en: account-name
gd: ainm-cunntais

note: TRANSLATORS: Description of the `--start-service` option for the command-line
en: Start service
gd: Tòisich air an t-seirbheis

note: TRANSLATORS: Description of the `--stop-service` option for the command-line
en: Stop service, if it has been started as a service
gd: Cuir crìoch air an t-seirbheis ma chaidh a thòiseachadh ’na sheirbheis

note: TRANSLATORS: Description of the `--print-startup-accounts` option for the command-line
en: Print configured startup accounts
gd: Seall na cunntasan tòiseachaidh a chaidh a rèiteachadh

note: TRANSLATORS: Description of the `--account` option for the command-line
en: Open the window for the given account
gd: Sheall uinneag a’ chunntais shònraichte

en: Direct messages with %s
gd: Teachdaireachdan dìreach le %s

en: Select Media
gd: Tagh meadhanan

en: Open
gd: Fosgail

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Selected file is not an image or video.
gd: Chan e dealbh no video a tha san fhaidhle a thagh thu.

en: The selected video is too big. The maximum file size per video is %'d MB
gd: Tha a’ video a thagh thu ro mhòr. Chan fhaod meud faidhle video a bhith nas motha na %'d MB

en: The selected image is too big. The maximum file size per image is %'d MB
gd: Tha an dealbh a thagh thu ro mhòr. Chan fhaod meud faidhle deilbh a bhith nas motha na %'d MB

en: The selected GIF is too big. The maximum file size per GIF is %'d MB
gd: Tha an GIF a thagh thu ro mhòr. Chan fhaod meud faidhle GIF a bhith nas motha na %'d MB

en: Insert Emoji
gd: Cuir a-steach Emoji

en: Direct Conversation
gd: Còmhradh dìreach

en: Direct message threads
gd: Snàithleanan theachdaireachdan dìreach

en: %d new Message from %s | %d new Messages from %s
gd[0]: %d teachdaireachd ùr o %s
gd[1]: %d theachdaireachd ùr o %s
gd[2]: %d teachdaireachdan ùra o %s
gd[3]: %d teachdaireachd ùr o %s

en: New direct message from %s
gd: Teachdaireachd dhìreach ùr o %s

en: Direct Messages
gd: Teachdaireachdan dìreach

en: Liked tweets timeline
gd: Loidhne-ama nan tweets as toigh leat

en: Likes
gd: ’S toil

en: Add new Filter
gd: Cuir criathrag ùr ris

en: Filters
gd: Criathragan

en: Home timeline
gd: Loidhne-ama na dachaighe

en: %s retweeted %s
gd: Rinn %s ath-thweeteadh air %s

en: %s tweeted
gd: Sgrìobh %s tweet

en: %d new Tweet! | %d new Tweets!
gd[0]: %d tweet ùr!
gd[1]: %d thweet ùr!
gd[2]: %d tweetaichean ùra!
gd[3]: %d tweet ùr!

en: Home
gd: Dachaigh

note: TRANSLATORS: "%s" is the user's name for the list - e.g. "Contributors" when looking at https://twitter.com/i/lists/1285277968676331522
en: %s list tweets
gd: Tweetaichean liosta %s

en: Private
gd: Prìobhaideach

en: Public
gd: Poblach

en: Lists
gd: Liostaichean

en: Show configured accounts
gd: Seall na cunntasan rèitichte

en: Compose Tweet
gd: Sgrìobh Tweet

en: Add new Account
gd: Cuir cunntas ùr ris

en: Mentions timeline
gd: Loidhne-ama nan iomraidhean

en: %s mentioned %s
gd: Thug %s iomradh air %s

en: Mentions
gd: Iomraidhean

en: Suspended Account
gd: Cunntas à rèim

en: Withheld account
gd: Cunntas ’ga chuail air ais

en: Protected profile
gd: Pròifil dhìonta

en: Tweet to @%s
gd: Cuir tweet gu @%s

en: %d tweet | %d tweets
gd[0]: %d tweet
gd[1]: %d thweet
gd[2]: %d tweetaichean
gd[3]: %d tweet

en: Following %d account | Following %d accounts
gd[0]: A’ leantainn air %d chunntas
gd[1]: A’ leantainn air %d chunntas
gd[2]: A’ leantainn air %d cunntasan
gd[3]: A’ leantainn air %d cunntas

en: Location: %s
gd: Ionad: %s

note: TRANSLATORS: Value is user's name - used for accessibility text for profile timeline view
en: %s timeline
gd: An loidhne-ama aig %s

note: TRANSLATORS: Value is user's name - used for accessibility text for list of users following the user
en: %s followers
gd: An luchd-leantainn aig %s

note: TRANSLATORS: Value is user's name - used for accessibility text for list of users followed by the user
en: %s following
gd: A’ leantainn air %s

en: Protected Profile
gd: Pròifil dhìonta

en: User is blocked
gd: Chaidh an cleachdaiche a bhacadh

en: User is muted
gd: Chaidh an cleachdaiche a mhùthadh

en: %d follower | %d followers
gd[0]: %d neach-leantainn
gd[1]: %d luchd-leantainn
gd[2]: %d luchd-leantainn
gd[3]: %d luchd-leantainn

en: No tweets found
gd: Cha deach tweet a lorg

en: No users found
gd: Cha deach cleachdaiche a lorg

en: Users matching "%s"
gd: Cleachdaichean a fhreagras ri “%s”

en: Tweets matching "%s"
gd: Tweetaichean a fhreagras ri “%s”

en: Search
gd: Lorg

en: Load More
gd: Luchdaich barrachd dheth

en: Could not show tweet
gd: Cha b’ urrainn dhuinn an tweet a shealltainn

en: This tweet is hidden by the author
gd: Chaidh an tweet seo fhalach leis an ùghdar

en: This tweet is unavailable
gd: Chan eil an tweet seo ri fhaighinn

note: TRANSLATORS: Insert your *actual* language here instead of English - e.g. "Ins Deutsche übersetzen" or "Traduire en français"
en: Translate to English
gd: Eadar-theangaich dhan Ghàidhlig

en: Retweets
gd: Air ath-thweeteadh

en: Open in Browser
gd: Fosgail sa bhrabhsair

en: Source
gd: Tùs

en: Tweet Details
gd: Mion-fhiosrachadh a’ tweet

note: TRANSLATORS: Used for the "via <client-name>" line in Tweet Info view when the client is blank
en: an unknown client
gd: cliant nach aithne dhuinn

en: (%d unread) | (%d unread)
gd[0]: (%d gun leughadh)
gd[1]: (%d gun leughadh)
gd[2]: (%d gun leughadh)
gd[3]: (%d gun leughadh)

en: Delete
gd: Sguab às

note: TRANSLATORS: replacements are name and handle (without the "@")
en: Retweeted by %s (@%s)
gd: Air ath-thweeteadh le %s (@%s)

en: Are you sure you want to delete this tweet?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an tweet seo a sguabadh às?

en: Block %s
gd: Bac %s

en: This tweet contains images marked as inappropriate
gd: Tha dealbh san tweet seo a chaidh a chomharradh mar dhroch-dhealbh

en: Show anyway
gd: Seall e co-dhiù

en: Could not authenticate you
gd: Cha b’ urrainn dhuinn dearbhadh cò thusa

en: Sorry, that page does not exist
gd: Tha sinn duilich ach chan eil an duilleag seo ann

en: User not found.
gd: Cha deach an cleachdaiche a lorg.

en: User has been suspended.
gd: Chaidh an cleachdaiche a chur à rèim.

en: Your account is suspended and is not permitted to access this feature
gd: Chaidh an cunntas agad a chur à rèim is chan fhaod thu an gleus seo inntrigeadh

en: Rate limit exceeded
gd: Chaidh thu thar crìoch na triceid

en: Invalid or expired token
gd: Chan eil an tòcan dligheach no dh’fhalbh an ùine air

en: The specified user is not a subscriber of this list.
gd: Cha do dh’fho-sgrìobh an cleachdaiche a shònraich thu air an liosta seo.

en: The user you are trying to remove from the list is not a member.
gd: Chan eil an cleachdaiche a tha thu airson toirt air falbh on liosta ’na bhall.

en: Account update failed: value is too long.
gd: Dh’fhàillig le ùrachadh a’ chunntais: tha an luach ro fhada.

en: Over capacity
gd: Thar an tomhais

en: Internal error
gd: Mearachd inntearnail

en: You have already favorited this status.
gd: Chomharraich thu cheana gur toigh leat an staid seo.

en: No status found with that ID.
gd: Cha deach staid leis an ID seo a lorg.

en: You cannot send messages to users who are not following you.
gd: Chan urrainn dhut teachdaireachd a chur gu cleachdaiche nach eil a’ leantainn ort.

en: There was an error sending your message.
gd: Thachair mearachd nuair a bha sinn a’ cur do theachdaireachd.

en: You've already requested to follow this user.
gd: Dh’iarr thu leantainn air a’ chleachdaiche seo cheana.

en: You are unable to follow more people at this time
gd: Chan urrainn dhut leantainn air barrachd daoine aig an àm seo

en: Sorry, you are not authorized to see this status
gd: Tha sinn duilich ach chan eil ùghdarrachadh agad airson an staid seo fhaicinn

en: User is over daily status update limit
gd: Chaidh an cleachdaiche thar crìoch làitheil nan ùrachaidhean air staid

en: Tweet needs to be a bit shorter.
gd: Feumaidh an tweet a bhith beagan nas giorra.

en: Status is a duplicate
gd: Tha an staid ’na dùblachadh

en: Owner must allow dms from anyone.
gd: Feumaidh an seilbheadair teachdaireachdan dìreach a cheadachadh o dhuine sam bith.

en: Bad authentication data
gd: Droch-dhàta dearbhaidh

en: Your credentials do not allow access to this resource.
gd: Cha cheadaich an teisteas agad gun inntrig thu an goireas seo.

en: This request looks like it might be automated. To protect our users from spam and other malicious activity, we can’t complete this action right now.
gd: Cha coltas fèin-obrachail air an iarrtas seo. Airson an luchd-cleachdaidh agad a dhìon o spama is gnìomhachdan droch-rùnach eile, chan urrainn dhuinn an t-iarrtas seo a choileanadh an-dràsta.

en: User must verify login
gd: Feumaidh an cleachdaiche an clàradh a-steach a dhearbhadh

en: Application cannot perform write actions.
gd: Chan fhaod an aplacaid sgrìobhadh.

en: You can’t mute yourself.
gd: Chan urrainn dhut thu fhèin a mhùchadh.

en: You are not muting the specified user.
gd: Chan eil thu a’ mhùchadh an cleachdaiche sònraichte.

en: Animated GIFs are not allowed when uploading multiple images.
gd: Chan eil GIF beòthaichte ceadaichte nuair a luchdaicheas tu suas iomadh dealbh.

en: The validation of media ids failed.
gd: Dh’fhàillig le dearbhadh IDan nam meadhanan.

en: A media id was not found.
gd: Cha deach ID mheadhanan a lorg.

en: To protect our users from spam and other malicious activity, this account is temporarily locked.
gd: Airson an luchd-cleachdaidh agad a dhìon o spama is gnìomhachdan droch-rùnach eile, chaidh an cunntas seo a ghlasadh rè seal.

en: You have already retweeted this Tweet.
gd: Rinn thu ath-thweeteadh air an tweet seo cheana.

en: You cannot send messages to this user.
gd: Chan urrainn dhut teachdaireachd a chur dhan chleachdaiche seo.

en: The text of your direct message is over the max character limit.
gd: Tha teacsa na teachdaireachd dìriche agad ro fhada.

en: Subscription already exists.
gd: Tha am fo-sgrìobhadh ann mu thràth.

en: You attempted to reply to a Tweet that is deleted or not visible to you.
gd: Dh’fheuch thu ri freagairt do thweet a chaidh a sguabadh às no nach fhaic thu.

en: The Tweet exceeds the number of allowed attachment types.
gd: Tha barrachd seòrsaichean de cheanglachain ris an tweet na tha ceadaichte.

en: The given URL is invalid.
gd: Tha an URL a thug thu seachad mì-dhligheach.

en: Invalid / suspended application
gd: Aplacaid mhì-dhligheach / à rèim

en: The original Tweet author restricted who can reply to this Tweet.
gd: Chuingich ùghdar an tweet tùsail cò dh’fhaodas freagairt a thoirt dhan tweet seo.

en: Invalid media file
gd: Faidhle meadhain mì-dhligheach

en: Unknown error code %lld during upload: %s
gd: Còd mearachd %lld nach aithne dhuinn rè an luchdaidh suas: %s

en: Unknown error code %lld during upload
gd: Còd mearachd %lld nach aithne dhuinn rè an luchdaidh suas

en: Now
gd: An-dràsta

en: %d minute ago | %d minutes ago
gd[0]: %d mhionaid air ais
gd[1]: %d mhionaid air ais
gd[2]: %d mionaidean air ais
gd[3]: %d mionaid air ais

en: %d hour ago | %d hours ago
gd[0]: %d uair a thìde air ais
gd[1]: %d uair a thìde air ais
gd[2]: %d uairean a thìde air ais
gd[3]: %d uair a thìde air ais

note: TRANSLATORS: short-form "x hours ago"
en: %dh
gd: %du

en: Replying to %s
gd: A’ freagairt dha %s

note: TRANSLATORS: Note: "…and 1 other" should never be used because it will use the "Replying to X and Y" string
en: Replying to %s and %d other | Replying to %s and %d others
gd[0]: A’ freagairt dha %s ’s %d eile
gd[1]: A’ freagairt dha %s ’s %d eile
gd[2]: A’ freagairt dha %s ’s %d eile
gd[3]: A’ freagairt dha %s ’s %d eile

note: TRANSLATORS: The first %s is a list of one or more comma-separated user names, and the second %s is the last username in the list
en: Replying to %s and %s
gd: A’ freagairt dha %s ’s %s

en: Don't have a Twitter account yet?
gd: Nach eil cunntas Twitter agad fhathast?

en: Create one
gd: Cruthaich fear

en: Could not open %s
gd: Cha deach leinn %s fhosgladh

en: Failed to retrieve request token
gd: Cha b’ urrainn dhuinn tòcan iarrtais fhaighinn

en: Wrong PIN
gd: PIN ceàrr

en: The account %s already exists with different keys.
    
    Replace it?
gd: Tha an cunntas %s ann mu thràth le iuchraichean eile.
    
    A bheil thu airson seo a chur ’na àite?

en: Account already in use
gd: Tha an cunntas seo ga chleachdadh mu thràth

en: Failed to retrieve access token
gd: Cha b’ urrainn dhuinn tòcan inntrigidh fhaighinn

en: Select Image
gd: Tagh dealbh

en: Unfollow
gd: Na lean tuilleadh

en: Follow
gd: Lean air

en: Loading…
gd: ’Ga luchdadh…

en: No entries found
gd: Cha deach nì sam bith a lorg

en: Retry
gd: Feuch ris a-rithist

en: Copy URL
gd: Dèan lethbhreac dhen URL

en: Reload image
gd: Ath-luchdaich an dealbh

en: Save as…
gd: Sàbhail mar…

en: Save Video
gd: Sàbhail a’ video

en: Save Image
gd: Sabhail an dealbh

en: Save
gd: Sàbhail

en: Select Banner Image
gd: Tagh dealbh na bataich

en: Image does not meet minimum size requirements:
gd: Tha an dealbh ro bheag agus seo na dh’fheumas tu:

en: Minimum width: %d pixel | Minimum width: %d pixels
gd[0]: An leud as lugha: %d phiogsail
gd[1]: An leud as lugha: %d phiogsail
gd[2]: An leud as lugha: %d piogsailean
gd[3]: An leud as lugha: %d piogsail

en: Minimum height: %d pixel | Minimum height: %d pixels
gd[0]: An àirde as lugha: %d phiogsail
gd[1]: An àirde as lugha: %d phiogsail
gd[2]: An àirde as lugha: %d piogsailean
gd[3]: An àirde as lugha: %d piogsail

en: Pick
gd: Tagh

en: Failed to load image | Failed to load %u images
gd[0]: Dh’fhàillig le luchdadh %u dhealbh
gd[1]: Dh’fhàillig le luchdadh %u dhealbh
gd[2]: Dh’fhàillig le luchdadh %u dealbhan
gd[3]: Dh’fhàillig le luchdadh %u dealbh

en: Back
gd: Air ais

note: TRANSLATORS: %s is the error message returned by Twitter (e.g. "Not Found")
en: Error fetching quoted tweet: %s
    
    Save unsent tweet?
gd: Mearachd a’ faighinn iomradh às an tweet: %s
    
    A bheil thu airson an tweet nach deach a chur a shàbhaladh?

en: Error fetching reply tweet: %s
    
    Save unsent tweet?
gd: Mearachd a’ faighinn tweet na freagairte: %s
    
    A bheil thu airson an tweet nach deach a chur a shàbhaladh?

en: Quote tweet
gd: Dèan iomradh dhen tweet

note: TRANSLATORS: A dialog message with Yes/No options when the user closes the "compose tweet" window with content still in the dialog
en: Keep tweet as draft?
gd: A bheil thu airson dreachd dhen Tweet a chumail?

en: Only one animated GIF file per tweet is allowed.
gd: Chan eil barrachd air aon faidhle GIF beòthaichte ceadaichte ann an tweet.

en: %d character remaining | %d characters remaining
gd[0]: Tha %d charactar air fhàgail
gd[1]: Tha %d charactar air fhàgail
gd[2]: Tha %d caractaran air fhàgail
gd[3]: Tha %d caractar air fhàgail

note: TRANSLATORS: Values are current image index (1-based) and total image count. Pluralisation is based on total image count. Should only be seen when image count is two or more.
en: Image %d of %d | Image %d of %d
gd[0]: Dealbh %d à %d
gd[1]: Dealbh %d à %d
gd[2]: Dealbh %d à %d
gd[3]: Dealbh %d à %d

en: Modify Filter
gd: Atharraich a’ chriathrag

en: Matches
gd: Tha maids ann

en: Doesn't match
gd: Chan eil e ’na mhaids

en: Modify Snippet
gd: Atharraich an snippet

en: Snippet can't be empty
gd: Chan fhaod snippet a bhith bàn

en: Replacement can't be empty
gd: Chan fhaod cur an àite a bhith bàn

en: Snippet may not contain whitespace
gd: Chan fhaod geal-spàs a bhith am broinn snippet

en: Snippet already exists
gd: Tha an snippet seo ann mu thràth

en: Translation URL must contain {SOURCE_LANG}, {TARGET_LANG} and {CONTENT} placeholders
    
    The URL "%s" will be used instead
gd: Feumaidh glèidheadairean-àite {SOURCE_LANG}, {TARGET_LANG} agus {CONTENT} a bhith am broinn URL eadar-theangachaidh
    
    Thèid URL “%s” a chleachdadh ’na àite

en: Hey, check out this new #Cawbird version! \ (•◡•) / #cool #newisalwaysbetter
gd: Nach doir thu sùil air an tionndadh ùr seo dhe #Cawbird! \ (•◡•) / #cool #newisalwaysbetter #gàidhlig

en: Add to or Remove User From List
gd: Cuir an cleachdaiche ris an liosta no thoir air falbh e

en: You have no lists.
gd: Chan eil liosta agad.

en: About Cawbird
gd: Mu Cawbird

en: New Account
gd: Cunntas ùr

en: To authenticate Cawbird, you need a PIN from twitter.com with the account you wish to add
gd: Airson Cawbird a dhearbhadh, feumaidh tu PIN fhaighinn o twitter.com leis a’ chunntas a tha thu airson cur ris

en: Request PIN
gd: Iarr PIN

en: Enter PIN from twitter.com below:
gd: Cuir a-steach am PIN o twitter.com gu h-ìosal:

en: Confirm
gd: Dearbh

en: Account Settings
gd: Roghainnean a’ chunntais

en: Name
gd: Ainm

en: Website
gd: Làrach-lìn

en: Autostart
gd: Cuir gu dol gu fèin-obrachail

en: Remove Account
gd: Thoir air falbh an cunntas

en: Do you really want to remove this account?
gd: A bheil thu cinnteach gu bheil thu airson an cunntas seo a thoirt air falbh?

[ctx: emoji category]
en: Smileys & People
gd: Samhlaidhean-gnùis ⁊ daoine

[ctx: emoji category]
en: Body & Clothing
gd: Bodhaig ⁊ aodach

[ctx: emoji category]
en: Animals & Nature
gd: Beathaichean ⁊ an nàdar

[ctx: emoji category]
en: Food & Drink
gd: Biadh ⁊ deoch

[ctx: emoji category]
en: Travel & Places
gd: Siubhal ⁊ àitichean

[ctx: emoji category]
en: Activities
gd: Gnìomhachdan

[ctx: emoji category]
en: Objects
gd: Nithean

[ctx: emoji category]
en: Symbols
gd: Samhlaidhean

[ctx: emoji category]
en: Flags
gd: Brataichean

en: No Results Found
gd: Cha deach toradh a lorg

en: Try a different search
gd: Feuch lorg eile

en: Send
gd: Cuir

en: Add Media
gd: Cuir meadhan ris

en: Show favorite images
gd: Seall na dealbhan as toigh leat

en: Click to edit
gd: Briog gus a dheasachadh

en: Remove this Filter
gd: Thoir air falbh a’ chriathrag seo

en: Filtered terms
gd: Faclan criathraichte

en: Filtered users
gd: Cleachdaichean criathraichte

en: You can block users in their profile
gd: ’S urrainn dhut cleachdaichean a bhacadh sna pròifilean aca

en: Users
gd: Cleachdaichean

en: Set image description
gd: Suidhich tuairisgeul an deilbh

en: Subscribe
gd: Fo-sgrìobh

en: Unsubscribe
gd: Cuir crìoch air an fho-sgrìobhadh

en: Subscribers:
gd: Fo-sgrìobhadairean:

en: Members:
gd: Buill:

en: Creator:
gd: Cruthadair:

en: Created at:
gd: Air a chruthachadh:

en: Edit
gd: Deasaich

en: Mode:
gd: Modh:

en: Description
gd: Tuairisgeul

en: Settings
gd: Roghainnean

en: Shortcuts
gd: Ath-ghoiridean

en: About
gd: Mu dhèidhinn

en: Quit
gd: Fàg an-seo

en: Add New Filter
gd: Cuir criathrag ùr ris

en: Regular Expression:
gd: Eas-preisean riaghailteach:

en: Test:
gd: Deuchainn:

en: Add New Snippet
gd: Cuir snippet ùr ris

en: Keyword
gd: Facal-luirg

en: Replacement
gd: Cur an àite

en: Create New List
gd: Cruthaich liosta ùr

en: Name:
gd: Ainm:

en: Create
gd: Cruthaich

en: Write Direct Message
gd: Sgrìobh teachdaireachd dhìreach

en: Add to/Remove from List
gd: Cuir ris/Thoir air falbh on liosta

en: Blocked
gd: ’Ga bhacadh

en: Muted
gd: ’Ga mhùchadh

en: Retweets disabled
gd: Tha ath-thweeteadh à comas

en: More actions
gd: Barrachd ghnìomhan

en: Follows you
gd: ’Gad leantainn

en: Tweets
gd: Tweetaichean

en: Followers
gd: Luchd-leantainn

en: Following
gd: A’ leantainn

en: Use dark theme
gd: Cleachd an t-ùrlar dorcha

en: Shortcut key
gd: Iuchair ath-ghoirid

en: Timelines
gd: Loidhnichean-ama

en: Show inline media
gd: Seall meadhanan am broinn na loidhne

en: Always show
gd: Seall an-còmhnaidh

en: Always hide
gd: Falaich an-còmhnaidh

en: Hide in timeline
gd: Falaich air an loidhne-ama

en: Auto scroll on new tweets
gd: Sgrolaich gu tweetaichean ùra gu fèin-obrachail

en: Double-click activation
gd: Dèan gnìomhachadh le briogadh dùbailte

en: Notifications
gd: Brathan

en: On New Tweets
gd: Air tweetaichean ùra

en: Never
gd: Chan ann idir

en: Every
gd: Gach turas

en: Stack 5
gd: 5 ri chèile

en: Stack 10
gd: 10 ri chèile

en: Stack 25
gd: 25 ri chèile

en: Stack 50
gd: 50 ri chèile

en: On New Mentions
gd: Air iomraidhean ùra

en: On New Messages
gd: Air teachdaireachdan ùra

en: Interface
gd: Eadar-aghaidh

note: TRANSLATORS: 'Normal' font size combo box item in the settings
en: Normal
gd: Àbhaisteach

note: TRANSLATORS: 'Large' font size combo box item in the settings
en: Large
gd: Mòr

note: TRANSLATORS: 'X-Large' font size combo box item in the settings
en: X-Large
gd: Glè mhòr

note: TRANSLATORS: 'XX-Large' font size combo box item in the settings
en: XX-Large
gd: Nas motha buileach

en: Tweet scale
gd: Sgèile nan tweetaichean

en: Round avatars
gd: Avataran cruinne

en: Remove trailing hashtags
gd: Thoir air falbh tagaichean hais deiridh

en: Remove media links
gd: Thoir air falbh ceanglaichean gu meadhanan

en: Hide inappropriate content
gd: Falaich susbaint frionasach

en: Translation
gd: Eadar-theangachadh

en: Translation service
gd: Seirbheis eadar-theangachaidh

en: Custom
gd: Gnàthaichte

en: Custom translation URL
gd: URL eadar-theangachaidh gnàthaichte

en: No snippets configured.
gd: Cha deach snippets a rèiteachadh.

en: You can activate snippets by writing the keyword and pressing TAB.
gd: ’S urrainn dhut snippets a ghnìomhachadh is tu a’ sgrìobhadh facal-luirg ’s a’ brùthadh air TAB an uairsin.

[ctx: shortcuts window]
en: General
gd: Coitcheann

[ctx: shortcuts window]
en: Compose Tweet
gd: Sgrìobh Tweet

[ctx: shortcuts window]
en: Show Account settings
gd: Seall roghainnean a’ chunntais

[ctx: shortcuts window]
en: Show Accounts Popover
gd: Seall priob-uinneag shealach nan cunntasan

[ctx: shortcuts window]
en: Show Application Settings
gd: Seall roghainnean na h-aplacaid

[ctx: shortcuts window]
en: Toggle Topbar
gd: Toglaich bàr a’ bharra

[ctx: shortcuts window]
en: Go Back
gd: Air ais

[ctx: shortcuts window]
en: Go Forward
gd: Air adhart

[ctx: shortcuts window]
en: Go to nth page
gd: Rach gun nᵐʰ duilleag

[ctx: shortcuts window]
en: Tweets
gd: Tweetaichean

[ctx: shortcuts window]
en: Retweet
gd: Dèan ath-thweet

[ctx: shortcuts window]
en: Like
gd: ’S toigh leam seo

[ctx: shortcuts window]
en: Reply
gd: Freagair

[ctx: shortcuts window]
en: Quote
gd: Thoir iomradh

[ctx: shortcuts window]
en: Show Details
gd: Seall am mion-fhiosrachadh

[ctx: shortcuts window]
en: Delete
gd: Sguab às

[ctx: shortcuts window]
en: Compose
gd: Sgrìobhadh

en: Show Emoji Chooser
gd: Seall roghnaichear nan Emoji

en: Start new conversation
gd: Tòisich air còmhradh ùr

en: With:
gd: Le:

en: Go
gd: Siuthad

en: Quote
gd: Thoir iomradh

en: Retweet tweet
gd: Dèan ath-thweet dheth

en: Like tweet
gd: ’S toigh leam an tweet

en: Reply to tweet
gd: Freagair dhan tweet

en: More
gd: Barrachd

en: Translate
gd: Eadar-theangaich

en: Retweet
gd: Ath-thweet

en: Like
gd: ’S toigh leam seo

en: Reply
gd: Freagair

en: Liked
gd: ’S toil leat seo

en: Retweeted
gd: Air ath-thweeteadh

en: Unblock
gd: Na bac tuilleadh

en: Show settings of this account
gd: Seall roghainnean a’ chunntais seo

en: Open in new window
gd: Fosgail ann an uinneag ùr

en: Go to profile
gd: Tadhail air a’ phròifil

en: Created
gd: Air a chruthachadh

en: Subscribed to
gd: Air fho-sgrìobhadh air
