celluloid - en to sk translation catalogue (307 entries)

en: Whether the settings has already been migrated from the previous version
sk: Či už boli nastavenia prevzaté z predchádzajúcej verzie

en: Automatically resize window to fit video
sk: Automaticky prispôsobiť veľkosť okna videu

en: Prefer dark theme
sk: Použiť tmavý motív

en: Enable client-side decorations
sk: Povoliť dekorácie na strane klienta

en: Use floating controls in windowed mode
sk: Použiť plávajúce ovládacie prvky v režime okna

en: Automatically hide mouse cursor in windowed mode
sk: Automaticky skryť kurzor myši v režime okna

en: The minimum cursor speed at which floating controls will be unhidden.
sk: Minimálna rýchlosť kurzora, pri ktorej budú plávajúce ovládacie prvky odkryté.

en: Size of the dead zone in which cursor movement will not cause the controls to be shown.
sk: Veľkosť mŕtvej zóny, v ktorej pohyb kurzora nespôsobí zobrazenie ovládacích prvkov.

en: Use skip buttons to control the playlist
sk: Tlačidlá pre preskočenie použiť na ovládanie zoznamu prehrávania

en: Remember last location in file chooser
sk: Pamätať poslednú pozíciu pri výbere súboru

en: Always open new window
sk: Vždy otvoriť nové okno

en: Always append opened files to playlist
sk: Vždy pridávať otvorené súbory do playlistu

en: Always show title buttons
sk: Vždy ukazovať tlačidlá okna

en: If true, title buttons (close, maximize, minimize, etc.) are always shown. If false, the buttons will be hidden in fullscreen mode.
sk: Ak je pravdivé, tlačidlá okna (zavrieť, maximalizovať, minimalizovať) sú vždy viditeľné. Ak je false, tlačidlá budú schované v celoobrazovkom móde.

en: Give focus to the window when opening new files
sk: Pri otváraní nových súborov zamerať okno

en: If true, Celluloid will give focus to the window when a new file is opened. If false, no attempt will be made.
sk: Ak zvolíte true, Celluloid zameria okno pri otvorení nového súboru. Ak zvolíte false, nepokúsi sa.

en: Options to pass to mpv
sk: Nastavenia pre mpv

en: Path to mpv configuration file
sk: Cesta ku konfiguračnému súboru mpv

en: Load mpv configuration file
sk: Načítanie konfiguračného súboru mpv

en: Path to mpv input configuration file
sk: Cesta k mpv vstupnému konfiguračnému súboru

en: Load mpv input configuration file
sk: Načítanie vstupného konfiguračného súboru mpv

en: Enable MPRIS support
sk: Povoliť podporu MPRIS

en: Enable menubar accelerator key handling
sk: Zapnúť pruh s ponukou ovládania akcelerátora

en: Prefetch metadata
sk: Predbežne načítať metadáta

en: Ignore playback errors
sk: Ignorovať chyby prehrávania

en: Inhibit session idling
sk: Zakázať nečinnosť sedenia

en: Make video area draggable
sk: Umožniť ťahanie súboru do okna videa

en: Width of the window
sk: Šírka okna

en: Height of the window
sk: Výška okna

en: Whether or not the window is maximized
sk: Či je okno maximalizované alebo nie

en: Volume of player
sk: Hlasitosť prehrávača

en: Whether or not to loop when the end of playlist is reached
sk: Opakovať slučku ak je koniec playlistu

en: Width of the playlist
sk: Šírka playlistu

en: Show/hide the controls
sk: Ukázať/Skryť ovládacie prvky

en: Show/hide the playlist
sk: Ukázať/Skryť zoznam prehrávania

en: URI of the last folder accessed
sk: URI posledného priečinku

en: GTK+ frontend for mpv
sk: GTK+ frontend pre mpv

en: Celluloid is a simple media player that can play virtually all video and audio formats. It supports playlists and MPRIS2 media player controls. The design of Celluloid follows the GNOME Human Interface Guidelines, but can also be adapted for other systems that don't use client-side decorations (CSD). It is based on the mpv library and GTK.
sk: Celluloid je jednoduchý prehrávač médií, ktorý dokáže prehrávať prakticky všetky formáty videa a zvuku. Podporuje zoznamy skladieb a ovládacie prvky prehrávača médií MPRIS2. Dizajn Celluloidu sa riadi usmerneniami GNOME Human Interface Guidelines, ale možno ho prispôsobiť aj pre iné systémy, ktoré nepoužívajú dekorácie na strane klienta (CSD). Je založený na knižnici mpv a GTK.

en: Features:
sk: Funkcie:

en: Drag and drop playlist
sk: Potiahni a pusť playlist

en: Loading external mpv configuration files
sk: Načítavanie externých konfiguračných súborov mpv

en: The Celluloid Developers
sk: Vývojári Celluloidu

en: This release contains the following changes:
sk: Toto vydanie obsahuje nasledujúce zmeny:

en: Fix crash when using multiple windows.
sk: Oprava zlyhania pri používaní viacerých okien.

en: Port the about dialog to libadwaita.
sk: Portovať dialógové okno informácie na libadwaita.

en: Fix cursor not autohiding on KDE.
sk: Opraviť, aby sa kurzor v KDE neskrýval automaticky.

en: Fix mouse presses/releases becoming unreliable during playback.
sk: Opraviť, že stlačenie/uvoľnenie myši sa počas prehrávania stáva nespoľahlivým.

en: Make it possible to build on Windows. Celluloid still crashes on mouse clicks, but it runs and can play videos.
sk: Umožniť beh na systéme Windows. Celuloid stále padá pri kliknutí myšou, ale beží a dokáže prehrávať videá.

en: Add Estonian translation by vaba.
sk: Pridať estónsky preklad od vaba.

en: Add Georgian translation by temuri doghonadze.
sk: Pridať gruzínsky preklad od temuri doghonadze.

en: Add Lithuanian translation by Jonas Smol.
sk: Pridať litovský preklad od Jonasa Smola.

en: Add Occitan translation by Quentin PAGÈS.
sk: Pridať okcitánsky preklad od Quentina PAGÈSa.

en: Add Tamil translation by K.B.Dharun Krishna.
sk: Pridať tamilský preklad od K.B.Dharun Krishna.

en: This listing is incomplete. See git log for complete changelog.
sk: Tento zoznam je nekompletný. Pozrite si git log pre doplnenie zoznamu zmien.

en: Add Malay translation by @dinazmi.
sk: Pridať preklad z malajčiny od @dinazmi.

en: Use libadwaita.
sk: Použiť libadwaita.

en: Fix on_load hook in scripts not triggering.
sk: Opravte háčik on_load v skriptoch, ktoré sa nespúšťajú.

en: Add option to make the video area draggable.
sk: Pridať možnosť, aby sa oblasť videa dala presúvať.

en: Fix autofit breaking when playing small videos.
sk: Opraviť automatické prispôsobenie, pri prehrávaní malých videí.

en: Make controls layout adaptive.
sk: Prispôsobiť rozloženie ovládacích prvkov.

en: Display chapter marks in the seek bar.
sk: Zobraziť značky kapitol v lište vyhľadávania.

en: Display chapter titles in the seek bar popover.
sk: Zobraziť názvy kapitol vo vyskakovacom paneli vyhľadávania.

en: This is mostly a bugfix release. It contains the following changes:
sk: Toto vydanie je hlavne na opravu chýb. Obsahuje nasledujúce zmeny:

en: Fix autofit triggering regardless of settings.
sk: Opraviť automatické prispôsobenie spúšťania bez ohľadu na nastavenia.

en: Fix window size shrinking across sessions.
sk: Opraviť veľkosť okna zmenšením naprieč sedeniami.

en: Fix crash when playing files with names containing invalid encoding.
sk: Opraviť spadnutie pri prehraní súborov, ktorých názvy obsahujú neplatné kódovanie.

en: Fix drag-and-drop not working with some file managers.
sk: Opraviť funkciu potiahni a pusť, ktorá nefunguje s niektorými správcami súborov.

en: Fix playback starting when the last playlist item is removed.
sk: Opraviť štart prehrávania, po odstránení poslednej položky v zozname prehrávania.

en: Migrate to GTK4.
sk: Migrovať na GTK4.

en: Add Greek translation by @lepa22.
sk: Pridaný grécky preklad @lepa22.

en: Add Korean translation by @jullee96.
sk: Pridaný kórejský preklad od @jullee96.

en: Add Norwegian Bokmål translation by Allan Nordhøy.
sk: Pridaný nórsky bokmål preklad od Allan Nordhøy.

en: Add Occidental translation by OIS.
sk: Pridaný Západný preklad od OIS.

en: Add Arabic translation by Mohamed Benkouider.
sk: Pridaný arabský preklad od Mohamed Benkouider.

en: Add Urdu translation by Ahmed Iqbal.
sk: Pridaný preklad do jazyka Urdu od Ahmed Iqbal.

en: Add option to show title buttons in fullscreen mode.
sk: Pridať možnosť na zobrazenie tlačidiel v režime na celú obrazovku.

en: Add option to present the window when opening files.
sk: Pridaná možnosť zobraziť okno pri otváraní nových súborov.

en: Change default screenshot filename template to FILENAME-TIMESTAMP (%f-%P).
sk: Zmeniť základnú šablónu mena súboru na FILENAME-TIMESTAMP (%f-%P).

en: Fix inaccurate timestamp preview.
sk: Opraviť chybnú časovú značku pre náhľad.

en: Add Basque translation by @aldatsa.
sk: Pridaný baskický preklad (@aldatsa).

en: Make the shuffle and loop command line options work properly.
sk: Zabezpečí správne fungovanie možností shuffle a loop príkazového riadka.

en: Make the main menu button toggleable by pressing F10.
sk: Tlačidlo hlavnej ponuky bude prepínateľné stlačením klávesy F10.

en: Add a setting for always appending opened files to the playlist.
sk: Pridá nastavenie pre pridanie otvorených súborov do playlistu.

en: Allow appending files to playlist by holding shift while dropping files onto the video area.
sk: Povoliť pridanie súborov do zoznamu prehrávania klávesou shift, pri potiahnutí súborov do okna videa.

en: Make CSD header bar toggleable via the mpv property "border".
sk: Prepínať CSD lištu záhlavia pomocou vlastnosti mpv "border".

en: Include Flatpak manifest in the repo. This allows Celluloid to be built in one click in apps like GNOME Builder.
sk: Flatpak manifest je zahrnutý v repozitári. To umožňuje, aby bol Celluloid vytvorený jedným kliknutím v aplikáciách ako je GNOME Builder.

en: Make it possible to activate context menu when the playlist is empty.
sk: Umožňuje aktivovať kontextovú ponuku, keď je zoznam prehrávania prázdny.

en: Prevent constant resizing of the seek bar due to timestamp label resizing as its value changes.
sk: Zabraňuje konštantnej zmene veľkosti lišty, kvôli zmenám veľkosti ukazovateľa času.

en: Only show a single error dialog when a large number of errors occurs in rapid succession.
sk: Pri veľkom počte chýb, ktoré nastanú v rýchlom slede, bude zobrazený iba jeden chybový dialóg.

en: Add menu item for opening folders.
sk: Pridať položku do menu pre otváranie priečinkov.

en: Adjust position of UI elements of modal dialogs in non-CSD mode to be more consistent with CSD mode.
sk: Upravená poloha prvkov užívateľského rozhrania v modálnych dialógoch, aby bolo konzistentné s CSD módom.

en: Add support for loading external video tracks.
sk: Pridať podporu pre nahrávanie externých stôp videa.

en: Make playlist shuffle toggleable.
sk: Miešanie skladieb v zozname sa dá prepínať.

en: Make arrow key bindings work with arrow keys on numpad.
sk: Klávesové skratky fungujú s šípkami na numerickej klávesnici.

en: Adjust the range of volume button based on the value of the volume-max property.
sk: Rozsah klávesy hlasitosti prispôsobiť na základe hodnoty volume-max.

en: Retain window maximization state across sessions.
sk: Zachovať stav maximalizácie okna naprieč sedeniami.

en: Retain loop state across sessions.
sk: Zachovať stav slučky naprieč sedeniami.

en: Implement playlist search.
sk: Implementovať vyhľadávanie v zozname prehrávania.

en: Update the list of shortcuts in Keyboard Shortcuts dialog.
sk: Aktualizovať zoznam klávesových skratiek.

en: Correctly handle quotes and escape sequences in extra mpv options.
sk: Správne zaobchádzať s úvodzovkami a únikovými sekvenciami v rozšírených možnostiach mpv.

en: Display time at cursor position when hovering the seek bar.
sk: Zobraziť čas na pozícii kurzoru pri pohybe po časovej osi.

en: Deprecate '--mpv-options'. Options starting with '--mpv-' can be used to set mpv options instead. For example, passing '--mpv-vf=vflip' to Celluloid is equivalent to passing '--vf=vflip' to mpv.
sk: Zastaralá voľba „--mpv-options“. Pre nastavenie možností mpv, možno miesto toho použiť voľby začínajúce „--mpv-“. Napríklad predanie „--mpv-vf=vflip“ Celluloidu je ekvivalentné predaniu „--vf=vflip“ mpv.

en: Add support for configuring dead zone, an area in which mouse movement will not cause controls to be shown.
sk: Pridať podporu pre nastavenie mŕtvej zóny, oblasti v ktorej pohyb myši nespôsobí zobrazenie ovládacích prvkov.

en: Make window sizing work correctly with HiDPI displays.
sk: Zaistiť, aby nastavenie veľkosti okna fungovalo správne na displejoch s vysokým rozlíšením.

en: Add Finnish translation by Kimmo Kujansuu.
sk: Doplnenie fínskeho prekladu od Kimmo Kujansuu.

en: Add Slovenian translation by @bertronika.
sk: Doplnenie prekladu do slovinského jazyka od @bertronika.

en: Add Persian translation by @danialbehzadi
sk: Doplnenie prekladu do perzského jazyka od @danialbehzadi

en: Add Ukranian translation by @vl-nix
sk: Doplnenie do ukrajinského jazyka od @vl-nix

en: Add support for showing/hiding window decorations using the mpv option --border
sk: Pridaná podpora pre zobrazenie/skrytie dekorácií okna pomocou mpv predvoľby --border

en: Add menu item for opening discs
sk: Pridaná položka do menu pre otváranie diskov

en: Block cursor autohide when volume popup is open in windowed mode
sk: Zablokovať automatické skrytie kurzoru, keď je v režime okna otvorené ovládanie hlasitosti

en: Fix crash with mpv 0.30
sk: Opraviť pád mpv 0.30

en: Rename project to Celluloid
sk: Premenovať projekt na Celluloid

en: Add Turkish translation by @TeknoMobil
sk: Doplnený preklad do tureckého jazyka od @TeknoMobil

en: Add Esperanto translation by @F3nd0
sk: Doplnený preklad do jazyka esperanto od @F3nd0

en: Migrate from opengl-cb to the new render API
sk: Migrovať z opengl-cb na nové API

en: Handle numpad keybindings
sk: Ovládať klávesové skratky na numerickej klávesnici

en: Handle unicode keybindings
sk: Ovládať klávesové skratky unicode

en: Forward media key events to mpv
sk: Predávať udalosti mediálnych kláves mpv

en: Add dconf key for controlling cursor speed at which controls are unhidden
sk: Pridať dconf kľúč pre nastavenie rýchlosti kurzoru, pri ktorej sa zobrazia ovládacie prvky

en: Add option for suppressing playback errors
sk: Pridať možnosť pre potlačenie chýb prehrávania

en: Split up the General tab in the preferences dialog
sk: Rozdeliť Hlavnú záložku v dialógu predvolieb

en: Improve behavior when toggling playlist under tiling window managers
sk: Zlepšiť správanie pri prepínaní zoznamu prehrávania pod dlaždicovými správcami okien

en: Move app menu items to primary menu
sk: Presunúť položky menu aplikácie do hlavného menu

en: Use separate MPRIS DBus connection for each window
sk: Použiť pre každé okno oddelené spojenie MPRIS DBus

en: Add support for MPRIS property LoopStatus
sk: Pridať podporu pre MPRIS vlastnosť LoopStatus

en: Add option --mpv-options for setting arbitrary mpv options from the command-line
sk: Pridať možnosť --mpv-options pre nastavenie ľubovoľných možností mpv cez príkazový riadok

en: Set default screenshot directory to XDG_PICTURES_DIR
sk: Nastaviť východiskový adresár snímok obrazovky na XDG_PICTURES_DIR

en: Improve handling of --window-scale, --autofit, --autofit-larger, and --autofit-smaller
sk: Vylepšiť zaobchádzanie s voľbami --window-scale, --autofit, --autofit-larger a --autofit-smaller

en: Add command line option for setting WM_ROLE
sk: Pridať možnosť nastavenia WM_ROLE cez príkazový riadok

en: Add context menu item for removing playlist items
sk: Pridať položku kontextového menu pre odstránenie položiek zoznamu prehrávania

en: Add context menu item for copying location of playlist items
sk: Pridať položku kontextového menu pre kopírovanie položiek zoznamu prehrávania

en: Add option to make skip buttons change playlist entries rather than chapters
sk: Pridať možnosť, aby tlačidlá pre preskočenie menili položky namiesto kapitol

en: Make the file chooser accept non-local locations
sk: Akceptovať vzdialené umiestnenia pri výbere súborov

en: Add right-click menu entry for looping a single file
sk: Pridať položku kontextového menu pre prehrávanie súboru v slučke

en: Handle property change events for fullscreen and window-scale
sk: Ovládať udalosti zmien vlastností pre režim na celú obrazovku a pre rozmery okna

en: Add option to autohide mouse cursor in windowed mode
sk: Pridať možnosť pre automatické skrytie kurzoru v režime okna

en: The main window showing the application in action
sk: Hlavné okno ukazuje akciu aplikácie

en: The main window with CSD disabled
sk: Hlavné okno s vypnutými dekoráciami na strane klienta

en: The main window with playlist open
sk: Hlavné okno s otvoreným zoznamom prehrávania

en: Multimedia Player
sk: Multimediálny prehrávač

en: Play movies and videos
sk: Prehrať filmy a videá

note: Translators: Search terms to find this application. Don't translate the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Album;Music;GNOME;mpv;
sk: Video;Film;Klip;Seriál;Prehrávač;DVD;TV;Disk;Album;Hudba;GNOME;mpv;

en: New Window
sk: Nové okno

en: Add to Playlist
sk: Pridať do zoznamu prehrávaných

en: Playing
sk: Prehrávanie

en: Show release version
sk: Zobraziť verziu

en: Enqueue
sk: Zaradiť

en: Create a new window
sk: Vytvoriť nové okno

en: OPTIONS
sk: MOŽNOSTI

en: Set the window role
sk: Nastaviť úlohu okna

en: Don't connect to an already-running instance
sk: Nepripájať k už bežiacej inštancii

en: Set the mpv option MPVOPTION to VALUE
sk: Nastaviť mpv možnosť MPVOPTION na HODNOTA

en: VALUE
sk: HODNOTA

en: invalid encoding
sk: neplatné kódovanie

en: Pause
sk: Pozastaviť

en: Play
sk: Prehrať

en: Stop
sk: Zastaviť

en: Forward
sk: Dopredu

en: Rewind
sk: Dozadu

en: Next Chapter
sk: Nasledujúca kapitola

en: Previous Chapter
sk: Predchádzajúca kapitola

en: Loop Playlist
sk: Opakovať zoznam prehrávania v slučke

en: Shuffle Playlist
sk: Zamiešať zoznam prehrávania

en: Toggle Fullscreen
sk: Prepnúť na celú obrazovku

en: All Files
sk: Všetky súbory

en: Media Files
sk: Mediálne súbory

en: Audio Files
sk: Zvukové súbory

en: Video Files
sk: Video súbory

en: Image Files
sk: Súbory s obrázkami

en: Subtitle Files
sk: Súbory s titulkami

en: Open File…
sk: Otvoriť súbor…

en: (None)
sk: (Žiadny)

en: None
sk: Žiadna

note: For simplicity, also dup the default string used when the * track has no title.
en: Unknown
sk: Neznáma

en: _Load External…
sk: _Načítať externý…

note: Disable the menu item by setting the action to something * invalid.
en: No disc found
sk: Nenašiel sa žiadny disk

en: _File
sk: _Súbor

en: _Open File…
sk: _Otvoriť súbor…

en: Open _Folder…
sk: Otvoriť _priečinok…

en: Open _Location…
sk: Otvoriť _umiestnenie…

en: Open _Disc…
sk: Otvoriť _disk…

en: _Save Playlist
sk: _Uložiť zoznam prehrávania

en: _New Window
sk: _Nové okno

en: _Quit
sk: _Ukončiť

en: _Edit
sk: _Upraviť

en: _Preferences
sk: _Predvoľby

en: _Video Track
sk: _Video stopa

en: _Audio Track
sk: _Audio stopa

en: S_ubtitle Track
sk: _Titulky

en: _View
sk: _Náhľad

en: _Toggle Controls
sk: _Prepnúť ovládanie

en: _Fullscreen
sk: _Celá obrazovka

en: _Help
sk: _Pomoc

en: _Keyboard Shortcuts
sk: _Klávesové skratky

en: _About Celluloid
sk: _O Celluloide

en: Open _Disc
sk: Otvoriť _disk

en: Playback was terminated abnormally. Reason: %s.
sk: Prehrávanie bolo nezvyčajne ukončené. Dôvod: %s.

en: Location:
sk: Umiestnenie:

en: _Open
sk: _Otvoriť

en: _Cancel
sk: _Zrušiť

en: Failed to apply one or more MPV options.
sk: Nebolo možné použiť jednu alebo viac predvolieb MPV.

en: _Copy Location
sk: _Kopírovať umiestnenie

en: _Remove
sk: _Odstrániť

en: _Add…
sk: _Pridať…

en: Add _Folder…
sk: Pridať _priečinok…

en: Add _Location…
sk: Pridať _umiestnenie…

en: _Shuffle
sk: _Zamiešať

en: Loop _File
sk: Opakovať _súbor

en: Loop _Playlist
sk: Opakovať _zoznam prehrávania

en: Playlist is empty
sk: Zoznam prehrávania je prázdny

en: Add Plugin
sk: Pridať zásuvný modul

en: Lua Plugins
sk: Zásuvné moduly Lua

en: JavaScript Plugins
sk: Zásuvné moduly JavaScript

en: C Plugins
sk: Zásuvné moduly C

en: Failed to copy file from '%s' to '%s'. Reason: %s
sk: Nepodarilo sa skopírovať súbor z '%s' do '%s'. Dôvod: %s

en: Plugins
sk: Zásuvné moduly

en: Add…
sk: Pridať…

en: No Plugins Found
sk: Nenašli sa žiadne zásuvné moduly

en: Remove Plugin
sk: Odstrániť zásuvný modul

en: Failed to delete file '%s'. Reason: %s
sk: Nepodarilo sa odstrániť súbor '%s'. Dôvod: %s

en: Are you sure you want to remove this script? This action cannot be undone.
sk: Naozaj chcete odstrániť tento skript? Túto akciu nie je možné vrátiť späť.

en: _Keep
sk: _Ponechať

en: mpv configuration file:
sk: konfiguračný súbor mpv:

en: mpv input configuration file:
sk: vstupný konfiguračný súbor mpv:

en: Extra mpv options
sk: Ďalšie možnosti mpv

en: Interface
sk: Rozhranie

en: Config Files
sk: Konfiguračné súbory

en: Miscellaneous
sk: Rôzne

en: Preferences
sk: Predvoľby

en: Open file
sk: Otvoriť súbor

en: Open location
sk: Otvoriť umiestnenie

en: Add file to playlist
sk: Pridať súbor do zoznamu prehrávania

en: Add location to playlist
sk: Pridať umiestnenie do zoznamu prehrávania

en: Show preferences dialog
sk: Zobraziť predvoľby

en: Toggle playlist
sk: Prepnúť zoznam prehrávania

en: Toggle fullscreen mode
sk: Prepnutie do režimu celej obrazovky

en: Leave fullscreen mode
sk: Vypnutie režimu celej obrazovky

en: Toggle OSD states between normal and playback time/duration
sk: Prepnúť oznámenia OSD medzi normálne alebo čas prehrávania

en: Show filename on the OSD
sk: Ukazovať názov súboru cez OSD

en: Show progress, elapsed time, and duration on the OSD
sk: Ukazovať postup, uplynutý a celkový čas cez OSD

en: Seek backward/forward 5 seconds
sk: Skok dozadu/dopredu 5 sekúnd

en: Exact seek backward/forward 1 second
sk: Presný skok dozadu/dopredu 1 sekundu

en: Seek backward/forward 1 minute
sk: Skok dozadu/dopredu 1 minútu

en: Exact seek backward/forward 5 seconds
sk: Presný skok dozadu/dopredu 5 sekúnd

en: Seek to previous/next subtitle
sk: Skok k minulým/ďalším titulkom

en: Step backward/forward a single frame
sk: Krok dozadu/dopredu po jedenom snímku

en: Seek to the beginning of the previous/next chapter
sk: Skok na začiatok minulej/ďalšej kapitoly

en: Decrease/increase playback speed by 10%
sk: Zníženie/zvýšenie rýchlosti prehrávania o 10%

en: Halve/double current playback speed
sk: Polovičná/dvojnásobná rýchlosť prehrávania

en: Reset playback speed to normal
sk: Obnovenie normálnej rýchlosti prehrávania

en: Go backward/forward in the playlist
sk: Ísť dozadu/dopredu v zozname prehrávania

en: Remove selected playlist item
sk: Odstrániť vybranú položku zo zoznamu prehrávania

en: Save playlist
sk: Uložiť zoznam prehrávania

en: Set/clear A-B loop points
sk: Nastaviť/vymazať bod A-B slučky

en: Toggle infinite looping
sk: Prepnúť nekonečné opakovanie

en: Pause or unpause
sk: Pozastaviť alebo pokračovať

en: Quit
sk: Ukončiť

en: Save current playback position and quit
sk: Uložiť aktuálnu polohu prehrávania a ukončiť

en: Enter search mode
sk: Prejsť do režimu vyhľadávania

en: Jump to next match
sk: Preskočiť na ďalšiu zhodu

en: Jump to previous match
sk: Preskočiť na predchádzajúcu zhodu

en: Exit search mode
sk: Ukončiť režim vyhľadávania

en: Cycle through audio tracks
sk: Prechádzať zvukové stopy

en: Decrease/increase volume
sk: Zníženie/zvýšenie hlasitosti

en: Mute or unmute
sk: Stlmiť alebo obnoviť zvuk

en: Adjust audio delay by +/- 0.1 seconds
sk: Nastavenie oneskorenia zvuku o +/- 0,1 sekundy

en: Toggle subtitle visibility
sk: Prepnúť viditeľnosť titulkov

en: Cycle through available subtitles
sk: Prechádzať dostupné titulky

en: Adjust subtitle delay by +/- 0.1 seconds
sk: Nastavenie oneskorenia titulkov o +/- 0,1 sekundy

en: Toggle SSA/ASS subtitles style override
sk: Prepnúť štýl titulkov SSA/ASS

en: Move subtitles up/down
sk: Posunúť titulky nahor/nadol

en: Toggle VSFilter aspect compatibility mode
sk: Prepnúť mód kompatibility pomeru strán VSFilter

en: Cycle through video tracks
sk: Prechádzať video stopy

en: Decrease/increase pan-and-scan range
sk: Znížiť/zvýšiť rozsah prechádzania a skenovania

en: Take a screenshot
sk: Vytvorenie snímky obrazovky

en: Take a screenshot, without subtitles
sk: Vytvorenie snímky obrazovky, bez titulkov

en: Take a screenshot, as the window shows it
sk: Vytvorenie snímky obrazovky ako sa zobrazuje v okne

en: Resize video to half its original size
sk: Zmenšiť veľkosť videa na polovicu

en: Resize video to its original size
sk: Zmeniť veľkosť videa na pôvodnú veľkosť

en: Resize video to double its original size
sk: Zväčšiť veľkosť videa na dvojnásobok

en: Adjust contrast
sk: Úprava kontrastu

en: Adjust brightness
sk: Úprava jasu

en: Adjust gamma
sk: Úprava gamy

en: Adjust saturation
sk: Úprava sýtosti

en: Activate or deactivate deinterlacer
sk: Zapnúť alebo vypnúť odstraňovanie prekladania

en: Cycle aspect ratio override
sk: Zmena pomeru strán

en: User Interface
sk: Používateľské rozhranie

en: Audio
sk: Zvuk

en: Subtitle
sk: Titulky

en: Playback
sk: Prehrávanie

en: Seeking
sk: Prehľadávanie

en: Playlist
sk: Zoznam prehrávania

en: Welcome
sk: Vitajte

en: Press ＋ or drag your video file here.
sk: Stlačte ＋ alebo sem presuňte svoj video súbor.

en: Load Audio Track…
sk: Načítanie stopy so zvukom…

en: Load Video Track…
sk: Načítanie stopy s videom…

en: Load Subtitle Track…
sk: Načítanie stopy s titulkami…

en: Enabling or disabling client-side decorations requires restarting to take effect.
sk: Zapnutie alebo vypnutie dekorácií na strane klienta vyžaduje reštart.

en: Error
sk: Chyba

en: Add Folder to Playlist
sk: Pridať priečinok do zoznamu prehrávaných

en: Open Folder
sk: Otvoriť priečinok

en: Add File to Playlist
sk: Pridať súbor do zoznamu prehrávaných

en: Open File
sk: Otvoriť súbor

en: Add Location to Playlist
sk: Pridať umiestnenie do zoznamu prehrávaných

en: Open Location
sk: Otvoriť umiestnenie

en: Save Playlist
sk: Uložiť playlist
