celluloid - en to eu translation catalogue (309 entries)

en: Whether the settings has already been migrated from the previous version
eu: Ezarpenak aurreko bertsiotik jada migratu diren ala ez

en: Automatically resize window to fit video
eu: Aldatu leihoaren tamaina automatikoki bideora doitzeko

en: Prefer dark theme
eu: Gai iluna hobestea

en: Enable client-side decorations
eu: Gaitu bezeroaren aldeko apaingarriak

en: Use floating controls in windowed mode
eu: Gaitu kontrol mugikorrak leiho moduan

en: Automatically hide mouse cursor in windowed mode
eu: Ezkutatu saguaren kurtsorea automatikoki leiho moduan

en: The minimum cursor speed at which floating controls will be unhidden.
eu: Kurtsorearen gutxieneko ze abiaduratan bistaratuko diren kontrol mugikorrak.

en: Size of the dead zone in which cursor movement will not cause the controls to be shown.
eu: Kurtsorearen mugimenduek kurtsorea bistaratzea eragiten ez duten eremu hilaren tamaina.

en: Use skip buttons to control the playlist
eu: Jauziko botoiak erabili erreprodukzio-zerrenda kontrolatzeko

en: Remember last location in file chooser
eu: Fitxategien hautatzailean izandako azken kokapena gogoratu

en: Always open new window
eu: Ireki leiho berria beti

en: Always append opened files to playlist
eu: Gehitu beti irekitako fitxategiak erreprodukzio-zerrendara

en: Always show title buttons
eu: Erakutsi beti izenburu-botoiak

en: If true, title buttons (close, maximize, minimize, etc.) are always shown. If false, the buttons will be hidden in fullscreen mode.
eu: Egia bada, izenburu-botoiak (itxi, maximizatu, minimizatu...) beti erakutsiko dira. Gezurra bada, botoiak ezkutatuko dira pantaila osoko moduan.

en: Give focus to the window when opening new files
eu: Leihoari fokua eman fitxategi berriak irekitzean

en: If true, Celluloid will give focus to the window when a new file is opened. If false, no attempt will be made.
eu: Egiazkoa bada, Celluloidek fokua leihoari emango dio artxibo berri bat irekitzen denean. Gezurra bada, ez da ahaleginik egingo.

en: Options to pass to mpv
eu: mpv-ri pasako zaizkion aukerak

en: Path to mpv configuration file
eu: mpv konfigurazio-fitxategiaren bidea

en: Load mpv configuration file
eu: Kargatu mpv konfigurazio-fitxategia

en: Path to mpv input configuration file
eu: mpv-ren sarrerako konfigurazio-fitxategiaren bidea

en: Load mpv input configuration file
eu: Kargatu mpv-ren sarrerako konfigurazio-fitxategia

en: Enable MPRIS support
eu: Gaitu MPRIS euskarria

en: Enable menubar accelerator key handling
eu: Aktibatu menu-barrako azelerazio-teklen erabilera

en: Prefetch metadata
eu: Eskuratu aurrez metadatuak

en: Ignore playback errors
eu: Egin ez ikusi erreprodukzio-erroreei

en: Inhibit session idling
eu: Eragotzi saioa ixtea

en: Make video area draggable
eu: Bideo-eremua arrastatu ahal izatea

en: Width of the window
eu: Leihoaren zabalera

en: Height of the window
eu: Leihoaren altuera

en: Whether or not the window is maximized
eu: Leihoa maximizatua dagoen ala ez

en: Volume of player
eu: Erreproduzigailuaren bolumena

en: Whether or not to loop when the end of playlist is reached
eu: Erreprodukzio-zerrendaren amaierara iristean begizta egin ala ez

en: Width of the playlist
eu: Erreprodukzio-zerrendaren zabalera

en: Show/hide the controls
eu: Kontrolak erakutsi/ezkutatu

en: Show/hide the playlist
eu: Erakutsi/ezkutatu erreprodukzio-zerrenda

en: URI of the last folder accessed
eu: Atzitutako azken karpetaren URIa

en: GTK+ frontend for mpv
eu: mpv-ren GTK+ interfazea

en: Celluloid is a simple media player that can play virtually all video and audio formats. It supports playlists and MPRIS2 media player controls. The design of Celluloid follows the GNOME Human Interface Guidelines, but can also be adapted for other systems that don't use client-side decorations (CSD). It is based on the mpv library and GTK.
eu: Celluloid multimedia erreproduzigailu sinple bat da, eta bideo eta audio formatu ia guztiak erreproduzitu ditzake. Erreprodukzio-zerrenda eta MPRIS2 multimedia erreproduzigailu kontrolen euskarria du. Celluloiden diseinuak GNOMEren Gizakientzako interfaze gidalerroak jarraitzen ditu, baina bezeroaren aldeko apaingarriak (CSD) erabiltzen ez dituzten beste sistemetara egokitu daiteke. mpv liburutegian eta GTK-n oinarritua dago.

en: Features:
eu: Ezaugarriak:

en: Drag and drop playlist
eu: Erreprodukzio-zerrendak arrastatu eta jaregitea

en: Loading external mpv configuration files
eu: Kanpoko mpv konfigurazio-fitxategiak kargatzea

en: MPRIS2 D-Bus interface
eu: MPRIS2 D-Bus interfazea

en: The Celluloid Developers
eu: Celluloiden garatzaileak

en: This release contains the following changes:
eu: Bertsio honek ondorengo aldaketak ditu:

en: Fix crash when using multiple windows.
eu: Akats bat konpondu da hainbat leiho erabiltzean.

en: Port the about dialog to libadwaita.
eu: Libadwaita-ko «Honi buruz» leihoa darama.

en: Fix cursor not autohiding on KDE.
eu: Errore bat zuzendu da, non kurtsorea ez zen automatikoki KDEn ezkutatzen.

en: Fix mouse presses/releases becoming unreliable during playback.
eu: Erreproduzitzean sagua sakatzean edo askatzean fidagarritasun falta zuzendu da.

en: Make it possible to build on Windows. Celluloid still crashes on mouse clicks, but it runs and can play videos.
eu: Windowsen konpilazioa ahalbidetzea. Celluloid oraindik blokeatu egiten da saguarekin klik egitean, baina exekutatu egiten da eta bideoak erreproduzitu ditzake.

en: Add Estonian translation by vaba.
eu: Gehitu da Estoniorako itzulpena, @vaba-ri esker.

en: Add Georgian translation by temuri doghonadze.
eu: Georgierazko itzulpena gehitu da @temuri doghonadze-ri esker.

en: Add Lithuanian translation by Jonas Smol.
eu: Lituanierazko itzulpena gehitu da @Jonas Smol-ri esker.

en: Add Occitan translation by Quentin PAGÈS.
eu: Okzitanierara egindako itzulpena gehitu da @Quentin PAGÈSek-ri esker.

en: Add Tamil translation by K.B.Dharun Krishna.
eu: Tamilerako itzulpena gehitu da @K.B.Dharun Krishnak-ri esker.

en: This listing is incomplete. See git log for complete changelog.
eu: Zerrenda hau osatugabea da. Ikusi git log aldaketen zerrenda osorako.

en: Add Malay translation by @dinazmi.
eu: Malaysiorako itzulpena gehitu da, @dinazmi-ri esker.

en: Use libadwaita.
eu: Orain libadwaita erabiltzen da.

en: Fix on_load hook in scripts not triggering.
eu: on_load kakoa aktibatuko ez diren script-etan konpondu dira.

en: Add option to make the video area draggable.
eu: Bideoaren eremua herrestan eraman ahal izateko aukera gehitu da.

en: Fix autofit breaking when playing small videos.
eu: Ezarpen automatikoaren etena zuzendu da bideo txikiak erreproduzitzean.

en: Make controls layout adaptive.
eu: Diseinu moldagarria gehitu da.

en: Display chapter marks in the seek bar.
eu: Erakutsi kapituluaren markak bilaketa-barran.

en: Display chapter titles in the seek bar popover.
eu: Erakutsi kapituluen izenburuak bilaketa-barran.

en: This is mostly a bugfix release. It contains the following changes:
eu: Hau erroreak zuzentzeko bertsio bat da. Aldaketa hauek ditu:

en: Fix autofit triggering regardless of settings.
eu: Ezarpen automatikoaren aktibazioa finkatu, konfigurazioa edozein dela ere.

en: Fix window size shrinking across sessions.
eu: Saioen bidez leihoaren tamaina murrizketa zuzendu da.

en: Fix crash when playing files with names containing invalid encoding.
eu: Akats bat zuzendu da kodifikazio baliogabea duten izenak dituzten fitxategiak erreproduzitzean.

en: Fix drag-and-drop not working with some file managers.
eu: Zenbait fitxategi-kudeatzailerekin funtzionatzen ez zuela arrastatzeko eta askatzeko funtzioa konponduta.

en: Fix playback starting when the last playlist item is removed.
eu: Erreprodukzioaren hasiera zuzenduta, erreprodukzio-zerrendako azken elementua ezabatzen denean.

en: Migrate to GTK4.
eu: GTK4-ra migratu da.

en: Add Greek translation by @lepa22.
eu: Grekoko itzulpena gehitu da @lepa22-ri esker.

en: Add Korean translation by @jullee96.
eu: Koreerara itzulpena gehitu da @jullee96-ri esker

en: Add Norwegian Bokmål translation by Allan Nordhøy.
eu: Norvegiako itzulpena gehitu da @Allan Nordhøy-ri esker.

en: Add Occidental translation by OIS.
eu: Mendebaldeko itzulpena gehitu da @OIS-ri esker.

en: Add Arabic translation by Mohamed Benkouider.
eu: Arabierazko itzulpena gehitu da @Mohamed Benkouider-ri esker.

en: Add Urdu translation by Ahmed Iqbal.
eu: Urduko itzulpena gehitu da Ahmed Iqbal-ri esker.

en: Add option to show title buttons in fullscreen mode.
eu: Izenburuaren botoiak pantaila osoaren moduan erakusteko aukera gehituko da.

en: Add option to present the window when opening files.
eu: Gehitu da leihoa aurkezteko aukera fitxategiak irekitzean.

en: Change default screenshot filename template to FILENAME-TIMESTAMP (%f-%P).
eu: Aldatu egin da pantailaren izenaren txantiloia lehenetsita FILENAME-TIMESTAMP (%f-%P) egoerara.

en: Fix inaccurate timestamp preview.
eu: Denbora-marka zehaztugabearen aldez aurreko bista zuzendu da.

en: Add Basque translation by @aldatsa.
eu: @aldatsa-ren euskarazko itzulpena gehitu.

en: Make the shuffle and loop command line options work properly.
eu: Komando lerroko ausaz nahasi eta begizta aukerek ondo funtzionatzea.

en: Make the main menu button toggleable by pressing F10.
eu: Menu nagusiko botoia F10 sakatuz txandakatu ahal izatea.

en: Add a setting for always appending opened files to the playlist.
eu: Irekitako fitxategiak beti erreprodukzio-zerrendara gehitzeko aukera ematen duen ezarpena sortu.

en: Allow appending files to playlist by holding shift while dropping files onto the video area.
eu: Fitxategiak bideo-areara jaregitean Maius sakatuz erreprodukzio-zerrenda gehitzeko aukera eman.

en: Make CSD header bar toggleable via the mpv property "border".
eu: CSD goiburu-barra txandakagarri egin mpv-ren "border" propietatea erabiliz.

en: Include Flatpak manifest in the repo. This allows Celluloid to be built in one click in apps like GNOME Builder.
eu: Flatpak manifestua gehitu biltegian. Horri esker Celluloid GNOME Builder bezalako aplikazioetan klik bakarrean eraiki daiteke.

en: Make it possible to activate context menu when the playlist is empty.
eu: Erreprodukzio-zerrenda hutsik dagoenean laster-menua aktibatzeko aukera eman.

en: Prevent constant resizing of the seek bar due to timestamp label resizing as its value changes.
eu: Denbora-zigiluaren balioa aldatzean bere etiketaren tamaina aldatzearen ondorioz bilaketa-barraren tamaina etengabe tamainaz aldatzea eragotzi.

en: Only show a single error dialog when a large number of errors occurs in rapid succession.
eu: Errore kopuru handi bat azkar batean ematen direnean elkarrizketa-koadro bakarra erakutsi.

en: Add menu item for opening folders.
eu: Karpetak irekitzeko menuko elementua gehitu.

en: Adjust position of UI elements of modal dialogs in non-CSD mode to be more consistent with CSD mode.
eu: Elkarrizketa-koadro modalen interfazeko elementuen kokapena doitu ez-CSD moduetan, CSD moduarekin koherenteago izateko.

en: Add support for loading external video tracks.
eu: Kanpoko bideo-pistak kargatzeko euskarria gehitu.

en: Make playlist shuffle toggleable.
eu: Erreprodukzio-zerrendak nahastea txandakatzeko aukera eman.

en: Make arrow key bindings work with arrow keys on numpad.
eu: Zenbakizko teklatuko geziak gezien laster-tekletan erabil daitezke.

en: Adjust the range of volume button based on the value of the volume-max property.
eu: Bolumenaren botoiaren tartea gehienezko bolumena propietatearen balioaren arabera doitu.

en: Retain window maximization state across sessions.
eu: Leihoaren maximizazio egoera mantendu saioen artean.

en: Retain loop state across sessions.
eu: Begiztaren egoera saioen artean mantendu.

en: Implement playlist search.
eu: Erreprodukzio-zerrenden bilaketa inplementatu.

en: Update the list of shortcuts in Keyboard Shortcuts dialog.
eu: Laster-teklak elkarrizketa-koadroko zerrenda eguneratu.

en: Correctly handle quotes and escape sequences in extra mpv options.
eu: Komatxoak eta ihes sekuentziak zuzen maneiatu mpv-ren aukera gehigarrietan.

en: Display time at cursor position when hovering the seek bar.
eu: Denbora kurtsoaren posizioan bistaratu bilaketa-barraren gainean jartzean.

en: Deprecate '--mpv-options'. Options starting with '--mpv-' can be used to set mpv options instead. For example, passing '--mpv-vf=vflip' to Celluloid is equivalent to passing '--vf=vflip' to mpv.
eu: '--mpv-options' zaharkitutzat jo. Horren ordez '--mpv-' aurrizkiarekin hasten diren aukerak erabil daitezke mpv-ren aukerak ezartzeko. Adibidez, Celluloidi '--mpv-vf=vflip' pasatzea mpv-ri '--vf=vflip' pasatzearen baliokidea da.

en: Add support for configuring dead zone, an area in which mouse movement will not cause controls to be shown.
eu: Zonalde hila konfiguratzeko euskarria gehitu, saguaren mugimenduek kontrolak bistaraziko ez dituzten eremua.

en: Make window sizing work correctly with HiDPI displays.
eu: Leiho tamainak HiDPI pantailetan behar bezala funtzionatzea.

en: Add Finnish translation by Kimmo Kujansuu.
eu: Kimmo Kujansuu-ren suomierazko itzulpena gehitu.

en: Add Slovenian translation by @bertronika.
eu: @bertronika-ren eslovenierazko itzulpena gehitu.

en: Add Persian translation by @danialbehzadi
eu: @danialbehzadi-ren persierazko itzulpena gehitu

en: Add Ukranian translation by @vl-nix
eu: @vl-nix-ren ukrainerazko itzulpena gehitu

en: Add support for showing/hiding window decorations using the mpv option --border
eu: mpv-ren --border aukera erabiliz leihoen apaingarriak erakutsi/ezkutatzeko euskarria gehitu

en: Add menu item for opening discs
eu: Diskoak irekitzeko menuko elementua gehitu

en: Block cursor autohide when volume popup is open in windowed mode
eu: Kurtsorea automatikoki ezkutatzea blokeatu bolumenaren laster-leihoa leiho moduan irekita dagoenean

en: Fix crash with mpv 0.30
eu: mpv 0.30 bertsioarekin hutsegitea zuzendu

en: Rename project to Celluloid
eu: Proiektua Celluloid moduan berrizendatu

en: Add Turkish translation by @TeknoMobil
eu: @TeknoMobil-en turkierazko itzulpena gehitu

en: Add Esperanto translation by @F3nd0
eu: @F3nd0-ren esperantozko itzulpena gehitu

en: Migrate from opengl-cb to the new render API
eu: opengl-cb-tik errendatze API berrira migratu

en: Handle numpad keybindings
eu: Zenbakizko teklatuko laster-teklak maneiatu

en: Handle unicode keybindings
eu: Unicode laster-teklak maneiatu

en: Forward media key events to mpv
eu: Multimedia tekla gertaerak mpv-ri igorri

en: Add dconf key for controlling cursor speed at which controls are unhidden
eu: Kontrolak kurtsorearen ze abiaduratan bistaratuko diren kontrolatzeko dconf gakoa gehitu

en: Add option for suppressing playback errors
eu: Erreprodukzio-erroreak isiltzeko aukera gehitu

en: Split up the General tab in the preferences dialog
eu: Hobespenak elkarrizketa-koadroko Orokorra fitxa banatu

en: Improve behavior when toggling playlist under tiling window managers
eu: Erreprodukzio-zerrenda txandakatzeko portaera hobetu mosaiko moduko leiho kudeatzaileetan

en: Move app menu items to primary menu
eu: Aplikazioaren menuko elementuak menu nagusira eraman

en: Use separate MPRIS DBus connection for each window
eu: MPRIS DBUS konexio bereizi bat erabili leiho bakoitzean

en: Add support for MPRIS property LoopStatus
eu: MPRIS-en LoopStatus propietatearen euskarria gehitu

en: Add option --mpv-options for setting arbitrary mpv options from the command-line
eu: --mpv-options aukera gehitu, komando lerrotik hautazko mpv aukerak ezartzeko

en: Set default screenshot directory to XDG_PICTURES_DIR
eu: XDG_PICTURES_DIR pantaila-argazkien direktorio lehenetsi bezala ezarri

en: Improve handling of --window-scale, --autofit, --autofit-larger, and --autofit-smaller
eu: --window-scale, --autofit, --autofit-larger eta --autofit-smaller aukeren maneiatzea hobetu

en: Add command line option for setting WM_ROLE
eu: WM_ROLE ezartzeko komando-lerroko aukera gehitu

en: Add context menu item for removing playlist items
eu: Erreprodukzio-zerrendako elementuak kentzeko laster-menuko elementua gehitu

en: Add context menu item for copying location of playlist items
eu: Erreprodukzio-zerrendako elementuen kokalekua kopiatzeko laster-menuko elementua gehitu

en: Add option to make skip buttons change playlist entries rather than chapters
eu: Saltatzeko botoiak erabiliz kapituluen ordez erreprodukzio-zerrendako sarrerak aldatzeko aukera gehitu

en: Make the file chooser accept non-local locations
eu: Fitxategi-hautatzaileak kokaleku ez-lokalak onartzen ditu orain

en: Add right-click menu entry for looping a single file
eu: Fitxategi bakarra begiztan jartzeko sarrera gehitu eskuineko botoiko laster-menuan

en: Handle property change events for fullscreen and window-scale
eu: Pantaila osoa eta leihoa eskalatzea kudeatzeko aldaketa gertaerak kudeatu

en: Add option to autohide mouse cursor in windowed mode
eu: Leiho moduan saguaren kurtsorea automatikoki ezkutatzeko aukera gehitu

en: The main window showing the application in action
eu: Leiho nagusia aplikazioa lanean erakusten

en: The main window with CSD disabled
eu: Leiho nagusia CSD desgaituta

en: The main window with playlist open
eu: Leiho nagusia erreprodukzio-zerrenda irekita

en: Multimedia Player
eu: Multimedia erreproduzigailua

en: Play movies and videos
eu: Erreproduzitu film eta bideoak

note: Translators: Search terms to find this application. Don't translate the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Album;Music;GNOME;mpv;
eu: Bideoa;Filma;Pelikula;Klipa;Telesailak;Erreproduzigailua;DVD;TV;Diskoa;Albuma;Musika;GNOME;mpv;

en: New Window
eu: Leiho berria

en: Add to Playlist
eu: Gehitu erreprodukzio-zerrendara

en: Playing
eu: Erreproduzitzen

en: Show release version
eu: Erakutsi argitalpenaren bertsioa

en: Enqueue
eu: Jarri ilaran

en: Create a new window
eu: Sortu leiho berri bat

en: OPTIONS
eu: AUKERAK

en: Set the window role
eu: Ezarri leihoaren rola

en: Don't connect to an already-running instance
eu: Ez konektatu dagoeneko martxan dagoen instantzia batera

en: Set the mpv option MPVOPTION to VALUE
eu: Ezarri mpv-ren MPVAUKERA aukera BALIOA baliora

en: VALUE
eu: BALIOA

en: invalid encoding
eu: kodifikazioa ez da baliozkoa

en: Pause
eu: Pausatu

en: Play
eu: Erreproduzitu

en: Stop
eu: Gelditu

en: Forward
eu: Aurrera

en: Rewind
eu: Atzera

en: Next Chapter
eu: Hurrengo kapitulua

en: Previous Chapter
eu: Aurreko kapitulua

en: Loop Playlist
eu: Egin erreprodukzio-zerrendaren begizta

en: Shuffle Playlist
eu: Nahasi erreprodukzio-zerrenda

en: Toggle Fullscreen
eu: Txandakatu pantaila osoa

en: All Files
eu: Fitxategi guztiak

en: Media Files
eu: Multimedia-fitxategiak

en: Audio Files
eu: Audio-fitxategiak

en: Video Files
eu: Bideo-fitxategiak

en: Image Files
eu: Irudi fitxategiak

en: Subtitle Files
eu: Azpititulu-fitxategiak

en: Open File…
eu: Ireki fitxategia…

en: (None)
eu: (Bat ere ez)

en: None
eu: Bat ere ez

note: For simplicity, also dup the default string used when the * track has no title.
en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: _Load External…
eu: _Kargatu kanpokoa…

note: Disable the menu item by setting the action to something * invalid.
en: No disc found
eu: Ez da diskorik aurkitu

en: _File
eu: _Fitxategia

en: _Open File…
eu: _Ireki fitxategia…

en: Open _Folder…
eu: Ireki _karpeta…

en: Open _Location…
eu: Ireki _kokalekua…

en: Open _Disc…
eu: Ireki _diskoa…

en: _Save Playlist
eu: _Gorde erreprodukzio-zerrenda

en: _New Window
eu: Leiho _berria

en: _Quit
eu: _Irten

en: _Edit
eu: _Editatu

en: _Preferences
eu: _Hobespenak

en: _Video Track
eu: _Bideo-pista

en: _Audio Track
eu: _Audio-pista

en: S_ubtitle Track
eu: A_zpititulu-pista

en: _View
eu: _Ikusi

en: _Toggle Controls
eu: _Txandakatu kontrolak

en: _Fullscreen
eu: _Pantaila osoa

en: _Help
eu: _Laguntza

en: _Keyboard Shortcuts
eu: Laster-_teklak

en: _About Celluloid
eu: _Celluloidi buruz

en: Open _Disc
eu: Ireki _diskoa

en: Playback was terminated abnormally. Reason: %s.
eu: Erreprodukzioa modu anormalean bukatu da. Arrazoia: %s.

en: Location:
eu: Kokalekua:

en: _Open
eu: _Ireki

en: _Cancel
eu: _Utzi

en: Failed to apply one or more MPV options.
eu: Huts egin du MPV-ren aukera bat edo gehiago aplikatzean.

en: _Copy Location
eu: _Kopiatu kokalekua

en: _Remove
eu: _Kendu

en: _Add…
eu: _Gehitu…

en: Add _Folder…
eu: Gehitu _karpeta…

en: Add _Location…
eu: Gehitu k_okalekua…

en: _Shuffle
eu: _Nahasi

en: Loop _File
eu: Egin _fitxategiaren begizta

en: Loop _Playlist
eu: Egin _erreprodukzio-zerrendaren begizta

en: Playlist is empty
eu: Erreprodukzio-zerrenda hutsik dago

en: Add Plugin
eu: Gehitu plugina

en: Lua Plugins
eu: Lua pluginak

en: JavaScript Plugins
eu: JavaScript pluginak

en: C Plugins
eu: C pluginak

en: Failed to copy file from '%s' to '%s'. Reason: %s
eu: Huts egin du fitxategia '%s' jatorritik '%s' helburura kopiatzean. Arrazoia: %s

en: Plugins
eu: Pluginak

en: Add…
eu: Gehitu…

en: No Plugins Found
eu: Ez dira pluginik aurkitu

en: Remove Plugin
eu: Ezabatu plugina

en: Failed to delete file '%s'. Reason: %s
eu: Huts egin du '%s' fitxategia ezabatzean. Arrazoia: %s

en: Are you sure you want to remove this script? This action cannot be undone.
eu: Ziur zaude script hau kendu nahi duzula? Ekintza hau ezin da desegin.

en: _Keep
eu: _Gorde

en: mpv configuration file:
eu: mpv konfigurazio-fitxategia:

en: mpv input configuration file:
eu: mpv-ren sarrerako konfigurazio-fitxategia:

en: Extra mpv options
eu: mpv aukera gehigarriak

en: Interface
eu: Interfazea

en: Config Files
eu: Konfigurazio-fitxategiak

en: Miscellaneous
eu: Askotarikoa

en: Preferences
eu: Hobespenak

en: Open file
eu: Ireki fitxategia

en: Open location
eu: Ireki kokalekua

en: Add file to playlist
eu: Gehitu fitxategia erreprodukzio-zerrendara

en: Add location to playlist
eu: Gehitu kokalekua erreprodukzio-zerrendara

en: Show preferences dialog
eu: Erakutsi hobespenen elkarrizketa-koadroa

en: Toggle playlist
eu: Txandakatu erreprodukzio-zerrenda

en: Toggle fullscreen mode
eu: Txandakatu pantaila osoko modua

en: Leave fullscreen mode
eu: Irten pantaila osoko modutik

en: Toggle OSD states between normal and playback time/duration
eu: Txandakatu OSD egoerak normalaren eta erreprodukzioaren denbora/iraupenaren artean

en: Show filename on the OSD
eu: Erakutsi fitxategi-izena OSD-an

en: Show progress, elapsed time, and duration on the OSD
eu: Erakutsi aurrerapena, igarotako denbora eta iraupena OSD-an

en: Seek backward/forward 5 seconds
eu: Joan atzera/aurrera 5 segundo

en: Exact seek backward/forward 1 second
eu: Joan atzera/aurrera zehazki segundo bat

en: Seek backward/forward 1 minute
eu: Joan atzera/aurrera minutu bat

en: Exact seek backward/forward 5 seconds
eu: Joan atzera/aurrera zehazki 5 segundo

en: Seek to previous/next subtitle
eu: Joan aurreko/hurrengo azpititulura

en: Step backward/forward a single frame
eu: Joan atzera/aurrera fotograma bakar bat

en: Seek to the beginning of the previous/next chapter
eu: Joan aurreko/hurrengo kapituluaren hasierara

en: Decrease/increase playback speed by 10%
eu: Txikiagotu/handiagotu erreprodukzio-abiadura %10ean

en: Halve/double current playback speed
eu: Erdira jaitsi/Bikoiztu erreprodukzio-abiadura

en: Reset playback speed to normal
eu: Berrezarri erreprodukzio-abiadura normala

en: Go backward/forward in the playlist
eu: Joan atzera/aurrera erreprodukzio-zerrendan

en: Remove selected playlist item
eu: Kendu hautatutako erreprodukzio-zerrendako elementua

en: Save playlist
eu: Gorde erreprodukzio-zerrenda

en: Set/clear A-B loop points
eu: Ezarri/garbitu A-B begizta-puntuak

en: Toggle infinite looping
eu: Txandakatu begizta infinitua

en: Pause or unpause
eu: Pausatu edo despausatu

en: Quit
eu: Irten

en: Save current playback position and quit
eu: Gorde uneko erreprodukzioaren posizioa eta irten

en: Enter search mode
eu: Sartu bilaketa moduan

en: Jump to next match
eu: Jauzi hurrengo bat-etortzera

en: Jump to previous match
eu: Jauzi aurreko bat-etortzera

en: Exit search mode
eu: Irten bilaketa modutik

en: Cycle through audio tracks
eu: Txandakatu audio-pistak

en: Decrease/increase volume
eu: Jaitsi/Igo bolumena

en: Mute or unmute
eu: Mututu edo desmututu

en: Adjust audio delay by +/- 0.1 seconds
eu: Doitu audioaren atzerapena +/- 0,1 segundoz

en: Toggle subtitle visibility
eu: Txandakatu azpitituluen ikusgaitasuna

en: Cycle through available subtitles
eu: Txandakatu erabilgarri dauden azpitituluak

en: Adjust subtitle delay by +/- 0.1 seconds
eu: Doitu azpitituluen atzerapena +/- 0,1 segundoz

en: Toggle SSA/ASS subtitles style override
eu: Txandakatu SSA/ASS azpitituluen estiloa gainidaztea

en: Move subtitles up/down
eu: Mugitu azpitituluak gora/behera

en: Toggle VSFilter aspect compatibility mode
eu: Txandakatu VSFilter aspektu bateragarritasun modua

en: Cycle through video tracks
eu: Txandakatu bideo-pistak

en: Decrease/increase pan-and-scan range
eu: Txikiagotu/Handiagotu pan-and-scan barrutia

en: Take a screenshot
eu: Atera pantaila-argazkia

en: Take a screenshot, without subtitles
eu: Atera pantaila-argazkia, azpititulurik gabe

en: Take a screenshot, as the window shows it
eu: Atera pantaila-argazkia, leihoak erakusten duen bezala

en: Resize video to half its original size
eu: Aldatu bideoaren tamaina jatorrizkoaren erdira

en: Resize video to its original size
eu: Aldatu bideoaren tamaina jatorrizkora

en: Resize video to double its original size
eu: Aldatu bideoaren tamaina jatorrizkoaren bikoitzera

en: Adjust contrast
eu: Doitu kontrastea

en: Adjust brightness
eu: Doitu distira

en: Adjust gamma
eu: Doitu gamma

en: Adjust saturation
eu: Doitu asetasuna

en: Activate or deactivate deinterlacer
eu: Aktibatu edo desaktibatu desgurutzelarkatzailea

en: Cycle aspect ratio override
eu: Txandakatu aspektu-erlazioa gainidaztea

en: User Interface
eu: Erabiltzaile-interfazea

en: Video
eu: Bideoa

en: Audio
eu: Audioa

en: Subtitle
eu: Azpititulua

en: Playback
eu: Erreprodukzioa

en: Seeking
eu: Bilaketa

en: Playlist
eu: Erreprodukzio-zerrenda

en: Welcome
eu: Ongietorri

en: Press ＋ or drag your video file here.
eu: Sakatu ＋ edo arrastatu zure bideo fitxategia hemen.

en: Load Audio Track…
eu: Kargatu audio-pista…

en: Load Video Track…
eu: Kargatu bideo-pista…

en: Load Subtitle Track…
eu: Kargatu azpititulu-pista…

en: Enabling or disabling client-side decorations requires restarting to take effect.
eu: Bezeroaren aldeko apaingarriak gaitu edo desgaitzeko berrabiarazi beharra dago.

en: Error
eu: Errorea

en: Add Folder to Playlist
eu: Gehitu karpeta erreprodukzio-zerrendara

en: Open Folder
eu: Ireki karpeta

en: Add File to Playlist
eu: Gehitu fitxategia erreprodukzio-zerrendara

en: Open File
eu: Ireki fitxategia

en: Add Location to Playlist
eu: Gehitu kokalekua erreprodukzio-zerrendara

en: Open Location
eu: Gehitu kokalekua

en: Save Playlist
eu: Gorde erreprodukzio-zerrenda
