gnome-mpv 0.15 - en to tr translation catalogue (308 entries)

en: Whether the settings has already been migrated from the previous version
tr: Ayarların önceki sürümden zaten geçirilmiş olup olmadığı

en: Automatically resize window to fit video
tr: Videoya sığması için pencereyi otomatik olarak yeniden boyutlandır

en: Prefer dark theme
tr: Koyu temayı tercih et

en: Enable client-side decorations
tr: İstemci tarafı süslemelerini etkinleştir

en: Use floating controls in windowed mode
tr: Pencere kipinde yüzen denetimler kullan

en: Automatically hide mouse cursor in windowed mode
tr: Pencere kipinde fare imlecini otomatik olarak gizle

en: The minimum cursor speed at which floating controls will be unhidden.
tr: Yüzen denetimlerin yasak olacağı asgari imleç hızı.

en: Size of the dead zone in which cursor movement will not cause the controls to be shown.
tr: İmleç hareketinin denetimlerin gösterilmesine neden olmayacağı ölü bölgenin boyutu.

en: Use skip buttons to control the playlist
tr: Oynatma listesini denetlemek için atlama düğmelerini kullan

en: Remember last location in file chooser
tr: Dosya seçicide son konumu hatırla

en: Always open new window
tr: Her zaman yeni pencere aç

en: Always append opened files to playlist
tr: Açılan dosyaları her zaman oynatma listesine ekle

en: Always show title buttons
tr: Başlık düğmelerini her zaman göster

en: If true, title buttons (close, maximize, minimize, etc.) are always shown. If false, the buttons will be hidden in fullscreen mode.
tr: Doğruysa, başlık düğmeleri (kapat, büyüt, küçült, vb.) her zaman gösterilir. Yanlışsa, düğmeler tam ekran kipinde gizlenecektir.

en: Give focus to the window when opening new files
tr: Yeni dosyaları açarken pencereye odaklan

en: If true, Celluloid will give focus to the window when a new file is opened. If false, no attempt will be made.
tr: Doğruysa, Celluloid yeni bir dosya açıldığında pencereye odaklanacaktır. Yanlışsa, hiçbir girişimde bulunulmayacaktır.

en: Options to pass to mpv
tr: mpv'ye iletilecek seçenekler

en: Path to mpv configuration file
tr: mpv yapılandırma dosyası yolu

en: Load mpv configuration file
tr: mpv yapılandırma dosyasını yükle

en: Path to mpv input configuration file
tr: mpv giriş yapılandırma dosyası yolu

en: Load mpv input configuration file
tr: mpv giriş yapılandırma dosyasını yükle

en: Enable MPRIS support
tr: MPRIS desteğini etkinleştir

en: Enable menubar accelerator key handling
tr: Menü çubuğu hızlandırıcı tuş işlemeyi etkinleştir

en: Prefetch metadata
tr: Meta verileri önceden al

en: Ignore playback errors
tr: Oynatma hatalarını yoksay

en: Inhibit session idling
tr: Oturumun boşta kalmasını engelle

en: Make video area draggable
tr: Video alanını sürüklenebilir hale getir

en: Width of the window
tr: Pencere genişliği

en: Height of the window
tr: Pencere yüksekliği

en: Whether or not the window is maximized
tr: Pencerenin büyütülüp büyütülmediği

en: Volume of player
tr: Oynatıcı ses seviyesi

en: Whether or not to loop when the end of playlist is reached
tr: Oynatma listesinin sonuna ulaşıldığında döngü yapılıp yapılmayacağı

en: Width of the playlist
tr: Oynatma listesi genişliği

en: Show/hide the controls
tr: Denetimleri göster/gizle

en: Show/hide the playlist
tr: Oynatma listesini göster/gizle

en: URI of the last folder accessed
tr: Erişilen son klasörün URI'si

en: GTK+ frontend for mpv
tr: mpv için GTK + arayüz

en: Celluloid is a simple media player that can play virtually all video and audio formats. It supports playlists and MPRIS2 media player controls. The design of Celluloid follows the GNOME Human Interface Guidelines, but can also be adapted for other systems that don't use client-side decorations (CSD). It is based on the mpv library and GTK.
tr: Celluloid, neredeyse tüm video ve ses biçimlerini oynatabilen basit bir medya oynatıcıdır. Oynatma listelerini ve MPRIS2 medya oynatıcı denetimlerini destekler. Celluloid tasarımı GNOME Arayüz Kılavuzlarına uygundur, ancak istemci tarafı süslemeleri (CSD) kullanmayan diğer sistemler için de uyarlanabilir. mpv kütüphanesine ve GTK'ya dayanmaktadır.

en: Features:
tr: Özellikler:

en: Drag and drop playlist
tr: Oynatma listesini sürükleyip bırak

en: Loading external mpv configuration files
tr: Harici mpv yapılandırma dosyalarını yükle

en: MPRIS2 D-Bus interface
tr: MPRIS2 D-Bus arayüzü

en: The Celluloid Developers
tr: Celluloid Geliştiricileri

en: This release contains the following changes:
tr: Bu sürüm aşağıdaki değişiklikleri içerir:

en: Fix crash when using multiple windows.
tr: Birden çok pencere kullanırken kilitlenme düzeltildi.

en: Port the about dialog to libadwaita.
tr: Hakkında iletişim kutusunu libadwaita'ya taşındı.

en: Fix cursor not autohiding on KDE.
tr: İmlecin KDE'de otomatik olarak gizlenmemesi düzeltildi.

en: Fix mouse presses/releases becoming unreliable during playback.
tr: Oynatma sırasında fare basmalarının/bırakmalarının güvenilmez hale gelmesi düzeltildi.

en: Make it possible to build on Windows. Celluloid still crashes on mouse clicks, but it runs and can play videos.
tr: Windows üzerinde derlemek artık mümkün. Celluloid, fare tıklamalarında halen çöküyor, ancak çalışıyor ve videoları oynatabiliyor.

en: Add Estonian translation by vaba.
tr: Estonyaca çeviri eklendi: teşekkürler vaba.

en: Add Georgian translation by temuri doghonadze.
tr: Gürcüce çeviri eklendi: teşekkürler temuri doghonadze.

en: Add Lithuanian translation by Jonas Smol.
tr: Litvanca çeviri eklendi: Jonas Smol.

en: Add Occitan translation by Quentin PAGÈS.
tr: Oksitanca çeviri eklendi: teşekkürler Quentin PAGÈS.

en: Add Tamil translation by K.B.Dharun Krishna.
tr: Tamilce çeviri eklendi: teşekkürler K.B.Dharun Krishna.

en: This listing is incomplete. See git log for complete changelog.
tr: Bu liste eksik. Değişikliklerin tamamı için git günlüğüne bakın.

en: Add Malay translation by @dinazmi.
tr: Malayca çevrii eklendi: teşekkürler @dinazmi.

en: Use libadwaita.
tr: libadwaita kullan.

en: Fix on_load hook in scripts not triggering.
tr: Tetiklemeyen betiklerdeki on_load kancası düzeltildi.

en: Add option to make the video area draggable.
tr: Video alanını sürüklenebilir hale getirme seçeneği eklendi.

en: Fix autofit breaking when playing small videos.
tr: Küçük videolar oynatılırken otomatik sığdırma kırılmasını düzeltildi.

en: Make controls layout adaptive.
tr: Denetim yerleşimini uyumlanabilir yap.

en: Display chapter marks in the seek bar.
tr: Arama çubuğunda bölüm işaretlerini görüntüle.

en: Display chapter titles in the seek bar popover.
tr: Arama çubuğu açılır penceresinde bölüm başlıklarını görüntüle.

en: This is mostly a bugfix release. It contains the following changes:
tr: Bu çoğunlukla bir hata düzeltme sürümüdür. Aşağıdaki değişiklikleri içerir:

en: Fix autofit triggering regardless of settings.
tr: Ayarlardan bağımsız olarak otomatik sığdırma tetiklemeyi düzelt.

en: Fix window size shrinking across sessions.
tr: Oturumlar arasında pencere boyutunun küçültülmesini düzelt.

en: Fix crash when playing files with names containing invalid encoding.
tr: Geçersiz kodlama içeren adlara sahip dosyalar oynatılırken çökmeyi düzelt.

en: Fix drag-and-drop not working with some file managers.
tr: Sürükle ve bırak özelliğinin bazı dosya yöneticileriyle çalışmamasını düzelt.

en: Fix playback starting when the last playlist item is removed.
tr: Son oynatma listesi ögesi kaldırıldığında oynatmanın başlamasını düzelt.

en: Migrate to GTK4.
tr: GTK4'e geçiş yap.

en: Add Greek translation by @lepa22.
tr: Yunanca çeviriyi hazırlayan @lepa22.

en: Add Korean translation by @jullee96.
tr: Korece çeviriyi hazırlayan @jullee96.

en: Add Norwegian Bokmål translation by Allan Nordhøy.
tr: Bokmål Norveççe çeviriyi hazırlayan Allan Nordhøy.

en: Add Occidental translation by OIS.
tr: Occidental çeviriyi hazırlayan OIS.

en: Add Arabic translation by Mohamed Benkouider.
tr: Arapça çeviriyi hazırlayan Mohamed Benkouider.

en: Add Urdu translation by Ahmed Iqbal.
tr: Urduca çeviriyi hazırlayan Ahmed Iqbal.

en: Add option to show title buttons in fullscreen mode.
tr: Başlık düğmelerini tam ekran kipinde gösterme seçeneği ekle.

en: Add option to present the window when opening files.
tr: Dosyaları açarken pencereyi gösterme seçeneği ekle.

en: Change default screenshot filename template to FILENAME-TIMESTAMP (%f-%P).
tr: Öntanımlı ekran görüntüsü dosya adı şablonunu DOSYAADI-ZAMANDAMGASI (%f-%P) olarak değiştir.

en: Fix inaccurate timestamp preview.
tr: Hatalı zaman damgası ön izlemesini düzelt.

en: Add Basque translation by @aldatsa.
tr: Baskça çeviriyi hazırlayan @aldatsa.

en: Make the shuffle and loop command line options work properly.
tr: Karıştır ve yinele komut satırı seçeneklerinin düzgün çalışmasını sağla.

en: Make the main menu button toggleable by pressing F10.
tr: Ana menü düğmesini F10 tuşuna basarak değiştirilebilir hale getir.

en: Add a setting for always appending opened files to the playlist.
tr: Açılan dosyaları her zaman oynatma listesine eklemek için bir ayar ekle.

en: Allow appending files to playlist by holding shift while dropping files onto the video area.
tr: Dosyaları video alanına bırakırken shift tuşuna basılı tutarak oynatma listesine dosya eklemeye izin ver.

en: Make CSD header bar toggleable via the mpv property "border".
tr: CSD başlık çubuğunu "border" mpv özelliği aracılığıyla değiştirilebilir yap.

en: Include Flatpak manifest in the repo. This allows Celluloid to be built in one click in apps like GNOME Builder.
tr: Depoya Flatpak bildirimini dahil et. Bu, Celluloid'in GNOME Builder gibi uygulamalarda tek bir tıklamayla derlenmesini sağlar.

en: Make it possible to activate context menu when the playlist is empty.
tr: Oynatma listesi boşken içerik menüsünü etkinleştirmeye izin ver.

en: Prevent constant resizing of the seek bar due to timestamp label resizing as its value changes.
tr: Zaman damgası etiketinin değeri değiştikçe yeniden boyutlandırılması nedeniyle arama çubuğunun sürekli yeniden boyutlandırılmasını önle.

en: Only show a single error dialog when a large number of errors occurs in rapid succession.
tr: Art arda çok sayıda hata oluştuğunda yalnızca tek bir hata iletişim kutusu göster.

en: Add menu item for opening folders.
tr: Klasörleri açmak için menü ögesi ekle.

en: Adjust position of UI elements of modal dialogs in non-CSD mode to be more consistent with CSD mode.
tr: CSD olmayan kipte kalıcı iletişim kutularının kullanıcı arayüzü ögelerinin konumunu CSD kipiyle daha tutarlı olacak şekilde ayarla.

en: Add support for loading external video tracks.
tr: Harici video parçalarını yükleme desteği ekle.

en: Make playlist shuffle toggleable.
tr: Oynatma listesini karıştırmayı değiştirilebilir hale getir.

en: Make arrow key bindings work with arrow keys on numpad.
tr: Ok tuşu atamalarının sayısal tuş takımındaki ok tuşlarıyla çalışmasını sağla.

en: Adjust the range of volume button based on the value of the volume-max property.
tr: volume-max özelliğinin değerine göre ses düğmesi aralığını ayarla.

en: Retain window maximization state across sessions.
tr: Oturumlar arasında pencere büyütme durumunu koru.

en: Retain loop state across sessions.
tr: Oturumlar arasında döngü durumunu koru.

en: Implement playlist search.
tr: Oynatma listesi aramasını uygula.

en: Update the list of shortcuts in Keyboard Shortcuts dialog.
tr: Klavye Kısayolları iletişim kutusundaki kısayolların listesini güncelle.

en: Correctly handle quotes and escape sequences in extra mpv options.
tr: Ek mpv seçeneklerinde tırnak işaretlerini ve kaçış dizilerini doğru şekilde işle.

en: Display time at cursor position when hovering the seek bar.
tr: Arama çubuğunun üzerine gelindiğinde imleç konumunda süreyi görüntüle.

en: Deprecate '--mpv-options'. Options starting with '--mpv-' can be used to set mpv options instead. For example, passing '--mpv-vf=vflip' to Celluloid is equivalent to passing '--vf=vflip' to mpv.
tr: '--mpv-options' seçeneğini kullanımdan kaldır. Bunun yerine, '--mpv-' ile başlayan seçenekler mpv seçeneklerini ayarlamak için kullanılabilir. Örneğin, Celluloid ile '--mpv-vf=vflip' seçeneğini kullanmak, mpv ile '--vf=vflip' seçeneğini kullanmakla aynıdır.

en: Add support for configuring dead zone, an area in which mouse movement will not cause controls to be shown.
tr: Fare hareketinin denetimlerin gösterilmesine neden olmayacağı bir alan olan ölü bölgeyi yapılandırma desteği ekle.

en: Make window sizing work correctly with HiDPI displays.
tr: HiDPI ekranlarla pencere boyutlandırmasının doğru çalışmasını sağla.

en: Add Finnish translation by Kimmo Kujansuu.
tr: Fince çeviriyi hazırlayan Kimmo Kujansuu.

en: Add Slovenian translation by @bertronika.
tr: Slovence çeviriyi hazırlayan @bertronika.

en: Add Persian translation by @danialbehzadi
tr: Farsça çeviriyi hazırlayan @danialbehzadi

en: Add Ukranian translation by @vl-nix
tr: Ukraynaca çeviriyi hazırlayan @vl-nix

en: Add support for showing/hiding window decorations using the mpv option --border
tr: mpv --border seçeneğini kullanarak pencere süslemelerini göstermek/gizlemek için destek ekle

en: Add menu item for opening discs
tr: Diskleri açmak için menü ögesi ekle

en: Block cursor autohide when volume popup is open in windowed mode
tr: Ses açılır penceresi pencereli kipte açıkken imlecin gizlenmesini engelle

en: Fix crash with mpv 0.30
tr: mpv 0.30 ile oluşan çökmeyi düzelt

en: Rename project to Celluloid
tr: Proje Celluloid olarak yeniden adlandırıldı

en: Add Turkish translation by @TeknoMobil
tr: Türkçe çeviriyi hazırlayan @Serdar Sağlam

en: Add Esperanto translation by @F3nd0
tr: Esperanto çeviriyi hazırlayan @F3nd0

en: Migrate from opengl-cb to the new render API
tr: opengl-cb'den yeni görselleştirme API'sına geçiş yap

en: Handle numpad keybindings
tr: Sayısal tuş takımı atamalarını işle

en: Handle unicode keybindings
tr: Unicode tuş atamalarını işle

en: Forward media key events to mpv
tr: Medya tuşu olaylarını mpv'ye ilet

en: Add dconf key for controlling cursor speed at which controls are unhidden
tr: Denetimlerin gizlendiği imleç hızını denetlemek için dconf anahtarı ekle

en: Add option for suppressing playback errors
tr: Oynatma hatalarını bastırmak için seçenek ekle

en: Split up the General tab in the preferences dialog
tr: Tercihler iletişim kutusunda Genel sekmeyi böl

en: Improve behavior when toggling playlist under tiling window managers
tr: Döşeyen pencere yöneticileri altında oynatma listesini değiştirirken davranışı iyileştir

en: Move app menu items to primary menu
tr: Uygulama menüsü ögelerini birincil menüye taşı

en: Use separate MPRIS DBus connection for each window
tr: Her pencere için ayrı MPRIS DBus bağlantısı kullan

en: Add support for MPRIS property LoopStatus
tr: MPRIS özelliği LoopStatus için destek ekle

en: Add option --mpv-options for setting arbitrary mpv options from the command-line
tr: Komut satırından isteğe bağlı mpv seçeneklerini ayarlamak için --mpv-options seçeneği ekle

en: Set default screenshot directory to XDG_PICTURES_DIR
tr: Öntanımlı ekran görüntüsü dizinini XDG_PICTURES_DIR olarak ayarla

en: Improve handling of --window-scale, --autofit, --autofit-larger, and --autofit-smaller
tr: --window-scale, --autofit, --autofit-larger ve --autofit-smaller seçeneklerinin ele alınmasını iyileştir

en: Add command line option for setting WM_ROLE
tr: WM_ROLE ayarı için komut satırı seçeneği ekle

en: Add context menu item for removing playlist items
tr: Oynatma listesi ögelerini kaldırmak için içerik menüsü ögesi ekle

en: Add context menu item for copying location of playlist items
tr: Oynatma listesi ögelerinin konumunu kopyalamak için içerik menüsü ögesi ekle

en: Add option to make skip buttons change playlist entries rather than chapters
tr: Atla düğmelerinin bölümler yerine oynatma listesi girişlerini değiştirmesini sağlamak için seçenek ekle

en: Make the file chooser accept non-local locations
tr: Dosya seçicinin yerel olmayan kaynakları kabul etmesini sağla

en: Add right-click menu entry for looping a single file
tr: Tek bir dosyayı yinelemek için sağ tıklatma menüsü girişi ekle

en: Handle property change events for fullscreen and window-scale
tr: Tam ekran ve pencere ölçeği için özellik değiştirme olaylarını işle

en: Add option to autohide mouse cursor in windowed mode
tr: Pencere kipinde fare imlecini otomatik gizle

en: The main window showing the application in action
tr: Uygulamayı çalışırken gösteren ana pencere

en: The main window with CSD disabled
tr: CSD'nin devre dışı bırakıldığı ana pencere

en: The main window with playlist open
tr: Oynatma listesi açık olan ana pencere

en: Multimedia Player
tr: Çoklu Ortam Oynatıcı

en: Play movies and videos
tr: Filmleri ve videoları oynatın

note: Translators: Search terms to find this application. Don't translate the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Album;Music;GNOME;mpv;
tr: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Album;Music;GNOME;mpv;Klip;Dizi;Oynatıcı;Disk;Albüm;Müzik;

en: New Window
tr: Yeni Pencere

en: Add to Playlist
tr: Oynatma Listesine Ekle

en: Playing
tr: Oynatılıyor

en: Show release version
tr: Yayın sürümünü göster

en: Enqueue
tr: Kuyruğa al

en: Create a new window
tr: Yeni pencere oluştur

en: OPTIONS
tr: SEÇENEKLER

en: Set the window role
tr: Pencere rolünü ayarla

en: Don't connect to an already-running instance
tr: Zaten çalışan bir örneğe bağlanmayın

en: Set the mpv option MPVOPTION to VALUE
tr: MPVOPTION mpv seçeneğini DEĞER olarak ayarla

en: VALUE
tr: DEĞER

en: invalid encoding
tr: geçersiz kodlama

en: Pause
tr: Duraklat

en: Play
tr: Oynat

en: Stop
tr: Durdur

en: Forward
tr: İleri Sar

en: Rewind
tr: Geri Sar

en: Next Chapter
tr: Sonraki Bölüm

en: Previous Chapter
tr: Önceki Bölüm

en: Loop Playlist
tr: Yinele

en: Shuffle Playlist
tr: Oynatma Listesini Karıştır

en: Toggle Fullscreen
tr: Tam Ekran ⏎

en: All Files
tr: Tüm Dosyalar

en: Media Files
tr: Medya Dosyaları

en: Audio Files
tr: Ses Dosyaları

en: Video Files
tr: Video Dosyaları

en: Image Files
tr: Görüntü Dosyaları

en: Subtitle Files
tr: Altyazı Dosyaları

en: Open File…
tr: Dosya Aç…

en: (None)
tr: (Yok)

en: None
tr: Yok

note: For simplicity, also dup the default string used when the * track has no title.
en: Unknown
tr: Bilinmeyen

en: _Load External…
tr: _Harici Kaynaktan Seç…

note: Disable the menu item by setting the action to something * invalid.
en: No disc found
tr: Disk bulunamadı

en: _File
tr: _Dosya

en: _Open File…
tr: Dosya _Aç…

en: Open _Folder…
tr: K_lasör Aç…

en: Open _Location…
tr: _Konum Aç…

en: Open _Disc…
tr: _Disk Aç…

en: _Save Playlist
tr: Listeyi _Kaydet

en: _New Window
tr: _Yeni Pencere

en: _Quit
tr: _Çık

en: _Edit
tr: _Düzenle

en: _Preferences
tr: _Tercihler

en: _Video Track
tr: _Video

en: _Audio Track
tr: _Diller

en: S_ubtitle Track
tr: _Altyazılar

en: _View
tr: _Görünüm

en: _Toggle Controls
tr: Denetim _Tuşları

en: _Fullscreen
tr: _Tam Ekran

en: _Help
tr: _Yardım

en: _Keyboard Shortcuts
tr: _Klavye Kısayolları

en: _About Celluloid
tr: Celluloid _Hakkında

en: Open _Disc
tr: Disk _Aç

en: Playback was terminated abnormally. Reason: %s.
tr: Oynatma anormal şekilde sonlandırıldı. Neden: %s.

en: Location:
tr: Konum:

en: _Open
tr: _Aç

en: _Cancel
tr: _İptal

en: Failed to apply one or more MPV options.
tr: Bir veya daha fazla MPV seçeneği uygulanamadı.

en: _Copy Location
tr: Konumu _Kopyala

en: _Remove
tr: _Kaldır

en: _Add…
tr: _Ekle…

en: Add _Folder…
tr: K_lasör Ekle…

en: Add _Location…
tr: _Konum Ekle…

en: _Shuffle
tr: _Karıştır

en: Loop _File
tr: _Dosyayı Yinele

en: Loop _Playlist
tr: _Yinele

en: Playlist is empty
tr: Oynatma listesi boş

en: Add Plugin
tr: Eklenti Ekle

en: Lua Plugins
tr: Lua Eklentileri

en: JavaScript Plugins
tr: JavaScript Eklentileri

en: C Plugins
tr: С Eklentileri

en: Failed to copy file from '%s' to '%s'. Reason: %s
tr: '%s' dosyası '%s' konumuna kopyalanamadı. Sebep: %s

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Add…
tr: Ekle…

en: No Plugins Found
tr: Eklenti Bulunamadı

en: Remove Plugin
tr: Eklenti Kaldır

en: Failed to delete file '%s'. Reason: %s
tr: '%s' dosyası silinemedi. Sebep: %s

en: Are you sure you want to remove this script? This action cannot be undone.
tr: Bu komut dosyasını kaldırmak istediğinizden emin misiniz? Bu eylem geri alınamaz.

en: _Keep
tr: _Koru

en: mpv configuration file:
tr: mpv yapılandırma dosyası:

en: mpv input configuration file:
tr: mpv giriş yapılandırma dosyası:

en: Extra mpv options
tr: Ek mpv seçenekleri

en: Interface
tr: Arayüz

en: Config Files
tr: Yapılandırma Dosyaları

en: Miscellaneous
tr: Çeşitli

en: Preferences
tr: Tercihler

en: Open file
tr: Dosya aç

en: Open location
tr: Konum aç

en: Add file to playlist
tr: Oynatma listesine dosya ekle

en: Add location to playlist
tr: Oynatma listesine konum ekle

en: Show preferences dialog
tr: Tercihler iletişim kutusunu göster

en: Toggle playlist
tr: Oynatma listesini değiştir

en: Toggle fullscreen mode
tr: Tam ekran kipini değiştir

en: Leave fullscreen mode
tr: Tam ekran kipinden çık

en: Toggle OSD states between normal and playback time/duration
tr: OSD durumlarını normal ve oynatma zamanı/süresi arasında değiştir

en: Show filename on the OSD
tr: OSD'de dosya adını göster

en: Show progress, elapsed time, and duration on the OSD
tr: OSD 'de ilerlemeyi, geçen zamanı ve süreyi göster

en: Seek backward/forward 5 seconds
tr: 5 saniye geri/ileri sar

en: Exact seek backward/forward 1 second
tr: Tam olarak 1 saniye geri/ileri sar

en: Seek backward/forward 1 minute
tr: 1 dakika geri/ileri sar

en: Exact seek backward/forward 5 seconds
tr: Tam olarak 5 saniye geri/ileri sar

en: Seek to previous/next subtitle
tr: Önceki/sonraki altyazıya sar

en: Step backward/forward a single frame
tr: Tek kare geri/ileri atla

en: Seek to the beginning of the previous/next chapter
tr: Önceki/sonraki bölümün başlangıcına sar

en: Decrease/increase playback speed by 10%
tr: Oynatma hızını %10 azalt/artır

en: Halve/double current playback speed
tr: Geçerli oynatma hızını yarıya düşür/iki katına çıkar

en: Reset playback speed to normal
tr: Oynatma hızını normale sıfırla

en: Go backward/forward in the playlist
tr: Oynatma listesinde geri/ileri git

en: Remove selected playlist item
tr: Seçilen oynatma listesi ögesini kaldır

en: Save playlist
tr: Oynatma listesini kaydet

en: Set/clear A-B loop points
tr: A-B yineleme noktalarını ayarla/temizle

en: Toggle infinite looping
tr: Sonsuz yinelemeyi değiştir

en: Pause or unpause
tr: Duraklat veya devam et

en: Quit
tr: Çık

en: Save current playback position and quit
tr: Geçerli oynatma konumunu kaydet ve çık

en: Enter search mode
tr: Arama kipine gir

en: Jump to next match
tr: Bir sonraki eşlemeye atla

en: Jump to previous match
tr: Bir önceki eşlemeye atla

en: Exit search mode
tr: Arama kipinden çık

en: Cycle through audio tracks
tr: Ses parçaları arasında geçiş yap

en: Decrease/increase volume
tr: Sesi azalt/arttır

en: Mute or unmute
tr: Sesi kapat/aç

en: Adjust audio delay by +/- 0.1 seconds
tr: Ses gecikmesini +/- 0.1 saniye olarak ayarla

en: Toggle subtitle visibility
tr: Altyazı görünürlüğünü değiştir

en: Cycle through available subtitles
tr: Kullanılabilir altyazılar arasında geçiş yap

en: Adjust subtitle delay by +/- 0.1 seconds
tr: Altyazı gecikmesini +/- 0.1 saniye olarak ayarla

en: Toggle SSA/ASS subtitles style override
tr: SSA/ASS altyazı stili geçersiz kılmayı değiştir

en: Move subtitles up/down
tr: Altyazıları yukarı/aşağı taşı

en: Toggle VSFilter aspect compatibility mode
tr: VSFilter en boy uyumluluk kipini değiştir

en: Cycle through video tracks
tr: Video parçaları arasında geçiş yap

en: Decrease/increase pan-and-scan range
tr: Pan ve tarama aralığını azalt/artır

en: Take a screenshot
tr: Ekran görüntüsü al

en: Take a screenshot, without subtitles
tr: Altyazısız ekran görüntüsü al

en: Take a screenshot, as the window shows it
tr: Pencerenin gösterdiği gibi bir ekran görüntüsü al

en: Resize video to half its original size
tr: Videoyu orijinal boyutunun yarısı olarak yeniden boyutlandır

en: Resize video to its original size
tr: Videoyu orijinal boyuta yeniden boyutlandır

en: Resize video to double its original size
tr: Videoyu orijinal boyutunun iki katı olarak yeniden boyutlandır

en: Adjust contrast
tr: Karşıtlığı ayarla

en: Adjust brightness
tr: Parlaklığı ayarla

en: Adjust gamma
tr: Gama'yı ayarla

en: Adjust saturation
tr: Doygunluğu ayarla

en: Activate or deactivate deinterlacer
tr: Deinterlacer özelliğini etkinleştir veya devre dışı bırak

en: Cycle aspect ratio override
tr: Yineleme en boy oranı geçersiz kıl

en: User Interface
tr: Kullanıcı Arayüzü

en: Audio
tr: Ses

en: Subtitle
tr: Altyazı

en: Playback
tr: Oynatma

en: Seeking
tr: Geçiş

en: Playlist
tr: Oynatma Listesi

en: Welcome
tr: Hoş Geldiniz

en: Press ＋ or drag your video file here.
tr: ＋ tuşuna basın ya da video dosyanızı buraya sürükleyin.

en: Load Audio Track…
tr: Ses Parçası Yükle…

en: Load Video Track…
tr: Video Parçası Yükle…

en: Load Subtitle Track…
tr: Altyazı Parçası Yükle…

en: Enabling or disabling client-side decorations requires restarting to take effect.
tr: İstemci tarafı süslemelerin etkinleştirilmesi veya devre dışı bırakılması için yeniden başlatma gerekir.

en: Error
tr: Hata

en: Add Folder to Playlist
tr: Oynatma Listesine Klasör Ekle

en: Open Folder
tr: Klasör Aç

en: Add File to Playlist
tr: Oynatma Listesine Dosya Ekle

en: Open File
tr: Dosya Aç

en: Add Location to Playlist
tr: Oynatma Listesine Konum Ekle

en: Open Location
tr: Konum Aç

en: Save Playlist
tr: Oynatma Listesini Kaydet
