ccsm - en to as translation catalogue (22 entries)

en: The new value for the %(binding)s binding for the action <b>%(action)s</b> in plugin <b>%(plugin)s</b> conflicts with the action <b>%(action_conflict)s</b> of the <b>%(plugin_conflict)s</b> plugin.
    Do you wish to disable <b>%(action_conflict)s</b> in the <b>%(plugin_conflict)s</b> plugin?
as: নতুন মূল্যৰ বাবে %(binding)s একচন ৰ কাৰণে <b>%(action)s</b> in প্লাগিন <b>%(plugin)s</b> একচন্ ৰ লগত দ্ন্দ <b>%(action_conflict)s</b>  <b>%(plugin_conflict)s</b> প্লাগিন.
    অকামৰ কৰিব বিছাৰে নেকি <b>%(action_conflict)s</b> প্লাগিন <b>%(plugin_conflict)s</b> প্লাগিন?

en: Disable %(action_conflict)s
as: অকামৰ %(action_conflict)s

en: Don't set %(action)s
as: চেট নকৰিব %(action)s

en: Set %(action)s anyway
as: চেট %(action)s যিকৰেই anyway

en: You are trying to use the feature <b>%(feature)s</b> which is <b>not</b> provided by any plugin.
    Do you wish to use this feature anyway?
as: আপুনি এই feature ব্যবহাৰ কৰিব খুজিছে <b>%(feature)s</b> যি টো <b>not</b> কোনো প্লাগিনে দিয়া নাই.
    এতিয়াও এই feature টো ব্যবহাৰ কৰিব খোজেনেকি ?

en: Use %(feature)s
as: ব্যবহাৰ কৰক %(feature)s

en: Don't use %(feature)s
as: ব্যবহাৰ নকৰিব %(feature)s

en: You are trying to use the feature <b>%(feature)s</b> which is provided by <b>%(plugin)s</b>.
    This plugin is currently disabled.
    Do you wish to enable <b>%(plugin)s</b> so the feature is available?
as: আপুনি এই feature ব্যবহাৰ কৰিব খুজিছে <b>%(feature)s</b> যি টো provided by <b>%(plugin)s</b>.
    এই প্লাগিন বৰতমানে অকায্য্ .
    আপুনি  <b>%(plugin)s</b> so the feature is available?

en: Enable %(plugin)s
as: কায্যকৰি কৰক %(plugin)s

en: Don't enable %(feature)s
as: কায্যকৰি নকৰিব %(feature)s

en: _New
as: নতুন (_N)

en: _Delete
as: আঁতৰাওক (_D)

en: _Edit
as: সম্পাদনা (_E)

en: _Up
as: ওপৰত (_U)

en: _Down
as: তলত (_D)

note: Exit Button
en: _Close
as: বন্ধ কৰক (_C)

en: _Cancel
as: বাতিল কৰক (_C)

en: _OK
as: ঠিক আছে (_O)

note: Add buttons
en: _Add
as: যোগ কৰক (_A)

en: _Open
as: খোলক (_O)

note: Back Button
en: _Back
as: পূৰ্ববৰ্তী (_B)

en: _Save
as: সংৰক্ষণ কৰক (_S)
