gnome-mpv 0.15 - en to hr translation catalogue (284 entries)

en: Whether the settings has already been migrated from the previous version
hr: Jesu li postavke već migrirane iz prethodne inačice

en: Automatically resize window to fit video
hr: Automatski prilagodi prozor na veličinu videa

en: Prefer dark theme
hr: Koristi tamnu temu

en: Enable client-side decorations
hr: Omogući ukrase klijenta

en: Use floating controls in windowed mode
hr: Koristi lebdeća upravljanja u prozorskom načinu prikaza

en: Automatically hide mouse cursor in windowed mode
hr: Automatski sakrij pokazivača miša u prozorskom načinu prikaza

en: The minimum cursor speed at which floating controls will be unhidden.
hr: Najmanja brzina pokazivača miša pri kojoj će lebdeće upravljanje biti prikazano.

en: Size of the dead zone in which cursor movement will not cause the controls to be shown.
hr: Veličina mrtve zone u kojoj pomicanje pokazivača miša neće uzrokovati prikaz upravljanja.

en: Use skip buttons to control the playlist
hr: Koristi tipke preskakanja za upravljanje popisom izvođenja

en: Remember last location in file chooser
hr: Zapamti zadnju lokaciju u odabiratelju datoteka

en: Always open new window
hr: Uvijek otvori novi prozor

en: Always append opened files to playlist
hr: Uvijek dodaj otvorene datoteke u popis izvođenja

en: Always show title buttons
hr: Uvijek prikaži tipke naslova

en: If true, title buttons (close, maximize, minimize, etc.) are always shown. If false, the buttons will be hidden in fullscreen mode.
hr: Ako je istina, tipke naslova (zatvori, uvećaj, smanji itd.) se uvijek prikazuju. Ako je laž, tipke će se sakriti u cjelozaslonskom prikazu.

en: Give focus to the window when opening new files
hr: Fokusiraj prozor pri otvaranju novih datoteka

en: If true, Celluloid will give focus to the window when a new file is opened. If false, no attempt will be made.
hr: Ako je istina, Celuloid će fokusirati prozor pri otvaranju novih datoteka. Ako je laž, neće se fokusirati.

en: Options to pass to mpv
hr: Mogućnosti za prosljeđivanje u mpv

en: Path to mpv configuration file
hr: Putanja do mpv datoteke podešavanja

en: Load mpv configuration file
hr: Učitaj mpv datoteku podešavanja

en: Path to mpv input configuration file
hr: Putanja do ulazne datoteke mpv podešavanja

en: Load mpv input configuration file
hr: Učitaj ulaznu mpv datoteku podešavanja

en: Enable MPRIS support
hr: Omogući MPRIS podršku

en: Enable menubar accelerator key handling
hr: Omogući rukovanje tipkom prečaca trake izbornika

en: Prefetch metadata
hr: Preuzmi metapodatke

en: Ignore playback errors
hr: Zanemari greške reprodukcije

en: Inhibit session idling
hr: Onemogući stanje mirovanja

en: Make video area draggable
hr: Omogući povlačenje video područja

en: Width of the window
hr: Širina prozora

en: Height of the window
hr: Visina prozora

en: Whether or not the window is maximized
hr: Treba li uvećati prozor

en: Volume of player
hr: Glasnoća reproduktora

en: Whether or not to loop when the end of playlist is reached
hr: Treba li početi ispočetka kada se dosegne kraj popisa izvođenja

en: Width of the playlist
hr: Širina popisa izvođenja

en: Show/hide the controls
hr: Prikaži/Sakrij upravljanja

en: Show/hide the playlist
hr: Prikaži/Sakrij popis izvođenja

en: URI of the last folder accessed
hr: URI posljednje pristupljene mape

en: Celluloid
hr: Celuloid

en: GTK+ frontend for mpv
hr: GTK+ sučelje za mpv

en: Celluloid is a simple media player that can play virtually all video and audio formats. It supports playlists and MPRIS2 media player controls. The design of Celluloid follows the GNOME Human Interface Guidelines, but can also be adapted for other systems that don't use client-side decorations (CSD). It is based on the mpv library and GTK.
hr: Celuloid je jednostavan medijski reproduktor koji može reproducirati virtualno sve video i zvučne formate. Podržava popise izvođenja i MPRIS2 medijsko upravljanje reprodukcijom. Dizajn Celuloida slijedi smjernice GNOME Human sučelja , ali isto tako može biti prilagođen za druge sustave koji ne koriste ukrase od strane klijenta (CSD). Temelji se na mpv biblioteci i GTK-u.

en: Features:
hr: Značajke:

en: Drag and drop playlist
hr: Povuci i ispusti popis izvođenja

en: Loading external mpv configuration files
hr: Učitavanje vanjske mpv datoteke podešavanja

en: MPRIS2 D-Bus interface
hr: MPRIS2 D-Bus sučelje

en: The Celluloid Developers
hr: Celuloid razvijatelji

en: This release contains the following changes:
hr: Ovo izdanje sadrži sljedeće promjene:

en: This listing is incomplete. See git log for complete changelog.
hr: Ovaj popis je nepotpun. Pogledajte git zapis za potpuni pregled promjena.

en: This is mostly a bugfix release. It contains the following changes:
hr: Ovo je uglavnom izdanje s ispravcima grešaka. Sadrži sljedeće promjene:

en: Fix autofit triggering regardless of settings.
hr: Popravljeno je pokretanje automatske prilagodbe bez obzira na postavke.

en: Fix window size shrinking across sessions.
hr: Popravljeno je smanjenje prozora po sesijama.

en: Fix crash when playing files with names containing invalid encoding.
hr: Popravljeno je rušenje pri reprodukciji datoteka s nazivima datoteka koji sadrže nevaljane znakove kôdiranja.

en: Fix drag-and-drop not working with some file managers.
hr: Popravljena je radnja povuci-i-ispusti u određenim upraviteljima datoteka.

en: Fix playback starting when the last playlist item is removed.
hr: Popravljeno je pokretanje reprodukcije kada je posljednji popis izvođenja uklonjen.

en: Migrate to GTK4.
hr: Migracija na GTK4.

en: Add Greek translation by @lepa22.
hr: Grčki prijevod je dodao @lepa22.

en: Add Korean translation by @jullee96.
hr: Korejski prijevod je dodao @jullee96.

en: Add Norwegian Bokmål translation by Allan Nordhøy.
hr: Norveški prijevod je dodao Allan Nordhøy.

en: Add Occidental translation by OIS.
hr: Okcidentalni prijevod je dodao OIS.

en: Add Arabic translation by Mohamed Benkouider.
hr: Arapski prijevod je dodao Mohamed Benkouider.

en: Add Urdu translation by Ahmed Iqbal.
hr: Urdski prijevod je dodao Ahmed Iqbal.

en: Add option to show title buttons in fullscreen mode.
hr: Dodana je mogućnost prikaza naslovnih tipka u cjelozaslonskom prikazu.

en: Add option to present the window when opening files.
hr: Dodana je mogućnost prikaza prozora pri otvaranju datoteke.

en: Change default screenshot filename template to FILENAME-TIMESTAMP (%f-%P).
hr: Promijenjen je zadani naziv datoteke predloška snimke zaslona NAZIVDATOTEKE-VRIJEME (%f-%P).

en: Fix inaccurate timestamp preview.
hr: Popravljeno je netočno vrijeme u predpregledu.

en: Add Basque translation by @aldatsa.
hr: Baskijski prijevod je dodao @aldatsa.

en: Make the shuffle and loop command line options work properly.
hr: Mogućnosti naredbenog retka za naizmjeničnu reprodukciju i ponavljanje sada rade ispravno.

en: Make the main menu button toggleable by pressing F10.
hr: Tipka glavnog izbornika sada se može uključiti/isključiti pritiskom na F10.

en: Add a setting for always appending opened files to the playlist.
hr: Dodana je postavka za dodavanje otvorenih datoteka u popis izvođenja.

en: Allow appending files to playlist by holding shift while dropping files onto the video area.
hr: Omogućeno je dodavanje datoteka u popis izvođenja držanjem tipke shift tijekom ispuštanja datoteka u područje videa.

en: Make CSD header bar toggleable via the mpv property "border".
hr: Traka CSD zaglavlja sada se može uključiti/isključiti putem mpv svojstva "border".

en: Include Flatpak manifest in the repo. This allows Celluloid to be built in one click in apps like GNOME Builder.
hr: Flatpak manifest je uključen u repozitorij. To omogućuje Celuloidu izgradnju jednim pritiskom u aplikacijama kao što je GNOME Builder.

en: Make it possible to activate context menu when the playlist is empty.
hr: Omogući aktiviranje sadržajnog izbornika kada je popis izvođenja prazan.

en: Prevent constant resizing of the seek bar due to timestamp label resizing as its value changes.
hr: Veličina trake prematanja ostaje ista, neovisno o promjenama vrijednosti vremenske oznake.

en: Only show a single error dialog when a large number of errors occurs in rapid succession.
hr: Prikaži samo jedan prozor greške kada se dogode brojne greške u brzom slijedu.

en: Add menu item for opening folders.
hr: Dodaj stavku izbornika za otvaranje mapa.

en: Adjust position of UI elements of modal dialogs in non-CSD mode to be more consistent with CSD mode.
hr: Prilagodi položaj elemenata korisničkog sučelja modalnih dijaloga u ne-CSD načinu rada kako bi bili što dosljedniji s CSD načinom rada.

en: Add support for loading external video tracks.
hr: Dodana je podrška za učitavanje vanjskih videa.

en: Make playlist shuffle toggleable.
hr: Omogući uključivanje/isključivanje naizmjenične reprodukcije popisa izvođenja.

en: Make arrow key bindings work with arrow keys on numpad.
hr: Tipke sa strelicama funkcioniraju s tipkama sa strelicama na brojčanoj tastaturi.

en: Adjust the range of volume button based on the value of the volume-max property.
hr: Prilagodba raspona tipke glasnoće zvuka temeljene na vrijednosti svojstva najveće glasnoće zvuka.

en: Retain window maximization state across sessions.
hr: Zadržavanje stanja uvećanog prozora po sesijama.

en: Retain loop state across sessions.
hr: Zadržavanje stanja ponavljanja po sesijama.

en: Implement playlist search.
hr: Implemetirana je pretraga popisa izvođenja.

en: Update the list of shortcuts in Keyboard Shortcuts dialog.
hr: Nadopunjen je popis prečaca u dijalogu prečaca tipkovnice.

en: Correctly handle quotes and escape sequences in extra mpv options.
hr: Ispravljeno je rukovanje s navodnicima i escape nizovima u dodatnim mpv mogućnostima.

en: Display time at cursor position when hovering the seek bar.
hr: Prikaz vremena na položaju pokazivača tiejkom prelaska preko trake prematanja.

en: Deprecate '--mpv-options'. Options starting with '--mpv-' can be used to set mpv options instead. For example, passing '--mpv-vf=vflip' to Celluloid is equivalent to passing '--vf=vflip' to mpv.
hr: Zastarjelo '--mpv-options'. Mogućnosti koje započinju s '--mpv-' umjesto se mogu koristiti za postavljanje mpv mogućnosti. Na primjer, prosljeđivanje '--mpv-vf=vflip' u Celuloid je ekvivalent prosljeđivanju '--vf=vflip' u mpv.

en: Add support for configuring dead zone, an area in which mouse movement will not cause controls to be shown.
hr: Dodana je mogućnost podešavanja mrtve zone, područje u kojemu pomicanje miša neće prouzročiti prikazivanje upravljačkih tipki.

en: Make window sizing work correctly with HiDPI displays.
hr: Promjena veličine prozora na zaslonima visoke razlučivosti (HiDPI) sada radi ispravno.

en: Add Finnish translation by Kimmo Kujansuu.
hr: Finski prijevod je dodao Kimmo Kujansuu.

en: Add Slovenian translation by @bertronika.
hr: Slovenski prijevod je dodao @bertronika.

en: Add Persian translation by @danialbehzadi
hr: Perzijski prijevod je dodao @danialbehzadi

en: Add Ukranian translation by @vl-nix
hr: Ukrajinski prijevod je dodao @vl-nix

en: Add support for showing/hiding window decorations using the mpv option --border
hr: Dodana je podrška za prikaz/sakrivanje ukrasa prozora pomoću mogućnosti --border

en: Add menu item for opening discs
hr: Dodana je stavka izbornika za otvaranje diskova

en: Block cursor autohide when volume popup is open in windowed mode
hr: Blokirano je automatsko sakrivanje pokazivača miša kada je skočni prozor glasnoće zvuka otvoren u prozorskom načinu prikaza

en: Fix crash with mpv 0.30
hr: Popravljeno je rušenje s mpv 0.30

en: Rename project to Celluloid
hr: Preimenovanje projekta u Celuloid

en: Add Turkish translation by @TeknoMobil
hr: Turski prijevod je dodao @TeknoMobil

en: Add Esperanto translation by @F3nd0
hr: Esperanto prijevod je dodao @F3nd0

en: Migrate from opengl-cb to the new render API
hr: Prijelaz sa opengl-cb u novi API prikaza

en: Handle numpad keybindings
hr: Rukovanje brojčanim prečacima

en: Handle unicode keybindings
hr: Rukovanje unikôdnim prečacima

en: Forward media key events to mpv
hr: Prosljeđivanje događaja medijske tipke u mpv

en: Add dconf key for controlling cursor speed at which controls are unhidden
hr: Dodan je dconf izraz za upravljanje brzinom pokazivača miša kada se upravljanja prikažu

en: Add option for suppressing playback errors
hr: Dodana je mogućnost za potiskivanje grešaka repordukcije

en: Split up the General tab in the preferences dialog
hr: Podjela kartice Općenito u dijalogu osobitosti

en: Improve behavior when toggling playlist under tiling window managers
hr: Poboljšanje ponašanja uklj/isklj popisa izvođenja pri popločenom prikazu u upraviteljima prozora

en: Move app menu items to primary menu
hr: Premještanje izbornika aplikacije u glavni izbornik

en: Use separate MPRIS DBus connection for each window
hr: Korištenje zasebnog MPRIS DBus povezivanja za svaki prozor

en: Add support for MPRIS property LoopStatus
hr: Dodana je podrška za MPRIS LoopStatus svojstvo

en: Add option --mpv-options for setting arbitrary mpv options from the command-line
hr: Dodana je mogućnost --mpv-options za postavljanje proizvoljne mpv mogućnosti iz naredbenog redka

en: Set default screenshot directory to XDG_PICTURES_DIR
hr: Zadani direktorij snimki zaslona je postavljen u XDG_PICTURES_DIR

en: Improve handling of --window-scale, --autofit, --autofit-larger, and --autofit-smaller
hr: Poboljšano je rukovanje sa --window-scale, --autofit, --autofit-larger i --autofit-smaller

en: Add command line option for setting WM_ROLE
hr: Dodana je WM_ROLE mogućnost naredbenog redka

en: Add context menu item for removing playlist items
hr: Dodana je stavka sadržajnog izbornika za uklanjanje stavki popisa izvođenja

en: Add context menu item for copying location of playlist items
hr: Dodana je stavka sadržajnog izbornika za kopiranje lokacije stavki popisa izvođenja

en: Add option to make skip buttons change playlist entries rather than chapters
hr: Dodana je mogućnost za stvaranje tipki preskakanja stavki popisa izvođenja radije nego poglavlja

en: Make the file chooser accept non-local locations
hr: Odabiratelj datoteka sada prihvaća nelokalne lokacije

en: Add right-click menu entry for looping a single file
hr: Dodana je stavka izbornika lijevog klika u svrhu ponavljanja jedne datoteke

en: Handle property change events for fullscreen and window-scale
hr: Rukovanje događajima svojstava promjene za cjelozaslonski ili prikaz u prozoru

en: Add option to autohide mouse cursor in windowed mode
hr: Dodana je mogućnost za automatsko sakrivanje pokazivača miša u prozorskom načinu prikaza

en: The main window showing the application in action
hr: Glavni prozor prikazuje aplikaciju u akciji

en: The main window with CSD disabled
hr: Glavni prozor s onemogućenim CSD-om

en: The main window with playlist open
hr: Glavni prozor s otvorenim popisom izvođenja

en: Multimedia Player
hr: Multimedijski reporduktor

en: Play movies and videos
hr: Gledajte filmove i video snimke

note: Translators: Search terms to find this application. Don't translate the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Album;Music;GNOME;mpv;
hr: Video;Snimka;Film;Klip;Serija;Reproduktor;DVD;TV;Disk;Album;Glazba;GNOME;mpv;

en: New Window
hr: Novi prozor

en: Add to Playlist
hr: Dodaj u popis izvođenja

en: Playing
hr: Reprodukcija

en: Show release version
hr: Prikaži inačicu izdanja

en: Enqueue
hr: Dodaj u red čekanja

en: Create a new window
hr: Stvori novi prozor

en: OPTIONS
hr: MOGUĆNOSTI

en: Set the window role
hr: Postavi namjenu prozora

en: Don't connect to an already-running instance
hr: Ne povezuj s već pokrenutim primjerkom

en: Set the mpv option MPVOPTION to VALUE
hr: Postavi mpv mogućnost MPVOPTION na VRIJEDNOST

en: VALUE
hr: VRIJEDNOST

en: invalid encoding
hr: nevaljano kôdiranje

en: Pause
hr: Pauziraj

en: Play
hr: Reproduciraj

en: Stop
hr: Zaustavi

en: Forward
hr: Premotaj unaprijed

en: Rewind
hr: Premotaj unatrag

en: Next Chapter
hr: Sljedeće poglavlje

en: Previous Chapter
hr: Prethodno poglavlje

en: Loop Playlist
hr: Ponovi popis izvođenja

en: Shuffle Playlist
hr: Naizmjenični popis izvođenja

en: Toggle Fullscreen
hr: Prozor ili cijeli zaslon

en: All Files
hr: Sve datoteke

en: Media Files
hr: Medijske datoteke

en: Audio Files
hr: Glazbene datoteke

en: Video Files
hr: Video datoteke

en: Image Files
hr: Slikovne datoteke

en: Subtitle Files
hr: Datoteke podnaslova

en: Open File…
hr: Otvori datoteku…

en: (None)
hr: (Neodabrano)

en: None
hr: Nedostupno

note: For simplicity, also dup the default string used when the * track has no title.
en: Unknown
hr: Nepoznat

en: _Load External…
hr: _Učitaj vanjski…

note: Disable the menu item by setting the action to something * invalid.
en: No disc found
hr: Nema pronađenog diska

en: _File
hr: _Datoteka

en: _Open File…
hr: _Otvori datoteku…

en: Open _Folder…
hr: Otvori _mapu…

en: Open _Location…
hr: Otvori _lokaciju…

en: Open _Disc…
hr: Otvori _disk…

en: _Save Playlist
hr: _Spremi popis izvođenja

en: _New Window
hr: _Novi prozor

en: _Quit
hr: _Zatvori

en: _Edit
hr: _Uredi

en: _Preferences
hr: _Osobitosti

en: _Video Track
hr: _Video zapis

en: _Audio Track
hr: _Zvučni zapis

en: S_ubtitle Track
hr: Z_apis podnaslova

en: _View
hr: _Pogled

en: _Toggle Controls
hr: _Uklj/Isklj upravljanja

en: _Fullscreen
hr: _Cjelozaslonski prikaz

en: _Help
hr: _Pomoć

en: _Keyboard Shortcuts
hr: _Prečaci tipkovnice

en: _About Celluloid
hr: _O Celuloidu

en: Open _Disc
hr: Otvori _disk

en: Playback was terminated abnormally. Reason: %s.
hr: Reporodukcija je prekinuta neočekivano. Razlog: %s.

en: Location:
hr: Lokacija:

en: _Open
hr: _Otvori

en: _Cancel
hr: _Odustani

en: Failed to apply one or more MPV options.
hr: Neuspjela primjena jedne ili više MPV mogućnosti.

en: _Copy Location
hr: _Kopiraj lokaciju

en: _Remove
hr: _Ukloni

en: _Add…
hr: _Dodaj…

en: Add _Folder…
hr: Dodaj _mapu…

en: Add _Location…
hr: Dodaj _lokaciju…

en: _Shuffle
hr: _Naizmjenično

en: Loop _File
hr: Ponovi _datoteku

en: Loop _Playlist
hr: Ponovi _popis izvođenja

en: Playlist is empty
hr: Popis izvođenja je prazan

en: Add Plugin
hr: Dodaj priključak

en: Lua Plugins
hr: Lua priključci

en: JavaScript Plugins
hr: JavaScript priključci

en: C Plugins
hr: C priključci

en: Failed to copy file from '%s' to '%s'. Reason: %s
hr: Neuspjelo kopiranje datoteke sa '%s' na '%s'. Razlog: %s

en: Plugins
hr: Priključci

en: Failed to delete file '%s'. Reason: %s
hr: Neuspjelo brisanje datoteke '%s'. Razlog: %s

en: Are you sure you want to remove this script? This action cannot be undone.
hr: Sigurno želite ukloniti ovu skriptu? Ova radnja se ne može poništiti.

en: mpv configuration file:
hr: Datoteka mpv podešavanja:

en: mpv input configuration file:
hr: Datoteka podešavanja mpv unosa:

en: Interface
hr: Sučelje

en: Config Files
hr: Datoteke podešavanja

en: Miscellaneous
hr: Ostalo

en: Preferences
hr: Osobitosti

en: Open file
hr: Otvori datoteku

en: Open location
hr: Otvori lokaciju

en: Add file to playlist
hr: Dodaj datoteku u popis izvođenja

en: Add location to playlist
hr: Dodaj lokaciju u popis izvođenja

en: Show preferences dialog
hr: Prikaži dijalog osobitosti

en: Toggle playlist
hr: Uklj/Isklj popis izvođenja

en: Toggle fullscreen mode
hr: Uklj/Isklj cjelozaslonski način rada

en: Leave fullscreen mode
hr: Napusti cjelozaslonski prikaz

en: Toggle OSD states between normal and playback time/duration
hr: Uklj/Isklj OSD prikaz napretka i proteklog vremena/trajanja reprodukcije

en: Show filename on the OSD
hr: Prikaži naziv datoteka na OSD-u

en: Show progress, elapsed time, and duration on the OSD
hr: Prikaži napredak, proteklo vrijeme i trajanje na OSD-u

en: Seek backward/forward 5 seconds
hr: Premotaj 5 sekundi natrag/naprijed

en: Exact seek backward/forward 1 second
hr: Premotaj točno 1 sekundu natrag/naprijed

en: Seek backward/forward 1 minute
hr: Premotaj 1 minutu natrag/naprijed

en: Exact seek backward/forward 5 seconds
hr: Premotaj točno 5 sekundi natrag/naprijed

en: Seek to previous/next subtitle
hr: Premotaj na prethodni/sljedeći podnaslov

en: Step backward/forward a single frame
hr: Premotaj za sličicu unatrag/unaprijed

en: Seek to the beginning of the previous/next chapter
hr: Premotaj na početak prethodnog/sljedećeg poglavlja

en: Decrease/increase playback speed by 10%
hr: Smanji/Povećaj brzinu reprodukcije za 10%

en: Halve/double current playback speed
hr: Smanji za pola ili udvostruči brzinu trenutne reprodukcije

en: Reset playback speed to normal
hr: Vrati na normalnu brzinu repordukcije

en: Go backward/forward in the playlist
hr: Idi natrag/naprijed u popisu izvođenja

en: Remove selected playlist item
hr: Ukloni odabranu stavku s popisa izvođenja

en: Save playlist
hr: Spremi popis izvođenja

en: Set/clear A-B loop points
hr: Postavi/Ukloni A-B točke ponavljanja

en: Toggle infinite looping
hr: Uklj/Isklj beskonačno ponavljanje

en: Pause or unpause
hr: Pauziraj ili nastavi reprodukciju

en: Quit
hr: Zatvori

en: Save current playback position and quit
hr: Spremi trenutni položaj reprodukcije i zatvori

en: Enter search mode
hr: Pokreni način pretrage

en: Jump to next match
hr: Idi na sljedeće podudaranje

en: Jump to previous match
hr: Idi na prethodno podudaranje

en: Exit search mode
hr: Zatvori način pretrage

en: Cycle through audio tracks
hr: Odaberi/Prebacuj zvučne zapise

en: Decrease/increase volume
hr: Pojačaj/Smanji glasnoću zvuka

en: Mute or unmute
hr: Utišaj ili uključi zvuk

en: Adjust audio delay by +/- 0.1 seconds
hr: Prilagodi odgodu zvuka za +/- sekundi

en: Toggle subtitle visibility
hr: Uklj/Isklj podnaslov

en: Cycle through available subtitles
hr: Odaberi/Prebacuj podnaslove

en: Adjust subtitle delay by +/- 0.1 seconds
hr: Prilagodi odgodu podnaslova za +/- sekundi

en: Toggle SSA/ASS subtitles style override
hr: Uklj/Isklj obilaženje SSA/ASS izgleda podnaslova

en: Move subtitles up/down
hr: Pomakni podnaslove gore/dolje

en: Toggle VSFilter aspect compatibility mode
hr: Uklj/Isklj način kompatibilnosti VSFilter omjera

en: Cycle through video tracks
hr: Odaberi/Prebacuj video zapise

en: Decrease/increase pan-and-scan range
hr: Povećaj/Smanji raspon skeniranja-obrezivanja

en: Take a screenshot
hr: Uslikaj zaslon

en: Take a screenshot, without subtitles
hr: Uslikaj zaslon bez podnaslova

en: Take a screenshot, as the window shows it
hr: Uslikaj zaslon kako je prikazan u prozoru

en: Resize video to half its original size
hr: Promijeni veličinu videa na polovicu izvorne veličine

en: Resize video to its original size
hr: Promijeni veličinu videa na izvornu veličinu

en: Resize video to double its original size
hr: Promijeni veličinu videa na dvostruko od izvorne veličine

en: Adjust contrast
hr: Prilagodi kontrast

en: Adjust brightness
hr: Prilagodi svjetlinu

en: Adjust gamma
hr: Prilagodi gamu

en: Adjust saturation
hr: Prilagodi zasićenje

en: Activate or deactivate deinterlacer
hr: Aktiviraj ili deaktiviraj raspletanje

en: Cycle aspect ratio override
hr: Odaberi/Prebacuj omjer prikaza

en: User Interface
hr: Korisničko sučelje

en: Audio
hr: Zvuk

en: Subtitle
hr: Podnaslov

en: Playback
hr: Reprodukcija

en: Seeking
hr: Prematnje

en: Playlist
hr: Popis izvođenja

en: Load Audio Track…
hr: Učitaj zvučni zapis…

en: Load Video Track…
hr: Učitaj video zapis…

en: Load Subtitle Track…
hr: Učitaj zapis podnaslova…

en: Enabling or disabling client-side decorations requires restarting to take effect.
hr: Omogućavanje ili onemogućavanje ukrasa od strane klijenta zahtijeva ponovno pokretanje.

en: Error
hr: Greška

en: Add Folder to Playlist
hr: Dodaj mapu u popis izvođenja

en: Open Folder
hr: Otvori mapu

en: Add File to Playlist
hr: Dodaj datoteku na popis izvođenja

en: Open File
hr: Otvori datoteku

en: Add Location to Playlist
hr: Dodaj lokaciju u popis izvođenja

en: Open Location
hr: Otvori lokaciju

en: Save Playlist
hr: Spremi popis izvođenja
