gnome-mpv 0.12 - en to sr translation catalogue (255 entries)

en: Whether the settings has already been migrated from the previous version
sr: Да ли су поставке већ пренете из претходног издања

en: Automatically resize window to fit video
sr: Сам мења величину прозора да уклопи видео

en: Enable client-side decorations
sr: Омогућује украсе клијента

en: Use floating controls in windowed mode
sr: Користи пливајуће контроле у режиму прозора

en: Automatically hide mouse cursor in windowed mode
sr: Сам скрива курзор миша у режиму прозора

en: The minimum cursor speed at which floating controls will be unhidden.
sr: Најмања брзина курзора при којој ће пливајуће контроле бити откривене.

en: Size of the dead zone in which cursor movement will not cause the controls to be shown.
sr: Величина мртве зоне у којој покрет курзора неће довести до приказивања контрола.

en: Always open new window
sr: Увек отвара нови прозор

en: Always append opened files to playlist
sr: Увек додаје отворене датотеке на списак пуштања

en: Options to pass to mpv
sr: Опције за прослеђивање „mpv“-у

en: Path to mpv configuration file
sr: Путања до датотеке подешавања „mpv“-а

en: Load mpv configuration file
sr: Учитава датотеку подешавања „mpv“-а

en: Path to mpv input configuration file
sr: Путања датотеке подешавања „mpv“ уноса

en: Load mpv input configuration file
sr: Учитава датотеку подешавања „mpv“ уноса

en: Enable MPRIS support
sr: Омогућава подршку за „MPRIS“

en: Prefetch metadata
sr: Припрема метаподатке

en: Ignore playback errors
sr: Занемарује грешке пуштања

en: Inhibit session idling
sr: Забрањује мировање сесије

en: Width of the window
sr: Ширина прозора

en: Height of the window
sr: Висина прозора

en: Whether or not the window is maximized
sr: Да ли је прозор увећан или није

en: Volume of player
sr: Јачина звука

en: Whether or not to loop when the end of playlist is reached
sr: Да ли ће да кружи када дође на крај списка пуштања

en: Width of the playlist
sr: Ширина списка пуштања

en: URI of the last folder accessed
sr: Путања последње приступљене фасцикле

en: Celluloid
sr: Целулоид

en: GTK+ frontend for mpv
sr: Гтк+ челник за „mpv“

en: Celluloid is a simple media player that can play virtually all video and audio formats. It supports playlists and MPRIS2 media player controls. The design of Celluloid follows the GNOME Human Interface Guidelines, but can also be adapted for other systems that don't use client-side decorations (CSD). It is based on the mpv library and GTK.
sr: Целулоид је једноставан програм за пуштање мултимедијалног садржаја који може да пушта виртуелно све видео и аудио формате. Подржава спискове пуштања и „MPRIS2“ контроле мултимедијалног пуштача. Дизајн Целулоида прати смернице Гномовог сучеља, али такође може бити прилагођен за друге системе који не користе украсе од стране клијента (CSD). Заснован је на „mpv“ библиотеци у Гтк-у.

en: Features:
sr: Могућности:

en: Drag and drop playlist
sr: Превлачење и убацивање списка пуштања

en: Loading external mpv configuration files
sr: Учитавање спољне датотеке подешавања „mpv“-а

en: MPRIS2 D-Bus interface
sr: „MPRIS2“ сучеље Д-сабирнице

en: The Celluloid Developers
sr: Програмери Целулоида

en: This release contains the following changes:
sr: Ово издање садржи следеће измене:

en: This listing is incomplete. See git log for complete changelog.
sr: Овај списак је непотпун. Видите гитов дневник за потпуни дневник измена.

en: Add Basque translation by @aldatsa.
sr: Додат је превод на баскијски који је урадио „@aldatsa“.

en: Make the shuffle and loop command line options work properly.
sr: Опције терминала за мешање и понављање раде исправно.

en: Make the main menu button toggleable by pressing F10.
sr: Главно дугме изборника се може окинути притиском на тастер Ф10.

en: Add a setting for always appending opened files to the playlist.
sr: Додата је поставка да увек додаје отворене датотеке на списак пуштања.

en: Allow appending files to playlist by holding shift while dropping files onto the video area.
sr: Додавање датотека на списак пуштања се може урадити држањем тастера „шифт“ приликом убацивања датотека у област за видео.

en: Make CSD header bar toggleable via the mpv property "border".
sr: Трака „CSD“ заглавља се може окинути путем „mpv“ својства „ивица“.

en: Include Flatpak manifest in the repo. This allows Celluloid to be built in one click in apps like GNOME Builder.
sr: Проглас Флатпака је укључен у ризницу. Ово омогућава да се Целулоид може изградити једним кликом у програмима као што је Гномов Градитељ.

en: Make it possible to activate context menu when the playlist is empty.
sr: Могуће је активирати приручни изборник када је списак пуштања празан.

en: Prevent constant resizing of the seek bar due to timestamp label resizing as its value changes.
sr: Спречава се непрестана промена величине траке премотавања због промене величине натписа временског жига при променама његових вредности.

en: Only show a single error dialog when a large number of errors occurs in rapid succession.
sr: Приказује се само један прозорчић грешке када дође до великог броја грешака једне за другом.

en: Add menu item for opening folders.
sr: Додата је ставка изборника за отварање фасцикли.

en: Adjust position of UI elements of modal dialogs in non-CSD mode to be more consistent with CSD mode.
sr: Прилагођава се положај елемената корисничког сучеља модалних прозорчића у не-CSD режиму како би био доследнији са „CSD“ режимом.

en: Add support for loading external video tracks.
sr: Додата је подршка за учитавање спољних видео нумера.

en: Make playlist shuffle toggleable.
sr: Мешање списка пуштања се може окидати.

en: Make arrow key bindings work with arrow keys on numpad.
sr: Свезе тастера стрелица раде са тастерима стрелица на бројевном делу тастатуре.

en: Adjust the range of volume button based on the value of the volume-max property.
sr: Прилагођава се опсег дугмета гласности на основу вредности својства нејвеће гласности.

en: Retain window maximization state across sessions.
sr: Задржава се стање увећаности прозора кроз сесије.

en: Retain loop state across sessions.
sr: Задржава се стање понављања кроз сесије.

en: Implement playlist search.
sr: Примењена је претрага списка пуштања.

en: Update the list of shortcuts in Keyboard Shortcuts dialog.
sr: Освежава се списак пречица у прозорчету пречица тастатуре.

en: Correctly handle quotes and escape sequences in extra mpv options.
sr: Исправно ради са наводницима и знацима краја реда у додатним „mpv“ опцијама.

en: Display time at cursor position when hovering the seek bar.
sr: Приказује се време на положају курзора када се наднесе над траком премотавања.

en: Deprecate '--mpv-options'. Options starting with '--mpv-' can be used to set mpv options instead. For example, passing '--mpv-vf=vflip' to Celluloid is equivalent to passing '--vf=vflip' to mpv.
sr: Застарела је опција „--mpv-options“. Опције које почињу са „--mpv-“ се могу користити за постављање „mpv“ опција уместо тога. На пример, давање опције „--mpv-vf=vflip“ Целулоиду је исто што и давање опције „--vf=vflip“ „mpv“-у.

en: Add support for configuring dead zone, an area in which mouse movement will not cause controls to be shown.
sr: Додата је подршка за подешавање мртве зоне, области у којој покрет миша неће довести до приказивања контрола.

en: Make window sizing work correctly with HiDPI displays.
sr: Сразмеравање прозора ради исправно са „HiDPI“ екранима.

en: Add Finnish translation by Kimmo Kujansuu.
sr: Додат је превод на фински који је урадио Kimmo Kujansuu.

en: Add Slovenian translation by @bertronika.
sr: Додат је превод на словеначки који је урадио „@bertronika“.

en: Add Persian translation by @danialbehzadi
sr: Додат је превод на персијски који је урадио „@danialbehzadi“

en: Add Ukranian translation by @vl-nix
sr: Додат је превод на украјински који је урадио „@vl-nix“

en: Add support for showing/hiding window decorations using the mpv option --border
sr: Додата је подршка за приказивање/скривање украса прозора коришћењем „mpv“ опције „--border“

en: Add menu item for opening discs
sr: Додата је ставка изборника за отварање дискова

en: Block cursor autohide when volume popup is open in windowed mode
sr: Блок курзор се сам скрива када је облачић гласности отворен у режиму прозора

en: Fix crash with mpv 0.30
sr: Исправљена су урушавања са „mpv 0.30“

en: Rename project to Celluloid
sr: Пројекат је преименован у Целулоид

en: Add Turkish translation by @TeknoMobil
sr: Додат је превод на турски који је урадио „@TeknoMobil“

en: Add Esperanto translation by @F3nd0
sr: Додат је превод на есперанто који је урадио „@F3nd0“

en: Migrate from opengl-cb to the new render API
sr: Прешло се са „opengl-cb“ на нови АПИ исцртавања

en: Handle numpad keybindings
sr: Ради се са свезама тастера на бројевном делу тастатуре

en: Handle unicode keybindings
sr: Ради се са свезама тастера јуникода

en: Forward media key events to mpv
sr: Догађаји мултимедијалних тастера се прослеђују „mpv“-у

en: Add dconf key for controlling cursor speed at which controls are unhidden
sr: Додат је кључ д-подешавања за управљање брзином курзора при којој се конторле откривају

en: Add option for suppressing playback errors
sr: Додата је опција за потискивање грешака пуштања

en: Split up the General tab in the preferences dialog
sr: Подељен је језичак „Опште“ у прозорчету поставки

en: Improve behavior when toggling playlist under tiling window managers
sr: Побољшано је понашање приликом окидања списка пуштања под поплочавањем управника прозора

en: Move app menu items to primary menu
sr: Ставке изборника програма су премештене на главни изборник

en: Use separate MPRIS DBus connection for each window
sr: Користи се одвојена веза „MPRIS“ Д-сабирнице за сваки прозор

en: Add support for MPRIS property LoopStatus
sr: Додата је подршка за „MPRIS“ својство „LoopStatus“

en: Add option --mpv-options for setting arbitrary mpv options from the command-line
sr: Додата је опција „--mpv-options“ за постављање изборних „mpv“ опција из терминала

en: Set default screenshot directory to XDG_PICTURES_DIR
sr: Основни директоријум снимка екрана је постављен на „XDG_PICTURES_DIR“

en: Improve handling of --window-scale, --autofit, --autofit-larger, and --autofit-smaller
sr: Побољшан је рад опција „--window-scale“, „--autofit“, „--autofit-larger“ и „--autofit-smaller“

en: Add command line option for setting WM_ROLE
sr: Додата је опција линије наредби за постављање „WM_ROLE“

en: Add context menu item for removing playlist items
sr: Додата је ставка приручног изборника за уклањање ставки списка пуштања

en: Add context menu item for copying location of playlist items
sr: Додата је ставка приручног изборника за умножавање места ставки списка пуштања

en: Add option to make skip buttons change playlist entries rather than chapters
sr: Додата је опција да би дугмад прескакања мењала уносе списка пуштања уместо поглавља

en: Make the file chooser accept non-local locations
sr: Бирач датотека прихвата не-месна места

en: Add right-click menu entry for looping a single file
sr: Додат је унос изборника десног клика за понављање једне датотеке

en: Handle property change events for fullscreen and window-scale
sr: Ради се са догађајима промене својства за цео екран и сразмеру прозора

en: Add option to autohide mouse cursor in windowed mode
sr: Додата је опција за самоскривање курзора миша у режиму прозора

en: The main window showing the application in action
sr: Главни прозор приказује програм у акцији

en: The main window with CSD disabled
sr: Главни прозор са онемогућеним „CSD“-ом

en: The main window with playlist open
sr: Главни прозор са отвореним списком пуштања

en: Multimedia Player
sr: Програм за пуштање мултимедијалног садржаја

en: Play movies and videos
sr: Пуштајте филмове и снимке

note: Translators: Search terms to find this application. Don't translate the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Album;Music;GNOME;mpv;
sr: Видео;Филм;Снимак;Серија;Пуштач;ДВД;ТВ;Диск;Албум;Музика;Гном;мпв;mpv;

en: New Window
sr: Нови прозор

en: Add to Playlist
sr: Додај на списак пуштања

en: Playing
sr: Репродукција

en: Show release version
sr: Приказује издање програма

en: Enqueue
sr: Ставља у ред

en: Create a new window
sr: Прави нови прозор

en: OPTIONS
sr: ОПЦИЈЕ

en: Set the window role
sr: Поставља улогу прозора

en: Don't connect to an already-running instance
sr: Не повезује се на већ покренути примерак

en: Set the mpv option MPVOPTION to VALUE
sr: Поставља „mpv“ опцију „MPVOPTION“ на ВРЕДНОСТ

en: VALUE
sr: ВРЕДНОСТ

en: Pause
sr: Застани

en: Play
sr: Пусти

en: Stop
sr: Заустави

en: Forward
sr: Напред

en: Rewind
sr: Назад

en: Next Chapter
sr: Следеће поглавље

en: Previous Chapter
sr: Претходно поглавље

en: Loop Playlist
sr: Понављај списак пуштања

en: Shuffle Playlist
sr: Измешај списак пуштања

en: Toggle Fullscreen
sr: Преко целог екрана

en: All Files
sr: Све датотеке

en: Media Files
sr: Медијске датотеке

en: Audio Files
sr: Аудио датотеке

en: Video Files
sr: Видео датотеке

en: Image Files
sr: Слике

en: Subtitle Files
sr: Датотеке превода

en: Open File…
sr: Отвори датотеку…

en: (None)
sr: (Ништа)

en: None
sr: Ништа

note: For simplicity, also dup the default string used when the * track has no title.
en: Unknown
sr: Непознато

en: _Load External…
sr: _Учитај спољну…

note: Disable the menu item by setting the action to something * invalid.
en: No disc found
sr: Нисам нашао диск

en: _File
sr: _Датотека

en: Open _Folder…
sr: Отвори _фасциклу…

en: Open _Location…
sr: Отвори _место…

en: Open _Disc…
sr: Отвори _диск…

en: _Save Playlist
sr: _Сачувај списак пуштања

en: _New Window
sr: _Нови прозор

en: _Quit
sr: _Изађи

en: _Edit
sr: _Уређивање

en: _Preferences
sr: _Поставке

en: _Video Track
sr: _Видео нумера

en: _Audio Track
sr: _Аудио нумера

en: S_ubtitle Track
sr: _Превод

en: _View
sr: _Преглед

en: _Toggle Controls
sr: _Окини контроле

en: _Fullscreen
sr: _Преко целог екрана

en: _Help
sr: По_моћ

en: _Keyboard Shortcuts
sr: _Пречице тастатуре

en: _About Celluloid
sr: _О Целулоиду

en: Open _Disc
sr: Отвори _диск

en: Playback was terminated abnormally. Reason: %s.
sr: Репродукција је неправилно окончана. Разлог: %s.

en: Location:
sr: Место:

en: _Open
sr: _Отвори

en: _Cancel
sr: _Откажи

en: Failed to apply one or more MPV options.
sr: Нисам успео да применим једну или више „MPV“ опција.

en: _Copy Location
sr: _Умножи место

en: _Remove
sr: _Уклони

en: _Add…
sr: _Додај…

en: Add _Folder…
sr: Додај _фасциклу…

en: Add _Location…
sr: Додај _место…

en: _Shuffle
sr: _Измешај

en: Loop _File
sr: Понављај _датотеку

en: Loop _Playlist
sr: Понављај списак _пуштања

en: Playlist is empty
sr: Списак пуштања је празан

en: Add Plugin
sr: Додај прикључак

en: Lua Plugins
sr: Прикључци Луе

en: JavaScript Plugins
sr: Прикључци Јава скрипте

en: C Plugins
sr: Прикључци Ц-а

en: Failed to copy file from '%s' to '%s'. Reason: %s
sr: Нисам успео да умножим датотеку из „%s“ у „%s“. Разлог: %s

en: Plugins
sr: Прикључци

en: Failed to delete file '%s'. Reason: %s
sr: Нисам успео да обришем датотеку „%s“. Разлог: %s

en: Are you sure you want to remove this script? This action cannot be undone.
sr: Да ли сигурно желите да уклоните ову скрипту? Овај поступак не може бити опозван.

en: mpv configuration file:
sr: датотека подешавања „mpv“-а:

en: mpv input configuration file:
sr: датотека подешавања „mpv“ уноса:

en: Interface
sr: Сучеље

en: Config Files
sr: Датотеке подешавања

en: Miscellaneous
sr: Разно

en: Preferences
sr: Поставке

en: Open file
sr: Отворите датотеку

en: Open location
sr: Отворите место

en: Add file to playlist
sr: Додајте датотеку на списак пуштања

en: Add location to playlist
sr: Додајте место на списак пуштања

en: Show preferences dialog
sr: Прикажите прозорче поставки

en: Toggle playlist
sr: Окините списак пуштања

en: Toggle fullscreen mode
sr: Окините режим преко целог екрана

en: Leave fullscreen mode
sr: Напустите режим преко целог екрана

en: Toggle OSD states between normal and playback time/duration
sr: Окините стање облачића између нормалног и времена/трајања пуштања

en: Show filename on the OSD
sr: Прикажи назив датотеке у облачићу

en: Show progress, elapsed time, and duration on the OSD
sr: Прикажи напредак, протекло време и трајање у облачићу

en: Seek backward/forward 5 seconds
sr: Премотај 5 секунди уназад/унапред

en: Exact seek backward/forward 1 second
sr: Премотај тачно 1 секунду уназад/унапред

en: Seek backward/forward 1 minute
sr: Премотај 1 минут уназад/унапред

en: Exact seek backward/forward 5 seconds
sr: Премотај тачно 5 секунди уназад/унапред

en: Seek to previous/next subtitle
sr: Премотај на претходни/следећи превод

en: Step backward/forward a single frame
sr: Коракни за један кадар уназад/унапред

en: Seek to the beginning of the previous/next chapter
sr: Премотај на почетак претходног/следећег поглавља

en: Decrease/increase playback speed by 10%
sr: Успори/убрзај репродукцију за 10%

en: Halve/double current playback speed
sr: Преполови/удвостручи тренутну брзину репродукције

en: Reset playback speed to normal
sr: Поврати нормалну брзину репродукције

en: Go backward/forward in the playlist
sr: Иди уназад/унапред на списку пуштања

en: Remove selected playlist item
sr: Уклони означену ставку са списка пуштања

en: Save playlist
sr: Сачувај списак пуштања

en: Set/clear A-B loop points
sr: Постави/очисти A-B тачке понављања

en: Toggle infinite looping
sr: Окини бесконачно понављање

en: Pause or unpause
sr: Застани или настави

en: Quit
sr: Изађи

en: Save current playback position and quit
sr: Сачувај тренутни положај репродукције и изађи

en: Enter search mode
sr: Уђи у режим претраге

en: Jump to next match
sr: Скокни на следеће поклапање

en: Jump to previous match
sr: Скокни на претходно поклапање

en: Exit search mode
sr: Изађи из режима претраге

en: Cycle through audio tracks
sr: Кружи кроз аудио нумере

en: Decrease/increase volume
sr: Смањи/повећај гласност

en: Mute or unmute
sr: Искључи или укључи звук

en: Adjust audio delay by +/- 0.1 seconds
sr: Прилагоди кашњење звука за +/- 0.1 секунду

en: Toggle subtitle visibility
sr: Окини видљивост превода

en: Cycle through available subtitles
sr: Кружи кроз доступне преводе

en: Adjust subtitle delay by +/- 0.1 seconds
sr: Прилагоди кашњење превода за +/- 0.1 секунду

en: Toggle SSA/ASS subtitles style override
sr: Окини „SSA/ASS“ стил превода

en: Move subtitles up/down
sr: Помери преводе горе/доле

en: Toggle VSFilter aspect compatibility mode
sr: Измени режим усклађености изгледа „VSFilter“-а

en: Cycle through video tracks
sr: Кружи кроз видео нумере

en: Decrease/increase pan-and-scan range
sr: Смањи/повећај опсег скенирања односа

en: Take a screenshot
sr: Направи снимак екрана

en: Take a screenshot, without subtitles
sr: Направи снимак екрана без певода

en: Take a screenshot, as the window shows it
sr: Направи снимак екрана како га прозор приказује

en: Resize video to half its original size
sr: Преполови оригиналну величину видео снимка

en: Resize video to its original size
sr: Поврати оригиналну величину видео снимка

en: Resize video to double its original size
sr: Удвостручи оригиналну величину видео снимка

en: Adjust contrast
sr: Прилагоди контраст

en: Adjust brightness
sr: Прилагоди осветљеност

en: Adjust gamma
sr: Прилагоди гаму

en: Adjust saturation
sr: Прилагоди засићење

en: Activate or deactivate deinterlacer
sr: Омогући или онемогући преплитање

en: Cycle aspect ratio override
sr: Кружи кроз однос размере

en: User Interface
sr: Корисничко сучеље

en: Video
sr: Видео

en: Audio
sr: Аудио

en: Subtitle
sr: Превод

en: Playback
sr: Репродукција

en: Seeking
sr: Премотавање

en: Playlist
sr: Списак пуштања

en: Load Audio Track…
sr: Учитај аудио нумеру…

en: Load Video Track…
sr: Учитај видео нумеру…

en: Load Subtitle Track…
sr: Учитај превод…

en: Enabling or disabling client-side decorations requires restarting to take effect.
sr: Потребно је поновно покретање да би измена подешавања украса клијента ступила у дејство.

en: Error
sr: Грешка

en: Add Folder to Playlist
sr: Додајте фасциклу на списак пуштања

en: Open Folder
sr: Отворите фасциклу

en: Add File to Playlist
sr: Додајте датотеку на списак пуштања

en: Open File
sr: Отворите датотеку

en: Add Location to Playlist
sr: Додајте место на списак пуштања

en: Open Location
sr: Отворите место

en: Save Playlist
sr: Сачувајте списак пуштања
