celluloid - en to ga translation catalogue (335 entries)

en: Whether the settings has already been migrated from the previous version
ga: Cibé an bhfuil na socruithe aistrithe ón leagan roimhe seo cheana

en: Automatically resize window to fit video
ga: Athraigh méid na fuinneoige go huathoibríoch chun an físeán a oiriúnú

en: Prefer dark theme
ga: Is fearr téama dorcha

en: Enable client-side decorations
ga: Cumasaigh maisiúcháin taobh cliaint

en: Use floating controls in windowed mode
ga: Bain úsáid as rialuithe ar snámh i mód windowed

en: Automatically hide mouse cursor in windowed mode
ga: Cuir cúrsóir na luiche i bhfolach go huathoibríoch i mód fuinneoige

en: The minimum cursor speed at which floating controls will be unhidden.
ga: An t-íosluas cúrsóra ag a mbeidh rialtáin ar snámh neamhfholaithe.

en: Size of the dead zone in which cursor movement will not cause the controls to be shown.
ga: Méid an chrios marbh nach mbeidh gluaiseacht cúrsóra ina chúis leis na rialuithe a thaispeáint.

en: Use skip buttons to control the playlist
ga: Úsáid cnaipí scipeála chun an seinmliosta a rialú

en: Remember last location in file chooser
ga: Cuimhnigh ar an suíomh deireanach sa roghnóir comhaid

en: Open new window when opening new files
ga: Oscail fuinneog nua nuair a osclaítear comhaid nua

en: When opening new files through D-Bus (e.g. using a file manager), open the file in a new window.
ga: Agus comhaid nua á n-oscailt trí D-Bus (m.sh. ag baint úsáide as bainisteoir comhad), oscail an comhad i bhfuinneog nua.

en: Always append opened files to playlist
ga: Cuir comhaid oscailte leis an seinmliosta i gcónaí

en: Show title buttons in fullscreen mode
ga: Taispeáin cnaipí teidil i mód lánscáileáin

en: If true, title buttons (close, maximize, minimize, etc.) are always shown. If false, the buttons will be hidden in fullscreen mode.
ga: Más fíor, taispeántar cnaipí teidil (dún, uasmhéadaigh, íoslaghdaigh, etc.). Más bréagach é, cuirfear na cnaipí i bhfolach i mód lánscáileáin.

en: Give focus to the window when opening new files
ga: Dírigh ar an bhfuinneog agus comhaid nua á n-oscailt agat

en: If true, Celluloid will give focus to the window when a new file is opened. If false, no attempt will be made.
ga: Más fíor, tabharfaidh Celluloid fócas don fhuinneog nuair a osclaítear comhad nua. Má tá sé bréagach, ní dhéanfar aon iarracht.

en: Options to pass to mpv
ga: Roghanna chun pas a fháil go mpv

en: Path to mpv configuration file
ga: Conair go comhad cumraíochta mpv

en: Load mpv configuration file
ga: Íoslódáil an comhad cumraíochta mpv

en: Path to mpv input configuration file
ga: Conair go comhad cumraíochta ionchuir mpv

en: Load mpv input configuration file
ga: Íoslódáil an comhad cumraíochta ionchuir mpv

en: Enable MPRIS support
ga: Cumasaigh tacaíocht MPRIS

en: Enable menubar accelerator key handling
ga: Cumasaigh láimhseáil eochair luasaire an bharra roghchláir

en: Prefetch metadata
ga: Meiteashonraí réamhshocraithe

en: Ignore playback errors
ga: Déan neamhaird de earráidí athsheinm

en: Inhibit session idling
ga: Cuir cosc ar sheisiún réchasta

en: Make video area draggable
ga: Déan an limistéar físeáin a tharraingt siar

en: Width of the window
ga: Leithead na fuinneoige

en: Height of the window
ga: Airde na fuinneoige

en: Whether or not the window is maximized
ga: Cibé an bhfuil an fhuinneog uasmhéadú nó nach bhfuil

en: Volume of player
ga: Méid an imreora

en: Whether or not to loop when the end of playlist is reached
ga: Cibé an lúbfar nó nach ndéanfar nuair a bheidh deireadh an tseinmliosta bainte amach

en: Width of the playlist
ga: Leithead an seinmliosta

en: Show/hide the controls
ga: Taispeáin/folaigh na rialtáin

en: Show/hide the playlist
ga: Taispeáin/folaigh an seinmliosta

en: URI of the last folder accessed
ga: URI an fhillteáin dheireanaigh a bhfuarthas rochtain air

en: Plays videos
ga: Seinneann físeáin

en: Celluloid is a simple media player that can play virtually all video and audio formats. It supports playlists and MPRIS2 media player controls. The design of Celluloid follows the GNOME Human Interface Guidelines, but can also be adapted for other systems that don't use client-side decorations (CSD). It is based on the mpv library and GTK.
ga: Is seinnteoir meáin simplí é Celluloid atá in ann beagnach gach formáid físe agus fuaime a imirt. Tacaíonn sé le seinmliostaí agus rialuithe seinnteoir meáin MPRIS2. Leanann dearadh Celluloid Treoirlínte GNOME Chomhéadain Daonna, ach is féidir é a oiriúnú freisin do chórais eile nach n-úsáideann maisiúcháin taobh cliant (CSD). Tá sé bunaithe ar an leabharlann mpv agus GTK.

en: Features:
ga: Gnéithe:

en: Drag and drop playlist
ga: Tarraing agus scaoil seinmliosta

en: Loading external mpv configuration files
ga: Comhaid cumraíochta mpv seachtracha á lódáil

en: MPRIS2 D-Bus interface
ga: Comhéadan MPRIS2 D-Bus

en: This release contains the following changes:
ga: Tá na hathruithe seo a leanas san eisiúint seo:

en: Add a loading screen that gets displayed during initialization and buffering.
ga: Cuir scáileán luchtaithe leis a thaispeánfar le linn thúsaithe agus maoláin.

en: Reduce the time it takes for the main window to get displayed after launching.
ga: Laghdaigh an t-am a thógann sé chun an phríomhfhuinneog a thaispeáint tar éis é a sheoladh.

en: Opening and closing the preferences dialog will no longer trigger an mpv reset unless options that require it are changed.
ga: Má osclaítear agus má dhúnann tú an dialóg sainroghanna, ní spreagfar athshocrú mpv a thuilleadh mura n-athraítear na roghanna a éilíonn é.

en: Update the look for controls and header bar in floating mode.
ga: Nuashonraigh an lorg rialuithe agus barra ceanntásc i mód ar snámh.

en: Update some of the deprecated GTK API usage.
ga: Nuashonraigh cuid den úsáid GTK API atá dímheasta.

en: Add support for multi-file user scripts.
ga: Cuir tacaíocht le haghaidh scripteanna úsáideora ilchomhad.

en: This listing is incomplete. See git log for complete changelog.
ga: Tá an liostú seo neamhiomlán. Féach logáil git le haghaidh loga athraithe iomlán.

en: Fix a bug where the header bar keeps hiding even when a menu is open.
ga: Deisigh fabht ina gcoinníonn an barra ceanntásc i bhfolach fiú nuair a bhíonn an roghchlár ar oscailt.

en: Use toasts instead of dialog to report mpv errors.
ga: Úsáid toasts in ionad dialóige chun earráidí mpv a thuairisciú.

en: Change default screenshot format to PNG.
ga: Athraigh formáid réamhshocraithe scáileáin go PNG.

en: Fix crash that happens when the mpv-config-file key in GSettings contains a path rather than a URI.
ga: Timpiste a dheisiú a tharlaíonn nuair a bhíonn conair seachas URI san eochair mpv-config-file in GSettings.

en: Expose the Position MPRIS property.
ga: Nocht an t-airí Position MPRIS.

en: Use the numeric style class for the time/duration label, which stops it from jumping around as it changes.
ga: Bain úsáid as an rang stíl uimhriúil don lipéad ama/fad, rud a chuireann bac air ó léim thart de réir mar a athraíonn sé.

en: Fix crash when using multiple windows.
ga: Deisigh tuairteála nuair a úsáideann fuinneoga iolracha.

en: Port the about dialog to libadwaita.
ga: Íoslódáil an dialóg faoi libadwaita.

en: Fix cursor not autohiding on KDE.
ga: Deisigh nach bhfuil an cúrsóir á chur i bhfolach go huathoibríoch ar KDE.

en: Fix mouse presses/releases becoming unreliable during playback.
ga: Deisigh brúigh/eisiúintí luiche ag éirí neamhiontaofa le linn athsheinm.

en: Make it possible to build on Windows. Celluloid still crashes on mouse clicks, but it runs and can play videos.
ga: Déan é a chumasú tógáil ar Windows. Tuairteanna celluloid fós ar cad a tharlaíonn nuair luiche, ach ritheann sé agus is féidir físeáin a imirt.

en: Add Estonian translation by vaba.
ga: Cuir aistriúchán Eastóinis le vaba leis.

en: Add Georgian translation by temuri doghonadze.
ga: Cuir aistriúchán Seoirsis le temuri doghonadze leis.

en: Add Lithuanian translation by Jonas Smol.
ga: Cuir aistriúchán Liotuáinis le Jonas Smol leis.

en: Add Occitan translation by Quentin PAGÈS.
ga: Cuir aistriúchán Occitan le Quentin PAGÈS.

en: Add Tamil translation by K.B.Dharun Krishna.
ga: Cuir aistriúchán Tamailis le K.B.Dharun Krishna leis.

en: Add Malay translation by @dinazmi.
ga: Cuir aistriúchán Malaeis le @dinazmi leis.

en: Use libadwaita.
ga: Bain úsáid as libadwaita.

en: Fix on_load hook in scripts not triggering.
ga: Deisigh an hook on_load i scripteanna nach bhfuil á spreagadh.

en: Add option to make the video area draggable.
ga: Cuir rogha leis chun an limistéar físeáin a dhéanamh in-tharraingt.

en: Fix autofit breaking when playing small videos.
ga: Deisigh briseadh autofit nuair a imirt físeáin beag.

en: Make controls layout adaptive.
ga: Déan leagan amach na rialuithe oiriúnaitheach.

en: Display chapter marks in the seek bar.
ga: Taispeáin marcanna caibidle sa bharra cuardaigh.

en: Display chapter titles in the seek bar popover.
ga: Taispeáin teidil na gcaibidlí sa bharra cuardaigh.

en: This is mostly a bugfix release. It contains the following changes:
ga: Is scaoileadh bugfix é seo den chuid is mó. Tá na hathruithe seo a leanas ann:

en: Fix autofit triggering regardless of settings.
ga: Deisigh autofit truicear beag beann ar na socruithe.

en: Fix window size shrinking across sessions.
ga: Ceartaigh méid na fuinneoige ag crapadh ar fud na seisiún.

en: Fix crash when playing files with names containing invalid encoding.
ga: Deisigh tuairteála nuair a bhíonn comhaid á imirt le hainmneacha ina bhfuil ionchódú neamhbhailí.

en: Fix drag-and-drop not working with some file managers.
ga: Ceartaigh tarraing-agus-titim nach bhfuil ag obair le roinnt bainisteoirí comhad.

en: Fix playback starting when the last playlist item is removed.
ga: Deisigh athsheinm ag tosú nuair a bhaintear an mhír dheireanach den seinmliosta.

en: Migrate to GTK4.
ga: Aistrigh go GTK4.

en: Add Greek translation by @lepa22.
ga: Cuir aistriúchán Gréigise le @lepa22 leis.

en: Add Korean translation by @jullee96.
ga: Cuir aistriúchán Cóiréis le @jullee96 leis.

en: Add Norwegian Bokmål translation by Allan Nordhøy.
ga: Cuir aistriúchán Ioruais Bokmål le Allan Nordhøy leis.

en: Add Occidental translation by OIS.
ga: Cuir Aistriúchán Occidental le OIS leis.

en: Add Arabic translation by Mohamed Benkouider.
ga: Cuir aistriúchán Araibis le Mohamed Benkouider leis.

en: Add Urdu translation by Ahmed Iqbal.
ga: Cuir aistriúchán Urdais le Ahmed Iqbal leis.

en: Add option to show title buttons in fullscreen mode.
ga: Cuir rogha leis chun cnaipí teidil a thaispeáint i mód lánscáileáin.

en: Add option to present the window when opening files.
ga: Cuir rogha leis chun an fhuinneog a chur i láthair nuair a bhíonn comhaid á oscailt.

en: Change default screenshot filename template to FILENAME-TIMESTAMP (%f-%P).
ga: Athraigh teimpléad ainm comhaid réamhshocraithe scáileáin go FILENAME-TIMESTAMP (%f-%P).

en: Fix inaccurate timestamp preview.
ga: Deisigh réamhamharc stampa ama míchruinn.

en: Add Basque translation by @aldatsa.
ga: Cuir aistriúchán Bascais le @aldatsa leis.

en: Make the shuffle and loop command line options work properly.
ga: Déan roghanna na n-orduithe Suaitheadh agus lúb oibriú i gceart.

en: Make the main menu button toggleable by pressing F10.
ga: Déan cnaipe an phríomh-roghchláir a scoránaigh trí F10 a bhrú.

en: Add a setting for always appending opened files to the playlist.
ga: Cuir socrú leis chun comhaid oscailte a chur i gceangal leis an seinmliosta i gcónaí.

en: Allow appending files to playlist by holding shift while dropping files onto the video area.
ga: Ceadaigh comhaid a chur i gceangal leis an seinmliosta trí shealú a choinneáil agus comhaid á scaoileadh isteach sa limistéar físeáin.

en: Make CSD header bar toggleable via the mpv property "border".
ga: Déan barra ceanntásc CSD a scoránaigh tríd an "teorainn" airí mpv.

en: Include Flatpak manifest in the repo. This allows Celluloid to be built in one click in apps like GNOME Builder.
ga: Cuir forléiriú Flatpak san áireamh sa repo. Ligeann sé seo Celluloid a thógáil i cliceáil amháin in apps cosúil le GNOME Builder.

en: Make it possible to activate context menu when the playlist is empty.
ga: Bíodh sé indéanta roghchlár comhthéacs a ghníomhachtú nuair a bhíonn an seinmliosta folamh.

en: Prevent constant resizing of the seek bar due to timestamp label resizing as its value changes.
ga: Cosc a chur ar athrú méide seasta an bharra cuardaigh mar gheall ar an lipéad stampa ama a athrú de réir mar a athraíonn a luach.

en: Only show a single error dialog when a large number of errors occurs in rapid succession.
ga: Ná taispeáin dialóg earráide amháin ach amháin nuair a tharlaíonn líon mór earráidí as a chéile go gasta.

en: Add menu item for opening folders.
ga: Cuir mír roghchláir leis chun fillteáin a oscailt.

en: Adjust position of UI elements of modal dialogs in non-CSD mode to be more consistent with CSD mode.
ga: Coigeartaigh suíomh na n-eilimintí Chomhéadain de na dialóga módúla i mód neamh-CSD chun a bheith níos comhsheasmhaí le mód TLU.

en: Add support for loading external video tracks.
ga: Cuir tacaíocht leis chun rianta físeáin sheachtracha a luchtú.

en: Make playlist shuffle toggleable.
ga: Déan suaitheadh seinmliosta a scoránaigh.

en: Make arrow key bindings work with arrow keys on numpad.
ga: Déan ceangail na heochrach saighde a bheith ag obair le saigheadeochracha ar numpad.

en: Adjust the range of volume button based on the value of the volume-max property.
ga: Coigeartaigh an raon cnaipe toirte bunaithe ar luach na maoine toirt-uas.

en: Retain window maximization state across sessions.
ga: Coimeád staid uasmhéadú na bhfuinneog ar fud na seisiún.

en: Retain loop state across sessions.
ga: Coinnigh staid lúb ar fud na seisiún.

en: Implement playlist search.
ga: Cuir cuardach seinmliosta i bhfeidhm.

en: Update the list of shortcuts in Keyboard Shortcuts dialog.
ga: Nuashonraigh liosta na n-aicearraí sa dialóg Aicearraí Méarchláir.

en: Correctly handle quotes and escape sequences in extra mpv options.
ga: Láimhseáil Sleachta agus seichimh éalaithe i gceart i roghanna breise mpv.

en: Display time at cursor position when hovering the seek bar.
ga: Taispeáin an t-am ag suíomh an chúrsóra agus an barra cuardaigh á haistriú.

en: Deprecate '--mpv-options'. Options starting with '--mpv-' can be used to set mpv options instead. For example, passing '--mpv-vf=vflip' to Celluloid is equivalent to passing '--vf=vflip' to mpv.
ga: Déan ‘--mpv-options’ i léig. Is féidir roghanna ag tosú le '--mpv-' a úsáid chun roghanna mpv a shocrú ina ionad. Mar shampla, is ionann '--mpv-vf = vflip' a rith go Celluloid agus '--vf = vflip' a chur ar aghaidh go mpv.

en: Add support for configuring dead zone, an area in which mouse movement will not cause controls to be shown.
ga: Cuir tacaíocht leis chun crios marbh a chumrú, limistéar nach mbeidh gluaiseacht luiche ina chúis le rialuithe a thaispeáint.

en: Make window sizing work correctly with HiDPI displays.
ga: Déan méid na bhfuinneog a oibriú i gceart le taispeántais HiDPI.

en: Add Finnish translation by Kimmo Kujansuu.
ga: Cuir aistriúchán Fionlainnis le Kimmo Kujansuu leis.

en: Add Slovenian translation by @bertronika.
ga: Cuir aistriúchán Slóivéinis le @bertronika leis.

en: Add Persian translation by @danialbehzadi
ga: Cuir aistriúchán Peirsis le @danialbehzadi leis

en: Add Ukranian translation by @vl-nix
ga: Cuir aistriúchán Úcráinis le @vl-nix leis

en: Add support for showing/hiding window decorations using the mpv option --border
ga: Cuir tacaíocht leis chun maisiúcháin fuinneoige a thaispeáint/a chur i bhfolach ag baint úsáide as an rogha mpv --teorainn

en: Add menu item for opening discs
ga: Cuir mír roghchláir leis le haghaidh dioscaí a oscailt

en: Block cursor autohide when volume popup is open in windowed mode
ga: Cuir an cúrsóir i bhfolach go huathoibríoch nuair a bhíonn aníos toirte oscailte i mód fuinneoige

en: Fix crash with mpv 0.30
ga: Deisigh tuairteála le mpv 0.30

en: Rename project to Celluloid
ga: Athainmnigh an tionscadal go Celluloid

en: Add Turkish translation by @TeknoMobil
ga: Cuir aistriúchán Tuircis le @TeknoMobil leis

en: Add Esperanto translation by @F3nd0
ga: Cuir aistriúchán Esperanto le @F3nd0 leis

en: Migrate from opengl-cb to the new render API
ga: Aistrigh ó opengl-cb chuig an API rindreála nua

en: Handle numpad keybindings
ga: Láimhseáil eochaircheangail numpad

en: Handle unicode keybindings
ga: Láimhseáil eochaircheangail Unicode

en: Forward media key events to mpv
ga: Cuir príomhimeachtaí meáin ar aghaidh go mpv

en: Add dconf key for controlling cursor speed at which controls are unhidden
ga: Cuir eochair dconf leis chun luas an chúrsóra a rialú ag a bhfuil rialuithe neamhfholaithe

en: Add option for suppressing playback errors
ga: Cuir rogha leis chun earráidí athsheinm a shochtadh

en: Split up the General tab in the preferences dialog
ga: Scoilt suas an cluaisín Ginearálta sa dialóg roghanna

en: Improve behavior when toggling playlist under tiling window managers
ga: Feabhas a chur ar iompraíocht agus tú ag scoránú seinmliosta faoi bhainisteoirí fuinneog tíleála

en: Move app menu items to primary menu
ga: Bog míreanna roghchláir na haipe go dtí an príomh-roghchlár

en: Use separate MPRIS DBus connection for each window
ga: Úsáid nasc MPRIS DBus ar leith do gach fuinneog

en: Add support for MPRIS property LoopStatus
ga: Cuir tacaíocht leis an maoin MPRIS LoopStatus

en: Add option --mpv-options for setting arbitrary mpv options from the command-line
ga: Cuir rogha leis --mpv-options chun roghanna mpv treallach a shocrú ón líne ordaithe

en: Set default screenshot directory to XDG_PICTURES_DIR
ga: Socraigh comhadlann scáileáin réamhshocraithe go XDG_PICTURES_DIR

en: Improve handling of --window-scale, --autofit, --autofit-larger, and --autofit-smaller
ga: Feabhas a chur ar láimhseáil --scála fuinneoige, --autofit, --autofit-níos mó, agus --autofit-níos lú

en: Add command line option for setting WM_ROLE
ga: Cuir rogha na n-orduithe leis chun WM_ROLE a shocrú

en: Add context menu item for removing playlist items
ga: Cuir mír roghchláir comhthéacs leis chun míreanna seinmliosta a bhaint

en: Add context menu item for copying location of playlist items
ga: Cuir mír roghchláir comhthéacs leis chun suíomh na míreanna seinmliosta a chóipeáil

en: Add option to make skip buttons change playlist entries rather than chapters
ga: Cuir rogha leis chun go n-athróidh cnaipí scipeála iontrálacha seinmliosta seachas caibidlí

en: Make the file chooser accept non-local locations
ga: Déan an roghnóir comhaid glacadh le láithreacha neamháitiúla

en: Add right-click menu entry for looping a single file
ga: Cuir iontráil roghchlár deaschliceáil leis chun comhad amháin a lúbadh

en: Handle property change events for fullscreen and window-scale
ga: Déileáil le teagmhais athraithe réadmhaoine le haghaidh lánscáileáin agus scála fuinneoige

en: Add option to autohide mouse cursor in windowed mode
ga: Cuir leis an rogha chun cúrsóir luiche a fholú go huathoibríoch i mód fuinneoige

en: The main window showing the application in action
ga: An phríomhfhuinneog a thaispeánann an feidhmchlár i ngníomh

en: The main window with CSD disabled
ga: An phríomhfhuinneog le taisclann lárnach urrús díchumasaithe

en: The main window with playlist open
ga: An phríomhfhuinneog le seinmliosta oscailte

en: Multimedia Player
ga: Imreoir Ilmheáin

en: Play movies and videos
ga: Seinn scannáin agus físeáin

note: Translators: Search terms to find this application. Don't translate the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Album;Music;GNOME;mpv;
ga: Físeán;Scannán;Scannán;Gearrthóg;Sraith;Seinnteoir;DVD;Teilifís;Diosca;Albam;Ceol;GNOME;mpv;

en: New Window
ga: Fuinneog Nua

en: Add to Playlist
ga: Cuir leis an Seinmliosta

en: Show release version
ga: Taispeáin leagan scaoileadh

en: Enqueue
ga: Cuir i scuaine

en: Create a new window
ga: Cruthaigh fuinneog nua

en: OPTIONS
ga: ROGHANNA

en: Set the window role
ga: Socraigh ról na fuinneoige

en: Don't connect to an already-running instance
ga: Ná ceangail le háis atá ar siúl cheana féin

en: Set the mpv option MPVOPTION to VALUE
ga: Socraigh an rogha mpv MPVOPTION go LUACH

en: VALUE
ga: LUACH

en: invalid encoding
ga: ionchódú neamhbhailí

en: Pause
ga: Sos

en: Play
ga: Imirt

en: Forward
ga: Ar aghaidh

en: Rewind
ga: Athchasadh

en: Next Track
ga: An Chéad Rian Eile

en: Previous Track
ga: Rian Roimhe Seo

en: Show Playlist
ga: Taispeáin Seinmliosta

en: Volume
ga: Toirt

en: Playing
ga: Ag imirt

en: All Files
ga: Gach Comhad

en: Media Files
ga: Comhaid Meán

en: Audio Files
ga: Comhaid Fuaime

en: Video Files
ga: Comhaid Físe

en: Image Files
ga: Comhaid Íomhá

en: Subtitle Files
ga: Comhaid Fotheideal

en: Open File…
ga: Oscail Comhad…

en: (None)
ga: (Tada)

en: Open
ga: Oscail

en: Select a Media File, Folder or URL
ga: Roghnaigh Comhad Meán, Fillteán nó URL

en: Main Menu
ga: Príomh-Roghchlár

en: Toggle Fullscreen
ga: Scoránaigh Lánscáileán

en: None
ga: Dada

note: For simplicity, also dup the default string used when the * track has no title.
en: Unknown
ga: Anaithnid

en: _Load External…
ga: _Lódáil Seachtrach…

note: Disable the menu item by setting the action to something * invalid.
en: No disc found
ga: Níor aimsíodh diosca

en: _File
ga: _Comhad

en: _Open File…
ga: _Oscail Comhad…

en: Open _Folder…
ga: Oscail _Fillteán…

en: Open _Location…
ga: Oscail _Suíomh…

en: Open _Disc…
ga: Oscail _Diosca…

en: _Save Playlist
ga: _Sábháil Seinmliosta

en: _New Window
ga: _Fuinneog Nua

en: _Quit
ga: _Scoir

en: _Edit
ga: _Cuir in eagar

en: _Preferences
ga: _Roghanna

en: _Video Track
ga: _Rian Físeáin

en: _Audio Track
ga: _ Rian Fuaime

en: S_ubtitle Track
ga: Rian F_otheideal

en: _View
ga: _Féach

en: _Toggle Controls
ga: _Scoránaigh Rialuithe

en: _Fullscreen
ga: _ Lánscáileán

en: _Help
ga: _Cabhair

en: _Keyboard Shortcuts
ga: Aicearraí _Méarchláir

en: _About Celluloid
ga: _Maidir le Celluloid

en: Open _Disc
ga: Oscail _Diosca

en: Playback was terminated abnormally. Reason: %s.
ga: Cuireadh deireadh neamhghnách le hathsheinm. Cúis: %s.

en: Cancel
ga: Cealaigh

en: Location:
ga: Suíomh:

en: Failed to apply one or more MPV options.
ga: Theip ar rogha MPV amháin nó níos mó a chur i bhfeidhm.

en: _Copy Location
ga: _Cóipeáil Suíomh

en: _Remove
ga: _Bain

en: _Add…
ga: _Cuir leis…

en: Add _Folder…
ga: Cuir _Fillteán leis…

en: Add _Location…
ga: Cuir _Suíomh leis…

en: _Shuffle
ga: _Suaitheadh

en: Loop File
ga: Comhad Lúb

en: Loop Playlist
ga: Seinmliosta Lúb

en: 0 files
ga: 0 gcomhad

en: Hide playlist
ga: Folaigh seinmliosta

en: Playlist
ga: Seinmliosta

en: Search in playlist
ga: Cuardaigh sa seinmliosta

en: Search in playlist…
ga: Cuardaigh sa seinmliosta…

en: Disable repeat
ga: Díchumasaigh athrá

en: Repeat file
ga: Déan an comhad

en: Repeat playlist
ga: Seinn an seinmliosta arís

en: Shuffle playlist
ga: Suaitheadh seinmliosta

en: Playlist is Empty
ga: Tá an Seinmliosta Folamh

en: %ld file | %ld files
ga[0]: %ld comhad
ga[1]: %ld comhaid
ga[2]: %ld comhaid
ga[3]: %ld comhaid
ga[4]: %ld comhaid

en: Add Plugin
ga: Cuir Breiseán leis

en: Lua Plugins
ga: Breiseáin Lua

en: JavaScript Plugins
ga: Breiseáin Javascript

en: C Plugins
ga: C Breiseáin

en: Failed to copy file from '%s' to '%s'. Reason: %s
ga: Níorbh fhéidir an comhad a chóipeáil ó '%s' go '%s'. Cúis: %s

en: Plugins
ga: Breiseáin

en: Add…
ga: Cuir…

en: No Plugins Found
ga: Níl aon Breiseáin le fáil

en: Click the <b>Add…</b> button to install a new plugin
ga: Cliceáil an cnaipe <b>Cuir leis…</b> chun breiseán nua a shuiteáil

en: Remove Plugin
ga: Bain Breiseán

en: Failed to delete file '%s'. Reason: %s
ga: Theip ar an comhad '%s' a scriosadh. Cúis: %s

en: Are you sure you want to remove this script? This action cannot be undone.
ga: An bhfuil tú cinnte gur mhaith leat an script seo a bhaint? Ní féidir an gníomh seo a chur ar ais.

en: _Keep
ga: _Coinnigh

en: mpv configuration file
ga: comhad cumraíochta mpv

en: mpv input configuration file
ga: comhad cumraíochta ionchuir mpv

en: Extra mpv options
ga: Roghanna breise mpv

en: Interface
ga: Comhéadan

en: Config Files
ga: Comhaid Configúrtha

en: Miscellaneous
ga: Ilghnéireach

en: Preferences
ga: Roghanna

en: Open file
ga: Oscail comhad

en: Open location
ga: Suíomh oscailte

en: Add file to playlist
ga: Cuir comhad le seinmliosta

en: Add location to playlist
ga: Cuir suíomh leis an seinmliosta

en: Show preferences dialog
ga: Taispeáin dialóg roghanna

en: Toggle playlist
ga: Athraigh seinmliosta

en: Toggle fullscreen mode
ga: Athraigh mód lánscáileáin

en: Leave fullscreen mode
ga: Fág modh lánscáileáin

en: Toggle OSD states between normal and playback time/duration
ga: Athraigh stáit OSD idir gnáthaim/am athsheinm

en: Show filename on the OSD
ga: Taispeáin ainm comhaid ar an OSD

en: Show progress, elapsed time, and duration on the OSD
ga: Taispeáin dul chun cinn, am caite, agus fad ar an OSD

en: Seek backward/forward 5 seconds
ga: Cuardaigh ar chúl/ar aghaidh 5 soicind

en: Exact seek backward/forward 1 second
ga: Cuardaigh cruinn ar chúl/ar aghaidh 1 soicind

en: Seek backward/forward 1 minute
ga: Cuardaigh ar chúl/ar aghaidh 1 nóiméad

en: Exact seek backward/forward 5 seconds
ga: Cuardaigh cruinn ar chúl/ar aghaidh 5 soicind

en: Seek to previous/next subtitle
ga: Déan iarracht fotheideal roimhe seo/an chéad cheann eile

en: Step backward/forward a single frame
ga: Céim ar siúl/ar aghaidh fráma amháin

en: Seek to the beginning of the previous/next chapter
ga: Déan iarracht chuig tús na caibidil roimhe seo/chéad chaibidil

en: Decrease/increase playback speed by 10%
ga: Laghdai/méadú luas athsheinm 10%

en: Halve/double current playback speed
ga: Luas athsheinm reatha leath/dúbailte

en: Reset playback speed to normal
ga: Athshocraigh luas athsheinm go gnáth

en: Go backward/forward in the playlist
ga: Téigh ar siúl/ar aghaidh sa seinmliosta

en: Remove selected playlist item
ga: Bain mír seinmliosta roghnaithe

en: Save playlist
ga: Sábháil seinmliosta

en: Set/clear A-B loop points
ga: Pointí lúb A-B socraí/soiléir

en: Toggle infinite looping
ga: Athraigh lúpáil gan teorainn

en: Pause or unpause
ga: Sos nó dístopadh

en: Quit
ga: Scoir

en: Save current playback position and quit
ga: Sábháil an suíomh athsheinm reatha agus scor

en: Enter search mode
ga: Cuir isteach modh cuardaigh

en: Jump to next match
ga: Léim chuig an gcéad cluiche

en: Jump to previous match
ga: Léim chuig cluiche roimhe seo

en: Exit search mode
ga: Modh cuardaigh amach

en: Cycle through audio tracks
ga: Rothaíocht trí rianta fuaime

en: Decrease/increase volume
ga: Laghdú/méadú toirt

en: Mute or unmute
ga: Balbhaigh nó díbhalbhaigh

en: Adjust audio delay by +/- 0.1 seconds
ga: Coigeartaigh moill fuaime faoi +/- 0.1 soicind

en: Toggle subtitle visibility
ga: Athraigh infheictheacht fotheidil

en: Cycle through available subtitles
ga: Rothaigh trí fhotheidil atá ar fáil

en: Adjust subtitle delay by +/- 0.1 seconds
ga: Coigeartaigh moill fotheidil faoi +/- 0.1 soicind

en: Toggle SSA/ASS subtitles style override
ga: Athraigh stíl fotheidil SSA/ASS

en: Move subtitles up/down
ga: Bog fotheidil suas/síos

en: Toggle VSFilter aspect compatibility mode
ga: Athraigh modh comhoiriúnachta gné VSFilter

en: Cycle through video tracks
ga: Rothaíocht trí rianta físe

en: Decrease/increase pan-and-scan range
ga: Raon pan-agus-scanadh a laghdú/a mhéadú

en: Take a screenshot
ga: Tóg scáileán

en: Take a screenshot, without subtitles
ga: Tóg pictiúr, gan fotheidil

en: Take a screenshot, as the window shows it
ga: Tóg pictiúr, mar a thaispeánann an fhuinneog é

en: Resize video to half its original size
ga: Athraigh méid físeáin go leath a mhéid bunaidh

en: Resize video to its original size
ga: Athraigh méid físe go dtí a mhéid bunaidh

en: Resize video to double its original size
ga: Athraigh méid físe chun a mhéid bunaidh a dhúbail

en: Adjust contrast
ga: Déan codarsnacht a

en: Adjust brightness
ga: Coigeartaigh gile

en: Adjust gamma
ga: Coigeartaigh gama

en: Adjust saturation
ga: Coigeartaigh sáithi

en: Activate or deactivate deinterlacer
ga: Díinterlacer a ghníomhachtú nó a dhíghníomhachtú

en: Cycle aspect ratio override
ga: Athshlánú cóimheas gné timthriall

en: Pan the video
ga: Déan an físeán

en: Zoom in/out
ga: Súmáil isteach/amach

en: Reset pan/zoom settings
ga: Athshocraigh socruithe pan/súmáil

en: User Interface
ga: Comhéadan Úsáideora

en: Video
ga: Físeán

en: Audio
ga: Fuaim

en: Subtitle
ga: Fotheideal

en: Playback
ga: Athsheinm

en: Seeking
ga: Ag lorg

en: Loading…
ga: Á lódáil…

en: Welcome
ga: Fáilte

en: Click the <b>Open</b> button or drag and drop videos here
ga: Cliceáil an cnaipe <b>Oscail</b> nó tarraing agus scaoil físeáin anseo

en: Load Audio Track…
ga: Luchtaigh Rian Fuaime…

en: Load Video Track…
ga: Luchtaigh Rian Físe…

en: Load Subtitle Track…
ga: Luchtaigh Rian Fotheidil…

en: Enabling or disabling client-side decorations requires restarting to take effect.
ga: Chun maisiúcháin ar thaobh an chliaint a chumasú nó a dhíchumasú, ní mór atosú chun éifeacht a thabhairt.

en: Add Folder to Playlist
ga: Cuir Fillteán leis an seinmliosta

en: Open Folder
ga: Fillteán Oscail

en: Add File to Playlist
ga: Cuir Comhad le seinmliosta

en: Open File
ga: Oscail Comhad

en: Add Location to Playlist
ga: Cuir Suíomh leis an seinmliosta

en: Open Location
ga: Suíomh Oscailte

en: Save Playlist
ga: Sábháil Seinmliosta
