certmonger 0.78.6 - en to hu translation catalogue (196 entries)

en: Out of memory.
hu: Elfogyott a rendelkezésre álló memória.

en: Unable to determine hostname of CA.
hu: CA hosztnevének meghatározása meghiúsult.

en: Unable to read signing request from file "%s".
hu: Nem sikerült beolvasni az aláírási kérelmet a "%s" fájlból.

en: Unable to read signing request from environment variable "%s".
hu: Nem sikerült beolvasni az aláírási kérelmet a "%s" környezeti változóból.

en: Error setting up for XMLRPC.
hu: Hiba történt a XMLRPC-re történő beállításkor

en: Error parsing server response.
hu: Hiba a szerver válasz értelmezésében.

en: Server error.
hu: Szerver hiba.

en: No end-entity URL (-E) given, and no default known.
hu: Nincs végentitású URL megadva (-E), és nincs ismert alapértelmezett sem.

en: No agent URL (-A) given, and no default known.
hu: Nincs ágens URL megadva (-A), és nincs ismert alapértelmezett sem.

en: No profile/template (-T) given, and no default known.
hu: Nincs profil / sablon megadva (-T), és nincs ismert alapértelmezett sem.

en: Internal error: unknown state.
hu: Belső hiba: ismeretlen állapot.

en: Error %d connecting to %s: %s.
hu: Hiba: %d csatlakozik ide - %s: %s.

en: Error %d connecting to %s.
hu: Hiba: %d csatlakozik ide - %s.

en: Internal error: no response to "%s?%s".
hu: Belső hiba: nincs válasz erre - "%s?%s".

en: Path "%s" is not absolute, attempting to use "%s" instead.
hu: "%s" elérési út nem abszolút, próbaként "%s" kerül alkalmazásra helyette.

en: Path "%s" is not absolute, and there was an error determining the name of the current directory.
hu: "%s" elérési út nem abszolút, és hiba történt a jelenlegi könyvtár meghatározásakor.

en: Path "%s" is not a directory.
hu: "%s" elérési út nem egy szabályos könyvtár.

en: Path "%s": %s.
hu: Elérési út "%s": %s.

en: Path "%s" is not a regular file.
hu: "%s" elérési út nem egy szabályos fájl.

en: Please verify that the message bus (D-Bus) service is running.
hu: Kérem ellenőrizze, hogy az üzenet busz (D-Bus) szolgáltatás működik.

en: Error creating DBus request message.
hu: Hiba történt a a DBus kérési üzenet elkészítésekor.

en: missing argument
hu: hiányzó paraméter

en: unrecognized option %s
hu: ismeretlen opció %s

en: unrecognized option
hu: ismeretlen opció

en: internal error
hu: belső hiba

en: out of memory
hu: elfogyott a memória

en: Error %s: %s
hu: Hiba %s: %s

en: Error %s
hu: Hiba %s

en: Error: %s
hu: Hiba %s

en: Received error response from local %s service.
hu: Hiba érkezett egy helyi %s szolgáltatástól.

en: No response received from %s service.
hu: Nincs válasz a következő szolgáltatástól: %s.

en: ask the CA to process the request using the named issuer
hu: kéri a hitelesítésszolgáltatót, hogy a kérelmet a megnevezett kibocsátó felhasználásával dolgozza fel

en: Error initializing Kerberos library: %s.
hu: Hiba történt a Kerberos modul beállításakor: %s.

en: Unrecognized keyUsage "%s".
hu: Felismerhetetlen kulcshasználat "%s".

en: Could not evaluate OID "%s".
hu: Nem értelmezhető OID "%s".

en: Error parsing Kerberos principal name "%s": %s.
hu: Hiba a Kerberos megbízói név értelmezésekor "%s": %s.

en: Error unparsing Kerberos principal name "%s": %s.
hu: Hiba a Kerberos megbízói név visszafordításakor "%s": %s.

en: %s: option requires an argument -- '%c'
hu: %s: az opcióhoz szükséges egy paraméter is -- '%c'

en: %s: invalid option -- '%c'
hu: %s: érvénytelen opció --'%c'

en: Error: unused extra argument "%s".
hu: HIba: kihasználatlan extra paraméter "%s".

en: Error: unused extra arguments were supplied.
hu: Hiba: használaton kívüli extra paraméterek is alkalmazásra kerültek.

en: Database location or nickname specified without the other.
hu: Adatbázis helye vagy elnevezése egymás nélkül vannak meghatározva.

en: Database directory and certificate file both specified.
hu: Adatbázis könyvtára és az aláírás fájl meghatározva.

en: None of database directory and nickname or certificate file specified.
hu: Sem az adatbázis könyvtára és az elnevezése, vagy az aláírás fájl nincs meghatározva.

en: Key and certificate can not both be saved to the same file.
hu: A kulcs és az aláírás nem menthető el egy ugyanazon fájlba.

en: No CA with name "%s" found.
hu: Nincs elérhető CA "%s" néven.

en: Error setting request arguments.
hu: Hiba a paraméterek kérésekor.

en: New signing request "%s" added.
hu: Új aláírási kérelem "%s" hozzáadva.

en: New signing request could not be added.
hu: Új aláírási kérelem nem adható hozzá.

en: New tracking request "%s" added.
hu: Új nyomkövetési kérés "%s" hozzáadva.

en: New tracking request could not be added.
hu: Új nyomkövetési kérés nem adható hozzá.

en: None of ID or database directory and nickname or certificate file specified.
hu: Sem az ID vagy adatbázis könyvtára és az elnevezése, vagy az aláírás fájl sincsen meghatározva.

en: Request "%s" modified.
hu: "%s" kérés módosult.

en: Request "%s" could not be modified.
hu: "%s" kérés nem módosítható.

en: No request found with specified nickname.
hu: Nem található kérés a megadott elnevezéssel.

en: No request found that matched arguments.
hu: Olyan kérés nem található ami egyezne a paraméterekkel.

en: Request "%s" removed.
hu: "%s" kérés eltávolítva.

en: Request "%s" could not be removed.
hu: "%s" kérés nem távolítható el.

en: Error modifying "%s".
hu: "%s" módosításakor hiba lépett fel.

en: Resubmitting "%s" to "%s".
hu: "%s" újraküldése ide: "%s".

en: Resubmitting "%s".
hu: Újraküldés: "%s".

en: Error attempting to submit "%s" to "%s".
hu: Nem sikerült "%s" beküldése ide: "%s".

en: Error attempting to submit "%s".
hu: "%s" beküldése sikertelen.

en: Number of certificates and requests being tracked: %d.
hu: A nyomonkövetett kérések és aláírások száma: %d.

en: Request ID '%s':
hu: ID kérése: '%s':

en: 	status: %s
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>status: %s

en: 	ca-error: %s
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>ca-error: %s

en: 	stuck: %s
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>beragadt: %s

en: 	key pair storage: type=%s
hu: 	kulcspár tároló: típusa=%s

en: NONE
hu: NINCS

en: ,location='%s'
hu: ,helye='%s'

en: ,nickname='%s'
hu: ,elnevezés='%s'

en: ,token='%s'
hu: ,jegy='%s'

en: ,pinfile='%s'
hu: ,pinfájl='%s'

en: 	certificate: type=%s,location='%s'
hu: 	tanusítvány: típusa=%s,helye='%s'

en: 	CA: %s
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>CA: %s

en: 	issuer: %s
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>issuer: %s

en: 	subject: %s
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>subject: %s

en: unknown
hu: ismeretlen

en: 	expires: %s
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>lejárati idő: %s

en: 	email:
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>email:

en: 	dns:
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>dns:

en: 	principal name:
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>megbízó neve:

en: 	key usage: %s
hu: 	kulcshasználat: %s

en: 	eku:
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>eku:

en: 	pre-save command: %s
hu: 	pre-mentés parancs: %s

en: 	post-save command: %s
hu: 	post-mentés parancs: %s

en: 	track: %s
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>track: %s

en: 	auto-renew: %s
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>automatikus megújítás: %s

en: 	ca-type: %s
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>ca-típus: %s

en: 	helper-location: %s
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>segítő-helye: %s

en: 	next-serial-number: %s
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>következő sorozatszám: %s

en: 	known-issuer-names:
hu: <span class="whitespace other" title="Tab">»</span>ismert kibocsátó nevek:

en: %s - client certificate enrollment tool
hu: %s - kliens tanusítvány felvevő eszköz

en: Usage: %s request [options]
hu: Használata: %s kérés [opciók]

en: Required arguments:
hu: Szükséges paraméterek:

en: * If using an NSS database for storage:
hu: * Ha egy NSS adatbázist használ a tárolóhoz:

en:   -d DIR	NSS database for key and cert
hu:   -d DIR<span class="whitespace other" title="Tab">»</span>NSS adatbázis a kulcshoz és a tanusítványhoz

en:   -n NAME	nickname for NSS-based storage (only valid with -d)
hu:   -n NAME<span class="whitespace other" title="Tab">»</span>elnevezés az NSS-alapú tárolóhoz (csak -d opcióval érvényes)

en:   -t NAME	optional token name for NSS-based storage (only valid with -d)
hu:   -t NAME	opcionális token név az NSS-alapú tárolókhoz (csak a -d opcióval érvényes)

en: * If using files for storage:
hu: * Ha a fájlokat a tárolásra használja:

en:   -k FILE	PEM file for private key
hu:   -k FILE	PEM fájl a privát kulcshoz

en:   -f FILE	PEM file for certificate (only valid with -k)
hu:   -f FILE	PEM fájl az aláíráshoz (csak a -k opcióval érvényes)

en: * If keys are to be encrypted:
hu: * Ha a kulcsok titkosításra kerülnek:

en:   -p FILE	file which holds the encryption PIN
hu:   -p FILE	fájl ami a titkosító PIN-t tartalmazza

en:   -P PIN	PIN value
hu:   -P PIN	PIN értéke

en: Optional arguments:
hu: Opcionális paraméterek:

en: * Certificate handling settings:
hu: * Aláírás ezeket a beállításokat kezeli:

en:   -I NAME	nickname to assign to the request
hu:   -I NAME	elnevezés amelyet hozzárendelhetünk az igényléshez

en:   -g SIZE	size of key to be generated if one is not already in place
hu:   -g SIZE	a generálandó kulcs mérete, ha még nincs kulcs a helyén

en:   -r		attempt to renew the certificate when expiration nears (default)
hu:   -r		megkísérlés a bizonyítvány megújítására ha a lejárati idő közeledik (alapértelmezett)

en:   -R		don't attempt to renew the certificate when expiration nears
hu:   -R		ne kísérelje meg a bizonyítvány megújítását ha a lejárati idő közeledik

en:   -c CA		use the specified CA rather than the default
hu:   -c CA		a megadott CA-t használja az alapértelmezett helyett

en:   -T PROFILE	ask the CA to process the request using the named profile or template
hu:   -T PROFILE	ask CA számítás a kért felhasznált profil név vagy sablon

en: * Parameters for the signing request:
hu: * Paraméterek az aláírási igényléshez:

en:   -N NAME	set requested subject name (default: CN=<hostname>)
hu:   -N NAME 	igényelt tárgy nevének beállítása (alapértelmezett: CN=<hosztnév>)

en:   -U EXTUSAGE	set requested extended key usage OID
hu:   -U EXTUSAGE	igényelt kibővített kulcs használatának beállítása OID

en:   -u KEYUSAGE	set requested key usage value
hu:   -u KEYUSAGE	beállítja a kért kulcshasználati értéket

en:   -K NAME	set requested principal name
hu:   -K NAME	igényelt elsődleges név beállítása

en:   -D DNSNAME	set requested DNS name
hu:   -D DNSNAME	igényelt DNS név beállítása

en:   -E EMAIL	set requested email address
hu:   -E EMAIL	igényelt email cím beállítása

en: * Bus options:
hu: * Adatcsatorna opciók:

en:   -S		connect to the certmonger service on the system bus
hu:   -S		connect certmonger szolgáltatásnál a rendszer buszon

en:   -s		connect to the certmonger service on the session bus
hu:   -s		connect certmonger szolgáltatásnál a szál vezérélésnél

en: * Other options:
hu: * Egyéb opciók:

en:   -B	command to run before saving the certificate
hu:   -B	futtatás előtt a tanúsítványt menti

en:   -C	command to run after saving the certificate
hu:   -C	command futtatás után a tanúsítványt menti

en:   -v	report all details of errors
hu:   -v	jelentse az összes hibarészletet

en: Usage: %s start-tracking [options]
hu: Használata: %s nyomon követés [opciók]

en: * If modifying an existing request:
hu: * Ha módosítanak egy létező kérést:

en: * If keys are encrypted:
hu: * Ha a kulcsok titkosítottak:

en:   -I NAME	nickname to give to tracking request
hu:   -I NAME	elnevezés a nyomonkövetési kéréshez

en: * Parameters for the signing request at renewal time:
hu: * Az aláírási kérelem paraméterei a megújításkor:

en:   -U EXTUSAGE	override requested extended key usage OID
hu:   -U EXTUSAGE	felülírja a kért kibővített kulcs használat OID-jét

en:   -K NAME	override requested principal name
hu:   -K NAME	felülírja a kért elsődleges nevet

en:   -D DNSNAME	override requested DNS name
hu:   -D DNSNAME	felülírja a kért DNS nevet

en:   -E EMAIL	override requested email address
hu:   -E EMAIL	felülírja a kért email címet

en: Usage: %s stop-tracking [options]
hu: Használata: %s stop-tracking [opciók]

en: * By request identifier:
hu: * Kérés azonosítója alapján:

en:   -i NAME	nickname for tracking request
hu:   -i NAME	elnevezés a nyomonkövetési kéréshez

en: Usage: %s resubmit [options]
hu: Használata: %s újraküldése [opciók]

en:   -f FILE	PEM file for certificate
hu:   -f FILE	PEM fájl az aláírásért

en: * New parameter values for the signing request:
hu: * Új paraméter értékek az aláírási kérelemhez:

en:   -I NAME	new nickname to give to tracking request
hu:   -I NAME	új név megadása a nyomonkövetési kéréshez

en:   -c CA		use the specified CA rather than the current one
hu:   -c CA		alkalmazza a megadott CA-t jelenlegi helyett

en: Usage: %s list [options]
hu: Használata: %s listázása [opciók]

en: * General options:
hu: * Általános opciók:

en:   -c CA	list only requests and certs associated with this CA
hu:   -c CA	csak azokat a kéréseket és bizonytványokat listázza amelyek ezzel a CA-val vannak kapcsolatban

en:   -r	list only information about outstanding requests
hu:   -r	csak a kiemelkedő kérésekről szóló információkat listázza

en:   -t	list only information about tracked certificates
hu:   -t	csak a nyomon követett tanúsítványokra vonatkozó információkat listázza

en: * If selecting a specific request:
hu: * Ha kiválaszt egy specifikus igénylést:

en:   -d DIR	only list requests and certs which use this NSS database
hu:   -d DIR	csak olyan igényléseket és bizonyítványokat listáz amelyek ezt az NSS adatbázist használják

en:   -n NAME	only list requests and certs which use this nickname
hu:   -n NAME	csak olyan kérelmeket és tanúsítványokat listázza amelyek ezt az elnevezést használják

en:   -f FILE	only list requests and certs stored in this PEM file
hu:   -f FILE	csak olyan igényléseket és bizonyítványokat listáz amelyek tárolásra kerültek ebben a PEM fájlban

en:   -S	connect to the certmonger service on the system bus
hu:   -S	kapcsolja össze a certmonger szolgáltatást a rendszer bus-al

en:   -s	connect to the certmonger service on the session bus
hu:   -s	kapcsolja össze a certmonger szolgáltatást a session bus-al

en: Usage: %s list-cas [options]
hu: Alkalmazás: %s list-cas [opciók]

en:   -c CA	list only information about the CA with this name
hu:   -c CA	csak az ezzel a névvel rendelkező CA tanúsítvány információit listázza

en: %s: unrecognized command
hu: %s: ismeretlen parancs

en: The -t option can not be used with the -K option.
hu: A -t opció nem használható a _K opcióval együtt.

en: The -k option can not be used with the -K option.
hu: A -k opció nem használható a -K opcióval együtt.

en: The -K option can not be used with either the -k or the -t option.
hu: A -K opció nem használható a -k vagy a -t opcióval sem.

en: Unable to determine principal name for signing request.
hu: Meghatározhatatlan az elsődleges neve az aláírási igénylésnek.

en: Unable to read signing request.
hu: Bejelentkezési kérés olvasása meghiúsult.

en: 	-s         use session bus
hu: 	-s         szálvezérlés használata

en: 	-S         use system bus
hu: 	-S         rendszerbusz használata

en: 	-n         don't become a daemon
hu: 	-n         művelet ne váljon daemonná

en: 	-f         do become a daemon
hu: 	-f         művelet váljon daemonná

en: 	-b TIMEOUT bus-activated, idle timeout
hu: 	-b TIMEOUT busz-vezérelt, várakozási idővel

en: 	-B         don't use an idle timeout
hu: 	-B         várakozási idő elhagyása

en: 	-d LEVEL   set debugging level (implies -n)
hu: 	-d LEVEL   hibakeresési szint beállítása (ez azt jelenti: -n)

en: 	-p FILE    write service PID to file
hu: 	-p FILE    szolgáltatás PID rögzítése fájlba

en: 	-F         force NSS into FIPS mode
hu: 	-F         eröltesse az NSS-t FIPS módba

en: An internal error has occurred.
hu: Belső hiba történt.

en: No matching entry found.
hu: Nincs egyező bejegyzés.

en: There is already a CA with the nickname "%s".
hu: Már szerepel egy CA ezzel a névvel: "%s".

en: Certificate storage type not specified.
hu: Bizonyítvány tároló típusa nem definiált.

en: Certificate storage type "%s" not supported.
hu: "%s" típusú bizonyítványtároló enm támogatott.

en: The location "%s" must be an absolute path.
hu: A hely "%s" abszolút elérési útnak kell lennie.

en: Certificate storage location not specified.
hu: Bizonyítványok tárolási helye nincs meghatározva.

en: The parent of location "%s" must be a valid directory.
hu: "%s" szülő könyvtárnak létező mappának kell lennie.

en: The location "%s" must be a file.
hu: "%s" egy fájlnak kell lennie.

en: The location "%s" must be a directory.
hu: "%s" egy könyvtárnak kell lennie.

en: Certificate nickname not specified.
hu: Bizonyítvány elnevezése nincs definiálva.

en: There is already a request with the nickname "%s".
hu: Már van egy igénylés ezzel a névvel: "%s".

en: Certificate at same location is already used by request with nickname "%s".
hu: Tanúsítvány ugyanazt a helyet használja amit a becenévnél igényelt "%s".

en: Key storage type "%s" not supported.
hu: "%s" kulcstároló típus nem támogatott.

en: Key storage location not specified.
hu: Kulcstároló helye nem definiált.

en: Key nickname not specified.
hu: Kulcs elnevezés nem meghatározott.

en: Key at same location is already used by request with nickname "%s".
hu: Kulcs ugyanazt a helyet használja amit a becenévnél igényelt "%s".

en: No such CA.
hu: Nincs ilyen CA.

en: Certificate authority "%s" not known.
hu: "%s" nevű tanúsítvány hatóság nem ismert.

en: Unrecognized parameter or wrong value type.
hu: Ismeretlen paraméter, vagy rossz értéktípus.

en: Insufficient access.  Please retry operation as root.
hu: Elégtelen hozzáférési jog. Kérem ismételje meg a műveletet rendszergazdaként.

en: Please verify that the certmonger service has been started.
hu: Kérem ellenőrizze, hogy a certmonger szolgáltatás már elindult.

en: Please verify that the certmonger service is still running.
hu: Kérem ellenőrizze, hogy a certmonger szolgáltatás még mindig fut.
