celluloid - en to ms translation catalogue (49 entries)

en: Whether the settings has already been migrated from the previous version
ms: Sama ada tetapan telah dipindahkan daripada versi sebelumnya

en: Automatically resize window to fit video
ms: Ubah saiz tetingkap secara automatik untuk muat video

en: Prefer dark theme
ms: Pilih tema gelap

en: Use floating controls in windowed mode
ms: Gunakan kawalan terapung dalam mod bertetingkap

en: Automatically hide mouse cursor in windowed mode
ms: Sembunyikan kursor tetikus secara automatik dalam mod bertetingkap

en: The minimum cursor speed at which floating controls will be unhidden.
ms: Kelajuan kursor minimum di mana kawalan terapung akan dinyahsembunyikan.

en: Size of the dead zone in which cursor movement will not cause the controls to be shown.
ms: Saiz zon mati di mana pergerakan kursor tidak akan menyebabkan kawalan ditunjukkan.

en: Use skip buttons to control the playlist
ms: Guna butang langkau untuk mengawal senarai main

en: Remember last location in file chooser
ms: Ingat lokasi terakhir dalam pemilih fail

en: Always open new window
ms: Sentiasa buka tetingkap baharu

en: Always append opened files to playlist
ms: Sentiasa tambahkan fail yang dibuka pada senarai main

en: Always show title buttons
ms: Sentiasa tunjukkan butang tajuk

en: If true, title buttons (close, maximize, minimize, etc.) are always shown. If false, the buttons will be hidden in fullscreen mode.
ms: Jika benar, butang tajuk (tutup, maksimumkan, minimumkan, dsb.) sentiasa ditunjukkan. Jika tidak, butang akan disembunyikan dalam mod skrin penuh.

en: Give focus to the window when opening new files
ms: Berikan tumpuan kepada tetingkap semasa membuka fail baharu

en: If true, Celluloid will give focus to the window when a new file is opened. If false, no attempt will be made.
ms: Jika benar, Celluloid akan memberikan fokus kepada tetingkap apabila fail baharu dibuka. Jika tidak, tiada percubaan akan dibuat.

en: Enable MPRIS support
ms: Dayakan sokongan MPRIS

en: Enable menubar accelerator key handling
ms: Dayakan pengendalian kunci pemecut bar menu

en: Make video area draggable
ms: Jadikan kawasan video boleh diseret

en: Width of the window
ms: Lebar tetingkap

en: Height of the window
ms: Ketinggian tetingkap

en: Volume of player
ms: Kelantangan pemain

en: Width of the playlist
ms: Lebar senarai main

en: Show/hide the controls
ms: Tunjukkan/sembunyikan kawalan

en: Show/hide the playlist
ms: Tunjukkan/sembunyikan senarai main

en: Features:
ms: Ciri-ciri:

en: Drag and drop playlist
ms: Seret dan lepas senarai main

en: The Celluloid Developers
ms: Pembangun-pembangun Celluloid

en: This release contains the following changes:
ms: Keluaran ini mengandungi perubahan berikut:

en: This listing is incomplete. See git log for complete changelog.
ms: Penyenaraian ini tidak lengkap. Lihat log git untuk changelog lengkap.

en: This is mostly a bugfix release. It contains the following changes:
ms: Ini kebanyakannya keluaran pembetulan pepijat (bugfix). Ia mengandungi perubahan berikut:

en: Fix autofit triggering regardless of settings.
ms: Betulkan pencetus autofit tanpa mengira tetapan.

en: Fix window size shrinking across sessions.
ms: Betulkan saiz tetingkap mengecil merentas sesi.

en: Fix crash when playing files with names containing invalid encoding.
ms: Betulkan ranap apabila memainkan fail dengan nama yang mengandungi pengekodan tidak sah.

en: Fix drag-and-drop not working with some file managers.
ms: Betulkan drag-and-drop yang tidak berfungsi dengan sesetengah pengurus fail.

en: Fix playback starting when the last playlist item is removed.
ms: Betulkan main balik bermula apabila item senarai main terakhir dialih keluar.

en: Migrate to GTK4.
ms: Berhijrah ke GTK4.

en: Add Greek translation by @lepa22.
ms: Tambah terjemahan Greek oleh @lepa22.

en: Add Korean translation by @jullee96.
ms: Tambah terjemahan Korea oleh @jullee96.

en: Add Norwegian Bokmål translation by Allan Nordhøy.
ms: Tambah terjemahan Bokmål Norway oleh Allan Nordhøy.

en: Add Arabic translation by Mohamed Benkouider.
ms: Tambah terjemahan Arab oleh Mohamed Benkouider.

en: Add Urdu translation by Ahmed Iqbal.
ms: Tambah terjemahan Urdu oleh Ahmed Iqbal.

en: Add option to show title buttons in fullscreen mode.
ms: Tambah pilihan untuk menunjukkan butang tajuk dalam mod skrin penuh.

en: Add option to present the window when opening files.
ms: Tambah pilihan untuk membentangkan tetingkap semasa membuka fail.

en: Change default screenshot filename template to FILENAME-TIMESTAMP (%f-%P).
ms: Tukar templat nama fail tangkapan skrin lalai kepada FILENAME-TIMESTAMP (%f-%P).

en: Add Basque translation by @aldatsa.
ms: Tambah terjemahan Basque oleh @aldatsa.

en: Make the main menu button toggleable by pressing F10.
ms: Jadikan butang menu utama boleh togol dengan menekan F10.

en: Add a setting for always appending opened files to the playlist.
ms: Tambahkan tetapan untuk sentiasa menambahkan fail yang dibuka pada senarai main.

en: Allow appending files to playlist by holding shift while dropping files onto the video area.
ms: Benarkan menambahkan fail ke senarai main dengan menahan butang shift sambil meletakkan fail ke kawasan video.

en: Include Flatpak manifest in the repo. This allows Celluloid to be built in one click in apps like GNOME Builder.
ms: Termasuk flatpak manifest dalam repo. Ini membolehkan Celluloid dibina dalam satu klik dalam aplikasi seperti GNOME Builder.
