ccsm - en to nb translation catalogue (138 entries)

en: The new value for the %(binding)s binding for the action <b>%(action)s</b> in plugin <b>%(plugin)s</b> conflicts with the action <b>%(action_conflict)s</b> of the <b>%(plugin_conflict)s</b> plugin.
    Do you wish to disable <b>%(action_conflict)s</b> in the <b>%(plugin_conflict)s</b> plugin?
nb: Den nye verdien for snarveien %(binding)s for hendelsen <b>%(action)s</b> i tillegget <b>%(plugin)s</b> er i konflikt med hendelsen <b>%(action_conflict)s</b> i tillegget <b>%(plugin_conflict)s</b>.
    Vil du slå av <b>%(action_conflict)s</b> i tillegget <b>%(plugin_conflict)s</b>?

en: Disable %(action_conflict)s
nb: Slå av %(action_conflict)s

en: Don't set %(action)s
nb: Ikke velg %(action)s

en: Set %(action)s anyway
nb: Velg %(action)s uansett

en: key
nb: Tast

en: button
nb: Knapp

en: edge
nb: Kant

en: You are trying to use the feature <b>%(feature)s</b> which is <b>not</b> provided by any plugin.
    Do you wish to use this feature anyway?
nb: Du prøver å bruke funksjonaliteten <b>%(feature)s</b> som <b>ikke</b> leveres av noe tillegg.
    Ønsker du å bruke denne funksjonaliteten uansett?

en: Use %(feature)s
nb: Bruk %(feature)s

en: Don't use %(feature)s
nb: Ikke bruk %(feature)s

en: You are trying to use the feature <b>%(feature)s</b> which is provided by <b>%(plugin)s</b>.
    This plugin is currently disabled.
    Do you wish to enable <b>%(plugin)s</b> so the feature is available?
nb: Du prøver å bruke funksjonaliteten <b>%(feature)s</b> som leveres av tillegget <b>%(plugin)s</b>.
    Dette programtillegget er for tiden slått av.
    Vil du skru på <b>%(plugin)s</b> så funksjonaliteten er tilgjengelig?

en: Enable %(plugin)s
nb: Slå på %(plugin)s

en: Don't enable %(feature)s
nb: Ikke slå på %(feature)s

en: Resolve conflicts
nb: Løs conflikter

en: Ignore conflicts
nb: Ignorer konflikter

en: Plugin <b>%(plugin_conflict)s</b> provides feature <b>%(feature)s</b> which is also provided by <b>%(plugin)s</b>
nb: Programtillegget <b>%(plugin_conflict)s</b> leverer funksjonaliteten <b>%(feature)s</b> som også leveres av <b>%(plugin)s</b>

en: Disable %(plugin_conflict)s
nb: Slå av %(plugin_conflict)s

en: Don't enable %(plugin)s
nb: Ikke skru på %(plugin)s

en: Plugin <b>%(plugin_conflict)s</b> conflicts with <b>%(plugin)s</b>.
nb: Programtillegget <b>%(plugin_conflict)s</b> er i konflikt med <b>%(plugin)s</b>

en: <b>%(plugin)s</b> requires feature <b>%(feature)s</b> which is provided by the following plugins:
    %(plugin_list)s
nb: <b>%(plugin)s</b> krever funksjonaliteten <b>%(feature)s</b> som leveres av de følgende programtilleggene:
    %(plugin_list)s

en: Enable these plugins
nb: Skru på disse tilleggene

en: <b>%(plugin)s</b> requires the plugin <b>%(require)s</b>.
nb: <b>%(plugin)s</b> krever programtillegget <b>%(require)s</b>.

en: Enable %(require)s
nb: Skru på %(require)s

en: <b>%(plugin)s</b> provides the feature <b>%(feature)s</b> which is required by the plugins <b>%(plugin_list)s</b>.
nb: <b>%(plugin)s</b> leverer funksjonaliteten <b>%(feature)s</b> som kreves av programtilleggene <b>%(plugin_list)s</b>.

en: Disable these plugins
nb: Slå av disse tilleggene

en: Don't disable %(plugin)s
nb: Ikke slå av %(plugin)s

en: <b>%(plugin)s</b> is required by the plugins <b>%(plugin_list)s</b>.
nb: <b>%(plugin)s</b> kreves av programtilleggen <b>%(plugin_list)s</b>.

en: General
nb: Generelt

en: Accessibility
nb: Tilgjengelighet

en: Desktop
nb: Skrivebord

en: Extras
nb: Ekstra

en: Window Management
nb: Vindushåndtering

en: Effects
nb: Effekter

en: Image Loading
nb: Bildelasting

en: Utility
nb: Nytte

en: All
nb: Alle

en: Uncategorized
nb: Ukategorisert

en: Reset setting to the default value
nb: Tilbakestill innstillingen til standardverdien

en: _New
nb: _Ny

en: _Delete
nb: _Slett

en: _Up
nb: _Opp

en: _Down
nb: Ne_d

en: Edit
nb: Rediger

note: Exit Button
en: _Close
nb: _Lukk

en: Multi-list settings. You can double-click a row to edit the values.
nb: Flerliste-innstillinger. Du kan dobbeltklikke på en rad for å redigere verdiene.

en: Edit %s
nb: Rediger %s

en: "%s" is not a valid shortcut
nb: "%s" er ikke en gyldig snarvei

en: Disabled
nb: Slått av

en: Enabled
nb: Skrudd på

en: Grab key combination
nb: Hent tastekombinasjon

en: "%s" is not a valid button
nb: "%s" er ikke en gyldig knapp

en: Using Button1 without modifiers can prevent any left click and thus break your configuration. Do you really want to set "%s" button to Button1 ?
nb: Å bruke Knapp1 uten modifikator kan hindre venstreklikk og ødelegge konfigurasjonen din. Vil du virkelig stille inn "%s"-knapp til Knapp1 ?

en: "%s" is not a valid edge mask
nb: "%s" er ikke en gyldig kantmaske

en: None
nb: Ingen

en: CompizConfig Settings Manager
nb: CompizConfig Innstillingshåndterer

en: Plugin
nb: Tillegg

en: Please press the new key combination
nb: Vennligst trykk den nye tastaturkombinasjonen

en: Window Title
nb: Vindustittel

en: Window Role
nb: Vindusrolle

en: Window Name
nb: Vindusnavn

en: Window Class
nb: Vindusklasse

en: Window Type
nb: Vindustype

en: Window ID
nb: Vindus-ID

en: And
nb: Og

en: Or
nb: Eller

en: Edit match
nb: Rediger treff

note: Add buttons
en: _Add
nb: _Legg til

note: Value
en: Value
nb: Verdi

en: Grab
nb: Grip

note: Relation
en: Relation
nb: Relasjon

note: Invert
en: Invert
nb: Omvendt

en: Browse...
nb: Let etter...

en: Images
nb: Bilder

en: File
nb: Fil

en: Open directory...
nb: Åpne katalog...

en: Open file...
nb: Åpne fil...

en: _Open
nb: _Åpne

en: This is a settings manager for the CompizConfig configuration system.
nb: Dette er en innstillingshåndterer for CompizConfig-konfigurasjonssystemet

en: An error has occured
nb: En feil har oppstått

en: Warning
nb: Advarsel

en: Enable %s
nb: Skru på %s

en: Search %s Plugin Options
nb: Søk valg for programtillegget %s

en: Use This Plugin
nb: Bruk dette programtillegget

en: Search Compiz Core Options
nb: Søk Compiz Core-valg

note: Back Button
en: _Back
nb: Til_bake

en: Error
nb: Feil

en: Enter a filter.
    Click the keyboard image to grab a key for which to search.
nb: Skriv inn filteret.
    Klikk tastaturbildet for å gripe en tast å søke etter.

en: Search in...
nb: Søk i...

note: Options
en: Short description and name
nb: Kort beskrivelse og navn

en: Long description
nb: Lang beskrivelse

en: Settings value
nb: Verdi for innstilling

en: Group
nb: Grupper

en: Subgroup
nb: Undergruppe

note: Notebook
en: Settings
nb: Innstillinger

en: Loading Advanced Search
nb: Laster avansert søk

en: Add a New Profile
nb: Legg til en ny profil

en: Remove This Profile
nb: Fjern denne profilen

en: Default
nb: Standard

en: Profile
nb: Profil

en: Import
nb: Importer

en: Import a CompizConfig Profile
nb: Importer en CompizConfig-profil

en: Import as...
nb: Importer som...

en: Import a CompizConfig Profile as a new profile
nb: Importer en CompizConfig-profil som en ny profil

en: Export
nb: Eksporter

en: Export your CompizConfig Profile
nb: Eksporter din CompizConfig-profil

en: Reset to defaults
nb: Tilbakestill til standardvalg

en: Reset your CompizConfig Profile to the global defaults
nb: Tilbakestill din CompizConfig-profil til de globale standardvalgene

en: Backend
nb: Bakvegg

en: Integration
nb: Integrasjon

en: Enable integration into the desktop environment
nb: Aktiver integrasjon inn i skrivebordsmiljøet

en: Profiles (*.profile)
nb: Profiler (*.profile)

en: All files
nb: Alle filer

en: Save file..
nb: Lagre fil...

en: _Save
nb: _Lagre

en: Do you want to skip default option values while exporting your profile?
nb: Vil du hoppe over standardverdiene når du eksporterer profilen din?

en: Open file..
nb: Åpne fil...

en: Enter a profile name
nb: Skriv inn et profilnavn

en: Please enter a name for the new profile:
nb: Vennligst skriv inn et navn for den nye profilen

en: Backend not found.
nb: Bakvegg ikke funnet

note: Auto sort
en: Automatic plugin sorting
nb: Automatisk sortering av programtillegg

en: Disabled Plugins
nb: Avslåtte programtillegg

en: Enabled Plugins
nb: Påslåtte programtillegg

en: Do you really want to disable automatic plugin sorting? This will also disable conflict handling. You should only do this if you know what you are doing.
nb: Vil du virkelig slå av automatisk sortering av programtillegg? Dette vil også slå av konflikthåndtering. Du burde bare gjøre dette om du vet hva du driver med.

en: Add plugin
nb: Legg til programtillegg

en: Plugin name:
nb: Navn på programtillegg:

en: Insert plugin name
nb: Sett inn navnet på programtillegget

en: Preferences
nb: Preferanser

en: Configure the backend, profile and other internal settings used by the Compiz Configuration System.
nb: Konfigurer bakveggen, profilen og andre interne innstillinger som brukes av Compiz-konfigurasjonssystemet.

en: About
nb: Om

en: About CCSM...
nb: Om CCSM...

en: Profile & Backend
nb: Profil og bakvegg

en: Plugin List
nb: Tilleggsliste

en: Filter your Plugin list
nb: Filter programtilleggslisten din

en: Screen %i
nb: Skjerm %i

en: Screen
nb: Skjerm

en: Category
nb: Kategori

en: Advanced Search
nb: Avansert søk

en: <span size="large"><b>No matches found.</b> </span><span>
    
     Your filter "<b>%s</b>" does not match any items.</span>
nb: <span size="large"><b>Ingen treff.</b> </span><span>
    
     Filteret ditt, "<b>%s</b>", passer ikke til noen gjenstander.</span>
