certmonger 0.78.6 - en to bg translation catalogue (187 entries)

en: Out of memory.
bg: Недостиг на памет.

en: Unable to determine hostname of CA.
bg: Не може да се определи името на CA хоста.

en: Error setting up for XMLRPC.
bg: Грешка при подготовка за XMLRPC.

en: Error parsing server response.
bg: Грешка при анализ отговора от сървъра.

en: Server error.
bg: Сървърна грешка.

en: Requested renewal, but no serial number provided.
bg: Поискано е обновяване, но не е зададен сериен номер.

en: No end-entity URL (-E) given, and no default known.
bg: Няма зададен end-entity URL (-E), а няма и такъв по подразбиране.

en: No agent URL (-A) given, and no default known.
bg: Няма зададен agent URL (-A), а няма и такъв по подразбиране.

en: No profile/template (-T) given, and no default known.
bg: Няма зададен profile/template (-T), а няма и такъв по подразбиране.

en: Error shutting down NSS.
bg: Грешка при изключването на NSS.

en: Internal error: unknown state.
bg: Вътрешна грешка: непознато състояние.

en: Error %d connecting to %s: %s.
bg: Грешка %d при свързване към %s: %s.

en: Error %d connecting to %s.
bg: Грешка %d при свързване към %s.

en: Internal error: no response to "%s?%s".
bg: Вътрешна грешка: няма отговор до "%s?%s".

en: Path "%s" is not absolute, attempting to use "%s" instead.
bg: Пътят "%s" не е абсолютен, вместо него, пробвам "%s".

en: Path "%s" is not absolute, and there was an error determining the name of the current directory.
bg: Пътят "%s" не е абсолютен и се получи грешка при определяне името на текущата директория.

en: Path "%s" is not a directory.
bg: Пътят "%s" не е директория.

en: Path "%s": %s.
bg: Път "%s": %s.⏎

en: Path "%s" is not a regular file.
bg: Пътят "%s" не е обикновен файл.

en: Error connecting to D-Bus.
bg: Грешка при свързването към D-Bus.

en: Please verify that the message bus (D-Bus) service is running.
bg: Моля, проверете дали услугата за съобщения (D-Bus) работи.

en: Error creating DBus request message.
bg: Грешка при създаване на DBus съобщение-заявка.

en: Error %s: %s
bg: Грешка %s: %s

en: Error %s
bg: Грешка %s

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Received error response from local %s service.
bg: Получен е отговор за грешка от локална %s услуга.

en: No response received from %s service.
bg: Не е получен отговор от услугата %s.

en: Error initializing Kerberos library: %s.
bg: Грешка при инициализиране на Kerberos библиотеката: %s.

en: No support for generating "%s" keys.
bg: Липсва поддръжка за генериране на "%s" ключове.

en: Known key types include:
bg: Познатите типове ключове включват:

en: Unrecognized keyUsage "%s".
bg: Неразпознат keyUsage "%s".

en: Could not evaluate OID "%s".
bg: Не може да се пресметне OID "%s".

en: Error parsing Kerberos principal name "%s": %s.
bg: Грешка при разбора на главното име на Kerberos "%s": %s.

en: Error unparsing Kerberos principal name "%s": %s.
bg: Грешка при сглобяването на главното име на Kerberos "%s": %s.

en: %s: invalid value -- '%s'
bg: %s: невалидна стойност -- '%s'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
bg: %s: опцията изисква аргумент -- '%c'

en: %s: invalid option -- '%c'
bg: %s: грешна опция -- '%c'⏎

en: Error: unused extra argument "%s".
bg: Грешка: неизползван допълнителен аргумент "%s".⏎

en: Error: unused extra arguments were supplied.
bg: Грешка: бяха предоставени неизползвани допълнителни аргументи.

en: Database location or nickname specified without the other.
bg: Местоположение на базата данни или псевдоним е определено без другото.

en: Database directory and certificate file both specified.
bg: Определени са и директория на базата данни, и файл със сертификата.

en: None of database directory and nickname or certificate file specified.
bg: Никое от директория на базата данни и псевдоним, или файл със сертификат не е определено.

en: Key and certificate can not both be saved to the same file.
bg: Не може и ключът, и сертификатът, да бъдат записани в един и същ файл.

en: No CA with name "%s" found.
bg: Не е намерен CA с име "%s".

en: Error setting request arguments.
bg: Грешка при задаване аргументите на заявката.

en: New signing request "%s" added.
bg: Добавена е нова заявка за подписване "%s".

en: New signing request could not be added.
bg: Новата заявка за подписване не можа да бъде добавена.

en: New tracking request "%s" added.
bg: Беше добавена нова проследявана заявка "%s".

en: New tracking request could not be added.
bg: Не може да бъде добавена нова проследявана заявка.

en: None of ID or database directory and nickname or certificate file specified.
bg: Никое от ID, или директория на базата данни и псевдоним, или файл със сертификат не е определено.

en: Request "%s" modified.
bg: Беше променена заявката "%s".

en: Request "%s" could not be modified.
bg: Не можа да бъде променена заявката "%s".

en: No request found with specified nickname.
bg: Не е намерено искане за този псевдоним.

en: No request found that matched arguments.
bg: Не беше намерена заявка, отговаряща на аргументите.

en: Request "%s" removed.
bg: Беше премахната заявката "%s".

en: Request "%s" could not be removed.
bg: Не можа да бъде премахната заявката "%s".

en: Error modifying "%s".
bg: Грешка при промяна "%s".

en: Resubmitting "%s" to "%s".
bg: Повторно изпращане на "%s" към "%s".

en: Resubmitting "%s".
bg: Повторно изпращане на "%s".

en: Error attempting to submit "%s" to "%s".
bg: Грешка при опит за изпращане на "%s" към "%s".

en: Error attempting to submit "%s".
bg: Грешка при опит за изпращане на "%s".

en: Request ID '%s' being refreshed.
bg: Заявка ID '%s' се обновява.

en: Request ID '%s' NOT being refreshed.
bg: Заявка ID '%s' НЕ се обновява.

en: Number of certificates and requests being tracked: %d.
bg: Брой на проследяваните сертификати и заявки: %d.

en: Request ID '%s':
bg: ID на заявка '%s':

en: 	status: %s
bg:         състояние: %s

en: 	ca-error: %s
bg:         CA-грешка: %s

en: 	stuck: %s
bg:         останал: %s

en: 	key pair storage: type=%s
bg:         хранилище на ключови двойки: тип=%s

en: NONE
bg: НИЩО

en: ,location='%s'
bg: ,местоположение='%s'

en: ,nickname='%s'
bg: ,псевдоним='%s'

en: ,pinfile='%s'
bg: ,пинфайл='%s'

en: 	certificate: type=%s,location='%s'
bg:         сертификат: тип=%s,местоположение='%s'

en: 	issuer: %s
bg:         издател: %s

en: 	subject: %s
bg:         обект: %s

en: unknown
bg: непознат

en: 	expires: %s
bg:         изтича на: %s

en: 	principal name:
bg: »главно име:

en: 	IP address:
bg: 	IP адрес:

en: 	pre-save command: %s
bg: 	pre-save команда: %s

en: 	post-save command: %s
bg: 	post-save команда: %s

en: 	next-serial-number: %s
bg: »следващ-сериен-номер: %s

en: 	known-issuer-names:
bg:         познати-имена-на-издатели:

en: %s - client certificate enrollment tool
bg: %s - инструмент за записване на клиентски сертификат

en: Usage: %s request [options]
bg: Употреба: %s request [опции]

en: Required arguments:
bg: Необходими аргументи:

en: * If using an NSS database for storage:
bg: * Ако за хранилище се използва NSS база данни:

en:   -d DIR	NSS database for key and cert
bg:   -d DIR         NSS база данни за ключ и сертификат

en:   -n NAME	nickname for NSS-based storage (only valid with -d)
bg:   -n NAME        псевдоним за NSS-базирано хранилище (валидно само с -d)

en:   -t NAME	optional token name for NSS-based storage (only valid with -d)
bg:   -t NAME        незадължително token name за NSS-базирано хранилище (валидно само с -d)

en: * If using files for storage:
bg: * Ако за хранилище се използват файлове:

en:   -k FILE	PEM file for private key
bg:   -k FILE        PEM файл за частен ключ

en:   -f FILE	PEM file for certificate (only valid with -k)
bg:   -f FILE        PEM файл за сертификат (валидно само с -k)

en: * If keys are to be encrypted:
bg: * Ако ключовете трябва да бъдат криптирани:

en:   -p FILE	file which holds the encryption PIN
bg:   -p FILE        файл, съдържащ ПИН за криптиране

en:   -P PIN	PIN value
bg:   -P PIN        стойност на ПИН

en: Optional arguments:
bg: Незадължителни аргументи:

en: * Certificate handling settings:
bg: * Настройки на обработката на сертификата:

en:   -I NAME	nickname to assign to the request
bg:   -I NAME        псевдоним, който да бъде присвоен към заявката

en:   -g SIZE	size of key to be generated if one is not already in place
bg:   -g SIZE»големина на ключ, който да бъде генериран ако няма вече създаден такъв⏎

en:   -r		attempt to renew the certificate when expiration nears (default)
bg:   -r             опит за подновяване на сертификата, когато изтичането му наближава (по подразбиране)

en:   -R		don't attempt to renew the certificate when expiration nears
bg:   -R             не опитвай подновяване на сертификата, когато изтичането му наближава

en:   -c CA		use the specified CA rather than the default
bg:   -c CA          използвай зададения CA вместо този по подразбиране

en:   -T PROFILE	ask the CA to process the request using the named profile or template
bg:   -T PROFILE	иска CA да обработи заявката, използвайки профил или шаблон с това име

en: * Parameters for the signing request:
bg: * Параметри за подписване на заявките:

en:   -N NAME	set requested subject name (default: CN=<hostname>)
bg:   -N NAME        задава заявеното име на обекта (по подразбиране: CN=<име на хост>)

en:   -U EXTUSAGE	set requested extended key usage OID
bg:   -U EXTUSAGE	задава искан разширен OID ключ за употреба

en:   -u KEYUSAGE	set requested key usage value
bg:   -u KEYUSAGE	задава исканата key usage стойност

en:   -K NAME	set requested principal name
bg:   -K NAME	задава искано principal име

en:   -D DNSNAME	set requested DNS name
bg:   -D DNSNAME	задава искано DNS име

en:   -E EMAIL	set requested email address
bg:   -E EMAIL     задава заявения имейл адрес

en: * Bus options:
bg: * Опции на шината:

en:   -S		connect to the certmonger service on the system bus
bg:   -S                свържи се с услугата certmonger през системната шина

en:   -s		connect to the certmonger service on the session bus
bg:   -s                свържи се с услугата certmonger през сесийната шина

en: * Other options:
bg: * Други опции:

en:   -B	command to run before saving the certificate
bg:   -B	команда за изпълнение преди записа на сертификата

en:   -C	command to run after saving the certificate
bg:   -C	команда за изпълнение след записа на сертификата

en:   -v	report all details of errors
bg:   -v        показва всички подробности за грешките

en: Usage: %s start-tracking [options]
bg: Употреба: %s start-tracking [опции]

en: * If modifying an existing request:
bg: * Ако се променя съществуваща заявка:

en:   -i NAME	nickname of an existing tracking request
bg:   -i NAME        псевдоним от съществуваща проследявана заявка

en: * If keys are encrypted:
bg: * Ако ключовете са криптирани:

en:   -I NAME	nickname to give to tracking request
bg:   -I NAME        псевдоним, който да бъде даден към проследяваната заявка

en: * Parameters for the signing request at renewal time:
bg: * Параметри за заявката за подписване по време на подновяването:

en:   -U EXTUSAGE	override requested extended key usage OID
bg:   -U EXTUSAGE	замества искания разширен OID ключ за употреба

en:   -K NAME	override requested principal name
bg:   -K NAME	замества исканото principal име

en:   -D DNSNAME	override requested DNS name
bg:   -D DNSNAME	замества исканото DNS име

en:   -E EMAIL	override requested email address
bg: -E EMAIL»смяна на искания email адрес

en: Usage: %s stop-tracking [options]
bg: Употреба: %s stop-tracking [опции]

en: * By request identifier:
bg: * По идентификатор на заявката:

en:   -i NAME	nickname for tracking request
bg:   -i NAME        псевдоним за проследяваната заявка

en: Usage: %s resubmit [options]
bg: Употреба: %s resubmit [опции]

en:   -f FILE	PEM file for certificate
bg:   -f FILE        PEM файл за сертификата

en: * New parameter values for the signing request:
bg: * Нови стойности на параметри за подписваната заявка:

en:   -I NAME	new nickname to give to tracking request
bg:   -I NAME        нов псевдоним, който да бъде даден към проследяваната заявка

en:   -c CA		use the specified CA rather than the current one
bg:   -c CA                използвай зададения CA вместо текущия

en: Usage: %s list [options]
bg: Употреба: %s list [опции]

en: * General options:
bg: * Основни опции:

en:   -c CA	list only requests and certs associated with this CA
bg:   -c CA          само показва заявките и сертификатите, асоциирани с това CA

en:   -r	list only information about outstanding requests
bg:   -r              само показва информация за неуредените заявки

en:   -t	list only information about tracked certificates
bg:   -t              само показва информация за проследяваните сертификати

en: * If selecting a specific request:
bg: * Ако изберете специфична заявка:

en:   -d DIR	only list requests and certs which use this NSS database
bg:   -d DIR        само показва списък на заявките и сертификатите, използващи тази NSS база данни

en:   -n NAME	only list requests and certs which use this nickname
bg:   -n NAME       само показва списък на заявките и сертификатите, използващи този псевдоним

en:   -f FILE	only list requests and certs stored in this PEM file
bg:   -f FILE       само показва списък на заявките и сертификатите, записани в този PEM файл

en:   -S	connect to the certmonger service on the system bus
bg:   -S          свържи се с услугата certmonger през системната шина

en:   -s	connect to the certmonger service on the session bus
bg:   -s          свържи се с услугата certmonger през сесийната шина

en: Usage: %s list-cas [options]
bg: Употреба: %s list-cas [опции]

en:   -c CA	list only information about the CA with this name
bg:   -c CA          само показва информация за CA с това име

en: %s: unrecognized command
bg: %s: непозната команда

en: The -t option can not be used with the -K option.
bg: Опцията -t не може да бъде използвана заедно с -K опция.

en: The -k option can not be used with the -K option.
bg: Опциятата -к не може да бъде използвана заедно с -К опция.

en: The -K option can not be used with either the -k or the -t option.
bg: Опцията -К не може да бъде използвана с -k или -t опции.

en: Unable to determine principal name for signing request.
bg: Не може да бъде установено главно име за заявката за подписване.

en: Unable to read signing request.
bg: Не може да се прочете заявката за подписване.

en: 	-s         use session bus
bg: 	-s         използвай сесийната шина

en: 	-S         use system bus
bg: 	-S         използвай системната шина

en: 	-n         don't become a daemon
bg: 	-n         не ставай демон

en: 	-f         do become a daemon
bg: 	-f         стани демон

en: 	-b TIMEOUT bus-activated, idle timeout
bg: 	-b TIMEOUT активиран от шината, idle timeout

en: 	-B         don't use an idle timeout
bg: 	-B         не използвай idle timeout

en: 	-d LEVEL   set debugging level (implies -n)
bg: 	-d LEVEL   задава ниво за дебъг (implies -n)

en: 	-p FILE    write service PID to file
bg: 	-p FILE    запиши PID на услугата във файл FILE

en: An internal error has occurred.
bg: Възникна вътрешна грешка.

en: No matching entry found.
bg: Не бяха намерени такива записи.

en: There is already a CA with the nickname "%s".
bg: Вече има CA с псевдонима "%s".

en: Certificate storage type not specified.
bg: Не е определен тип на хранилището на сертификати.

en: Certificate storage type "%s" not supported.
bg: Не се поддържа хранилище на сертификати от тип "%s".

en: The location "%s" must be an absolute path.
bg: Местоположението "%s" трябва да е абсолютен път.

en: Certificate storage location not specified.
bg: Местоположението на хранилището на сертификати не е определено.

en: The parent of location "%s" must be a valid directory.
bg: Частта преди местоположението "%s" трябва да е валидна директория.

en: The location "%s" must be a file.
bg: Местоположението "%s" трябва да е файл.

en: The location "%s" must be a directory.
bg: Местоположението "%s" трябва да е директория.

en: Certificate nickname not specified.
bg: Псевдонимът на сертификата не е определен.

en: There is already a request with the nickname "%s".
bg: Вече има заявка с псевдонима "%s".

en: Certificate at same location is already used by request with nickname "%s".
bg: Сертификатът на зададеното място вече се използва  от друг псевдоним "%s".

en: Key storage type "%s" not supported.
bg: Не се поддържа хранилище на ключове от тип "%s".

en: Key storage location not specified.
bg: Местоположението на хранилището на ключове не е определено.

en: Key nickname not specified.
bg: Псевдонимът на ключа не е определен.

en: Key at same location is already used by request with nickname "%s".
bg: Ключът на зададеното място вече се използва от друг псевдоним "%s".

en: No such CA.
bg: Няма такъв CA.

en: Certificate authority "%s" not known.
bg: Сертифициращият орган "%s" е непознат.

en: Unrecognized parameter or wrong value type.
bg: Неразпознат параметър или грешен тип на стойност.

en: Insufficient access.  Please retry operation as root.
bg: Непозволен достъп.  Моля, опитайте операцията отново, като root.

en: Please verify that the certmonger service has been started.
bg: Моля, проверете дали услугата certmonger е стартирала.

en: Please verify that the certmonger service is still running.
bg: Моля, проверете дали услугата certmonger все още работи.
