certmonger 0.78.6 - en to ca translation catalogue (404 entries)

en: Out of memory.
ca: Sense memòria.

en: Unable to determine hostname of CA.
ca: No es pot determinar el nom d'amfitrió de l'AC.

en: Error setting up for XMLRPC.
ca: S'ha produït un error en preparar-se per a l'XMLRPC.

en: Error parsing server response.
ca: S'ha produït un error en analitzar sintàcticament la resposta del servidor.

en: Server error.
ca: Error del servidor.

en: Profile params (-O) must be in the form of param=value.
ca: Els paràmetres del perfil (-O) han de tenir la forma paràmetre=valor.

en: Submit params (-o) must be in the form of param=value.
ca: Els paràmetres de l'enviament (-o) han de tenir la forma paràmetre=valor.

en: No agent credentials specified, and no default known.
ca: No s'han especificat les credencials de l'agent, i no n'hi ha cap de conegut per defecte.

en: Requested renewal, but no serial number provided.
ca: Es va sol·licitar una renovació, però no es va proporcionar cap número de sèrie.

en: No end-entity URL (-E) given, and no default known.
ca: No s'ha indicat cap URL de l'entitat final (-E), i no n'hi ha cap de coneguda per defecte.

en: No agent URL (-A) given, and no default known.
ca: No s'ha indicat cap URL de l'agent (-A), i no n'hi ha cap de conegut per defecte.

en: No profile/template (-T) given, and no default known.
ca: No s'ha indicat cap perfil/plantilla (-T), i no n'hi ha cap de conegut per defecte.

en: Error shutting down NSS.
ca: S'ha produït un error en aturar NSS.

en: Internal error: unknown state.
ca: S'ha produït un error intern: estat desconegut.

en: No agent credentials (-n) given, but they are needed.
ca: No s'han especificat les credencials de l'agent (-n) però són necessàries.

en: Error %d connecting to %s: %s.
ca: S'ha produït l'error %d en connectar-se a %s: %s.

en: Error %d connecting to %s.
ca: S'ha produït l'error %d en connectar-se a %s.

en: Internal error: no response to "%s?%s".
ca: S'ha produït un error intern: sense resposta a "%s?%s".

en: COMMAND
ca: ORDRE

en: DIRECTORY
ca: DIRECTORI

en: LIST
ca: LLISTA

en: ADDRESS
ca: ADREÇA

en: FILENAME
ca: NOMFITXER

en: HOSTNAME
ca: NOMAMFITRIÓ

en: ID
ca: ID.

en: NAME
ca: NOM

en: SUBJECT
ca: ASSUMPTE

en: USERNAME[:GROUPNAME]
ca: NOMUSUARI[:NOMGRUP]

en: Path "%s" is not absolute, attempting to use "%s" instead.
ca: El camí "%s" no és absolut, s'està intentant d'utilitzar "%s" en lloc seu.

en: Path "%s" is not absolute, and there was an error determining the name of the current directory.
ca: El camí "%s" no és absolut i a més d’això hi va haver un error en determinar el nom del directori actual.

en: Path "%s": insufficient permissions.
ca: Camí "%s": permisos insuficients.

en: Path "%s" is not a directory.
ca: El camí "%s" no és un directori.

en: Path "%s": %s.
ca: Camí "%s": %s.

en: Path "%s" is not a regular file.
ca: El camí "%s" no és un fitxer regular.

en: No system bus running.
ca: No hi ha cap bus de sistema executant-se.

en: Running as UID 0.
ca: S'està executant com a UID 0.

en: Launching temporary dedicated service daemon.
ca: S'està llançant el dimoni de servei dedicat temporal.

en: Error connecting to D-Bus.
ca: S'ha produït un error en connectar amb D-Bus.

en: Please verify that the message bus (D-Bus) service is running.
ca: Si us plau, comproveu que s'estigui executant el servei del bus de missatges (D-Bus).

en: Error creating DBus request message.
ca: S'ha produït un error en crear el missatge de sol·licitud DBUS.

en: Received error response from local %s service.
ca: S'ha rebut una resposta d'error del servei local %s.

en: No response received from %s service.
ca: No s'ha rebut cap resposta del servei %s.

en: State %s, stuck: %s.
ca: Estat %s, branca: %s.

en: NSS database for key and cert
ca: base de dades NSS per a la clau i el certificat

en: nickname for NSS-based storage (only valid with -d)
ca: sobrenom per a l'emmagatzematge basat en NSS (tan sols és vàlid amb -d)

en: optional token name for NSS-based storage (only valid with -d)
ca: nom de mostra opcional per a l'emmagatzematge basat amb NSS (tan sols és vàlid amb -d)

en: PEM file for private key
ca: fitxer PEM per a la clau privada

en: PEM file for certificate (only valid with -k)
ca: fitxer PEM per al certificat (tan sols és vàlid amb -k)

en: file which holds the private key encryption PIN
ca: fitxer que té el PIN de xifratge de la clau privada

en: private key encryption PIN
ca: PIN de xifratge de la clau privada

en: owner information for private key
ca: informació del propietari per a la clau privada

en: file permissions for private key
ca: permisos del fitxer per a la clau privada

en: owner information for certificate
ca: informació del propietari per al certificat

en: file permissions for certificate
ca: permisos del fitxer per al certificat

en: NSS database in which to store the CA's certificates
ca: base de dades NSS en el qual s'emmagatzemen els certificats de l'AC

en: file in which to store the CA's certificates
ca: fitxer en el qual s'emmagatzemen els certificats de l'AC

en: command to run before saving the certificate
ca: ordre a executar abans de desar el certificat

en: command to run after saving the certificate
ca: ordre a executar després de desar el certificat

en: nickname to assign to the request
ca: sobrenom a assignar a la sol·licitud

en: type of key to be generated if one is not already in place
ca: tipus de clau que es generarà si no n'hi ha ja cap al seu lloc

en: size of key to be generated if one is not already in place
ca: mida de clau que es generarà si no n'hi ha ja cap al seu lloc

en: attempt to renew the certificate when expiration nears (default)
ca: intenta de renovar el certificat quan s'apropi el venciment (per defecte)

en: don't attempt to renew the certificate when expiration nears
ca: no intentis de renovar el certificat quan s'apropi el venciment

en: use the specified CA configuration rather than the default
ca: utilitza la configuració especificada de l'AC en lloc de la predeterminada

en: ask the CA to process the request using the named profile or template
ca: pregunta a l'AC per processar la sol·licitud mitjançant el perfil o la plantilla amb nom

en: set requested subject name (default: CN=<hostname>)
ca: estableix el nom del subjecte sol·licitat (per defecte: CN=<nom-amfitrió>)

en: set requested key usage value
ca: estableix l'ús de la clau sol·licitat

en: set requested extended key usage OID
ca: estableix l'OID de l'ús estès de la clau sol·licitat

en: set requested principal name
ca: estableix el nom del principal sol·licitat

en: set requested DNS name
ca: estableix el nom DNS sol·licitat

en: set requested email address
ca: estableix l'adreça de correu electrònic sol·licitada

en: set requested IP address
ca: estableix l'adreça IP sol·licitada

en: file which holds an optional challenge password value
ca: fitxer que conté el valor de la contrasenya d'un repte opcional

en: an optional challenge password value
ca: valor de la contrasenya d'un repte opcional

en: try to wait for the certificate to be issued
ca: prova d'esperar l'expedició del certificat

en: maximum time to wait for the certificate to be issued
ca: temps màxim d'espera per l'expedició del certificat

en: connect to the certmonger service on the session bus
ca: connecta al servei certmonger sobre el bus de la sessió

en: connect to the certmonger service on the system bus
ca: connecta al servei certmonger sobre el bus del sistema

en: Error initializing Kerberos library: %s.
ca: S'ha produït un error en inicialitzar la biblioteca del Kerberos: %s.

en: No support for generating "%s" keys.
ca: Sense suport per a la generació de les claus "%s".

en: Known key types include:
ca: Els tipus de claus conegudes inclouen:

en: Unrecognized keyUsage "%s".
ca: Ús de clau no reconegut "%s".

en: Could not evaluate OID "%s".
ca: No es pot avaluar l'OID "%s".

en: Error parsing Kerberos principal name "%s": %s.
ca: S'ha produït un error en analitzar sintàcticament el nom del principal de Kerberos "%s": %s.

en: Error unparsing Kerberos principal name "%s": %s.
ca: S'ha produït un error en descompondre el nom del principal de Kerberos «%s»: %s.

en: %s: invalid value -- '%s'
ca: %s: el valor no és vàlid -- '%s'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
ca: %s: l'opció requereix un argument -- '%c'

en: %s: invalid option -- '%c'
ca: %s: l'opció no és vàlida -- '%c'

en: Error: unused extra argument "%s".
ca: Error: argument extra "%s" sense utilitzar.

en: Error: unused extra arguments were supplied.
ca: Error: Es van subministrar arguments extres que no s'utilitzen.

en: Database location or nickname specified without the other.
ca: La localització de la base de dades o el sobrenom s'ha especificat un sense l'altre.

en: Database directory and certificate file both specified.
ca: S'han especificat ambdós, el directori de la base de dades i el fitxer del certificat.

en: None of database directory and nickname or certificate file specified.
ca: No s'ha especificat cap directori de la base de dades i sobrenom o cap fitxer de certificat.

en: Key and certificate can not both be saved to the same file.
ca: La clau i el certificat no poden desar-se ambdós al mateix fitxer.

en: No CA with name "%s" found.
ca: No es va trobar cap AC amb el nom "%s".

en: Error setting request arguments.
ca: S'ha produït un error en establir els arguments de la sol·licitud.

en: New signing request "%s" added.
ca: Es va afegir la nova sol·licitud de signatura "%s".

en: New signing request could not be added.
ca: No es va poder afegir la nova sol·licitud de signatura.

en: New tracking request "%s" added.
ca: Es va afegir la nova sol·licitud de seguiment "%s".

en: New tracking request could not be added.
ca: No es va poder afegir la nova sol·licitud de seguiment.

en: PEM file for private key (only valid with -f)
ca: fitxer PEM per a la clau privada (tan sols és vàlid amb -f)

en: PEM file for certificate
ca: fitxer PEM per al certificat

en: nickname of an existing request
ca: sobrenom d'una sol·licitud existent

en: nickname to give to tracking request
ca: sobrenom a donar a la sol·licitud de seguiment

en: override requested key usage value
ca: reemplaça l'ús de la clau sol·licitat

en: override requested extended key usage OID
ca: reemplaça l'OID de l'ús estès de la clau sol·licitat

en: override requested principal name
ca: reemplaça el nom sol·licitat del principal

en: override requested DNS name
ca: reemplaça el nom DNS sol·licitat

en: override requested email address
ca: reemplaça l'adreça sol·licitada de correu electrònic

en: override requested IP address
ca: reemplaça l'adreça IP sol·licitada

en: None of ID or database directory and nickname or certificate file specified.
ca: No s'ha especificat cap Id. ni tampoc cap directori de la base de dades i el sobrenom o cap fitxer de certificat.

en: Request "%s" modified.
ca: Es va modificar la sol·licitud "%s".

en: Request "%s" could not be modified.
ca: No es va poder modificar la sol·licitud "%s.

en: No request found with specified nickname.
ca: No s'ha trobat cap sol·licitud amb el sobrenom indicat.

en: No request found that matched arguments.
ca: No s'ha trobat cap sol·licitud que coincideixi amb els arguments.

en: Request "%s" removed.
ca: Es va eliminar la sol·licitud "%s".

en: Request "%s" could not be removed.
ca: No es va poder eliminar la sol·licitud "%s".

en: nickname for tracking request
ca: sobrenom per a la sol·licitud de seguiment

en: new nickname to give to tracking request
ca: nou sobrenom a donar a la sol·licitud de seguiment

en: type of new key to be generated
ca: tipus de la nova clau a generar

en: size of new key to be generated
ca: mida de la nova clau a generar

en: use the specified CA configuration rather than the current one
ca: utilitza la configuració especificada de l'AC en lloc de l'actual

en: Error modifying "%s".
ca: S'ha produït un error en modificar "%s".

en: Resubmitting "%s" to "%s".
ca: S'està tornant a presentar "%s" a "%s".

en: Resubmitting "%s".
ca: S'està tornant a presentar "%s".

en: Error attempting to submit "%s" to "%s".
ca: S'ha produït un error en intentar presentar "%s" a "%s".

en: Error attempting to submit "%s".
ca: S'ha produït un error en intentar presentar "%s".

en: refresh information about all outstanding requests
ca: refresca la informació sobre totes les sol·licituds pendents

en: refresh information only for requests using the specified CA configuration
ca: refresca la informació tan sols per a les sol·licituds mitjançant la configuració especificada de l'AC

en: Request ID '%s' being refreshed.
ca: L'Id. de la sol·licitud '%s' que s'està refrescant.

en: Request ID '%s' NOT being refreshed.
ca: L'Id. de la sol·licitud '%s' que NO s'està refrescant.

en: list only information about outstanding requests
ca: tan sols llista la informació sobre les sol·licituds pendents

en: list only information about tracked certificates
ca: tan sols llista la informació sobre els certificats seguits

en: list only requests and certs associated with this CA configuration
ca: tan sols llista les sol·licituds i els certificats que estiguin associats amb aquesta configuració de l'AC

en: Number of certificates and requests being tracked: %d.
ca: Nombre de certificats i de sol·licituds que s'estan seguint: %d.

en: Request ID '%s':
ca: Id. de la sol·licitud '%s':

en: 	status: %s
ca: 	estat: %s

en: 	ca-error: %s
ca: 	error-ac: %s

en: 	stuck: %s
ca: 	branca: %s

en: 	key pair storage: type=%s
ca: 	emmagatzematge parell clau: tipus=%s

en: NONE
ca: CAP

en: ,location='%s'
ca: ,localització='%s'

en: ,nickname='%s'
ca: ,sobrenom='%s'

en: ,token='%s'
ca: ,mostra='%s'

en: ,pin set
ca: ,pin establert

en: 	certificate: type=%s,location='%s'
ca: 	certificat: tipus=%s,localització='%s'

en: 	signing request thumbprint (MD5): %s
ca: 	empremta de sol·licitud de signatura (MD5): %s

en: 	signing request thumbprint (SHA1): %s
ca: 	empremta de sol·licitud de signatura (SHA1): %s

en: 	CA: %s
ca: 	AC: %s

en: 	issuer: %s
ca: 	emissor: %s

en: 	subject: %s
ca: 	subjecte: %s

en: unknown
ca: desconegut

en: 	expires: %s
ca: 	venç: %s

en: 	email:
ca: 	correu electrònic:

en: 	principal name:
ca: 	nom del principal:

en: 	IP address:
ca: 	adreça IP:

en: 	key usage: %s
ca: 	ús de la clau: %s

en: 	certificate template/profile: %s
ca: 	plantilla de certificat/perfil: %s

en: 	root certificates saved to files:
ca: 	els certificats arrel s'han desat als fitxers:

en: 	other root certificates saved to files:
ca: 	els altres certificats arrel s'han desat als fitxers:

en: 	other certificates saved to files:
ca: 	els altres certificats s'han desat als fitxers:

en: 	root certificates saved to databases:
ca: 	els certificats arrel s'han desat a les bases de dades:

en: 	other root certificates saved to databases:
ca: 	els altres certificats arrel s'han desat a les bases de dades:

en: 	other certificates saved to databases:
ca: 	els altres certificats s'han desat a les bases de dades:

en: 	pre-save command: %s
ca: 	ordre abans de desar: %s

en: 	post-save command: %s
ca: 	ordre després de desar: %s

en: 	track: %s
ca: 	pista: %s

en: 	auto-renew: %s
ca: 	autorenova: %s

en: None of ID or database directory and and nickname or certificate file specified.
ca: No s'ha especificat cap Id. ni tampoc cap directori de la base de dades i el sobrenom o cap fitxer de certificat.

en: list only the specified CA configuration
ca: llista tan sols la configuració de l'AC especificada

en: CA '%s':
ca: AC '%s':

en: 	self-identifies as: %s
ca: 	autoidentifica com: %s

en: 	ca-type: %s
ca: 	tipus-ac: %s

en: 	helper-location: %s
ca: 	localització-ajudant: %s

en: 	next-serial-number: %s
ca: 	següent número de sèrie: %s

en: 	known-issuer-names:
ca: 	noms d'emissors coneguts:

en: 	known profiles/templates/certtypes:
ca: 	perfil/plantilla/tipus-certificat coneguts:

en: 	default profile/template/certtype: %s
ca: 	perfil/plantilla/tipus-certificat per defecte: %s

en: 	SCEP CA identifier: %s
ca: 	Identificador de l'AC SCEP: %s

en: 	SCEP CA certificate thumbprint (MD5): %s
ca: 	Empremta del certificat de l'AC SCEP (MD5): %s

en: 	SCEP CA certificate thumbprint (SHA1): %s
ca: 	Empremta del certificat de l'AC SCEP (SHA1): %s

en: refresh information about the CA configuration with this name
ca: refresca la informació sobre la configuració de l'AC amb aquest nom

en: refresh information about all known CAs
ca: refresca la informació sobre les AC conegudes

en: Neither CA nickname nor -a flag specified.
ca: No s'ha especificat ni el sobrenom de l'AC ni el marcador -a.

en: Data for CA '%s' being refreshed.
ca: Les dades per a l'AC '%s' que s'estan refrescant.

en: Data for unnamed CA being refreshed.
ca: Les dades per a l'AC sense nom que s'estan refrescant.

en: 	error refreshing CA data
ca: 	s'ha produït un error en refrescar les dades de l'AC

en: nickname to give to the new CA configuration
ca: sobrenom a donar a la nova configuració de l'AC

en: helper command to run to communicate with CA
ca: ordre de l'ajudant a executar per comunicar-se amb l'AC

en: CA nickname not specified.
ca: No s'ha especificat el sobrenom de l'AC.

en: CA helper command not specified.
ca: No s'ha especificat l'ordre de l'ajudant de l'AC.

en: New CA "%s" added.
ca: S'ha afegit la nova AC "%s".

en: New CA could not be added.
ca: No es va poder afegir la nova AC.

en: location of SCEP server
ca: localització del servidor SCEP

en: CA identifier
ca: Identificador de l'AC

en: file containing CA's certificate
ca: fitxer que conté els certificats de l'AC

en: file containing RA's certificate
ca: fitxer que conté els certificats de la RA

en: file containing certificates in RA's certifying chain
ca: fitxer que conté els certificats a la cadena de certificació de la RA

en: prefer to not use the SCEP Renewal feature
ca: prefereix no utilitzar la funció de renovació del SCEP

en: server URL not specified.
ca: no s'ha especificat l'URL del servidor.

en: HTTPS requires a CA certificate.
ca: HTTPS requereix un certificat de l'AC.

en: Error building command line.
ca: S'ha produït un error en la construcció de la línia d'ordres.

en: Error setting CA identifier.
ca: S'ha produït un error en establir l'identificador de l'AC.

en: nickname of the CA configuration
ca: sobrenom de la configuració de l'AC

en: updated helper command to run to communicate with CA
ca: ordre actualitzada de l'ajudant a executar per comunicar-se amb l'AC

en: CA "%s" modified.
ca: S'ha modificat l'AC"%s".

en: CA could not be modified.
ca: No es va poder modificar l'AC.

en: nickname of CA configuration to remove
ca: sobrenom de la configuració de l'AC a eliminar

en: CA "%s" removed.
ca: S'ha eliminat l'AC "%s".

en: CA could not be removed.
ca: No es va poder eliminar l'AC.

en: %s - client certificate enrollment tool
ca: %s - eina d'inscripció de certificats de client

en: Usage: %s request [options]
ca: Ús: %s request [opcions]

en: Required arguments:
ca: Arguments requerits:

en: * If using an NSS database for storage:
ca: * Si s'utilitza una base de dades NSS per a l'emmagatzematge:

en:   -d DIR	NSS database for key and cert
ca:   -d DIR	base de dades NSS per a la clau i el certificat

en:   -n NAME	nickname for NSS-based storage (only valid with -d)
ca:   -n NOM	sobrenom per a l'emmagatzematge basat en NSS (tan sols és vàlid amb -d)

en:   -t NAME	optional token name for NSS-based storage (only valid with -d)
ca:   -t NOM	nom de mostra opcional per a l'emmagatzematge basat amb NSS (tan sols és vàlid amb -d)

en: * If using files for storage:
ca: * Si s'utilitzen fitxers per a l'emmagatzematge:

en:   -k FILE	PEM file for private key
ca:   -k FITXER	fitxer PEM per a la clau privada

en:   -f FILE	PEM file for certificate (only valid with -k)
ca:   -f FITXER	fitxer PEM per al certificat (tan sols és vàlid amb -k)

en: * If keys are to be encrypted:
ca: * Si s'han de xifrar les claus:

en:   -p FILE	file which holds the encryption PIN
ca:   -p FITXER	fitxer que conté el PIN de xifratge

en:   -P PIN	PIN value
ca:   -P PIN	valor del PIN

en: Optional arguments:
ca: Arguments opcionals:

en: * Certificate handling settings:
ca: * Ajustos del tractament del certificat:

en:   -I NAME	nickname to assign to the request
ca:   -I NOM	sobrenom a assignar a la sol·licitud

en:   -G TYPE	type of key to be generated if one is not already in place
ca:   -G TIPUS	tipus de clau que es generarà si encara no n'hi ha cap ja al seu lloc

en:   -g SIZE	size of key to be generated if one is not already in place
ca:   -g MIDA	mida de la clau que es generarà si encara no n'hi ha cap ja al seu lloc

en:   -r		attempt to renew the certificate when expiration nears (default)
ca:   -r		intenta de renovar el certificat quan s'apropi el venciment (per defecte)

en:   -R		don't attempt to renew the certificate when expiration nears
ca:   -R		no intentis de renovar el certificat quan s'apropi el venciment

en:   -c CA		use the specified CA rather than the default
ca:   -c AC		utilitza l'AC especificada en lloc de la predeterminada

en:   -T PROFILE	ask the CA to process the request using the named profile or template
ca:   -T PERFIL	pregunta a l'AC per processar la sol·licitud mitjançant el perfil o la plantilla amb nom

en: * Parameters for the signing request:
ca: * Paràmetres per a la sol·licitud de signatura:

en:   -N NAME	set requested subject name (default: CN=<hostname>)
ca:   -N NOM	estableix el nom del subjecte sol·licitat (per defecte: CN=<nom-amfitrió>)

en:   -U EXTUSAGE	set requested extended key usage OID
ca:   -U ÚSEXT	estableix l'OID de l'ús estès de la clau sol·licitat

en:   -u KEYUSAGE	set requested key usage value
ca:   -u ÚSCLAU	estableix l'ús de la clau sol·licitat

en:   -K NAME	set requested principal name
ca:   -K NOM	estableix el nom del principal sol·licitat

en:   -D DNSNAME	set requested DNS name
ca:   -D NOMDNS	estableix el nom DNS sol·licitat

en:   -E EMAIL	set requested email address
ca:   -E CORREU	estableix l'adreça de correu electrònic sol·licitada

en:   -A ADDRESS	set requested IP address
ca:   -A ADREÇA	estableix l'adreça IP sol·licitada

en:   -l FILE	file which holds an optional challenge password
ca:   -l FITXER	fitxer que conté la contrasenya d'un repte opcional

en:   -L PASSWORD	an optional challenge password value
ca:   -L CONTRASENYA	contrasenya d'un repte opcional

en: * Bus options:
ca: * Opcions del bus:

en:   -S		connect to the certmonger service on the system bus
ca:   -S		connecta al servei certmonger sobre el bus del sistema

en:   -s		connect to the certmonger service on the session bus
ca:   -s		connecta al servei certmonger sobre el bus de la sessió

en: * Other options:
ca: * Altres opcions:

en:   -B	command to run before saving the certificate
ca:   -B	ordre a executar abans que es desi el certificat

en:   -C	command to run after saving the certificate
ca:   -C	ordre a executar un cop es desi el certificat

en:   -F	file in which to store the CA's certificates
ca:   -F	fitxer on s'emmagatzemen els certificats de l'AC

en:   -a	NSS database in which to store the CA's certificates
ca:   -a	base de dades NSS on s'emmagatzemen els certificats de l'AC

en:   -w	try to wait for the certificate to be issued
ca:   -w	prova d'esperar l'expedició del certificat

en:   -v	report all details of errors
ca:   -v	informa de tots els detalls dels errors

en: Usage: %s start-tracking [options]
ca: Ús: %s start-tracking [opcions]

en: * If modifying an existing request:
ca: * Si es modifica una sol·licitud existent:

en:   -i NAME	nickname of an existing tracking request
ca:   -i NOM	sobrenom d'una sol·licitud de seguiment existent

en: * If keys are encrypted:
ca: * Si les claus estan xifrades:

en:   -I NAME	nickname to give to tracking request
ca:   -I NOM	sobrenom a donar a la sol·licitud de seguiment

en: * Parameters for the signing request at renewal time:
ca: * Paràmetres per a la sol·licitud de signatura en el moment de la renovació:

en:   -U EXTUSAGE	override requested extended key usage OID
ca:   -U ÚSEXT	reemplaça l'OID de l'ús estès de la clau sol·licitat

en:   -K NAME	override requested principal name
ca:   -K NOM	reemplaça el nom del principal sol·licitat

en:   -D DNSNAME	override requested DNS name
ca:   -D NOMDNS	reemplaça el nom DNS sol·licitat

en:   -E EMAIL	override requested email address
ca:   -E CORREU	reemplaça l'adreça de correu electrònic sol·licitada

en:   -A ADDRESS	override requested IP address
ca:   -A ADREÇA	reemplaça l'adreça IP sol·licitada

en: Usage: %s stop-tracking [options]
ca: Ús: %s stop-tracking [opcions]

en: * By request identifier:
ca: * Per a l'identificador sol·licitat:

en:   -i NAME	nickname for tracking request
ca:   -I NOM	sobrenom per seguir a la sol·licitud

en: Usage: %s resubmit [options]
ca: Ús: %s resubmit [opcions]

en:   -f FILE	PEM file for certificate
ca:   -f FITXER	fitxer PEM per al certificat

en: * New parameter values for the signing request:
ca: * Nous valors dels paràmetres per a la sol·licitud de signatura:

en:   -I NAME	new nickname to give to tracking request
ca:   -I NOM	nou sobrenom a donar a la sol·licitud de seguiment

en:   -c CA		use the specified CA rather than the current one
ca:   -c AC		utilitza l'AC especificada en lloc de l'actual

en: Usage: %s rekey [options]
ca: Ús: %s rekey [opcions]

en:   -G TYPE	type of new key to be generated
ca:   -G TIPUS	tipus de la nova clau a generar

en:   -g SIZE	size of new key to be generated
ca:   -g MIDA	mida de la nova clau a generar

en: Usage: %s list [options]
ca: Ús: %s list [opcions]

en: * General options:
ca: * Opcions generals:

en:   -c CA	list only requests and certs associated with this CA
ca:   -c AC	tan sols llista les sol·licituds i els certificats que estiguin associats amb aquesta AC

en:   -r	list only information about outstanding requests
ca:   -r	tan sols llista la informació sobre les sol·licituds pendents

en:   -t	list only information about tracked certificates
ca:   -t	tan sols llista la informació sobre els certificats seguits

en: * If selecting a specific request:
ca: * Si se selecciona una sol·licitud específica:

en:   -d DIR	only list requests and certs which use this NSS database
ca:   -d DIR	tan sols llista les sol·licituds i els certificats que utilitzin aquesta base de dades NSS

en:   -n NAME	only list requests and certs which use this nickname
ca:   -n NOM	tan sols llista les sol·licituds i els certificats que utilitzin aquest sobrenom

en:   -f FILE	only list requests and certs stored in this PEM file
ca:   -f FITXER	tan sols llista les sol·licituds i els certificats emmagatzemats en aquest fitxer PEM

en:   -S	connect to the certmonger service on the system bus
ca:   -S	connecta al servei certmonger sobre el bus del sistema

en:   -s	connect to the certmonger service on the session bus
ca:   -s	connecta al servei certmonger sobre el bus de la sessió

en: Usage: %s refresh [options]
ca: Ús: %s refresh [opcions]

en:   -a	refresh information about all outstanding requests
ca:   -a	refresca la informació sobre totes les sol·licituds pendents

en: Usage: %s status [options]
ca: Ús: %s status [opcions]

en: * Selecting a specific request:
ca: * Selecció d'una sol·licitud específica:

en: * When using an NSS database for storage:
ca: * Quan s'utilitzi una base de dades NSS per a l'emmagatzematge:

en:   -d DIR	return status for the request in this NSS database
ca:   -d DIR	retorna l'estat per a la sol·licitud en aquesta base de dades NSS

en:   -n NAME	return status for cert which uses this nickname
ca:   -n NOM	retorna l'estat del certificat que utilitzi aquest sobrenom

en: * When using files for storage:
ca: * Quan s'utilitzin fitxers per a l'emmagatzematge:

en:   -f FILE	return status for cert stored in this PEM file
ca:   -f FITXER	retorna l'estat per al certificat emmagatzemat en aquest fitxer PEM

en: Usage: %s list-cas [options]
ca: Ús: %s list-cas [opcions]

en:   -c CA	list only information about the CA with this name
ca:   -c AC	tan sols llista la informació sobre l'AC amb aquest nom

en: Usage: %s refresh-ca [options]
ca: Ús: %s refresh-ca [opcions]

en:   -c CA	refresh information about the CA with this name
ca:   -c AC	refresca la informació sobre l'AC amb aquest nom

en:   -a	refresh information about all known CAs
ca:   -a	refresca la informació sobre totes les AC conegudes

en: Usage: %s add-ca [options]
ca: Ús: %s add-ca [opcions]

en:   -c CA		nickname to give to the new CA configuration
ca:   -c AC		sobrenom a donar a la nova configuració de l'AC

en:   -e CMD	helper command to run to communicate with CA
ca:   -e ORDRE	ordre de l'ajudant a executar per comunicar-se amb l'AC

en: Usage: %s add-scep-ca [options]
ca: Ús: %s add-scep-ca [opcions]

en:   -u URL	location of SCEP server
ca:   -u URL	localització del servidor SCEP

en:   -i ID		CA identifier
ca:   -i ID		identificador de l'AC

en:   -R FILE	file containing CA's certificate
ca:   -R FITXER	fitxer que conté el certificat de l'AC

en:   -r FILE	file containing RA's certificate
ca:   -r FITXER	fitxer que conté el certificat de la RA

en:   -I FILE	file containing certificates in RA's certifying chain
ca:   -I FITXER	fitxer que conté els certificats a la cadena de certificació de la RA

en:   -n	prefer not to use the SCEP Renewal feature
ca:   -n	prefereix no utilitzar la funció de renovació del SCEP

en: Usage: %s modify-ca [options]
ca: Ús: %s modify-ca [opcions]

en:   -c CA		nickname of the CA configuration
ca:   -c AC		sobrenom de la configuració de l'AC

en:   -e CMD	updated helper command to run to communicate with CA
ca:   -e ORDRE	ordre de l'ajudant actualitzat a executar per comunicar-se amb l'AC

en: Usage: %s remove-ca [options]
ca: Ús: %s remove-ca [opcions]

en:   -c CA	nickname of CA configuration to remove
ca:   -c AC	sobrenom de la configuració de l'AC a eliminar

en: Usage: %s command [options]
ca: Ús: %s ordre [opcions]

en: request a new certificate from a CA
ca: sol·licita un nou certificat des d'una AC

en: begin monitoring an already-issued certificate
ca: comença el monitoratge d'un certificat ja expedit

en: stop monitoring a certificate
ca: atura el monitoratge d'un certificat

en: resubmit an in-progress enrollment request, or start a new one
ca: tornar a presentar una sol·licitud d'inscripció en curs, o n'inicia un de nova

en: generate a new private key and replace a certificate
ca: genera una nova clau privada i substitueix un certificat

en: check on the status of an in-progress enrollment request
ca: comprova l'estat d'una sol·licitud d'inscripció en curs

en: list certificates being monitored and requested
ca: llista els certificats que s'estan monitorant i sol·licitant

en: check the status of a certificate being monitored or requested
ca: comprova l'estat d'un certificat que s'està monitorant o sol·licitant

en: add a CA configuration
ca: afegeix la configuració d'una AC

en: add an SCEP CA configuration
ca: afegeix la configuració d'una AC SCEP

en: list known CA configurations
ca: llista les configuracions de les AC conegudes

en: modify a CA configuration
ca: modifica la configuració d'una AC

en: refresh cache of all information obtained from a CA
ca: refresca la memòria cau de tota la informació obtinguda d'una AC

en: remove a CA configuration
ca: elimina la configuració d'una AC

en: %s: unrecognized command
ca: %s: no s'ha reconegut l'ordre

en: Unable to determine location of IPA LDAP server.
ca: No es pot determinar la localització del servidor LDAP IPA.

en: Unable to contact an IPA LDAP server.
ca: No es pot contactar amb el servidor LDAP IPA.

en: Unable to determine base DN of domain information on IPA server.
ca: No es pot determinar el DN base de la informació de domini sobre el servidor IPA.

en: Error setting up for XMLRPC on the client.
ca: S'ha produït un error en preparar-se per a l'XMLRPC sobre el client.

en: The -t option can not be used with the -K option.
ca: L'opció -t no pot utilitzar-se amb l'opció -K.

en: The -k option can not be used with the -K option.
ca: L'opció -k no pot utilitzar-se amb l'opció -K.

en: The -K option can not be used with either the -k or the -t option.
ca: L'opció -K no pot utilitzar-se amb l'opció -k ni amb l'opció -t.

en: Unable to determine principal name for signing request.
ca: No es pot determinar el nom del principal per a la sol·licitud de signatura.

en: No IPA domain configured, and none specified.
ca: No hi ha cap domini IPA configurat i no se n'ha especificat cap.

en: Error setting up ccache for "host" service on client using default keytab: %s.
ca: S'ha produït un error en preparar ccache per al servei "host" al client mitjançant la taula de claus predeterminada: %s.

en: Error setting up ccache for "%s" on client using default keytab: %s.
ca: S'ha produït un error en preparar ccache per a "%s" al client mitjançant la taula de claus predeterminada: %s.

en: Error setting up ccache for "host" service on client using keytab "%s": %s.
ca: S'ha produït un error en preparar ccache per al servei "host" al client mitjançant la taula de claus "%s": %s.

en: Error setting up ccache for "%s" on client using keytab "%s": %s.
ca: S'ha produït un error en preparar ccache per a "%s" al client mitjançant la taula de claus "%s": %s.

en: Unable to read signing request.
ca: No es pot llegir la sol·licitud de signatura.

en: use session bus
ca: utilitza el bus de la sessió

en: use system bus
ca: utilitza el bus del sistema

en: start a dedicated listening socket
ca: inicia un socket dedicat a escoltar

en: only use a dedicated listening socket
ca: tan sols utilitza el socket dedicat a escoltar

en: specify the dedicated listening socket
ca: especifica el socket dedicat a escoltar

en: PATHNAME
ca: NOMCAMÍ

en: don't become a daemon
ca: no et converteixis en un dimoni

en: do become a daemon
ca: converteix-te en un dimoni

en: bus-activated, idle timeout
ca: activat per bus, temps d'expiració d'inactivitat

en: SECONDS
ca: SEGONS

en: don't use an idle timeout
ca: no utilitzis un temps d'expiració d'inactivitat

en: set debugging level (implies -n)
ca: estableix el nivell de depuració (implica -n)

en: NUMBER
ca: NÚMERO

en: start COMMAND and exit when it does
ca: inicia l'ORDRE i surt quan ho faci

en: write service PID to file
ca: escriu el PID del servei al fitxer

en: force NSS into FIPS mode
ca: força NSS al mode FIPS

en: print version information
ca: mostra informació de la versió

en: Usage: %s [-s|-S] [-n|-f] [-d LEVEL] [-p FILE] [-F] [-v]
ca: Ús: %s [-s|-S] [-n|-f] [-d NIVELL] [-p FITXER] [-F] [-v]

en: 	-s         use session bus
ca: 	-s         utilitza el bus de la sessió

en: 	-S         use system bus
ca: 	-S         utilitza el bus del sistema

en: 	-l         start a dedicated listening socket
ca: 	-l         inicia un socket dedicat a escoltar

en: 	-L         only use a dedicated listening socket
ca: 	-L         tan sols utilitza el socket dedicat a escoltar

en: 	-P PATH    specify the dedicated listening socket
ca: 	-P CAMÍ    especifica el socket dedicat a escoltar

en: 	-n         don't become a daemon
ca: 	-n         no et converteixis en un dimoni

en: 	-f         do become a daemon
ca: 	-f         converteix-te en un dimoni

en: 	-b TIMEOUT bus-activated, idle timeout
ca: 	-b TIMEOUT activat per bus, temps d'expiració d'inactivitat

en: 	-B         don't use an idle timeout
ca: 	-B         no utilitzis un temps d'expiració d'inactivitat

en: 	-d LEVEL   set debugging level (implies -n)
ca: 	-d NIVELL   estableix el nivell de depuració (implica -n)

en: 	-c COMMAND start COMMAND and exit when it does
ca: 	-c ORDRE inicia l'ORDRE i surt quan també ho faci l'ordre.

en: 	-p FILE    write service PID to file
ca: 	-p FITXER    escriu el PID del servei al fitxer

en: 	-F         force NSS into FIPS mode
ca: 	-F         força NSS al mode FIPS

en: 	-v         print version information and exit
ca: 	-v         mostra informació de la versió i surt

en: An internal error has occurred.
ca: S'ha produït un error intern.

en: No matching entry found.
ca: No s'han trobat cap entrada que coincideixi.

en: There is already a CA with the nickname "%s".
ca: Ja hi ha una AC amb el sobrenom "%s".

en: Certificate storage type not specified.
ca: No s'ha especificat el tipus d'emmagatzematge de certificat.

en: Certificate storage type "%s" not supported.
ca: El tipus d'emmagatzematge de certificat "%s" no està suportat.

en: The location "%s" must be an absolute path.
ca: La localització "%s" ha de ser un camí absolut.

en: Certificate storage location not specified.
ca: No s'ha especificat la localització de l'emmagatzematge del certificat.

en: The parent of location "%s" could not be accessed due to insufficient permissions.
ca: No es pot accedir a la localització pare "%s" a causa de permisos insuficients.

en: The parent of location "%s" must be a valid directory.
ca: El pare de la localització "%s" ha de ser un directori vàlid.

en: The location "%s" must be a file.
ca: La localització "%s" ha de ser un fitxer.

en: The location "%s" could not be accessed due to insufficient permissions.
ca: No es pot accedir a la localització "%s" a causa de permisos insuficients.

en: The location "%s" must be a directory.
ca: La localització "%s" ha de ser un directori.

en: Certificate nickname not specified.
ca: No s'ha especificat el sobrenom del certificat.

en: There is already a request with the nickname "%s".
ca: Ja hi ha una sol·licitud amb el sobrenom "%s".

en: Certificate at same location is already used by request with nickname "%s".
ca: El certificat a la mateixa localització ja està utilitzat per la sol·licitud amb sobrenom "%s".

en: Key storage type "%s" not supported.
ca: El tipus d'emmagatzematge de clau "%s" no està suportat.

en: Key storage location not specified.
ca: No s'ha especificat la localització de l'emmagatzematge de la clau.

en: Key nickname not specified.
ca: No s'ha especificat el sobrenom de la clau.

en: Key at same location is already used by request with nickname "%s".
ca: La clau a la mateixa localització ja està utilitzada per la sol·licitud amb sobrenom "%s".

en: No support for key type "%s".
ca: Sense suport per al tipus de clau "%s".

en: No such CA.
ca: No existeix l'AC.

en: Certificate authority "%s" not known.
ca: Autoritat de certificació "%s" no coneguda.

en: Unrecognized parameter or wrong value type.
ca: Paràmetre no reconegut o tipus de valor erroni.

en: Error parsing arguments.
ca: S'ha produït un error en analitzar sintàcticament els arguments.

en: Unrecognized property name.
ca: Nom de propietat no reconeguda.

en: Insufficient access.  Please retry operation as root.
ca: Accés insuficient.  Si us plau, torneu a repetir-ho com a root.

en: Please verify that the certmonger service has been started.
ca: Si us plau, verifiqueu que s'hagi iniciat el servei certmonger.

en: Please verify that the certmonger service is still running.
ca: Si us plau, verifiqueu que encara s'estigui executant el servei certmonger.
