cawbird - en to nb translation catalogue (166 entries)

en: Twitter Client
nb: Twitter-klient

en: Cawbird is a native GTK+ twitter client that provides vital features such as Direct Messages (DMs), tweet notifications, conversation views.
nb: Cawbird er en GTK+-basert Twitter-klient som tilbyr viktige funksjoner som direktemeldinger, tweet-varslinger og samtalevisning.

en: Additional features include local viewing of videos, multiple inline images, Lists, Filters, multiple accounts, etc.
nb: Du kan også se videoer, flerbilde-tweets, lister, filtre og bruke ulike kontoer samtidig i programmet.

en: Generic timeline view when using Cawbird
nb: Generisk tidslinje-visning ved bruk av Cawbird

en: Typical Twitter profile
nb: Typisk Twitter-profil

en: Account settings can be configured
nb: Kontoinnstillinger kan endres

en: Use Twitter from within a normal desktop application
nb: Bruk Twitter som et vanlig skrivebordsprogram

en: Open
nb: Åpne

en: Cancel
nb: Avbryt

en: The selected image is too big. The maximum file size per image is %'d MB
nb: Valgt bilde er for stort. Maksimal filstørrelse per bilde er %'d MB

en: Direct Conversation
nb: Direktesamtale

en: %d new Message from %s | %d new Messages from %s
nb[0]: %d ny melding fra %s
nb[1]: %d nye meldinger fra %s

en: New direct message from %s
nb: Ny direktemelding fra %s

en: Direct Messages
nb: Direktemeldinger

en: Add new Filter
nb: Legg til nytt filter

en: Filters
nb: Filtre

en: %s retweeted %s
nb: %s retweetet %s

en: %s tweeted
nb: %s tweetet

en: %d new Tweet! | %d new Tweets!
nb[0]: %d ny tweet!
nb[1]: %d nye tweets!

en: Home
nb: Hjem

en: Private
nb: Privat

en: Public
nb: Offentlig

en: Lists
nb: Lister

en: Show configured accounts
nb: Vis oppsatte kontoer

en: Compose Tweet
nb: Skriv tweet

en: Add new Account
nb: Legg til ny konto

en: %s mentioned %s
nb: %s nevnte %s

en: Mentions
nb: Nevnelser

en: Suspended Account
nb: Suspendert konto

en: Protected profile
nb: Beskyttet profil

en: Tweet to @%s
nb: Tweet til @%s

en: Protected Profile
nb: Beskyttet profil

en: No users found
nb: Fant ingen brukere

en: Search
nb: Søk

en: Could not show tweet
nb: Klarte ikke å vise tweet

en: Open in Browser
nb: Åpne i nettleser

en: Source
nb: Kilde

en: Tweet Details
nb: Tweet-detaljer

en: (%d unread) | (%d unread)
nb[0]: (%d ulest)
nb[1]: (%d ulest)

en: Delete
nb: Slett

en: Block %s
nb: Blokker %s

en: This tweet contains images marked as inappropriate
nb: Denne tweet-en inneholder bilder som er merket som upassende

en: Show anyway
nb: Vis likevel

en: Now
nb: Nå

en: Don't have a Twitter account yet?
nb: Har du ikke en Twitter-konto enda?

en: Create one
nb: Lag konto

en: Could not open %s
nb: Klarte ikke å åpne %s

en: Wrong PIN
nb: Feil PIN

en: Account already in use
nb: Konto allerede i bruk

en: Select Image
nb: Velg bild

en: Unfollow
nb: Avfølg

en: Follow
nb: Følg

en: Loading…
nb: Laster inn …

en: Retry
nb: Prøv på nyt

en: Copy URL
nb: Kopier nettadresse

en: Save as…
nb: Lagre som …

en: Save Video
nb: Lagre video

en: Save Image
nb: Lagre bilde

en: Save
nb: Lagre

en: Select Banner Image
nb: Velg fanebilde

en: Image does not meet minimum size requirements:
nb: Bildet tilfredsstiller ikke størrelseskrav:

en: Minimum width: %d pixel | Minimum width: %d pixels
nb[0]: Minimumsbredde: %d piksel
nb[1]: Minimumsbredde: %d piksler

en: Minimum height: %d pixel | Minimum height: %d pixels
nb[0]: Minimumshøyde: %d piksel
nb[1]: Minimumshøyde: %d piksler

en: Pick
nb: Velg

en: Back
nb: Tilbake

en: Quote tweet
nb: Siter tweet

en: Modify Filter
nb: Endre filter

en: Matches
nb: Treff

en: Doesn't match
nb: Samsvarer ikke

en: Modify Snippet
nb: Endre kodesnut

en: Snippet can't be empty
nb: Kodesnutt kan ikke være tom

en: Replacement can't be empty
nb: Erstatning kan ikke være tom

en: Snippet may not contain whitespace
nb: Kodesnutt kan ikke inneholde mellomrom

en: Snippet already exists
nb: Kodesnutt finnes allerede

en: Hey, check out this new #Cawbird version! \ (•◡•) / #cool #newisalwaysbetter
nb: Sjekk ut den nye versjonen av #Cawbird ! \ (•◡•) / #cool

en: Add to or Remove User From List
nb: Legg til eller fjern bruker fra liste

en: You have no lists.
nb: Du har ingen lister.

en: About Cawbird
nb: Om Cawbird

en: New Account
nb: Ny konto

en: To authenticate Cawbird, you need a PIN from twitter.com with the account you wish to add
nb: For å autentisere Cawbird må du logge inn på twitter.com med kontoen du vil bruke og hente en PIN-kode

en: Request PIN
nb: Be om PIN

en: Enter PIN from twitter.com below:
nb: Skriv inn PIN fra twitter.com nedenfor:

en: Confirm
nb: Bekreft

en: Account Settings
nb: Kontoinnstillinger

en: Name
nb: Navn

en: Website
nb: Nettside

en: Show favorite images
nb: Vis favorittbilder

en: Users
nb: Brukere

en: Subscribe
nb: Abonner

en: Unsubscribe
nb: Avslutt abonnement

en: Subscribers:
nb: Abonnenter:

en: Members:
nb: Medlemmer:

en: Creator:
nb: Laget av:

en: Created at:
nb: Laget:

en: Edit
nb: Rediger

en: Mode:
nb: Modus:

en: Description
nb: Beskrivelse

en: Settings
nb: Innstillinger

en: Shortcuts
nb: Snarveier

en: About
nb: Om

en: Quit
nb: Avslutt

en: Add New Filter
nb: Legg til nytt filter

en: Add New Snippet
nb: Legg til ny kodesnut

en: Keyword
nb: Nøkkelord

en: Replacement
nb: Erstatning

en: Create New List
nb: Lag ny liste

en: Name:
nb: Navn:

en: Create
nb: Lag

en: Write Direct Message
nb: Skriv direktemelding

en: Add to/Remove from List
nb: Legg til/fjern fra liste

en: Blocked
nb: Blokkert

en: Muted
nb: Skjult

en: Retweets disabled
nb: Retweets slått av

en: Follows you
nb: Følger deg

en: Followers
nb: Følgere

en: Following
nb: Følger

en: Show inline media
nb: Vis multimedier

en: Always show
nb: Vis alltid

en: Always hide
nb: Skjul allti

en: Hide in timeline
nb: Skjul fra tidslinje

en: Auto scroll on new tweets
nb: Rull automatisk ved nye tweets

en: Double-click activation
nb: Dobbeltklikk-trigging

en: Notifications
nb: Varslinger

en: On New Tweets
nb: Ved nye tweets

en: Never
nb: Aldri

en: Every
nb: Hver

en: Stack 5
nb: Stabel 5

en: Stack 10
nb: Stabel 10

en: Stack 25
nb: Stabel 25

en: Stack 50
nb: Stabel 50

en: On New Mentions
nb: Ved nye nevnelser

en: On New Messages
nb: Ved nye meldinger

en: Interface
nb: Grensesnitt

en: Round avatars
nb: Runde profilbilder

en: Remove trailing hashtags
nb: Fjern avsluttende hasjtagger

en: Remove media links
nb: Fjern medielenker

en: Hide inappropriate content
nb: Skjul upassende innhold

en: No snippets configured.
nb: Ingen kodesnutter satt opp.

en: You can activate snippets by writing the keyword and pressing TAB.
nb: Slå på kodesnutter ved å skrive med tastaturet og trykk TAB.

en: Snippets
nb: Kodesnutter

[ctx: shortcuts window]
en: General
nb: Generelt

[ctx: shortcuts window]
en: Compose Tweet
nb: Skriv tweet

[ctx: shortcuts window]
en: Show Account settings
nb: Vis kontoinnstillinger

[ctx: shortcuts window]
en: Show Accounts Popover
nb: Vis pop-over med kontoer

[ctx: shortcuts window]
en: Show Application Settings
nb: Vis programinnstillinger

[ctx: shortcuts window]
en: Toggle Topbar
nb: Slå på/av topplinje

[ctx: shortcuts window]
en: Go Back
nb: Gå tilbake

[ctx: shortcuts window]
en: Go Forward
nb: Gå framover

[ctx: shortcuts window]
en: Go to nth page
nb: Gå til n-te sid

[ctx: shortcuts window]
en: Reply
nb: Svar

[ctx: shortcuts window]
en: Quote
nb: Sitat

[ctx: shortcuts window]
en: Show Details
nb: Vis detaljer

[ctx: shortcuts window]
en: Delete
nb: Slett

en: Start new conversation
nb: Start ny samtale

en: With:
nb: Med:

en: Go
nb: Kjør

en: Quote
nb: Siter

en: Reply to tweet
nb: Svar på tweet

en: More
nb: Mer

en: Reply
nb: Svar

en: Unblock
nb: Fjern blokkering

en: Show settings of this account
nb: Vis innstillinger for denne kontoen

en: Open in new window
nb: Åpne i nytt vindu

en: Go to profile
nb: Gå til profil

en: Created
nb: Laget

en: Subscribed to
nb: Abonnert på
