gnome-mpv 0.15 - en to pl translation catalogue (335 entries)

en: Whether the settings has already been migrated from the previous version
pl: Czy ustawienia zostały już zaimportowane z poprzedniej wersji

en: Automatically resize window to fit video
pl: Automatyczne dopasowywanie okna do rozmiaru wideo

en: Prefer dark theme
pl: Preferowanie ciemnego motywu

en: Enable client-side decorations
pl: Wyświetlanie obramowania okna po stronie klienta

en: Use floating controls in windowed mode
pl: Ukrywanie przycisków sterujących w trybie okna

en: Automatically hide mouse cursor in windowed mode
pl: Automatyczne ukrywanie kursora w trybie okna

en: The minimum cursor speed at which floating controls will be unhidden.
pl: Minimalna prędkość kursora, przy jakiej przyciski sterujące zostaną wyświetlone.

en: Size of the dead zone in which cursor movement will not cause the controls to be shown.
pl: Rozmiar martwej strefy, w której ruch kursora nie spowoduje wyświetlenia przycisków sterujących.

en: Use skip buttons to control the playlist
pl: Używanie przycisków pomijania do sterowania listą odtwarzania

en: Remember last location in file chooser
pl: Zapamiętywanie ostatniego położenia w oknie wyboru pliku

en: Open new window when opening new files
pl: Otwieranie nowego okna podczas otwierania nowych plików

en: When opening new files through D-Bus (e.g. using a file manager), open the file in a new window.
pl: Podczas otwierania nowych plików poprzez magistralę D-Bus (np. za pomocą menedżera plików) otwiera je w nowym oknie.

en: Always append opened files to playlist
pl: Dołączanie otwieranych plików do listy odtwarzania

en: Show title buttons in fullscreen mode
pl: Wyświetlanie przycisków tytułowych w trybie pełnoekranowym

en: If true, title buttons (close, maximize, minimize, etc.) are always shown. If false, the buttons will be hidden in fullscreen mode.
pl: Jeśli jest włączone, przyciski paska tytułu (zamknij, zmaksymalizuj, zminimalizuj itp.) są zawsze wyświetlane. Jeśli nie, przyciski będą ukryte w trybie pełnoekranowym.

en: Give focus to the window when opening new files
pl: Aktywowanie okna podczas otwierania nowych plików

en: If true, Celluloid will give focus to the window when a new file is opened. If false, no attempt will be made.
pl: Jeśli jest włączone, okno będzie aktywowane podczas otwierania nowego pliku.

en: Options to pass to mpv
pl: Opcje przekazywane do programu mpv

en: Path to mpv configuration file
pl: Ścieżka do pliku konfiguracji mpv

en: Load mpv configuration file
pl: Wczytywanie pliku konfiguracji mpv

en: Path to mpv input configuration file
pl: Ścieżka do pliku konfiguracji skrótów programu mpv

en: Load mpv input configuration file
pl: Wczytywanie pliku konfiguracji skrótów mpv

en: Enable MPRIS support
pl: Obsługa MPRIS

en: Enable menubar accelerator key handling
pl: Obsługa klawiszy skrótów na pasku menu

en: Prefetch metadata
pl: Wcześniejsze wczytywanie metadanych

en: Ignore playback errors
pl: Ignorowanie błędów odtwarzania

en: Inhibit session idling
pl: Wstrzymywanie bezczynności sesji

en: Make video area draggable
pl: Przeciąganie obszaru wideo

en: Width of the window
pl: Szerokość okna

en: Height of the window
pl: Wysokość okna

en: Whether or not the window is maximized
pl: Czy okno jest zmaksymalizowane

en: Volume of player
pl: Głośność odtwarzania dźwięku

en: Whether or not to loop when the end of playlist is reached
pl: Czy powtarzać listę odtwarzania po jej ukończeniu

en: Width of the playlist
pl: Szerokość listy odtwarzania

en: Show/hide the controls
pl: Wyświetlanie przycisków sterujących

en: Show/hide the playlist
pl: Wyświetlanie listy odtwarzania

en: URI of the last folder accessed
pl: Adres URI ostatnio używanego katalogu

en: Plays videos
pl: Odtwarzanie filmów

en: Celluloid is a simple media player that can play virtually all video and audio formats. It supports playlists and MPRIS2 media player controls. The design of Celluloid follows the GNOME Human Interface Guidelines, but can also be adapted for other systems that don't use client-side decorations (CSD). It is based on the mpv library and GTK.
pl: Celluloid to prosty odtwarzacz multimedialny obsługujący praktycznie wszystkie formaty dźwięku i wideo. Umożliwia korzystanie z list odtwarzania i sterowanie za pomocą MPRIS2. Interfejs programu Celluloid jest zgodny z Wytycznymi projektowania interfejsów GNOME, ale może być używany także w innych środowiskach, które nie obsługują wyświetlania obramowań okna po stronie klienta (CSD). Celluloid korzysta z bibliotek mpv i GTK.

en: Features:
pl: Cechy:

en: Drag and drop playlist
pl: lista odtwarzania obsługująca przeciąganie plików,

en: Loading external mpv configuration files
pl: wczytywanie zewnętrznych plików konfiguracji programu mpv,

en: MPRIS2 D-Bus interface
pl: obsługa interfejsu D-Bus MPRIS2.

en: This release contains the following changes:
pl: To wydanie zawiera następujące zmiany:

en: Add a loading screen that gets displayed during initialization and buffering.
pl: Dodanie ekranu wczytywania, który jest wyświetlany podczas inicjacji i buforowania.

en: Reduce the time it takes for the main window to get displayed after launching.
pl: Skrócenie czasu potrzebnego na wyświetlenie głównego okna po uruchomieniu.

en: Opening and closing the preferences dialog will no longer trigger an mpv reset unless options that require it are changed.
pl: Otwieranie i zamykanie okna preferencji nie będzie już resetować programu mpv, chyba że opcje, które tego wymagają, zostaną zmienione.

en: Update the look for controls and header bar in floating mode.
pl: Zaktualizowanie wyglądu przycisków sterujących i paska nagłówka w trybie okna.

en: Update some of the deprecated GTK API usage.
pl: Zaktualizowanie części użycia przestarzałego API biblioteki GTK.

en: Add support for multi-file user scripts.
pl: Dodanie obsługi wieloplikowych skryptów użytkownika.

en: This listing is incomplete. See git log for complete changelog.
pl: Ta lista jest niepełna. Polecenie „git log” wyświetli pełną listę zmian.

en: Fix a bug where the header bar keeps hiding even when a menu is open.
pl: Naprawienie błędu, w którym pasek nagłówka wciąż jest ukryty, nawet gdy menu jest otwarte.

en: Use toasts instead of dialog to report mpv errors.
pl: Używanie okna typu „toast” zamiast dialogowego do zgłaszania błędów programu mpv.

en: Change default screenshot format to PNG.
pl: Zmiana domyślnego formatu zrzutów ekranu na PNG.

en: Fix crash that happens when the mpv-config-file key in GSettings contains a path rather than a URI.
pl: Naprawienie awarii, która pojawia się, gdy klucz mpv-config-file w GSettings zawiera ścieżkę, a nie adres URI.

en: Expose the Position MPRIS property.
pl: Eksponowanie właściwości pozycji MPRIS.

en: Use the numeric style class for the time/duration label, which stops it from jumping around as it changes.
pl: Używanie klasy stylu numerycznego dla etykiety czasu/długości, która powstrzymuje ją przed przesuwaniem się w miarę zmiany.

en: Fix crash when using multiple windows.
pl: Naprawa awarii podczas korzystania z wielu okien.

en: Port the about dialog to libadwaita.
pl: Port okna informacji o programie do libadwaita.

en: Fix cursor not autohiding on KDE.
pl: Naprawa kursora, który nie ukrywał się automatycznie w KDE.

en: Fix mouse presses/releases becoming unreliable during playback.
pl: Naprawa naciśnięcia i zwolnienia przycisków myszy, które stawały się zawodne podczas odtwarzania.

en: Make it possible to build on Windows. Celluloid still crashes on mouse clicks, but it runs and can play videos.
pl: Umożliwienie kompilowania w systemie Windows. Celluloid nadal zawiesza się po kliknięciu myszką, ale działa i może odtwarzać filmy.

en: Add Estonian translation by vaba.
pl: Nowe tłumaczenie na język estoński od vaba.

en: Add Georgian translation by temuri doghonadze.
pl: Nowe tłumaczenie na język gruziński od doghonadze.

en: Add Lithuanian translation by Jonas Smol.
pl: Nowe tłumaczenie na język litewski od Jonasa Smola.

en: Add Occitan translation by Quentin PAGÈS.
pl: Nowe tłumaczenie na język oksytański od Quentina PAGÈS.

en: Add Tamil translation by K.B.Dharun Krishna.
pl: Nowe tłumaczenie na język tamilski od K.B.Dharun Krishny.

en: Add Malay translation by @dinazmi.
pl: Nowe tłumaczenie na język malajski od @dinazmi.

en: Use libadwaita.
pl: Używanie biblioteki libadwaita.

en: Fix on_load hook in scripts not triggering.
pl: Naprawa haka on_load w skryptach, który się nie uruchamiał.

en: Add option to make the video area draggable.
pl: Dodanie opcji przeciągania obszaru wideo.

en: Fix autofit breaking when playing small videos.
pl: Naprawa automatycznego dopasowywania, które się psuło podczas odtwarzania niewielkich filmów.

en: Make controls layout adaptive.
pl: Układ przycisków sterujących jest teraz adaptacyjny.

en: Display chapter marks in the seek bar.
pl: Wyświetlanie znaczników rozdziałów na pasku przewijania.

en: Display chapter titles in the seek bar popover.
pl: Wyświetlanie tytułów rozdziałów w wyskakującym oknie paska przewijania.

en: This is mostly a bugfix release. It contains the following changes:
pl: Jest to głównie wydanie naprawiające błędy. Zawiera następujące zmiany:

en: Fix autofit triggering regardless of settings.
pl: Naprawa wyzwalania automatycznego dopasowywania niezależnie od ustawień.

en: Fix window size shrinking across sessions.
pl: Naprawa zmniejszania rozmiaru okna między sesjami.

en: Fix crash when playing files with names containing invalid encoding.
pl: Naprawa awarii podczas odtwarzania plików z nazwami zawierającymi nieprawidłowe kodowanie.

en: Fix drag-and-drop not working with some file managers.
pl: Naprawa przeciągania i upuszczania, które nie działa z niektórymi menedżerami plików.

en: Fix playback starting when the last playlist item is removed.
pl: Naprawa odtwarzania rozpoczynającego się po usunięciu ostatniego elementu listy odtwarzania.

en: Migrate to GTK4.
pl: Migracja do biblioteki GTK 4.

en: Add Greek translation by @lepa22.
pl: Nowe tłumaczenie na język grecki od @lepa22.

en: Add Korean translation by @jullee96.
pl: Nowe tłumaczenie na język koreański od @jullee96.

en: Add Norwegian Bokmål translation by Allan Nordhøy.
pl: Nowe tłumaczenie na język norweski (bokmål) od Allana Nordhøya.

en: Add Occidental translation by OIS.
pl: Nowe tłumaczenie na język interlingue od OIS.

en: Add Arabic translation by Mohamed Benkouider.
pl: Nowe tłumaczenie na język arabski od Mohameda Benkouidera.

en: Add Urdu translation by Ahmed Iqbal.
pl: Nowe tłumaczenie na język urdu od Ahmeda Iqbala.

en: Add option to show title buttons in fullscreen mode.
pl: Opcja wyświetlania przycisków tytułowych w trybie pełnoekranowym.

en: Add option to present the window when opening files.
pl: Opcja wyświetlania okna podczas otwierania plików.

en: Change default screenshot filename template to FILENAME-TIMESTAMP (%f-%P).
pl: Zmiana domyślnego szablonu nazwy pliku zrzutu ekranu na NAZWAPLIKU-CZAS (%f-%P).

en: Fix inaccurate timestamp preview.
pl: Naprawa niedokładnego podglądu czasu.

en: Add Basque translation by @aldatsa.
pl: Nowe tłumaczenie na język baskijski od @aldatsa.

en: Make the shuffle and loop command line options work properly.
pl: Naprawienie działania opcji wiersza poleceń: losowe odtwarzanie i powtarzanie.

en: Make the main menu button toggleable by pressing F10.
pl: Przełączanie przycisku menu głównego klawiszem F10.

en: Add a setting for always appending opened files to the playlist.
pl: Ustawienie dołączania otwieranych plików do listy odtwarzania.

en: Allow appending files to playlist by holding shift while dropping files onto the video area.
pl: Dołączanie plików do listy odtwarzania przez przytrzymanie klawisza Shift podczas przeciągania plików na obszar wideo.

en: Make CSD header bar toggleable via the mpv property "border".
pl: Pasek nagłówka obramowania okna po stronie klienta jest teraz przełączalny za pomocą właściwości mpv „border”.

en: Include Flatpak manifest in the repo. This allows Celluloid to be built in one click in apps like GNOME Builder.
pl: Dołączenie manifestu Flatpak do repozytorium. Pozwala to na kompilowanie programu Celluloid jednym kliknięciem w programach takich jak GNOME Builder.

en: Make it possible to activate context menu when the playlist is empty.
pl: Można teraz aktywować menu kontekstowe, kiedy lista odtwarzania jest pusta.

en: Prevent constant resizing of the seek bar due to timestamp label resizing as its value changes.
pl: Pasek przewijania nie zmienia już bez przerwy rozmiaru z powodu zmieniania się rozmiaru etykiety z czasem podczas odtwarzania.

en: Only show a single error dialog when a large number of errors occurs in rapid succession.
pl: Wyświetlane jest tylko jedno okno z błędem, kiedy wystąpi duża liczba błędów w krótkim czasie.

en: Add menu item for opening folders.
pl: Menu otwierania katalogów.

en: Adjust position of UI elements of modal dialogs in non-CSD mode to be more consistent with CSD mode.
pl: Położenie elementów interfejsu w oknach dialogowych w trybie bez CSD jest spójniejsze z trybem CSD.

en: Add support for loading external video tracks.
pl: Obsługa wczytywania zewnętrznych ścieżek wideo.

en: Make playlist shuffle toggleable.
pl: Można teraz przełączać losowe odtwarzanie listy odtwarzania.

en: Make arrow key bindings work with arrow keys on numpad.
pl: Skróty z klawiszami strzałek działają teraz ze strzałkami na klawiaturze numerycznej.

en: Adjust the range of volume button based on the value of the volume-max property.
pl: Dostosowanie zakresu przycisku głośności na podstawie wartości własności „volume-max”.

en: Retain window maximization state across sessions.
pl: Zachowywanie stanu maksymalizacji okna między sesjami.

en: Retain loop state across sessions.
pl: Zachowywanie stanu powtarzania między sesjami.

en: Implement playlist search.
pl: Implementacja wyszukiwania na liście odtwarzania.

en: Update the list of shortcuts in Keyboard Shortcuts dialog.
pl: Aktualizacja listy skrótów w oknie skrótów klawiszowych.

en: Correctly handle quotes and escape sequences in extra mpv options.
pl: Właściwa obsługa cudzysłowów i sekwencji sterujących w dodatkowych opcjach mpv.

en: Display time at cursor position when hovering the seek bar.
pl: Wyświetlanie czasu w pozycji kursora po najechaniu na pasek przewijania.

en: Deprecate '--mpv-options'. Options starting with '--mpv-' can be used to set mpv options instead. For example, passing '--mpv-vf=vflip' to Celluloid is equivalent to passing '--vf=vflip' to mpv.
pl: „--mpv-options” jest przestarzałe. Zamiast tego do ustawiania opcji mpv można używać opcji zaczynających się od „--mpv-”. Na przykład przekazanie „--mpv-vf=vflip” do programu Celluloid jest odpowiednikiem przekazania „--vf=vflip” do mpv.

en: Add support for configuring dead zone, an area in which mouse movement will not cause controls to be shown.
pl: Obsługa konfigurowania martwej strefy, w której ruch kursora nie spowoduje wyświetlenia przycisków sterujących.

en: Make window sizing work correctly with HiDPI displays.
pl: Rozmiar okna działa teraz poprawnie na ekranach o wysokiej rozdzielczości.

en: Add Finnish translation by Kimmo Kujansuu.
pl: Nowe tłumaczenie na język fiński od Kimmo Kujansuu.

en: Add Slovenian translation by @bertronika.
pl: Nowe tłumaczenie na język słoweński od @bertronika.

en: Add Persian translation by @danialbehzadi
pl: Nowe tłumaczenie na język perski od @danialbehzadi

en: Add Ukranian translation by @vl-nix
pl: Nowe tłumaczenie na język ukraiński od @vl-nix

en: Add support for showing/hiding window decorations using the mpv option --border
pl: Obsługa wyświetlania/ukrywania obramowania okna za pomocą opcji --border programu mpv

en: Add menu item for opening discs
pl: Menu otwierania płyt

en: Block cursor autohide when volume popup is open in windowed mode
pl: Blokowanie automatycznego ukrywania kursora, kiedy menu głośności jest otwarte w trybie okna

en: Fix crash with mpv 0.30
pl: Poprawka awarii podczas używania mpv 0.30

en: Rename project to Celluloid
pl: Zmiana nazwy projektu na Celluloid

en: Add Turkish translation by @TeknoMobil
pl: Nowe tłumaczenie na język turecki od @TeknoMobil

en: Add Esperanto translation by @F3nd0
pl: Nowe tłumaczenie na język esperanto od @F3nd0

en: Migrate from opengl-cb to the new render API
pl: Migracja z opengl-cb na nowe API wyświetlania

en: Handle numpad keybindings
pl: Obsługa skrótów na klawiaturze numerycznej

en: Handle unicode keybindings
pl: Obsługa skrótów używających unikodu

en: Forward media key events to mpv
pl: Przekierowywanie zdarzeń klawiszy multimedialnych do programu mpv

en: Add dconf key for controlling cursor speed at which controls are unhidden
pl: Nowy klucz dconf do sterowania prędkością kursora, przy której przyciski sterowania są wyświetlane

en: Add option for suppressing playback errors
pl: Opcja ukrywania błędów odtwarzania

en: Split up the General tab in the preferences dialog
pl: Podział karty „Ogólne” w oknie preferencji

en: Improve behavior when toggling playlist under tiling window managers
pl: Ulepszone zachowanie podczas przełączania listy odtwarzania w kafelkowych menedżerach okien

en: Move app menu items to primary menu
pl: Przeniesienie menu programu do głównego menu

en: Use separate MPRIS DBus connection for each window
pl: Używanie oddzielnego połączenia MPRIS z magistralą D-Bus dla każdego okna

en: Add support for MPRIS property LoopStatus
pl: Obsługa własności „LoopStatus” interfejsu MPRIS

en: Add option --mpv-options for setting arbitrary mpv options from the command-line
pl: Opcja --mpv-options do ustawiania dowolnych opcji programu mpv z wiersza poleceń

en: Set default screenshot directory to XDG_PICTURES_DIR
pl: Ustawienie domyślnego katalogu zrzutów ekranu na XDG_PICTURES_DIR

en: Improve handling of --window-scale, --autofit, --autofit-larger, and --autofit-smaller
pl: Ulepszona obsługa opcji --window-scale, --autofit, --autofit-larger i --autofit-smaller

en: Add command line option for setting WM_ROLE
pl: Opcja wiersza poleceń do ustawiania WM_ROLE

en: Add context menu item for removing playlist items
pl: Menu kontekstowe do usuwania pozycji z listy odtwarzania

en: Add context menu item for copying location of playlist items
pl: Menu kontekstowe do kopiowania ścieżki do pozycji listy odtwarzania

en: Add option to make skip buttons change playlist entries rather than chapters
pl: Opcja zmieniająca działanie przycisków pomijania z rozdziałów na pozycje listy odtwarzania

en: Make the file chooser accept non-local locations
pl: Okno wyboru pliku przyjmuje nielokalne ścieżki

en: Add right-click menu entry for looping a single file
pl: Powtarzanie jednego pliku w menu pod prawym przyciskiem

en: Handle property change events for fullscreen and window-scale
pl: Obsługa zdarzeń zmiany własności dla pełnego ekranu i skalowania okna

en: Add option to autohide mouse cursor in windowed mode
pl: Opcja automatycznego ukrywania kursora w trybie okna

en: The main window showing the application in action
pl: Główne okno przedstawiające działanie programu

en: The main window with CSD disabled
pl: Główne okno programu z wyłączonym wyświetlaniem obramowania okna po stronie klienta

en: The main window with playlist open
pl: Główne okno programu z listą odtwarzania

en: Multimedia Player
pl: Odtwarzacz multimedialny

en: Play movies and videos
pl: Odtwarzanie filmów i nagrań wideo

note: Translators: Search terms to find this application. Don't translate the semicolons! The list MUST also end with a semicolon!
en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;Album;Music;GNOME;mpv;
pl: Wideo;Video;Film;Movie;Klip;Clip;Serial;Series;Show;Odtwarzacz;Player;DVD;Diwidi;Blu-ray;Bluray;Blue-ray;Blurej;TV;Płyta;Płyty;Disc;Album;Muzyka;Music;GNOME;mpv;

en: New Window
pl: Nowe okno

en: Add to Playlist
pl: Dodaj do listy odtwarzania

en: Show release version
pl: Wyświetla informacje o wersji

en: Enqueue
pl: Dodaje do kolejki odtwarzania

en: Create a new window
pl: Otwiera nowe okno

en: OPTIONS
pl: OPCJE

en: Set the window role
pl: Ustawia rolę okna

en: Don't connect to an already-running instance
pl: Nie łączy z już uruchomionym wystąpieniem programu

en: Set the mpv option MPVOPTION to VALUE
pl: Ustawia opcję OPCJA-MPV programu mpv na WARTOŚĆ

en: VALUE
pl: WARTOŚĆ

en: invalid encoding
pl: nieprawidłowe kodowanie

en: Pause
pl: Wstrzymuje odtwarzanie

en: Play
pl: Rozpoczyna odtwarzanie

en: Forward
pl: Przechodzi naprzód

en: Rewind
pl: Przechodzi wstecz

en: Next Track
pl: Następna ścieżka

en: Previous Track
pl: Poprzednia ścieżka

en: Show Playlist
pl: Wyświetla listę odtwarzania

en: Volume
pl: Głośność

en: Playing
pl: Odtwarzanie

en: All Files
pl: Wszystkie pliki

en: Media Files
pl: Pliki multimedialne

en: Audio Files
pl: Pliki dźwiękowe

en: Video Files
pl: Pliki wideo

en: Image Files
pl: Pliki obrazów

en: Subtitle Files
pl: Pliki napisów

en: Open File…
pl: Otwarcie pliku

en: (None)
pl: (Brak)

en: Open
pl: Otwórz

en: Select a Media File, Folder or URL
pl: Wybiera plik multimedialny, katalog lub adres URL

en: Main Menu
pl: Menu główne

en: Toggle Fullscreen
pl: Przełącza wyświetlanie na pełnym ekranie

en: None
pl: Brak

note: For simplicity, also dup the default string used when the * track has no title.
en: Unknown
pl: Nieznana

en: _Load External…
pl: _Wczytaj zewnętrzną…

note: Disable the menu item by setting the action to something * invalid.
en: No disc found
pl: Nie odnaleziono płyty

en: _File
pl: _Plik

en: _Open File…
pl: _Otwórz plik…

en: Open _Folder…
pl: Otwórz _katalog…

en: Open _Location…
pl: Otwórz położ_enie…

en: Open _Disc…
pl: Ot_wórz płytę…

en: _Save Playlist
pl: Z_apisz listę odtwarzania

en: _New Window
pl: _Nowe okno

en: _Quit
pl: Za_kończ

en: _Edit
pl: _Edycja

en: _Preferences
pl: _Preferencje

en: _Video Track
pl: Ścieżka _wideo

en: _Audio Track
pl: Ścieżka _dźwiękowa

en: S_ubtitle Track
pl: Ścieżka _napisów

en: _View
pl: _Widok

en: _Toggle Controls
pl: Przyciski _sterujące

en: _Fullscreen
pl: _Pełny ekran

en: _Help
pl: Pomo_c

en: _Keyboard Shortcuts
pl: _Skróty klawiszowe

en: _About Celluloid
pl: _O programie

en: Open _Disc
pl: Ot_wórz płytę

en: Playback was terminated abnormally. Reason: %s.
pl: Zakończono odtwarzanie w nieprawidłowy sposób. Powód: %s.

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Location:
pl: Położenie:

en: Failed to apply one or more MPV options.
pl: Zastosowanie jednej lub więcej opcji mpv się nie powiodło.

en: _Copy Location
pl: S_kopiuj położenie

en: _Remove
pl: _Usuń

en: _Add…
pl: _Dodaj…

en: Add _Folder…
pl: Dodaj _katalog…

en: Add _Location…
pl: Dodaj p_ołożenie…

en: _Shuffle
pl: _Losowe odtwarzanie

en: Loop File
pl: Powtarzanie pliku

en: Loop Playlist
pl: Powtarza listę odtwarzania

en: 0 files
pl: 0 plików

en: Hide playlist
pl: Ukrywa listę odtwarzania

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Search in playlist
pl: Wyszukuje na liście odtwarzania

en: Search in playlist…
pl: Wyszukiwanie na liście odtwarzania…

en: Disable repeat
pl: Wyłącza powtarzanie

en: Repeat file
pl: Powtarza plik

en: Repeat playlist
pl: Powtarza listę odtwarzania

en: Shuffle playlist
pl: Losuje kolejność odtwarzania z listy

en: Playlist is Empty
pl: Lista odtwarzania jest pusta

en: %ld file | %ld files
pl[0]: %ld plik
pl[1]: %ld pliki
pl[2]: %ld plików

en: Add Plugin
pl: Dodawanie wtyczki

en: Lua Plugins
pl: Wtyczki w języku Lua

en: JavaScript Plugins
pl: Wtyczki w języku JavaScript

en: C Plugins
pl: Wtyczki w języku C

en: Failed to copy file from '%s' to '%s'. Reason: %s
pl: Skopiowanie pliku z „%s” do „%s” się nie powiodło. Powód: %s

en: Plugins
pl: Wtyczki

en: Add…
pl: Dodaj…

en: No Plugins Found
pl: Nie odnaleziono wtyczek

en: Click the <b>Add…</b> button to install a new plugin
pl: Kliknięcie przycisku <b>Dodaj…</b> umożliwia zainstalowanie nowej wtyczki

en: Remove Plugin
pl: Usuwa wtyczkę

en: Failed to delete file '%s'. Reason: %s
pl: Usunięcie pliku „%s” się nie powiodło. Powód: %s

en: Are you sure you want to remove this script? This action cannot be undone.
pl: Usunąć ten skrypt? Tego działania nie można cofnąć.

en: _Keep
pl: _Nie usuwaj

en: mpv configuration file
pl: Plik konfiguracji mpv

en: mpv input configuration file
pl: Plik konfiguracji skrótów mpv

en: Extra mpv options
pl: Dodatkowe opcje mpv

en: Interface
pl: Interfejs

en: Config Files
pl: Pliki konfiguracji

en: Miscellaneous
pl: Różne

en: Preferences
pl: Preferencje

en: Open file
pl: Otwarcie pliku

en: Open location
pl: Otwarcie położenia

en: Add file to playlist
pl: Dodanie pliku do listy odtwarzania

en: Add location to playlist
pl: Dodanie położenia do listy odtwarzania

en: Show preferences dialog
pl: Wyświetlenie okna preferencji

en: Toggle playlist
pl: Przełączenie wyświetlania listy odtwarzania

en: Toggle fullscreen mode
pl: Przełączenie trybu pełnoekranowego

en: Leave fullscreen mode
pl: Opuszczenie trybu pełnoekranowego

en: Toggle OSD states between normal and playback time/duration
pl: Przełączenie wyświetlania czasu odtwarzania/trwania w menu ekranowym

en: Show filename on the OSD
pl: Wyświetlenie nazwy pliku w menu ekranowym

en: Show progress, elapsed time, and duration on the OSD
pl: Wyświetlenie postępu, czasu odtwarzania i trwania w menu ekranowym

en: Seek backward/forward 5 seconds
pl: Przejście 5 sekund wstecz/naprzód

en: Exact seek backward/forward 1 second
pl: Dokładne przejście 1 sekundę wstecz/naprzód

en: Seek backward/forward 1 minute
pl: Przejście 1 minutę wstecz/naprzód

en: Exact seek backward/forward 5 seconds
pl: Dokładne przejście 5 sekund wstecz/naprzód

en: Seek to previous/next subtitle
pl: Przejście do poprzedniego/następnego napisu dialogowego

en: Step backward/forward a single frame
pl: Przejście pojedynczą klatkę wstecz/naprzód

en: Seek to the beginning of the previous/next chapter
pl: Przejście do początku poprzedniego/następnego rozdziału

en: Decrease/increase playback speed by 10%
pl: Zmniejszenie/zwiększenie prędkości odtwarzania o 10%

en: Halve/double current playback speed
pl: Dwukrotne zmniejszenie/zwiększenie obecnej prędkości odtwarzania

en: Reset playback speed to normal
pl: Przywrócenie zwykłej prędkości odtwarzania

en: Go backward/forward in the playlist
pl: Przejście wstecz/naprzód na liście odtwarzania

en: Remove selected playlist item
pl: Usunięcie zaznaczonej pozycji listy odtwarzania

en: Save playlist
pl: Zapisanie listy odtwarzania

en: Set/clear A-B loop points
pl: Ustawienie/wyczyszczenie punktów zapętlenia A-B

en: Toggle infinite looping
pl: Przełączenia zapętlonego odtwarzania

en: Pause or unpause
pl: Przełączenie wstrzymania odtwarzania

en: Quit
pl: Zakończenie działania programu

en: Save current playback position and quit
pl: Zapisanie obecnej pozycji odtwarzania i zakończenie działania programu

en: Enter search mode
pl: Włączenie trybu wyszukiwania

en: Jump to next match
pl: Przejście do następnego wyniku

en: Jump to previous match
pl: Przejście do poprzedniego wyniku

en: Exit search mode
pl: Wyłączenie trybu wyszukiwania

en: Cycle through audio tracks
pl: Przełączenie ścieżki dźwiękowej

en: Decrease/increase volume
pl: Zmniejszenie/zwiększenie głośności

en: Mute or unmute
pl: Przełączenie wyciszenia dźwięku

en: Adjust audio delay by +/- 0.1 seconds
pl: Dostosowanie opóźnienia dźwięku o +/- 0,1 s

en: Toggle subtitle visibility
pl: Przełączenie widoczności napisów

en: Cycle through available subtitles
pl: Przełączenie ścieżki napisów

en: Adjust subtitle delay by +/- 0.1 seconds
pl: Dostosowanie opóźnienia napisów o +/- 0,1 s

en: Toggle SSA/ASS subtitles style override
pl: Przełączenie zastępowania stylów napisów SSA/ASS

en: Move subtitles up/down
pl: Przesunięcie napisów w górę/dół

en: Toggle VSFilter aspect compatibility mode
pl: Przełączenie trybu zgodności proporcji VSFilter

en: Cycle through video tracks
pl: Przełączenie ścieżki wideo

en: Decrease/increase pan-and-scan range
pl: Zmniejszenie/zwiększenie zakresu „pan-and-scan”

en: Take a screenshot
pl: Wykonanie zrzutu obrazu

en: Take a screenshot, without subtitles
pl: Wykonanie zrzutu obrazu bez napisów

en: Take a screenshot, as the window shows it
pl: Wykonanie zrzutu obrazu wyświetlanego w oknie

en: Resize video to half its original size
pl: Ustawienie rozmiaru obrazu na dwukrotnie mniejszy niż oryginalny

en: Resize video to its original size
pl: Przywrócenie oryginalnego rozmiaru obrazu

en: Resize video to double its original size
pl: Ustawienie rozmiaru obrazu na dwukrotnie większy niż oryginalny

en: Adjust contrast
pl: Dostosowanie kontrastu

en: Adjust brightness
pl: Dostosowanie jasności

en: Adjust gamma
pl: Dostosowanie gammy

en: Adjust saturation
pl: Dostosowanie nasycenia

en: Activate or deactivate deinterlacer
pl: Przełączenie usuwania przeplotu

en: Cycle aspect ratio override
pl: Przełączenie proporcji obrazu

en: Pan the video
pl: Panoramowanie wideo

en: Zoom in/out
pl: Powiększanie/pomniejszanie

en: Reset pan/zoom settings
pl: Przywrócenie ustawień panoramowania/powiększania

en: User Interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Video
pl: Wideo

en: Audio
pl: Dźwięk

en: Subtitle
pl: Napisy dialogowe

en: Playback
pl: Odtwarzanie

en: Seeking
pl: Przewijanie

en: Loading…
pl: Wczytywanie…

en: Welcome
pl: Witamy

en: Click the <b>Open</b> button or drag and drop videos here
pl: Kliknij przycisk <b>Otwórz</b> lub przeciągnij filmy tutaj

en: Load Audio Track…
pl: Wczytywanie ścieżki dźwiękowej…

en: Load Video Track…
pl: Wczytywanie ścieżki wideo…

en: Load Subtitle Track…
pl: Wczytywanie ścieżki napisów…

en: Enabling or disabling client-side decorations requires restarting to take effect.
pl: Włączenie lub wyłączenie wyświetlania obramowania okna po stronie klienta wymaga ponownego uruchomienia programu, aby wprowadzić zmiany.

en: Add Folder to Playlist
pl: Dodawanie katalogu do listy odtwarzania

en: Open Folder
pl: Otwieranie katalogu

en: Add File to Playlist
pl: Dodawanie pliku do listy odtwarzania

en: Open File
pl: Otwieranie pliku

en: Add Location to Playlist
pl: Dodawanie położenia do listy odtwarzania

en: Open Location
pl: Otwieranie położenia

en: Save Playlist
pl: Zapisywanie listy odtwarzania
