ccsm - en to el translation catalogue (146 entries)

en: The new value for the %(binding)s binding for the action <b>%(action)s</b> in plugin <b>%(plugin)s</b> conflicts with the action <b>%(action_conflict)s</b> of the <b>%(plugin_conflict)s</b> plugin.
    Do you wish to disable <b>%(action_conflict)s</b> in the <b>%(plugin_conflict)s</b> plugin?
el: Η νέα τιμή για τον %(binding)s συνδυασμό για την ενέργεια <b>%(action)s</b> στο πρόσθετο <b>%(plugin)s</b> συγκρούεται με την ενέργεια <b>%(action_conflict)s</b> του <b>%(plugin_conflict)s</b> πρόσθετου.
    Θέλετε να απενεργοποιήσετε το <b>%(action_conflict)s</b> στο <b>%(plugin_conflict)s</b> πρόσθετο?

en: Disable %(action_conflict)s
el: Απενεργοποίηση %(action_conflict)s

en: Don't set %(action)s
el: Μην Θέσεις %(action)s

en: Set %(action)s anyway
el: Θέσε %(action)s οπωσδήποτε

en: key
el: πλήκτρο

en: button
el: κουμπί

en: edge
el: άκρη

en: You are trying to use the feature <b>%(feature)s</b> which is <b>not</b> provided by any plugin.
    Do you wish to use this feature anyway?
el: Προσπαθείτε να χρησιμοποιήσετε το χαρακτηριστικό <b>%(feature)s</b> που <b>δεν</b> παρέχεται απο κανένα πρόσθετο.
    Θέλετε να χρησιμοποιήσετε αυτό το χαρακτηριστικό οπωσδήποτε?

en: Use %(feature)s
el: Χρήση %(feature)s

en: Don't use %(feature)s
el: Μη χρήση %(feature)s

en: You are trying to use the feature <b>%(feature)s</b> which is provided by <b>%(plugin)s</b>.
    This plugin is currently disabled.
    Do you wish to enable <b>%(plugin)s</b> so the feature is available?
el: Προσπαθείτε να χρησιμοποιήσετε το χαρακτηριστικό <b>%(feature)s</b> που παρέχεται απ το<b>%(plugin)s</b>.
     Το πρόσθετο αυτό είναι τώρα απενεργοποιημένο.
    Θέλετε να ενεργοποιήσετε το <b>%(plugin)s</b> ωστε το χαρακτηριστικό να είναι διαθέσιμο?

en: Enable %(plugin)s
el: Ενεργοποίηση %(plugin)s

en: Don't enable %(feature)s
el: Μην ενεργοποιήσεις %(feature)s

en: Some %(bindings)s bindings of Plugin <b>%(plugin)s</b> conflict with other plugins. Do you want to resolve these conflicts?
el: Ορισμένοι %(bindings)s σύνδεσμοι του Πρόσθετου <b>%(plugin)s</b> συγκρούωνται με άλλα πρόσθετα. Θέλετε να επιλυθούν αυτές οι συγκρούσεις?

en: Resolve conflicts
el: Επίλυση συγκρούσεων

en: Ignore conflicts
el: Αγνόηση συγκρούσεων

en: Plugin <b>%(plugin_conflict)s</b> provides feature <b>%(feature)s</b> which is also provided by <b>%(plugin)s</b>
el: Το πρόσθετο <b>%(plugin_conflict)s</b> παρέχει το χαρακτηριστικό <b>%(feature)s</b> το οποίο επίσης παρέχεται απο το <b>%(plugin)s</b>

en: Disable %(plugin_conflict)s
el: Απενεργοποίηση %(plugin_conflict)s

en: Don't enable %(plugin)s
el: Μην ενεργοποιήσεις %(plugin)s

en: Plugin <b>%(plugin_conflict)s</b> conflicts with <b>%(plugin)s</b>.
el: Το πρόσθετο <b>%(plugin_conflict)s</b> έρχεται σε σύγκρουση με το <b>%(plugin)s</b>

en: <b>%(plugin)s</b> requires feature <b>%(feature)s</b> which is provided by the following plugins:
    %(plugin_list)s
el: <b>%(plugin)s</b> απαιτεί το χαρακτηριστικό <b>%(feature)s</b> το οποίο παρέχεται απο τα ακόλουθα πρόσθετα:
    %(plugin_list)s

en: Enable these plugins
el: Ενεργοποίηση συγκεκριμένων προσθέτων

en: <b>%(plugin)s</b> requires the plugin <b>%(require)s</b>.
el: <b>%(plugin)s</b> απαιτεί το πρόσθετο <b>%(require)s</b>.

en: Enable %(require)s
el: Ενεργοποίηση %(require)s

en: <b>%(plugin)s</b> provides the feature <b>%(feature)s</b> which is required by the plugins <b>%(plugin_list)s</b>.
el: <b>%(plugin)s</b> παρέχει το στοιχείο <b>%(feature)s</b> το οποίο απαιτείται απο τα πρόσθετα <b>%(plugin_list)s</b>.

en: Disable these plugins
el: Απενεργοποίηση αυτών των πρόσθετων

en: Don't disable %(plugin)s
el: Μην απενεργοποιήσεις %(plugin)s

en: <b>%(plugin)s</b> is required by the plugins <b>%(plugin_list)s</b>.
el: <b>%(plugin)s</b> απαιτείται απο τα πρόσθετα <b>%(plugin_list)s</b>.

en: General
el: Γενικά

en: Accessibility
el: Προσβασιμότητα

en: Desktop
el: Επιφάνεια Εργασίας

en: Extras
el: Εξτρά

en: Window Management
el: Διαχείριση Παραθύρων

en: Effects
el: Εφέ

en: Image Loading
el: Φόρτωση Εικόνας

en: Utility
el: Χρήσιμες Εφαρμογές

en: All
el: Όλα

en: Uncategorized
el: Χωρίς Κατηγορία

en: N/A
el: Μη Διαθέσιμο

en: Reset setting to the default value
el: Επαναφορά της ρύθμισης στη προεπιλεγμένη τιμή

en: _New
el: _Νέο

en: _Delete
el: _Διαγραφή

en: _Edit
el: _Επεξεργασία

en: _Up
el: Πά_νω

en: _Down
el: _Κάτω

en: Edit
el: Επεξεργασία

note: Exit Button
en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: Multi-list settings. You can double-click a row to edit the values.
el: Ρυθμίσεις πολλαπλών-λιστών. Κάνωντας διπλό κλικ σε μια σειρά μπορείτε να επεξεργαστείτε τις τιμές.

en: Edit %s
el: Επεξεργασία %s

en: _Cancel
el: _Ακύρωση

en: _OK
el: _Εντάξει

en: "%s" is not a valid shortcut
el: "%s" δεν είναι σωστή συντόμευση

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Grab key combination
el: Πιάσιμο συνδυασμού πλήκτρων

en: "%s" is not a valid button
el: "%s" δεν είναι σωστό κουμπί

en: Using Button1 without modifiers can prevent any left click and thus break your configuration. Do you really want to set "%s" button to Button1 ?
el: Η χρησιμοποίηση του Κουμπιού1 χωρίς αλλαγές μπορεί να σταματήσει κάθε αριστερο κλικ κ επομένως να καταστρέψει την ρύθμισή σας. Θέλετε πραγματικά να θέσετε "%s" κουμπί στο Κουμπί1 ?

en: "%s" is not a valid edge mask
el: "%s" δεν είναι σωστή μάσκα άκρης

en: None
el: Κανένα

en: CompizConfig Settings Manager
el: Διαχειριστής Ρυθμίσεων του Compiz

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Please press the new key combination
el: Παρακαλώ χρησιμοποιήστε τον νέο συνδυασμό πλήκτρων

en: Window Title
el: Τίτλος Παραθύρου

en: Window Role
el: Ρόλος Παραθύρου

en: Window Name
el: Όνομα Παραθύρου

en: Window Class
el: Κλάση Παραθύρου

en: Window Type
el: Τύπος Παραθύρου

en: Window ID
el: ID Παραθύρου

en: And
el: Και

en: Or
el: Ή

en: Edit match
el: Επεξεργασία ταιριάσματος

note: Add buttons
en: _Add
el: _Προσθήκη

note: Type
en: Type
el: Τύπος

note: Value
en: Value
el: Τιμή

en: Grab
el: Αρπαγή

note: Relation
en: Relation
el: Σχέση

note: Invert
en: Invert
el: Αντίθετο

en: Browse...
el: Περιήγηση...

en: Images
el: Εικόνες

en: File
el: Αρχείο

en: Open directory...
el: Άνοιγμα διαδρομής...

en: Open file...
el: Άνοιγμα Αρχείου...

en: _Open
el: Άν_οιγμα

en: This is a settings manager for the CompizConfig configuration system.
el: Αυτός είναι ο διαχειριστής ρυθμίσεων του συστήματος ρύθμισης του Compiz.

en: An error has occured
el: Ένα σφάλμα προέκυψε

en: Warning
el: Προσοχή

en: Enable %s
el: Ενεργοποίηση %s

en: Filter
el: Φίλτρο

en: Search %s Plugin Options
el: Αναζήτηση %s Επιλογών Πρόσθετου

en: Use This Plugin
el: Χρησιμοποίηση αυτου του πρόσθετου

en: Search Compiz Core Options
el: Αναζήτηση των επιλογών του πυρήνα του Compiz

note: Back Button
en: _Back
el: Πί_σω

en: Error
el: Σφάλμα

en: Enter a filter.
    Click the keyboard image to grab a key for which to search.
el: Εισαγωγή ενός φίλτρου.
    Κάντε κλικ στην εικόνα του πληκτρολογίου για να επιλέξετε ένα πλήκτρο για το οποίο θα γίνει έρευνα.

en: Search in...
el: Αναζήτηση στο...

note: Options
en: Short description and name
el: Σύντομη περιγραφή και όνομα

en: Long description
el: Ακριβής περιγραφή

en: Settings value
el: Τιμή ρυθμίσεων

en: Group
el: Ομάδα

en: Subgroup
el: Υποομάδα

note: Notebook
en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Loading Advanced Search
el: Φόρτωση Προχωρημένης Αναζήτησης

en: Add a New Profile
el: Προσθήκη νέου προφίλ

en: Remove This Profile
el: Αφαίρεση προφίλ

en: Default
el: Προεπιλεγμένο

en: Profile
el: Προφίλ

en: Import
el: Εισαγωγή

en: Import a CompizConfig Profile
el: Εισαγωγή ενός Προφίλ του CompizConfig

en: Import as...
el: Εισαγωγή ως...

en: Import a CompizConfig Profile as a new profile
el: Εισαγωγή ενός Προφίλ του CompizConfig ως ένα νέο προφίλ

en: Export
el: Εξαγωγή

en: Export your CompizConfig Profile
el: Εξαγωγή του Προσωπικού σας Προφίλ του CompizConfig

en: Reset to defaults
el: Επαναφορά στα Προεπιλεγμένα

en: Reset your CompizConfig Profile to the global defaults
el: Επαναφορά του Προσωπικού σας Προφίλ του CompizConfig στα ολικά προκαθορισμένα

en: Backend
el: Κύρια Εφαρμογή

en: Integration
el: Eνσωμάτωση

en: Enable integration into the desktop environment
el: Ενεργοποίηση ενσωμάτωσης στο περιβάλλον επιφάνειας εργασίας

en: Profiles (*.profile)
el: Προφίλ (*.profile)

en: All files
el: Όλα τα αρχεία

en: Save file..
el: Αποθήκευση Αρχείου..

en: _Save
el: Απο_θήκευση

en: Do you want to skip default option values while exporting your profile?
el: Θέλετε να αγνοηθούν οι προεπιλεγμένες τιμές των επιλογών όταν εξάγετε το προφίλ σας?

en: Open file..
el: Άνοιγμα Αρχείου..

en: Enter a profile name
el: Εισάγετε όνομα προφίλ

en: Please enter a name for the new profile:
el: Εισάγετε όνομα για το καινούργιο προφίλ:

en: Backend not found.
el: Κύρια Εφαρμογή δεν βρέθηκε.

note: Auto sort
en: Automatic plugin sorting
el: Αυτόματη ταξινόμηση προσθέτων

en: Disabled Plugins
el: Απενεργοποιημένα πρόσθετα

en: Enabled Plugins
el: Ενεργοποιημένα πρόσθετα

en: Do you really want to disable automatic plugin sorting? This will also disable conflict handling. You should only do this if you know what you are doing.
el: Θέλετε όντως να απενεργοποιήσετε την αυτόματη ταξινόμηση τον προσθέτων? Αυτό θα απενεργοποιήσει επίσης τον χειρισμό διενέξεων. Θα πρέπει να το κάνετε αυτό μόνο αν ξέρετε τι κάνετε.

en: Add plugin
el: Προσθήκη πρόσθετου

en: Plugin name:
el: Όνομα πρόσθετου:

en: Insert plugin name
el: Εισαγωγή ονόματος πρόσθετου

en: Preferences
el: Ιδιότητες

en: Configure the backend, profile and other internal settings used by the Compiz Configuration System.
el: Ρύθμιση κύριας εφαρμογής, προφίλ και άλλων εσωτερικών ρυθμίσεων που χρησιμοποιούνται απο Σύστημα Ρύθμισης του Compiz.

en: About
el: Σχετικά

en: About CCSM...
el: Σχετικά με το CCSM...

en: Profile & Backend
el: Προφίλ & Κύρια Εφαρμογή

en: Plugin List
el: Λίστα Προσθέτων

en: Filter your Plugin list
el: Φιλτράρισμα λίστας πρόσθετων

en: Screen %i
el: Οθόνη %i

en: Screen
el: Οθόνη

en: Category
el: Κατηγορία

en: Advanced Search
el: Προχωρημένη Αναζήτηση

en: <span size="large"><b>No matches found.</b> </span><span>
    
     Your filter "<b>%s</b>" does not match any items.</span>
el: <span size="large"><b>Δεν βρέθηκε ταίριασμα.</b> </span><span>
    
    Το φίλτρο σας "<b>%s</b>" δεν ταιριάζει με κανένα στοιχείο.</span>

en: Configure Compiz with CompizConfig
el: Ρύθμιση του Compiz με το CompizConfig
