celluloid - en to fa translation catalogue (240 entries)

en: Whether the settings has already been migrated from the previous version
fa: این که تنظیمات از نگارش پیشین مهاجرت داده شده یا نه

en: Automatically resize window to fit video
fa: تغییر اندازهٔ خودکار پنجره برای جا شدن ویدیو

en: Prefer dark theme
fa: ترجیح زمینهٔ تاریک

en: Enable client-side decorations
fa: به کار انداختن تزئینات سمت کارخواه

en: Use floating controls in windowed mode
fa: استفاده از واپایشگرهای شناور در حالت پنجره‌ای

en: Automatically hide mouse cursor in windowed mode
fa: نهفتن خودکار نشانگر موشی در حالت پنجره‌ای

en: The minimum cursor speed at which floating controls will be unhidden.
fa: کمینهٔ سرعت نشانگر برای آشکار شدن واپایشگرهای شناور.

en: Size of the dead zone in which cursor movement will not cause the controls to be shown.
fa: اندازهٔ ناحیهٔ مرده که در حرکت نشانگر باعث نمایش واپایشگرها نخواهد شد.

en: Use skip buttons to control the playlist
fa: استفاده از دکمه‌های پرش برای واپایش سیاههٔ پخش

en: Remember last location in file chooser
fa: به خاطر سپردن آخرین مکان در گزینشگر پرونده

en: Always append opened files to playlist
fa: پرونده‌های گشوده همواره به سیاههٔ پخش افزوده شوند

en: Give focus to the window when opening new files
fa: دادن تمرکز به پنجره هنگام گشودن پرونده‌های جدید

en: Options to pass to mpv
fa: انتخاب‌های داده شده به mpv

en: Path to mpv configuration file
fa: مسیر پروندهٔ پیکربندی mpv

en: Load mpv configuration file
fa: بارگذاری پروندهٔ پیکربندی mpv

en: Path to mpv input configuration file
fa: مسیر به پروندهٔ پیکربندی ورودی mpv

en: Load mpv input configuration file
fa: بارگذاری پروندهٔ پیکربندی ورودی mpv

en: Enable MPRIS support
fa: به کار انداختن پشتیبانی MPRIS

en: Enable menubar accelerator key handling
fa: به کار انداختن مدیریت کلید شتاب‌دهندهٔ نوار فهرست

en: Prefetch metadata
fa: پیش‌واکشی فراداده

en: Ignore playback errors
fa: چشم‌پوشی از خطاهای پخش

en: Inhibit session idling
fa: بیکاری نشست را مهار کنید

en: Make video area draggable
fa: کشیدنی کردن ناحیهٔ ویدیو

en: Width of the window
fa: پهنای پنجره

en: Height of the window
fa: بلندای پنجره

en: Whether or not the window is maximized
fa: چه پنجره در بزرگترین حالت است یا خیر

en: Volume of player
fa: حجم صدای پخش‌کننده

en: Whether or not to loop when the end of playlist is reached
fa: این که هنگام رسیدن به پایان سیاههٔ پخش، حلقه زده شود یا نه

en: Width of the playlist
fa: پهنای فهرست پخش

en: Show/hide the controls
fa: نمایش یا نهفتن واپایشگرها

en: Show/hide the playlist
fa: نمایش یا نهفتن سیاههٔ پخش

en: URI of the last folder accessed
fa: نشانی آخرین پوشهٔ دسترسی داده شده

en: Celluloid
fa: سلولوید

en: Plays videos
fa: پخش ویدیوها

en: Celluloid is a simple media player that can play virtually all video and audio formats. It supports playlists and MPRIS2 media player controls. The design of Celluloid follows the GNOME Human Interface Guidelines, but can also be adapted for other systems that don't use client-side decorations (CSD). It is based on the mpv library and GTK.
fa: سلولوید یک پخش‌کنندهٔ ساده است که می‌تواند تقریباً تمام قالب‌های صوتی و تصویری را پخش کند. این برنامه از فهرست‌های پخش و واپایگشرهای پخش‌کنندهٔ رسانهٔ MPIRS2 پشتیبانی می‌کند. طرّاحی سلولوید پیرو رهنمودهای رابط انسانی گنوم بوده، ولی برای دیگر سامانه‌ها که از تزیینات سمت کارخواه (CSD) استفاده نمی‌کنند نیز قابل تطبیق است. این برنامه بر مبنای کتابخانهٔ mpv و GTK است.

en: Features:
fa: ویژگی‌ها:

en: Drag and drop playlist
fa: فهرست پخش با کشش و رهایی

en: Loading external mpv configuration files
fa: بار کردن پرونده‌های پیکربندی mpv

en: MPRIS2 D-Bus interface
fa: رابط دی‌باس MPIRS2

en: This release contains the following changes:
fa: این نسخه شامل تغییرات زیر است:

en: Add Lithuanian translation by Jonas Smol.
fa: افزودن ترجمهٔ لیتوانیایی به دست جانوس سمول.

en: Use libadwaita.
fa: استفاده از libadwaita.

en: Add option to make the video area draggable.
fa: افزودن گزینه برای کشیدنی کردن ناحیهٔ ویدیو.

en: This is mostly a bugfix release. It contains the following changes:
fa: این ارائه بیش‌تر یک ارائه رفع اشکال است که شامل دگرگونی‌های زیر است:

en: Migrate to GTK4.
fa: مهاجرت به GTK4.

en: Add Greek translation by @lepa22.
fa: افزودن ترجمهٔ یونانی به دست @lepa22.

en: Add Korean translation by @jullee96.
fa: افزودن ترجمهٔ کره‌ای به دست @jullee96.

en: Add Occidental translation by OIS.
fa: افزودن ترجمهٔ اکسیدنتال به دست OIS.

en: Add Arabic translation by Mohamed Benkouider.
fa: افزودن ترجمهٔ عربی به دست محمّد بن‌کویدر.

en: Add Urdu translation by Ahmed Iqbal.
fa: افزودن ترجمهٔ اردو به دست احمد اقبال.

en: Add option to present the window when opening files.
fa: افزودن گزینه برای ارائهٔ پنجره هنگام گشودن پرونده‌ها.

en: Fix inaccurate timestamp preview.
fa: تعمیر پیش‌نمایش نادقیق مهر زمانی.

en: Add Basque translation by @aldatsa.
fa: افزودن ترجمهٔ باسکی به دست @aldatsa.

en: Make the shuffle and loop command line options work properly.
fa: درست کردن کارکرد گزینه‌های خط فرمان حلقه و بر زدن.

en: Make the main menu button toggleable by pressing F10.
fa: قابلیت تغییر وضعیت دکمهٔ فهرست اصلی با فشردن F10.

en: Add a setting for always appending opened files to the playlist.
fa: افزودن تنظیمی برای افزودن همیشگی پرونده‌های گشوده به سیاههٔ پخش.

en: Allow appending files to playlist by holding shift while dropping files onto the video area.
fa: اجازهٔ افزودن پرونده‌ها به سیاههٔ پخش با نگه داشتن تبدیل هنگام رها کردن پرونده‌ها در ناحیهٔ ویدیو.

en: Make CSD header bar toggleable via the mpv property "border".
fa: قابلیت تغییر وضعیت نوار سرایند CSD با ویژگی border در MPV.

en: Include Flatpak manifest in the repo. This allows Celluloid to be built in one click in apps like GNOME Builder.
fa: شامل شدن بیانیهٔ فلت‌پک در مخزن. این مار می‌گذارد سلولوید در کاره‌هایی چون سازندهٔ گنوم، با یک کلیک ساخته شود.

en: Make it possible to activate context menu when the playlist is empty.
fa: می‌گذارد هنگام خالی بودن سیاههٔ پخش، فهرست بافتاری فعّال شود.

en: Only show a single error dialog when a large number of errors occurs in rapid succession.
fa: هنگامی که تعداد زیادی خطا به سرعت رخ دهند، فقط یک گفت‌وگوی خطا نشان می‌دهد.

en: Add menu item for opening folders.
fa: افزودن مورد فهرست برای گشودن شاخه‌ها.

en: Add support for loading external video tracks.
fa: افزودن پشتیبانی از بار کردن قطعه‌های ویدیویی خارجی.

en: Make playlist shuffle toggleable.
fa: بر زدن سیاههٔ پخش را قابل تغییر وضعیت می‌کند.

en: Implement playlist search.
fa: جست‌وجوی سیاههٔ پخش پیاده‌شد.

en: Update the list of shortcuts in Keyboard Shortcuts dialog.
fa: به‌روز رسانی سیاههٔ میان‌برها در گفت‌وگوی میان‌برهای صفحه‌کلید.

en: Add Finnish translation by Kimmo Kujansuu.
fa: افزودن ترجمهٔ فنلاندی‌به دست کیمو کوجانسو.

en: Add Slovenian translation by @bertronika.
fa: افزودن ترجمهٔ اسلونیایی به دست @bertronika.

en: Add Persian translation by @danialbehzadi
fa: افزودن ترجمهٔ فارسی به دست دانیال بهزادی

en: Add Ukranian translation by @vl-nix
fa: افزودن ترجمهٔ اوکراینی به دست @vl-nix

en: Add menu item for opening discs
fa: افزودن مورد فهرست برای گشودن دیسک‌ها

en: Fix crash with mpv 0.30
fa: تعمیر فروپاشی با MPV ‫۰٫۳۰

en: Rename project to Celluloid
fa: تغییر نام پروژه به سلولوید

en: Add Turkish translation by @TeknoMobil
fa: افزودن ترجمهٔ ترکی به دست @TeknoMobil

en: Add Esperanto translation by @F3nd0
fa: افزودن ترجمهٔ اسپرانتو به دست @F3nd0

en: Migrate from opengl-cb to the new render API
fa: مهاجرت از opengl-cb به API پرداخت جدید

en: Handle numpad keybindings
fa: مدیریت ترکیب‌کلیدهای صفحه‌عدد

en: Handle unicode keybindings
fa: مدیریت ترکیب‌کلیدهای یونی‌کد

en: Forward media key events to mpv
fa: هدایت رویدادهای کلید رسانه به mpv

en: Add dconf key for controlling cursor speed at which controls are unhidden
fa: افزودن کلید dconf برای واپایش سرعت نشانگر برای آشکارسازی واپایشگرها

en: Add context menu item for removing playlist items
fa: افزودن مورد فهرست بافتاری برای برداشتن موراد سیاههٔ پخش

en: The main window showing the application in action
fa: پنجرهٔ اصلی در حال نمایش برنامه در حال کار

en: The main window with CSD disabled
fa: پنجرهٔ اصلی با تزیینات سمت کارخواه از کار افتاده

en: The main window with playlist open
fa: پنجرهٔ اصلی با فهرست پخش گشوده

en: Multimedia Player
fa: پخش‌کنندهٔ رسانه

en: Play movies and videos
fa: پخش فیلم‌ها و ویدیوها

note: Translators: Search terms to find this application. Don't translate the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Album;Music;GNOME;mpv;
fa: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Album;Music;GNOME;mpv;ویدیو;فیلم;کلیپ;سریال;پخش;دی‌وی‌دی;تلویزیون;سی‌دی;آلبوم;آهنگ;موسیقی;گنوم;

en: New Window
fa: پنجرهٔ جدید

en: Add to Playlist
fa: افزودن به سیاههٔ پخش

en: Show release version
fa: نمایش نگارش ارائه

en: Enqueue
fa: صف کردن

en: Create a new window
fa: ایجاد پنجره‌ای جدید

en: OPTIONS
fa: گزینه‌ها

en: Set the window role
fa: تنظیم نقش پنجره

en: Don't connect to an already-running instance
fa: وصل نشدن به یک نمونهٔ در حال اجرا

en: Set the mpv option MPVOPTION to VALUE
fa: تنظیم گزینهٔ MPVOPTION در MPV به VALUE

en: invalid encoding
fa: کدگذاری نامعتبر

en: Pause
fa: مکث

en: Play
fa: پخش

en: Forward
fa: جلو

en: Rewind
fa: عقب

en: Playing
fa: در حال پخش

en: All Files
fa: تمام پرونده‌‌ها

en: Media Files
fa: پرونده‌های رسانه

en: Audio Files
fa: پرونده‌های صوتی

en: Video Files
fa: پرونده‌های ویدیویی

en: Image Files
fa: پرونده‌های تصویر

en: Subtitle Files
fa: پرونده‌های زیرنویس

en: Open File…
fa: گشودن پرونده…

en: (None)
fa: (هیچ‌کدام)

en: Open
fa: گشودن

en: Toggle Fullscreen
fa: تغییر حالت تمام‌صفحه

en: None
fa: هیچ‌کدام

note: For simplicity, also dup the default string used when the * track has no title.
en: Unknown
fa: ناشناخته

en: _Load External…
fa: _بار کردن از بیرون…

note: Disable the menu item by setting the action to something * invalid.
en: No disc found
fa: هیچ دیسکی پیدا نشد

en: _File
fa: _پرونده

en: _Open File…
fa: _گشودن پرونده…

en: Open _Folder…
fa: گشودن _شاخه…

en: Open _Location…
fa: گشودن _موقعیت…

en: Open _Disc…
fa: گشودن _دیسک…

en: _Save Playlist
fa: _ذخیرهٔ فهرست پخش

en: _New Window
fa: پنجرهٔ _جدید

en: _Quit
fa: _خروج

en: _Edit
fa: _ویرایش

en: _Preferences
fa: _ترجیحات

en: _Video Track
fa: قطعهٔ _ویدیویی

en: _Audio Track
fa: قطعهٔ _صوتی

en: S_ubtitle Track
fa: قطعهٔ _زیرنویس

en: _View
fa: _نما

en: _Toggle Controls
fa: تغییر _حالت واپایشگرها

en: _Fullscreen
fa: _تمام‌صفحه

en: _Help
fa: _راهنما

en: _Keyboard Shortcuts
fa: _میان‌برهای صفحه‌کلید

en: _About Celluloid
fa: _دربارهٔ سلولوید

en: Open _Disc
fa: گشودن _دیسک

en: Playback was terminated abnormally. Reason: %s.
fa: پخش به طور نامعمولی پایان یافت. دلیل: %s.

en: Cancel
fa: لغو

en: Location:
fa: موقعیت:

en: Failed to apply one or more MPV options.
fa: شکست در اعمال برخی گزینه‌های mpv.

en: _Copy Location
fa: _رونوشت از موقعیت

en: _Remove
fa: _برداشتن

en: _Add…
fa: _افزودن…

en: Add _Folder…
fa: افزودن _شاخه…

en: Add _Location…
fa: افزودن _موقعیت…

en: _Shuffle
fa: _بر زدن

en: Loop File
fa: تکرار پرونده

en: Loop Playlist
fa: فهرست پخش حلقه‌ای

en: Playlist
fa: فهرست پخش

en: Playlist is Empty
fa: سیاههٔ پخش خالیست

en: Add Plugin
fa: افزودن افزایه

en: Lua Plugins
fa: افزایه‌های Lua

en: JavaScript Plugins
fa: افزایه‌های جاوااسکریپت

en: C Plugins
fa: افزایه‌های سی

en: Plugins
fa: افزایه‌ها

en: Add…
fa: افزودن…

en: No Plugins Found
fa: هیچ افزایه‌ای پیدا نشد

en: Remove Plugin
fa: برداشتن افزایه

en: Failed to delete file '%s'. Reason: %s
fa: شکست در حذف پروندهٔ %s. دلیل: %s

en: _Keep
fa: _نگه داشتن

en: mpv configuration file
fa: پروندهٔ پیکربندی mpv

en: mpv input configuration file
fa: پروندهٔ پیکربندی ورودی mpv

en: Extra mpv options
fa: گزینه‌های اضافی mpv

en: Interface
fa: رابط

en: Config Files
fa: پرونده‌های پیکربندی

en: Miscellaneous
fa: متفرّقه

en: Preferences
fa: ترجیحات

en: Open file
fa: گشودن پرونده

en: Open location
fa: گشودن موقعیت

en: Add file to playlist
fa: افزودن پرونده به فهرست پخش

en: Add location to playlist
fa: افزودن موقعیت به فهرست پخش

en: Show preferences dialog
fa: نمایش گفت‌وگوی ترجیحات

en: Toggle playlist
fa: تغییر حالت فهرست پخش

en: Toggle fullscreen mode
fa: تغییر حالت تمام‌صفحه

en: Leave fullscreen mode
fa: خروجی از حالت تمام‌صفحه

en: Show filename on the OSD
fa: نمایش نام پرونده روی صفحه

en: Seek backward/forward 5 seconds
fa: ۵ ثانیه به پیش یا پس رفتن

en: Exact seek backward/forward 1 second
fa: دقیقاً ۱ ثانیه به پیش یا پس رفتن

en: Seek backward/forward 1 minute
fa: ۱ دقیقه به پیش یا پس رفتن

en: Exact seek backward/forward 5 seconds
fa: دقیقاً ۵ ثانیه به پیش یا پس رفتن

en: Seek to previous/next subtitle
fa: رفتن به زیرنویس پیشین یا بعدی

en: Step backward/forward a single frame
fa: یک قاب به پیش یا پس رفتن

en: Decrease/increase playback speed by 10%
fa: ۱۰٪ افزایش یا کاهش سرعت پخش

en: Halve/double current playback speed
fa: نیم یا دوبرابر کردن سرعت پخش

en: Reset playback speed to normal
fa: بازنشانی سرعت پخش

en: Go backward/forward in the playlist
fa: به پیش یا پس رفتن در سیاههٔ پخش

en: Remove selected playlist item
fa: برداشتن مورد گزیده در سیاههٔ پخش

en: Save playlist
fa: ذخیرهٔ سیاههٔ پخش

en: Set/clear A-B loop points
fa: تنظیم یا پاک‌سازی نقاط حلقهٔ آ-ب

en: Toggle infinite looping
fa: تغییر حالت حلقهٔ بی‌پایان

en: Pause or unpause
fa: مکث یا از سر گیری

en: Quit
fa: خروج

en: Save current playback position and quit
fa: ذخیرهٔ موقعیت پخش کنونی و خروج

en: Enter search mode
fa: ورود به حالت جست‌وجو

en: Jump to next match
fa: پرش به تطابق بعدی

en: Jump to previous match
fa: پرش به تطابق پیشین

en: Exit search mode
fa: خروج از حالت جست‌وجو

en: Cycle through audio tracks
fa: گردش میان قطعه‌های صوتی

en: Decrease/increase volume
fa: کاهش/افزایش حجم صدا

en: Mute or unmute
fa: خموشی یا ناخموشی

en: Adjust audio delay by +/- 0.1 seconds
fa: تنظیم ۰٫۱ ثانیه‌ای تأخیر صدا

en: Toggle subtitle visibility
fa: تغییر حالت نمایانی زیرنویس

en: Cycle through available subtitles
fa: گردش میان زیرنویس‌های موجود

en: Adjust subtitle delay by +/- 0.1 seconds
fa: تنظیم ۰٫۱ ثانیه‌ای تأخیر زیرنویس

en: Toggle SSA/ASS subtitles style override
fa: تغییر حالت پایمالی سبک زیرنویس‌های SSA/ASS

en: Move subtitles up/down
fa: جابه‌جایی زیرنویس به بالا/پایین

en: Cycle through video tracks
fa: گردش میان قطعه‌های ویدیویی

en: Decrease/increase pan-and-scan range
fa: افزایش یا کاهش بازهٔ فاصله دهی و پویش

en: Take a screenshot
fa: نماگرفت

en: Take a screenshot, without subtitles
fa: نماگرفت، بدون زیرنویس‌ها

en: Take a screenshot, as the window shows it
fa: نماگرفت، به شکل نمایشی پنجره

en: Resize video to half its original size
fa: تغییر اندازهٔ ویدیو به نصف اندازهٔ اصلیش

en: Resize video to its original size
fa: تغییر اندازهٔ ویدیو به اندازهٔ اصلیش

en: Resize video to double its original size
fa: تغییر اندازهٔ ویدیو به دو برابر اندازهٔ اصلیش

en: Adjust contrast
fa: تنظیم سایه‌روشن

en: Adjust brightness
fa: تنظیم روشنایی

en: Adjust gamma
fa: تنظیم گاما

en: Adjust saturation
fa: تنظیم اشباع

en: Pan the video
fa: کشیدن ویدیو

en: Zoom in/out
fa: بزرگنمایی

en: Reset pan/zoom settings
fa: بازنشانی تنظیمات کشیدن و بزرگنمایی

en: User Interface
fa: رابط کاربری

en: Video
fa: ویدیو

en: Audio
fa: صدا

en: Subtitle
fa: زیرنویس

en: Playback
fa: پخش

en: Seeking
fa: رسیدن

en: Loading…
fa: بار کردن…

en: Welcome
fa: خوش آمدید

en: Load Audio Track…
fa: بار کردن قطعهٔ صوتی…

en: Load Video Track…
fa: بار کردن قطعهٔ ویدیویی…

en: Load Subtitle Track…
fa: بار کردن قطعهٔ زیرنویس…

en: Enabling or disabling client-side decorations requires restarting to take effect.
fa: برای اثر گذاری به یا از کار اندازی تزیینات سمت کارخواه، نیاز به آغاز دوباره است.

en: Add Folder to Playlist
fa: افزودن شاخه به سیاههٔ پخش

en: Open Folder
fa: گشودن شاخه

en: Add File to Playlist
fa: افزودن پرونده به فهرست پخش

en: Open File
fa: گشودن پرونده

en: Add Location to Playlist
fa: افزودن موقعیت به فهرست پخش

en: Open Location
fa: گشودن موقعیت

en: Save Playlist
fa: ذخیرهٔ فهرست پخش
