celluloid - en to nb_NO translation catalogue (219 entries)

en: Automatically resize window to fit video
nb_NO: Tilpass vindu til videooppløsning automatisk

en: Use floating controls in windowed mode
nb_NO: Flytende kontroller i vindusbasert modus

en: Automatically hide mouse cursor in windowed mode
nb_NO: Skjul musepeker i vindusbasert modus automatisk

en: Remember last location in file chooser
nb_NO: Husk siste posisjon i filvelgeren

en: Always append opened files to playlist
nb_NO: Alltid legg til åpnede filer i spilleliste

en: Always show title buttons
nb_NO: Alltid vis tittel-knapper

en: Options to pass to mpv
nb_NO: Innstillinger å sende til mpv

en: Path to mpv configuration file
nb_NO: Sti til mpv-oppsettsfil

en: Load mpv configuration file
nb_NO: Last inn mpv-oppsettsfil

en: Path to mpv input configuration file
nb_NO: Sti til mpv-oppsettsfil for inndata

en: Load mpv input configuration file
nb_NO: Last inn mpv-oppsettsfil for inndata

en: Enable MPRIS support
nb_NO: MPRIS-støtte

en: Prefetch metadata
nb_NO: Hent metadata på forhånd

en: Ignore playback errors
nb_NO: Ignorer avspillingsfeil

en: Inhibit session idling
nb_NO: Forhindre øktslediggang

en: Width of the window
nb_NO: Vindusbredde

en: Height of the window
nb_NO: Vindushøyde

en: Whether or not the window is maximized
nb_NO: Hvorvidt vinduet er maksimert

en: Volume of player
nb_NO: Lydstyrke for avspiller

en: Whether or not to loop when the end of playlist is reached
nb_NO: Hvorvidt spilleliste skal gjentas ved dens slutt

en: Width of the playlist
nb_NO: Spillelistebredde

en: URI of the last folder accessed
nb_NO: URI for sist åpnede mappe

en: Celluloid is a simple media player that can play virtually all video and audio formats. It supports playlists and MPRIS2 media player controls. The design of Celluloid follows the GNOME Human Interface Guidelines, but can also be adapted for other systems that don't use client-side decorations (CSD). It is based on the mpv library and GTK.
nb_NO: Celluloid er en enkel mediaspiller som kan spille nesten alle video- og lydformater. Den støtter MPRIS2-mediaspillerkontroller. Designet følger GNOME sine menneskelige grensesnittsveiledninger, men kan også tilpasses systemer som ikke bruker klientside-dekorasjoner (CSD). Basert på mpv-biblioteket og GTK.

en: Features:
nb_NO: Funksjoner:

en: MPRIS2 D-Bus interface
nb_NO: MPRIS2-D-Bus-grensesnitt

en: The Celluloid Developers
nb_NO: Celluloid-utviklerne

en: This release contains the following changes:
nb_NO: Denne utgaven inneholder følgende endringer:

en: Fix inaccurate timestamp preview.
nb_NO: Fiks unøyaktig forhåndsvisning av tidsstempel.

en: Add Basque translation by @aldatsa.
nb_NO: Baskisk oversettelse ved @aldatsa.

en: Make the shuffle and loop command line options work properly.
nb_NO: Korrekt håndtering av tilfeldig avspilling og gjentakelse med kommandolinjevalg.

en: Add a setting for always appending opened files to the playlist.
nb_NO: Legg til innstilling for alltid å legge til åpnede filer i spillelisten.

en: Make CSD header bar toggleable via the mpv property "border".
nb_NO: Avslagsbar overleggsmeny via mpv-egenskaper «border».

en: Include Flatpak manifest in the repo. This allows Celluloid to be built in one click in apps like GNOME Builder.
nb_NO: Inkluder Flatpak-manifest i pakkebrønnen. Dette tillater bygging av Celluloid med ett klikk i programmer som GNOME Builder.

en: Make it possible to activate context menu when the playlist is empty.
nb_NO: Gjør det mulig å aktivere bindeleddsmeny når spillelisten er tom.

en: Prevent constant resizing of the seek bar due to timestamp label resizing as its value changes.
nb_NO: Forhindre konstant størrelsesendring i blafringsfeltet som følge av at tidsstempeletiketten endrer størrelse ettersom verdien endrer seg.

en: Only show a single error dialog when a large number of errors occurs in rapid succession.
nb_NO: Kun vis én feildialog når et stort antall feil skjer i rask takt.

en: Add menu item for opening folders.
nb_NO: Legg til menyelement for åpning av mapper.

en: Adjust position of UI elements of modal dialogs in non-CSD mode to be more consistent with CSD mode.
nb_NO: Justering av posisjon for grensesnittelementer tilhørende bryterdialoger i ikke-skjermmenymodus for bedret samsvar med skjermmeny-modus.

en: Make playlist shuffle toggleable.
nb_NO: Mulighet for å skru av og på tilfeldig avspilling i spilleliste.

en: Adjust the range of volume button based on the value of the volume-max property.
nb_NO: Juster lydstyrkespenn for lydstyrkeknapp basert på verdien av «volume-max».

en: Retain window maximization state across sessions.
nb_NO: Vedvarende vindusmaksimeringstilstand mellom økter.

en: Retain loop state across sessions.
nb_NO: Vedvarende gjentagelsestilstand mellom økter.

en: Implement playlist search.
nb_NO: Implementering av spillelistesøk.

en: Update the list of shortcuts in Keyboard Shortcuts dialog.
nb_NO: Oppdater listen over snarveier i tastatursnarveisdialogen.

en: Correctly handle quotes and escape sequences in extra mpv options.
nb_NO: Korrekt håndtering av sitat og skiftesekvenser i ekstra mpv-innstillinger.

en: Display time at cursor position when hovering the seek bar.
nb_NO: Vis tid i pekerposisjon når pekeren holdes over blafrefeltet.

en: Deprecate '--mpv-options'. Options starting with '--mpv-' can be used to set mpv options instead. For example, passing '--mpv-vf=vflip' to Celluloid is equivalent to passing '--vf=vflip' to mpv.
nb_NO: Foreldelse av '--mpv-options'-valg som starter med '--mpv-' kan brukes for å sette mpv-valg istedenfor. For eksempel er det å sende '--mpv-vf=vflip' til Celluloid det samme som å sende '--vf=vflip' til mpv.

en: Add support for configuring dead zone, an area in which mouse movement will not cause controls to be shown.
nb_NO: Støtte for oppsett av dødsone. Et område der musebevegelse ikke forårsaker visning av kontroller.

en: Make window sizing work correctly with HiDPI displays.
nb_NO: Korrekt endring av vindusstørrelse for HiDPI-skjermer.

en: Add Finnish translation by Kimmo Kujansuu.
nb_NO: Finsk oversettelse ved Kimmo Kujansuu.

en: Add Slovenian translation by @bertronika.
nb_NO: Slovensk oversettelse ved @bertronika.

en: Add Persian translation by @danialbehzadi
nb_NO: Persisk oversettelse ved @danialbehzadi

en: Add Ukranian translation by @vl-nix
nb_NO: Legg til Ukrainsk oversettelse ved @vl-nix

en: Add menu item for opening discs
nb_NO: Tillegg av menyelement for åpning av disker

en: Fix crash with mpv 0.30
nb_NO: Krasj med mpv 0.30 fekset

en: Rename project to Celluloid
nb_NO: Endring av prosjektnavn til Celluloid

en: Add Turkish translation by @TeknoMobil
nb_NO: Tyrkisk oversettelse ved @TeknoMobil

en: Add Esperanto translation by @F3nd0
nb_NO: Esperanto-oversettelse ved @F3nd0

en: Migrate from opengl-cb to the new render API
nb_NO: Flytting fra opengl-cb til nytt opptegnings-API

en: Handle numpad keybindings
nb_NO: Håndter tastekombinasjoner fra numerisk tastatur

en: Forward media key events to mpv
nb_NO: Send mediatasthendelser til mpv

en: Add option for suppressing playback errors
nb_NO: Legg til innstilling for undertrykking av avspillingsfeil

en: Split up the General tab in the preferences dialog
nb_NO: Oppdeling av «Generelt»-fane i innstillingsdialogen

en: Improve behavior when toggling playlist under tiling window managers
nb_NO: Forbedret oppførsel ved visning/skjuling av spilleliste med flisbaserte vindusbehandlere

en: Move app menu items to primary menu
nb_NO: Flytt programmenyelementer til hovedmeny

en: Add option --mpv-options for setting arbitrary mpv options from the command-line
nb_NO: Tillegg av valget --mpv-options for å sette vilkårlige mpv-innstillinger fra kommandolinjen

en: Set default screenshot directory to XDG_PICTURES_DIR
nb_NO: Forvalgt skjermavbildningsmappe satt til XDG_PICTURES_DIR

en: Improve handling of --window-scale, --autofit, --autofit-larger, and --autofit-smaller
nb_NO: Forbedret håndtering av--window-scale, --autofit, --autofit-larger, og --autofit-smaller

en: Add command line option for setting WM_ROLE
nb_NO: Legg til kommandolinjevalg for innstillingen WM_ROLE

en: Add context menu item for removing playlist items
nb_NO: Legg til bindeleddsmenyelementer for fjerning av spillelisteelementer

en: Add context menu item for copying location of playlist items
nb_NO: Legg til bindeleddsmenyelementer for kopiering av plassering for spillelisteelementer

en: Make the file chooser accept non-local locations
nb_NO: Filutvelger godtar ikke-lokale plasseringer

en: Add right-click menu entry for looping a single file
nb_NO: Legg til høyreklikksmenyoppføring for gjentagelse av én fil

en: Handle property change events for fullscreen and window-scale
nb_NO: Håndter egenskapsendringshendelser for fullskjerm- og vindus-skalering

en: Add option to autohide mouse cursor in windowed mode
nb_NO: Legg til innstilling for autoskjuling av musepeker i vindusmodus

en: The main window showing the application in action
nb_NO: Hovedvinduet som viser programmet i funksjon

en: The main window with CSD disabled
nb_NO: Hovedvindu med overleggsmeny avskrudd

en: The main window with playlist open
nb_NO: Hovedvindu med åpen spilleliste

en: Multimedia Player
nb_NO: Multimediaspiller

en: Play movies and videos
nb_NO: Spill filmer og videoer

note: Translators: Search terms to find this application. Don't translate the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Album;Music;GNOME;mpv;
nb_NO: Video;Spillefilm;Film;Klipp;Serier;Spiller;DVD;TV;Disk;Album;Musikk;GNOME;mpv;

en: New Window
nb_NO: Nytt vindu

en: Add to Playlist
nb_NO: Legg til i spilleliste

en: Playing
nb_NO: Spiller …

en: Show release version
nb_NO: Vis utgivelsesversjon

en: Enqueue
nb_NO: Legg i kø

en: Create a new window
nb_NO: Opprett et nytt vindu

en: OPTIONS
nb_NO: INNSTILLINGER

en: Set the window role
nb_NO: Sett vindusrolle

en: Don't connect to an already-running instance
nb_NO: Ikke koble til instans som allerede kjører

en: VALUE
nb_NO: VERDI

en: invalid encoding
nb_NO: Ugyldig koding

en: Play
nb_NO: Spill av

en: Stop
nb_NO: Stopp

en: Forward
nb_NO: Framover

en: Rewind
nb_NO: Spol tilbake

en: Next Chapter
nb_NO: Neste kapittel

en: Previous Chapter
nb_NO: Forrige kapittel

en: Loop Playlist
nb_NO: Gjenta spilleliste

en: Shuffle Playlist
nb_NO: Tilfeldig avspilling av spilleliste

en: Toggle Fullscreen
nb_NO: Veksle fullskjermsvisning

en: All Files
nb_NO: Alle filer

en: Media Files
nb_NO: Mediafiler

en: Audio Files
nb_NO: Lydfiler

en: Video Files
nb_NO: Videofiler

en: Image Files
nb_NO: Bildefiler

en: Subtitle Files
nb_NO: Undertekstfiler

en: None
nb_NO: Ingen

note: For simplicity, also dup the default string used when the * track has no title.
en: Unknown
nb_NO: Ukjent

en: _File
nb_NO: _Fil

en: Open _Folder…
nb_NO: Åpne _mappe …

en: Open _Location…
nb_NO: Åpne _plassering …

en: Open _Disc…
nb_NO: Åpne _disk …

en: _Save Playlist
nb_NO: _Lagre spilleliste

en: _New Window
nb_NO: _Nytt vindu

en: _Quit
nb_NO: _Avslutt

en: _Edit
nb_NO: _Rediger

en: _Preferences
nb_NO: _Innstillinger

en: _Video Track
nb_NO: _Videospor

en: _Audio Track
nb_NO: _Lydspor

en: S_ubtitle Track
nb_NO: U_ndertekstspor

en: _View
nb_NO: _Vis

en: _Toggle Controls
nb_NO: _Veksle kontroller

en: _Fullscreen
nb_NO: _Fullskjermsvisning

en: _Help
nb_NO: _Hjelp

en: _Keyboard Shortcuts
nb_NO: _Tastatursnarveier

en: _About Celluloid
nb_NO: _Om Celluloid

en: Playback was terminated abnormally. Reason: %s.
nb_NO: Avspilling avsluttet uventet. Grunn: %s.

en: Location:
nb_NO: Sted:

en: _Open
nb_NO: _Åpne

en: _Cancel
nb_NO: _Avbryt

en: _Copy Location
nb_NO: _Kopier plassering

en: _Remove
nb_NO: _Fjern

en: _Add…
nb_NO: _Legg til …

en: Add _Folder…
nb_NO: Legg til _mappe …

en: Add _Location…
nb_NO: Legg til _sted …

en: _Shuffle
nb_NO: _Tilfeldig avspilling

en: Loop _File
nb_NO: Gjenta _fil

en: Loop _Playlist
nb_NO: Gjenta _spilleliste

en: Playlist is empty
nb_NO: Spillelisten er tom

en: Add Plugin
nb_NO: Legg til programtillegg

en: Lua Plugins
nb_NO: Lua-programutvidelser

en: JavaScript Plugins
nb_NO: JavaScript-programutvidelser

en: C Plugins
nb_NO: C-programutvidelser

en: Plugins
nb_NO: Programtillegg

en: Failed to delete file '%s'. Reason: %s
nb_NO: Klarte ikke å slette filen «%s». Grunn: %s

en: Are you sure you want to remove this script? This action cannot be undone.
nb_NO: Er du sikker på at du vil fjerne dette skriptet? Denne handlingen kan ikke angres.

en: mpv configuration file:
nb_NO: mpv-oppsettsfil:

en: Interface
nb_NO: Grensesnitt

en: Config Files
nb_NO: Oppsettsfiler

en: Miscellaneous
nb_NO: Ymse

en: Preferences
nb_NO: Innstillinger

en: Open file
nb_NO: Åpne fil

en: Open location
nb_NO: Åpne sted

en: Add file to playlist
nb_NO: Legg til fil i spilleliste

en: Add location to playlist
nb_NO: Legg til sted i spilleliste

en: Show preferences dialog
nb_NO: Vis innstillingsdialog

en: Toggle playlist
nb_NO: Veksle spilleliste

en: Toggle fullscreen mode
nb_NO: Veksle fullskjermsvisning

en: Leave fullscreen mode
nb_NO: Forlat fullskjermsvisning

en: Toggle OSD states between normal and playback time/duration
nb_NO: Veksle overleggsmenytilstand mellom normal og avspillingstid/varighet

en: Show filename on the OSD
nb_NO: Vis filnavn i overleggsmeny

en: Show progress, elapsed time, and duration on the OSD
nb_NO: Vis framdrift, forløpt tid, og varighet i overleggsmenyen

en: Seek backward/forward 5 seconds
nb_NO: Blafre framover/tilbake 5 sekunder

en: Exact seek backward/forward 1 second
nb_NO: Eksakt blafring framover/tilbake ett sekund

en: Seek backward/forward 1 minute
nb_NO: Blafre framover/tilbake ett minutt

en: Exact seek backward/forward 5 seconds
nb_NO: Eksakt blafring framover/tilbake 5 sekunder

en: Seek to previous/next subtitle
nb_NO: Blafre til forrige/neste undertekst

en: Step backward/forward a single frame
nb_NO: Hopp tilbake/fram én bilderamme

en: Seek to the beginning of the previous/next chapter
nb_NO: Blafre til begynnelsen av forrige/neste kapittel

en: Decrease/increase playback speed by 10%
nb_NO: Senk/øk avspillingshastighet med 10%

en: Halve/double current playback speed
nb_NO: Halver/doble nåværende avspillingshastighet

en: Reset playback speed to normal
nb_NO: Tilbakestill avspillingshastighet til normal

en: Go backward/forward in the playlist
nb_NO: Gå tilbake/framover i spillelisten

en: Remove selected playlist item
nb_NO: Fjern valgt spillelisteelement

en: Save playlist
nb_NO: Lagre spilleliste

en: Set/clear A-B loop points
nb_NO: Sett/tøm A-B-gjentagelsespunkter

en: Toggle infinite looping
nb_NO: Veksle uendelig gjentagelse

en: Pause or unpause
nb_NO: Pause eller fortsett

en: Quit
nb_NO: Avslutt

en: Save current playback position and quit
nb_NO: Lagre nåværende avspillingsposisjon og avslutt

en: Enter search mode
nb_NO: Skriv inn søkemodus

en: Jump to next match
nb_NO: Hopp til neste treff

en: Jump to previous match
nb_NO: Hopp til forrige treff

en: Exit search mode
nb_NO: Avslutt søkemodus

en: Cycle through audio tracks
nb_NO: Bla gjennom lydspor

en: Decrease/increase volume
nb_NO: Senk/øk lydstyrke

en: Mute or unmute
nb_NO: Forstum eller opphev forstumming

en: Adjust audio delay by +/- 0.1 seconds
nb_NO: Juster lydforsinkelse med +/- 0.1 sekunder

en: Toggle subtitle visibility
nb_NO: Veksle synlighet for undertekster

en: Cycle through available subtitles
nb_NO: Bla gjennom tilgjengelige undertekster

en: Adjust subtitle delay by +/- 0.1 seconds
nb_NO: Juster undertekstforsinkelse med +/- 0.1 sekunder

en: Move subtitles up/down
nb_NO: Flytt undertekster opp-/nedover

en: Cycle through video tracks
nb_NO: Bla gjennom videospor

en: Decrease/increase pan-and-scan range
nb_NO: Senk/øk panorerings- og letings-spenn

en: Take a screenshot
nb_NO: Skjermavbildning

en: Take a screenshot, without subtitles
nb_NO: Skjermavbildning, uten undertekster

en: Take a screenshot, as the window shows it
nb_NO: Skjermavbildning, som vinduet er

en: Resize video to half its original size
nb_NO: Endre videostørrelse til halvparten av opprinnelig

en: Resize video to its original size
nb_NO: Endre videostørrelse til opprinnelig

en: Resize video to double its original size
nb_NO: Endre videostørrelse til dobbel opprinnelig størrelse

en: Adjust contrast
nb_NO: Juster kontrast

en: Adjust brightness
nb_NO: Juster lysstyrke

en: Adjust saturation
nb_NO: Juster metning

en: User Interface
nb_NO: Brukergrensesnitt

en: Audio
nb_NO: Lyd

en: Subtitle
nb_NO: Undertekst

en: Playback
nb_NO: Avspilling

en: Seeking
nb_NO: Blafring

en: Playlist
nb_NO: Spilleliste

en: Load Audio Track…
nb_NO: Last inn lydspor …

en: Load Video Track…
nb_NO: Last inn videospor …

en: Error
nb_NO: Feil

en: Add Folder to Playlist
nb_NO: Legg til mappe i spilleliste

en: Open Folder
nb_NO: Åpne mappe

en: Add File to Playlist
nb_NO: Legg til fil i spilleliste

en: Open File
nb_NO: Åpne fil

en: Add Location to Playlist
nb_NO: Legg til plassering i spilleliste

en: Save Playlist
nb_NO: Lagre spilleliste
