cawbird - en to ro_RO translation catalogue (100 entries)

en: Twitter Client
ro_RO: Client Twitter

en: Cawbird is a native GTK+ twitter client that provides vital features such as Direct Messages (DMs), tweet notifications, conversation views.
ro_RO: Cawbird este un client de Twitter nativ GTK+ care furnizează caracteristici vitale ca Mesaje Directe (DM), notificări, pagina de conversaţii.

en: Additional features include local viewing of videos, multiple inline images, Lists, Filters, multiple accounts, etc.
ro_RO: Caracteristici adiţionale includ vizualizarea videoclipurilor local, imagini in linie multiple, Liste, Filtre, conturi multiple, etc.

en: Cancel
ro_RO: Anulează

en: Direct Conversation
ro_RO: Conversaţie directă

en: New direct message from %s
ro_RO: Un nou mesaj direct de la %s

en: Direct Messages
ro_RO: Mesaje directe

en: Home
ro_RO: Pagina de pornire

en: Private
ro_RO: Privat

en: Lists
ro_RO: Liste

en: Show configured accounts
ro_RO: Arată conturile configurate

en: Compose Tweet
ro_RO: Compune Tweet

en: Mentions
ro_RO: Menţionări

en: Protected profile
ro_RO: Profil protejat

en: Search
ro_RO: Caută

en: Could not show tweet
ro_RO: Nu am putut afişa tweet

en: Open in Browser
ro_RO: Deschide în Browser

en: Source
ro_RO: Sursă

en: Tweet Details
ro_RO: Detalii tweet

en: (%d unread) | (%d unread)
ro_RO[0]: (%d necitit)
ro_RO[1]: (%d necitite)
ro_RO[2]: (%d necitite)

en: Delete
ro_RO: Şterge

en: Now
ro_RO: Acum

en: Create one
ro_RO: Creează unul

en: Could not open %s
ro_RO: Nu s-a putut deschide %s

en: Wrong PIN
ro_RO: PIN Greşit

en: Account already in use
ro_RO: Cont deja in folosinţă

en: Unfollow
ro_RO: Nu mai urmări

en: Follow
ro_RO: Urmăreşte

en: Retry
ro_RO: Reîncearcă

en: Save
ro_RO: Salvează

en: Back
ro_RO: Înapoi

en: Quote tweet
ro_RO: Încorporează tweet

en: Modify Filter
ro_RO: Modifică Filtru

en: Matches
ro_RO: Se potriveşte

en: Add to or Remove User From List
ro_RO: Adaugă sau Şterge un utilizator din listă

en: You have no lists.
ro_RO: Nu ai nici o listă.

en: About Cawbird
ro_RO: Despre Cawbird

en: New Account
ro_RO: Cont nou

en: Request PIN
ro_RO: Cere PIN

en: Confirm
ro_RO: Confirmă

en: Account Settings
ro_RO: Setări cont

en: Name
ro_RO: Nume

en: Autostart
ro_RO: Pornire automată

en: Send
ro_RO: Trimite

en: Users
ro_RO: Utilizatori

en: Subscribe
ro_RO: Abonează-te

en: Unsubscribe
ro_RO: Dezabonează-te

en: Subscribers:
ro_RO: Abonaţi:

en: Members:
ro_RO: Membrii:

en: Created at:
ro_RO: Creat la:

en: Edit
ro_RO: Editează

en: Mode:
ro_RO: Mod:

en: Settings
ro_RO: Setări

en: About
ro_RO: Despre

en: Quit
ro_RO: Închide

en: Add New Filter
ro_RO: Adaugă un filtru nou

en: Add New Snippet
ro_RO: Adaugă un nou fragment de text

en: Keyword
ro_RO: Cuvânt cheie

en: Replacement
ro_RO: Înlocuitor

en: Create New List
ro_RO: Creează o listă nouă

en: Name:
ro_RO: Nume:

en: Create
ro_RO: Creează

en: Write Direct Message
ro_RO: Scrie mesaj direct

en: Add to/Remove from List
ro_RO: Adaugă sau Şterge din listă

en: Blocked
ro_RO: Blocat

en: Follows you
ro_RO: Te urmăreşte

en: Tweets
ro_RO: Tweeturi

en: Followers
ro_RO: Urmăritori

en: Following
ro_RO: Urmăriţi

en: Auto scroll on new tweets
ro_RO: Derulare automată la tweeturi noi

en: Double-click activation
ro_RO: Activare prin dublu click

en: Notifications
ro_RO: Notificări

en: On New Tweets
ro_RO: La tweeturi noi

en: Never
ro_RO: Niciodată

en: Every
ro_RO: Fiecare

en: Stack 5
ro_RO: Câte 5

en: Stack 10
ro_RO: Câte 10

en: Stack 25
ro_RO: Câte 25

en: Stack 50
ro_RO: Câte 50

en: On New Mentions
ro_RO: La menţionări noi

en: On New Messages
ro_RO: La mesaje noi

en: Interface
ro_RO: Interfaţă

en: Round avatars
ro_RO: Avatare rotunde

en: Remove trailing hashtags
ro_RO: Şterge hashtag-urile de la sfârşit

en: Remove media links
ro_RO: Şterge linkurile media

en: No snippets configured.
ro_RO: Nici un fragment de text configurat.

en: You can activate snippets by writing the keyword and pressing TAB.
ro_RO: Poţi activa fragmentele de text scriinde cuvântul cheie si apasând tasta TAB.

en: Snippets
ro_RO: Fragmente

en: Start new conversation
ro_RO: Începe o conversaţie nouă

en: With:
ro_RO: Cu:

en: Go
ro_RO: Începe

en: Quote
ro_RO: Încorporează

en: Reply to tweet
ro_RO: Răspunde la tweet

en: More
ro_RO: Mai multe

en: Reply
ro_RO: Răspunde

en: Unblock
ro_RO: Deblochează

en: Show settings of this account
ro_RO: Arată setările acestui cont

en: Open in new window
ro_RO: Deschide intr-o pagină nouă

en: Created
ro_RO: Creat

en: Subscribed to
ro_RO: Abonat la
