ccsm - en to tr translation catalogue (143 entries)

en: The new value for the %(binding)s binding for the action <b>%(action)s</b> in plugin <b>%(plugin)s</b> conflicts with the action <b>%(action_conflict)s</b> of the <b>%(plugin_conflict)s</b> plugin.
    Do you wish to disable <b>%(action_conflict)s</b> in the <b>%(plugin_conflict)s</b> plugin?
tr: %(binding)s bağlayıcısı için belirlenen yeni değer (<b>%(action)s</b> davranışını sağlayan ve <b>%(plugin)s</b> eklentisi içersinde bulunan) <b>%(action_conflict)s</b>davranışı ile çakışıyor (<b>%(plugin_conflict)s</b> eklentisi içerisindeki).
    <b>%(action_conflict)s</b> özelliğini (<b>%(plugin_conflict)s</b> eklentisi içerisindeki) pasifleştirmek ister misiniz?

en: Disable %(action_conflict)s
tr: %(action_conflict)s Eklentisini Pasifleştir

en: Don't set %(action)s
tr: %(action)s Özelliğini Kullanma

en: Set %(action)s anyway
tr: %(action)s Özelliğini Herşeye Rağmen Kullan

en: key
tr: anahtar

en: button
tr: düğme

en: edge
tr: kenar

en: You are trying to use the feature <b>%(feature)s</b> which is <b>not</b> provided by any plugin.
    Do you wish to use this feature anyway?
tr: <b>%(feature)s</b> özelliğini kullanmaya çalışıyorsunuz ancak bu özellik <b>hiçbir</b> eklenti tarafından sağlanmıyor.
    Yine de bu özelliği etkinleştirmek ister misiniz?

en: Use %(feature)s
tr: %(feature)s Özelliğini Kullan

en: Don't use %(feature)s
tr: %(feature)s Özelliğini Kullanma

en: You are trying to use the feature <b>%(feature)s</b> which is provided by <b>%(plugin)s</b>.
    This plugin is currently disabled.
    Do you wish to enable <b>%(plugin)s</b> so the feature is available?
tr: <b>%(feature)s</b> özelliğini kullanmaya çalışıyorsunuz ancak bu özellik <b>%(plugin)s</b> eklentisi tarafından sağlanıyor.
    Bu eklenti şuanda etkin durumda değil.
    <b>%(plugin)s</b> eklentisini etkinleştirerek bu özelliği kullanmak ister misiniz?

en: Enable %(plugin)s
tr: %(plugin)s Eklentisini Etkinleştir

en: Don't enable %(feature)s
tr: %(feature)s Özelliğini Etkinleştirme

en: Some %(bindings)s bindings of Plugin <b>%(plugin)s</b> conflict with other plugins. Do you want to resolve these conflicts?
tr: Eklentinin <b>%(plugin)s</b> bazı %(bindings)s bağlayıcıları diğer eklentilerle çakışıyor. Bu çakışmaları çözmek istiyor musunuz?

en: Resolve conflicts
tr: Çakışmaları çöz

en: Ignore conflicts
tr: Çakışmaları görmezden gel

en: Plugin <b>%(plugin_conflict)s</b> provides feature <b>%(feature)s</b> which is also provided by <b>%(plugin)s</b>
tr: <b>%(plugin_conflict)s</b> eklentisi tarafından sağlanan <b>%(feature)s</b> özelliği aynı zamanda <b>%(plugin)s</b> eklentisi tarafından da sağlanıyor

en: Disable %(plugin_conflict)s
tr: %(plugin_conflict)s Eklentisini Pasifleştir

en: Don't enable %(plugin)s
tr: %(plugin)s Eklentisini Etkinleştirme

en: Plugin <b>%(plugin_conflict)s</b> conflicts with <b>%(plugin)s</b>.
tr: <b>%(plugin_conflict)s</b> eklentisi <b>%(plugin)s</b> eklentisi ile çakışıyor.

en: <b>%(plugin)s</b> requires feature <b>%(feature)s</b> which is provided by the following plugins:
    %(plugin_list)s
tr: <b>%(plugin)s</b> eklentisi <b>%(feature)s</b> özelliğine gereksinim duyuyor, bu özellik şu eklentiler tarafından sağlanıyor:
    %(plugin_list)s

en: Enable these plugins
tr: Bu eklentileri etkinleştir

en: <b>%(plugin)s</b> requires the plugin <b>%(require)s</b>.
tr: <b>%(plugin)s</b> eklentisi <b>%(require)s</b> eklentisine gereksinim duyuyor.

en: Enable %(require)s
tr: %(require)s Eklentisini Etkinleştir

en: <b>%(plugin)s</b> provides the feature <b>%(feature)s</b> which is required by the plugins <b>%(plugin_list)s</b>.
tr: <b>%(plugin)s</b> eklentisi tarafından sağlanan <b>%(feature)s</b> özelliğine <b>%(plugin_list)s</b>eklentileri tarafından gereksinim duyuluyor.

en: Disable these plugins
tr: Bu eklentileri pasifleştir

en: Don't disable %(plugin)s
tr: %(plugin)s Eklentisini Pasifleştir

en: <b>%(plugin)s</b> is required by the plugins <b>%(plugin_list)s</b>.
tr: <b>%(plugin)s</b> eklentisine <b>%(plugin_list)s</b> eklentileri tarafından gereksinim duyuluyor.

en: General
tr: Genel

en: Accessibility
tr: Erişebilirlik

en: Desktop
tr: Masaüstü

en: Extras
tr: Daha Fazlası

en: Window Management
tr: Pencere Yönetimi

en: Effects
tr: Efektler

en: Image Loading
tr: Resim Yükleme

en: Utility
tr: Araçlar

en: All
tr: Tümü

en: Uncategorized
tr: Kategorilenmemiş

en: N/A
tr: Mevcut Değil

en: Reset setting to the default value
tr: Ayarları öntanımlı değerlere döndür

en: _New
tr: _Yeni

en: _Delete
tr: _Sil

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Up
tr: _Yukarı

en: _Down
tr: _Aşağı

en: Edit
tr: Düzenle

note: Exit Button
en: _Close
tr: _Kapat

en: Multi-list settings. You can double-click a row to edit the values.
tr: Çoklu liste ayarları. Bir stıra çift tıklayarak değerleri düzenleyebilirsiniz.

en: Edit %s
tr: %s Ögesini Düzenle

en: _Cancel
tr: _İptal Et

en: _OK
tr: _TAMAM

en: "%s" is not a valid shortcut
tr: "%s" geçerli bir kısayol değil

en: Disabled
tr: Pasif

en: Enabled
tr: Etkin

en: Grab key combination
tr: Tuşlara basarak kısayolu belirle

en: "%s" is not a valid button
tr: "%s" geçerli bir düğme değil

en: Using Button1 without modifiers can prevent any left click and thus break your configuration. Do you really want to set "%s" button to Button1 ?
tr: Düğme1'i başka bir hızlandırıcı tuş ile kullanmanız farenizin sol düğmesi ile tıklama yapamayacaksınız ve tabii ki yapılandırmanız bozulacak. Gerçekten "%s" düğmesini Düğme1 olarak ayarlamak istediğnizden emin misiniz?

en: "%s" is not a valid edge mask
tr: "%s" geçerli bir gölgeleme maskesi değil

en: None
tr: Hiçbiri

en: CompizConfig Settings Manager
tr: CompizConfig Ayar Yöneticisi

en: Please press the new key combination
tr: Lütfen yeni kısayol tuşlarına basın

en: Window Title
tr: Pencere Başlığı

en: Window Role
tr: Pencere Rolü

en: Window Name
tr: Pencere Adı

en: Window Class
tr: Pencere Sınıfı

en: Window Type
tr: Pencere Tipi

en: Window ID
tr: Pencere Kimliği

en: And
tr: Ve

en: Or
tr: Veya

en: Edit match
tr: Eşleşenleri düzenle

note: Add buttons
en: _Add
tr: _Ekle

note: Type
en: Type
tr: Tip

note: Value
en: Value
tr: Değer

en: Grab
tr: Yakala

note: Relation
en: Relation
tr: İlişki

note: Invert
en: Invert
tr: Tersine Çevir

en: Images
tr: Resimler

en: File
tr: Dosya

en: Open directory...
tr: Dizin aç...

en: Open file...
tr: Dosya aç...

en: _Open
tr: _Aç

en: This is a settings manager for the CompizConfig configuration system.
tr: Bu, CompizConfig yapılandırma sistemi için bir ayar yöneticisidir.

en: An error has occured
tr: Bir hata oluştu

en: Warning
tr: Uyarı

en: Enable %s
tr: %s Ögesini Etkinleştir

en: Filter
tr: Filtrele

en: Search %s Plugin Options
tr: %s Eklentiye Ait Seçenekleri Ara

en: Use This Plugin
tr: Bu Eklentiyi Kullan

en: Search Compiz Core Options
tr: Compiz Core Seçeneklerinde Ara

note: Back Button
en: _Back
tr: _Geri

en: Error
tr: Hata

en: Enter a filter.
    Click the keyboard image to grab a key for which to search.
tr: Bir süzgeç giriniz.
    Arama için bir tuş kapmak için tuş takımı görüntüsüne basınız.

en: Search in...
tr: Burada ara...

note: Options
en: Short description and name
tr: Kısa tanımlama ve isim

en: Long description
tr: Uzun tanımlama

en: Settings value
tr: Ayar değerleri

en: Group
tr: Küme

en: Subgroup
tr: Alt küme

note: Notebook
en: Settings
tr: Ayarlar

en: Add a New Profile
tr: Yeni bir Profil Ekle

en: Remove This Profile
tr: Bu Profili Sil

en: Default
tr: Öntanımlı

en: Profile
tr: Profil

en: Import
tr: İçeriye Aktar

en: Import a CompizConfig Profile
tr: CompizConfig Profilini İçeriye Aktar

en: Import as...
tr: İçeriye farklı aktar...

en: Import a CompizConfig Profile as a new profile
tr: Bir CompizConfig Profilini yeni profil olarak içeriye aktar

en: Export
tr: Dışarıya Aktar

en: Export your CompizConfig Profile
tr: CompizConfig Profilini Dışarıya Aktar

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara dön

en: Reset your CompizConfig Profile to the global defaults
tr: CompizConfig Profilinini öntanımlı genel ayarlara döndür

en: Backend
tr: Arka Uç

en: Integration
tr: Bütünleşme

en: Enable integration into the desktop environment
tr: Masaüstü ortamı ile bütünleşmeyi etkinleştir

en: Profiles (*.profile)
tr: Profiller (*.profile)

en: All files
tr: Tüm dosyalar

en: Save file..
tr: Dosyayı kaydet..

en: _Save
tr: _Kaydet

en: Do you want to skip default option values while exporting your profile?
tr: Profilinizi kaydederken varsayılan değerleri atlamak ister misiniz?

en: Open file..
tr: Dosya aç..

en: Enter a profile name
tr: Bir profil adı girin

en: Please enter a name for the new profile:
tr: Lütfen yeni profil için bir isim girin:

en: Backend not found.
tr: Arka Uç bulunamadı.

note: Auto sort
en: Automatic plugin sorting
tr: Otomatik eklenti sıralaması

en: Disabled Plugins
tr: Pasif Eklentiler

en: Enabled Plugins
tr: Etkin Eklentiler

en: Do you really want to disable automatic plugin sorting? This will also disable conflict handling. You should only do this if you know what you are doing.
tr: Otomatik eklenti sıralamasını pasifleştirmek istediğinizden emin misiniz? Bu aynı zamanda çakışmaların kontrol edilmesini de engelleyecektir. Bunu sadece ne yaptığınızı biliyorsanız yapın.

en: Add plugin
tr: Eklenti Ekle

en: Plugin name:
tr: Eklenti adı:

en: Insert plugin name
tr: Eklenti adını girin

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Configure the backend, profile and other internal settings used by the Compiz Configuration System.
tr: CompizConfig Yapılandırma Sistemi tarafından kullanılan Arka Uç, profil ve iç ayarları yapılandırın.

en: About
tr: Hakkında

en: About CCSM...
tr: CCSM Hakkında...

en: Profile & Backend
tr: Profil & Arka Uç

en: Plugin List
tr: Eklenti Listesi

en: Filter your Plugin list
tr: Eklenti listenizi filtreleyin

en: Screen %i
tr: Ekran %i

en: Screen
tr: Ekran

en: Category
tr: Kategori

en: Advanced Search
tr: Gelişmiş Arama

en: <span size="large"><b>No matches found.</b> </span><span>
    
     Your filter "<b>%s</b>" does not match any items.</span>
tr: <span size="large"><b>Eşleşme bulunamadı.</b> </span><span>
    
     Filtreniz "<b>%s</b>" hiçbir öge ile eşleşmedi.</span>

en: Configure Compiz with CompizConfig
tr: Compiz'i, CompizConfig ile yapılandır
