ccsm - en to fi translation catalogue (145 entries)

en: The new value for the %(binding)s binding for the action <b>%(action)s</b> in plugin <b>%(plugin)s</b> conflicts with the action <b>%(action_conflict)s</b> of the <b>%(plugin_conflict)s</b> plugin.
    Do you wish to disable <b>%(action_conflict)s</b> in the <b>%(plugin_conflict)s</b> plugin?
fi: Uusi sidoksen %(binding)s arvo lisäosan <b>%(plugin)s</b>  toiminnossa <b>%(action)s</b> on ristiriidassa lisäosan %(plugin_conflict)s</b> toiminnon <b>%(action_conflict)s</b> kanssa.
    Haluatko poistaa käytöstä toiminnon <b>%(action_conflict)s</b> lisäosassa <b>%(plugin_conflict)s</b>?

en: Disable %(action_conflict)s
fi: Poista %(action_conflict)s käytöstä

en: Don't set %(action)s
fi: Älä aseta toimintoa %(action)s

en: Set %(action)s anyway
fi: Aseta %(action)s joka tapauksessa

en: key
fi: näppäin

en: button
fi: painike

en: edge
fi: reuna

en: You are trying to use the feature <b>%(feature)s</b> which is <b>not</b> provided by any plugin.
    Do you wish to use this feature anyway?
fi: Yrität käyttää toimintoa <b>%(feature)s</b>, jota yksikään lisäosa <b>ei</b> tarjoa.
    Haluatko silti käyttää tätä toimintoa?

en: Use %(feature)s
fi: Käytä %(feature)s

en: Don't use %(feature)s
fi: Älä käytä %(feature)s

en: You are trying to use the feature <b>%(feature)s</b> which is provided by <b>%(plugin)s</b>.
    This plugin is currently disabled.
    Do you wish to enable <b>%(plugin)s</b> so the feature is available?
fi: Yrität käyttää toimintoa <b>%(feature)s</b>, jonka tarjoaa lisäosa <b>%(plugin)s</b>.
    Tämä lisäosa ei ole käytössä.
    Haluatko ottaa lisäosan <b>%(plugin)s</b> käyttöön, jotta voit käyttää tätä toimintoa?

en: Enable %(plugin)s
fi: Ota %(plugin)s käyttöön

en: Don't enable %(feature)s
fi: Älä ota %(feature)s käyttöön

en: Some %(bindings)s bindings of Plugin <b>%(plugin)s</b> conflict with other plugins. Do you want to resolve these conflicts?
fi: Jotkin <b>%(plugin)s</b>-liitännäisen %(bindings)s-riippuvuudet ovat ristiriidassa muiden liitännäisten kanssa. Haluatko selvittää nämä ristiriidat?

en: Resolve conflicts
fi: Selvitä ristiriidat

en: Ignore conflicts
fi: Jätä ristiriidat huomiotta

en: Plugin <b>%(plugin_conflict)s</b> provides feature <b>%(feature)s</b> which is also provided by <b>%(plugin)s</b>
fi: Lisäosa <b>%(plugin_conflict)s</b> tarjoaa toiminnon <b>%(feature)s</b>, jonka tarjoaa myös lisäosa <b>%(plugin)s</b>.

en: Disable %(plugin_conflict)s
fi: Poista %(plugin_conflict)s käytöstä

en: Don't enable %(plugin)s
fi: Älä ota %(plugin)s käyttöön

en: Plugin <b>%(plugin_conflict)s</b> conflicts with <b>%(plugin)s</b>.
fi: Lisäosa <b>%(plugin_conflict)s</b> on ristiriidassa lisäosan <b>%(plugin)s</b> kanssa.

en: <b>%(plugin)s</b> requires feature <b>%(feature)s</b> which is provided by the following plugins:
    %(plugin_list)s
fi: <b>%(plugin)s</b> vaatii toiminnon <b>%(feature)s</b>, jonka tarjoavat seuraavat lisäosat:
    %(plugin_list)s

en: Enable these plugins
fi: Ota nämä lisäosat käyttöön

en: <b>%(plugin)s</b> requires the plugin <b>%(require)s</b>.
fi: <b>%(plugin)s</b> vaatii lisäosan <b>%(require)s</b>.

en: Enable %(require)s
fi: Ota %(require)s käyttöön

en: <b>%(plugin)s</b> provides the feature <b>%(feature)s</b> which is required by the plugins <b>%(plugin_list)s</b>.
fi: <b>%(plugin)s</b> tarjoaa <b>%(feature)s</b> ominaisuuden, jota seuraavat lisäosat tarvitsevat: <b>%(plugin_list)s</b>.

en: Disable these plugins
fi: Poista nämä lisäosat käytöstä

en: Don't disable %(plugin)s
fi: Älä poista lisäosaa %(plugin)s käytöstä

en: <b>%(plugin)s</b> is required by the plugins <b>%(plugin_list)s</b>.
fi: Lisäosa <b>%(plugin)s</b> vaativat seuraavat lisäosat:<b>%(plugin_list)s</b>.

en: General
fi: Yleiset

en: Accessibility
fi: Esteettömyys

en: Desktop
fi: Työpöytä

en: Extras
fi: Ekstrat

en: Window Management
fi: Ikkunoiden hallinta

en: Effects
fi: Efektit

en: Image Loading
fi: Kuvien lataus

en: Utility
fi: Apuohjelmat

en: All
fi: Kaikki

en: Uncategorized
fi: Luokittelematon

en: N/A
fi: –

en: Reset setting to the default value
fi: Palauta asetukset oletusarvoihin

en: _New
fi: _Uusi

en: _Delete
fi: _Poista

en: _Edit
fi: _Muokkaa

en: _Up
fi: _Ylös

en: _Down
fi: _Alas

en: Edit
fi: Muokkaa

note: Exit Button
en: _Close
fi: _Sulje

en: Multi-list settings. You can double-click a row to edit the values.
fi: Moniriviset asetukset. Muokkaa arvoja kaksoisnapsauttamalla riviä.

en: Edit %s
fi: Muokkaa %s

en: _Cancel
fi: _Peru

en: "%s" is not a valid shortcut
fi: "%s" ei ole kelvollinen pikavalinta

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Grab key combination
fi: Kaappaa näppäinyhdistelmä

en: "%s" is not a valid button
fi: "%s" ei ole kelvollinen nappi

en: Using Button1 without modifiers can prevent any left click and thus break your configuration. Do you really want to set "%s" button to Button1 ?
fi: Ensijaisen painikkeen käyttö ilman lisävalitsimia voi estää kaikki ensijaisen painikkeen painallukset ja siten tehdä tietokoneen käyttökelvottomaksi. Haluatko varmasti liittää painikkeen "%s" ensisijaiseksi painikkeeksi?

en: "%s" is not a valid edge mask
fi: "%s" on kelvoton reunamaski

en: None
fi: Ei mitään

en: CompizConfig Settings Manager
fi: Compiz-asetusten hallinta

en: Plugin
fi: Lisäosa

en: Please press the new key combination
fi: Anna uusi näppäinyhdistelmä

en: Window Title
fi: Ikkunan otsikko

en: Window Role
fi: Ikkunan rooli

en: Window Name
fi: Ikkunan nimi

en: Window Class
fi: Ikkunan luokka

en: Window Type
fi: Ikkunan tyyppi

en: Window ID
fi: Ikkunan ID

en: And
fi: ja

en: Or
fi: tai

en: Edit match
fi: Muokkaa osumaa

note: Add buttons
en: _Add
fi: _Lisää

note: Type
en: Type
fi: Tyyppi

note: Value
en: Value
fi: Arvo

en: Grab
fi: Tartu

note: Relation
en: Relation
fi: Suhde

note: Invert
en: Invert
fi: Käännä

en: Browse...
fi: Selaa...

en: Images
fi: Kuvat

en: File
fi: Tiedosto

en: Open directory...
fi: Avaa hakemisto...

en: Open file...
fi: Avaa tiedosto...

en: _Open
fi: _Avaa

en: This is a settings manager for the CompizConfig configuration system.
fi: Tämä on Compiz-asetusten hallintaohjelma

en: An error has occured
fi: Tapahtui virhe

en: Warning
fi: Varoitus

en: Enable %s
fi: Käytä %s

en: Filter
fi: Suodata

en: Search %s Plugin Options
fi: Etsi lisäosavalintaa %s

en: Use This Plugin
fi: Käytä tätä lisäosaa

en: Search Compiz Core Options
fi: Etsi Compiz Core -asetuksista

note: Back Button
en: _Back
fi: _Takaisin

en: Error
fi: Virhe

en: Enter a filter.
    Click the keyboard image to grab a key for which to search.
fi: Syötä suodatin.
    Napsauta kuvaa näppäimistöstä valitaksesi etsittävän näppäimen.

en: Search in...
fi: Etsi kohteesta...

note: Options
en: Short description and name
fi: Lyhyt kuvaus ja nimi

en: Long description
fi: Pitkä kuvaus

en: Settings value
fi: Asetusten arvo

en: Group
fi: Ryhmä

en: Subgroup
fi: Alaryhmä

note: Notebook
en: Settings
fi: Asetukset

en: Loading Advanced Search
fi: Ladataan tarkennettua hakua

en: Add a New Profile
fi: Lisää uusi profiili

en: Remove This Profile
fi: Poista tämä profiili

en: Default
fi: Oletus

en: Profile
fi: Profiili

en: Import
fi: Tuo

en: Import a CompizConfig Profile
fi: Tuo Compizin asetusprofiili

en: Import as...
fi: Tuo nimellä...

en: Import a CompizConfig Profile as a new profile
fi: Tuo Compizin asetusprofiili uutena profiilina

en: Export
fi: Vie

en: Export your CompizConfig Profile
fi: Vie Compizin asetusprofiili

en: Reset to defaults
fi: Palauta oletusasetukset

en: Reset your CompizConfig Profile to the global defaults
fi: Palauta Compizin asetusprofiilin oletusasetukset

en: Backend
fi: Taustajärjestelmä

en: Integration
fi: Integrointi

en: Enable integration into the desktop environment
fi: Ota työpöytäympäristöön sulautuminen käyttöön

en: Profiles (*.profile)
fi: Profiilit (*.profile)

en: All files
fi: Kaikki tiedostot

en: Save file..
fi: Tallenna tiedosto...

en: _Save
fi: _Tallenna

en: Do you want to skip default option values while exporting your profile?
fi: Haluatko ohittaa oletusarvoiset valinnat profiilia vietäessä?

en: Open file..
fi: Avaa tiedosto...

en: Enter a profile name
fi: Anna profiilin nimi

en: Please enter a name for the new profile:
fi: Anna uuden profiilin nimi:

en: Backend not found.
fi: Taustajärjestelmää ei löytynyt.

note: Auto sort
en: Automatic plugin sorting
fi: Järjestä lisäosat automaattisesti

en: Disabled Plugins
fi: Poissa käytöstä olevat lisäosat

en: Enabled Plugins
fi: Käytössä olevat lisäosat

en: Do you really want to disable automatic plugin sorting? This will also disable conflict handling. You should only do this if you know what you are doing.
fi: Haluatko todella poistaa lisäosien automaattisen järjestämisen käytöstä? Tämä poistaa myös ristiriitojen käsittelyn käytöstä. Älä tee tätä, jos et tiedä varmasti mitä teet.

en: Add plugin
fi: Lisää lisäosa

en: Plugin name:
fi: Lisäosan nimi:

en: Insert plugin name
fi: Anna lisäosan nimi

en: Preferences
fi: Asetukset

en: Configure the backend, profile and other internal settings used by the Compiz Configuration System.
fi: Määrittele käytettävä taustajärjestelmä, profiili ja muita Compizin asetusjärjestelmän käyttämiä sisäisiä asetuksia.

en: About
fi: Tietoja

en: About CCSM...
fi: Tietoja CCSM:sta...

en: Profile & Backend
fi: Profiili ja taustajärjestelmä

en: Plugin List
fi: Luettelo lisäosista

en: Filter your Plugin list
fi: Suodata lisäosaluetteloa

en: Screen %i
fi: Näyttö %i

en: Screen
fi: Näyttö

en: Category
fi: Luokka

en: Advanced Search
fi: Tarkennettu haku

en: <span size="large"><b>No matches found.</b> </span><span>
    
     Your filter "<b>%s</b>" does not match any items.</span>
fi: <span size="large"><b>Ei hakutuloksia</b> </span><span>
    
    Suodattimesi <b>%s</b> ei vastaa mitään kohtia.</span>

en: Configure Compiz with CompizConfig
fi: Compiz-asetusten tekeminen CompizConfigilla
