certmonger 0.78.6 - en to pl translation catalogue (469 entries)

en: Out of memory.
pl: Brak pamięci.

en: Unable to determine hostname of CA.
pl: Nie można określić nazwy komputera CA.

en: Unable to read signing request from file "%s".
pl: Nie można odczytać żądania podpisania z pliku „%s”.

en: Unable to read signing request from environment variable "%s".
pl: Nie można odczytać żądania podpisania ze zmiennej środowiskowej „%s”.

en: Error setting up for XMLRPC.
pl: Błąd podczas ustawiania dla XML-RPC.

en: Error parsing server response.
pl: Błąd podczas przetwarzania odpowiedzi serwera.

en: Server error.
pl: Błąd serwera.

en: Profile params (-O) must be in the form of param=value.
pl: Parametry profilu (-O) muszą być w formie parametr=wartość.

en: Submit params (-o) must be in the form of param=value.
pl: Parametry wysyłania (-o) muszą być w formie parametr=wartość.

en: No agent credentials specified, and no default known.
pl: Nie podano danych uwierzytelniających agenta, a nie ma wartości domyślnej.

en: Requested renewal, but no serial number provided.
pl: Zażądano odnowienia, ale nie podano numeru seryjnego.

en: No end-entity URL (-E) given, and no default known.
pl: Nie podano adresu URL końcowej jednostki (-E), a nie ma wartości domyślnej.

en: No agent URL (-A) given, and no default known.
pl: Nie podano adresu URL agenta (-A), a nie ma wartości domyślnej.

en: No profile/template (-T) given, and no default known.
pl: Nie podano profilu/szablonu (-T), a nie ma wartości domyślnej.

en: Error shutting down NSS.
pl: Błąd podczas wyłączania NSS.

en: Internal error: unknown state.
pl: Wewnętrzny błąd: nieznany stan.

en: No agent credentials (-n) given, but they are needed.
pl: Nie podano żadnych danych uwierzytelniających agenta (-n), które są wymagane.

en: Error %d connecting to %s: %s.
pl: Błąd %d podczas łączenia z %s: %s.

en: Error %d connecting to %s.
pl: Błąd %d podczas łączenia z %s.

en: Internal error: no response to "%s?%s".
pl: Wewnętrzny błąd: brak odpowiedzi na „%s?%s”.

en: COMMAND
pl: POLECENIE

en: DIRECTORY
pl: KATALOG

en: LIST
pl: LISTA

en: ADDRESS
pl: ADRES

en: FILENAME
pl: NAZWA-PLIKU

en: HOSTNAME
pl: NAZWA-KOMPUTERA

en: ID
pl: IDENTYFIKATOR

en: BITS
pl: BITY

en: MODE
pl: TRYB

en: NAME
pl: NAZWA

en: PRINCIPAL
pl: NACZELNIK

en: SUBJECT
pl: TEMAT

en: USERNAME[:GROUPNAME]
pl: NAZWA-UŻYTKOWNIKA[:NAZWA-GRUPY]

en: Path "%s" is not absolute, attempting to use "%s" instead.
pl: Ścieżka „%s” nie jest bezwzględna, próbowanie użycia „%s” zamiast niej.

en: Path "%s" is not absolute, and there was an error determining the name of the current directory.
pl: Ścieżka „%s” nie jest bezwzględna i wystąpił błąd podczas określania nazwy bieżącego katalogu.

en: Path "%s": insufficient permissions.
pl: Ścieżka „%s”: niewystarczające uprawnienia.

en: Path "%s" is not a directory.
pl: Ścieżka „%s” nie jest katalogiem.

en: Path "%s": %s.
pl: Ścieżka „%s”: %s.

en: Path "%s" is not a regular file.
pl: Ścieżka „%s” nie jest zwykłym plikiem.

en: No system bus running.
pl: Magistrala systemowa nie jest uruchomiona.

en: Running as UID 0.
pl: Uruchamianie jako UID 0.

en: Launching temporary dedicated service daemon.
pl: Uruchamianie tymczasowej dedykowanej usługi.

en: Error connecting to D-Bus.
pl: Błąd podczas łączenia z usługą D-Bus.

en: Please verify that the message bus (D-Bus) service is running.
pl: Proszę sprawdzić, czy usługa magistrali komunikatów (D-Bus) jest uruchomiona.

en: Error creating DBus request message.
pl: Błąd podczas tworzenia komunikatu żądania D-Bus.

en: missing argument for %s
pl: brak parametru dla %s

en: missing argument
pl: brak parametru

en: unrecognized option %s
pl: nierozpoznana opcja %s

en: unrecognized option
pl: nierozpoznana opcja

en: aliases nested too deeply
pl: aliasy są zagnieżdżone za głęboko

en: bad parameter quoting
pl: błędne cytowanie parametru

en: invalid numeric value
pl: nieprawidłowa wartość numeryczna

en: number too large or too small
pl: liczby są za duże lub za małe

en: bad operation
pl: błędne działanie

en: internal error
pl: wewnętrzny błąd

en: out of memory
pl: brak pamięci

en: error in popt configuration file
pl: błąd w pliku konfiguracji popt

en: Error %s: %s
pl: Błąd %s: %s

en: Error %s
pl: Błąd %s

en: Error: %s
pl: Błąd: %s

en: Received error response from local %s service.
pl: Otrzymano błędną odpowiedź z lokalnej usługi %s.

en: No response received from %s service.
pl: Nie otrzymano odpowiedzi z usługi %s.

en: State %s, stuck: %s.
pl: Stan %s, zatkanie: %s.

en: NSS database for key and cert
pl: baza danych NSS dla klucza i certyfikatu

en: nickname for NSS-based storage (only valid with -d)
pl: pseudonim dla przechowywania opartego na NSS (prawidłowe tylko z opcją -d)

en: optional token name for NSS-based storage (only valid with -d)
pl: opcjonalna nazwa tokenu dla przechowywania opartego na NSS (prawidłowe tylko z opcją -d)

en: PEM file for private key
pl: plik PEM dla klucza prywatnego

en: PEM file for certificate (only valid with -k)
pl: plik PEM dla certyfikatu (prawidłowe tylko z opcją -k)

en: file which holds the private key encryption PIN
pl: plik przechowujący kod PIN szyfrowania klucza prywatnego

en: private key encryption PIN
pl: kod PIN szyfrowania klucza prywatnego

en: owner information for private key
pl: informacje o właścicielu klucza prywatnego

en: file permissions for private key
pl: uprawnienia pliku klucza prywatnego

en: owner information for certificate
pl: informacje o właścicielu certyfikatu

en: file permissions for certificate
pl: uprawnienia pliku certyfikatu

en: NSS database in which to store the CA's certificates
pl: baza danych NSS, w której przechowywać certyfikaty CA

en: file in which to store the CA's certificates
pl: plik, w którym przechowywać certyfikaty CA

en: command to run before saving the certificate
pl: polecenie do wykonania przed zapisaniem certyfikatu

en: command to run after saving the certificate
pl: polecenie do wykonania po zapisaniu certyfikatu

en: nickname to assign to the request
pl: pseudonim do przydzielenia żądaniu

en: type of key to be generated if one is not already in place
pl: typ klucza do utworzenia, jeśli jeszcze nie ma żadnego

en: size of key to be generated if one is not already in place
pl: rozmiar klucza do utworzenia, jeśli jeszcze nie ma żadnego

en: attempt to renew the certificate when expiration nears (default)
pl: próbuje odnowić certyfikat, kiedy zbliża się jego wygaszenie (domyślnie)

en: don't attempt to renew the certificate when expiration nears
pl: nie próbuje odnowić certyfikatu, kiedy zbliża się jego wygaszenie

en: use the specified CA configuration rather than the default
pl: używa podanej konfiguracji CA zamiast domyślnej

en: ask the CA to process the request using the named profile or template
pl: prosi CA o przetworzenie żądania za pomocą nazwanego profilu lub szablonu

en: ask the CA to process the request using the named issuer
pl: prosi CA o przetworzenie żądania za pomocą nazwanego wystawcy

en: set requested subject name (default: CN=<hostname>)
pl: ustawia żądaną nazwę tematu (domyślnie: CN=<nazwa-komputera>)

en: set requested key usage value
pl: ustawia żądaną wartość użycia klucza

en: set requested extended key usage OID
pl: ustawia żądany OID użycia rozszerzonego klucza

en: set requested principal name
pl: ustawia żądaną nazwę naczelnika

en: set requested DNS name
pl: ustawia żądaną nazwę DNS

en: set requested email address
pl: ustawia żądany adres e-mail

en: set requested IP address
pl: ustawia żądany adres IP

en: file which holds an optional challenge password value
pl: plik przechowujący opcjonalną wartość hasła wyzwania

en: an optional challenge password value
pl: opcjonalna wartość hasła wyzwania

en: request a CA certificate
pl: żąda certyfikat CA

en: request a non-CA certificate
pl: żąda certyfikatu nie-CA

en: path length for CA certificate
pl: długość ścieżki do certyfikatu CA

en: try to wait for the certificate to be issued
pl: próbuje czekać na wydanie certyfikatu

en: maximum time to wait for the certificate to be issued
pl: maksymalny czas oczekiwania na wydanie certyfikatu

en: connect to the certmonger service on the session bus
pl: łączy z usługą certmonger przez magistralę sesji

en: connect to the certmonger service on the system bus
pl: łączy z usługą certmonger przez magistralę systemową

en: Error initializing Kerberos library: %s.
pl: Błąd podczas inicjowania biblioteki Kerberos: %s.

en: No support for generating "%s" keys.
pl: Brak obsługi tworzenia kluczy „%s”.

en: Known key types include:
pl: Znane typy kluczy:

en: Unrecognized keyUsage "%s".
pl: Nierozpoznane użycie klucza „%s”.

en: Could not evaluate OID "%s".
pl: Nie można obliczyć OID „%s”.

en: Error parsing Kerberos principal name "%s": %s.
pl: Błąd podczas przetwarzania nazwy naczelnika Kerberosa „%s”: %s.

en: Error unparsing Kerberos principal name "%s": %s.
pl: Błąd podczas odwracania przetworzenia nazwy naczelnika Kerberosa „%s”: %s.

en: %s: invalid value -- '%s'
pl: %s: nieprawidłowa wartość — „%s”

en: %s: option requires an argument -- '%c'
pl: %s: opcja wymaga parametru — „%c”

en: %s: invalid option -- '%c'
pl: %s: nieprawidłowa opcja — „%c”

en: Error: unused extra argument "%s".
pl: Błąd: nieużywany dodatkowy parametr „%s”.

en: Error: unused extra arguments were supplied.
pl: Błąd: podano nieużywane dodatkowe parametry.

en: Database location or nickname specified without the other.
pl: Podano położenie bazy danych lub pseudonim bez drugiego parametru.

en: Database directory and certificate file both specified.
pl: Podano zarówno katalog bazy danych, jak i plik certyfikatu.

en: None of database directory and nickname or certificate file specified.
pl: Nie podano katalogu bazy danych i pseudonimu lub pliku certyfikatu.

en: Key and certificate can not both be saved to the same file.
pl: Nie można zapisać klucza i certyfikatu do tego samego pliku.

en: The IPA backend requires the use of the -K option (principal name) when any of the -N (subject name), -E (email address), -A (IP address), -D (DNS name), or -U (extendedKeyUsage) options is used.
pl: Zaplecze IPA wymaga użycia opcji -K (nazwy naczelnika), kiedy używane są opcje -N (nazwa tematu), -E (adres e-mail), -A (adres IP), -D (nazwa DNS) lub -U („extendedKeyUsage”).

en: No CA with name "%s" found.
pl: Nie odnaleziono CA o nazwie „%s”.

en: Error setting request arguments.
pl: Błąd podczas ustawiania parametrów żądania.

en: New signing request "%s" added.
pl: Dodano nowe żądanie podpisania „%s”.

en: New signing request could not be added.
pl: Nie można dodać nowego żądania podpisania.

en: New tracking request "%s" added.
pl: Dodano nowe żądanie śledzenia „%s”.

en: New tracking request could not be added.
pl: Nie można dodać nowego żądania śledzenia.

en: PEM file for private key (only valid with -f)
pl: plik PEM dla klucza prywatnego (prawidłowe tylko z opcją -f)

en: PEM file for certificate
pl: plik PEM dla certyfikatu

en: nickname of an existing request
pl: pseudonim istniejącego żądania

en: nickname to give to tracking request
pl: pseudonim do nadania śledzonemu żądaniu

en: override requested key usage value
pl: zastępuje żądaną wartość użycia klucza

en: override requested extended key usage OID
pl: zastępuje żądany OID użycia rozszerzonego klucza

en: override requested principal name
pl: zastępuje żądaną nazwę naczelnika

en: override requested DNS name
pl: zastępuje żądaną nazwę DNS

en: override requested email address
pl: zastępuje żądany adres e-mail

en: override requested IP address
pl: zastępuje żądany adres IP

en: None of ID or database directory and nickname or certificate file specified.
pl: Nie podano identyfikatora, albo katalogu bazy danych i pseudonimu, albo pliku certyfikatu.

en: Request "%s" modified.
pl: Zmodyfikowano żądanie „%s”.

en: Request "%s" could not be modified.
pl: Nie można zmodyfikować żądania „%s”.

en: No request found with specified nickname.
pl: Nie odnaleziono żądania dla podanego pseudonimu.

en: No request found that matched arguments.
pl: Nie odnaleziono żądania pasującego do parametrów.

en: Request "%s" removed.
pl: Usunięto żądanie „%s”.

en: Request "%s" could not be removed.
pl: Nie można usunąć żądania „%s”.

en: nickname for tracking request
pl: pseudonim śledzonego żądania

en: new nickname to give to tracking request
pl: nowy pseudonim do nadania śledzonemu żądaniu

en: type of new key to be generated
pl: typ nowego klucza do utworzenia

en: size of new key to be generated
pl: rozmiar nowego klucza do utworzenia

en: use the specified CA configuration rather than the current one
pl: używa podanej konfiguracji CA zamiast bieżącej

en: Error modifying "%s".
pl: Błąd podczas modyfikowania „%s”.

en: Resubmitting "%s" to "%s".
pl: Ponowne wysyłanie „%s” do „%s”.

en: Resubmitting "%s".
pl: Ponowne wysyłanie „%s”.

en: Error attempting to submit "%s" to "%s".
pl: Błąd podczas próby wysłania „%s” do „%s”.

en: Error attempting to submit "%s".
pl: Błąd podczas próby wysłania „%s”.

en: refresh information about all outstanding requests
pl: odświeża informacje o wszystkich oczekujących żądaniach

en: refresh information only for requests using the specified CA configuration
pl: odświeża informacje tylko o żądaniach używających podanej konfiguracji CA

en: Request ID '%s' being refreshed.
pl: Identyfikator żądania „%s” jest odświeżany.

en: Request ID '%s' NOT being refreshed.
pl: Identyfikator żądania „%s” NIE jest odświeżany.

en: list only information about outstanding requests
pl: wyświetla informacje tylko o oczekujących żądaniach

en: list only information about tracked certificates
pl: wyświetla informacje tylko o śledzonych certyfikatach

en: list only requests and certs associated with this CA configuration
pl: wyświetla tylko żądania i certyfikaty powiązane z tą konfiguracją CA

en: display times in UTC instead of local time
pl: wyświetla czas w UTC zamiast w lokalnym czasie

en: Number of certificates and requests being tracked: %d.
pl: Liczba śledzonych certyfikatów i żądań: %d.

en: Request ID '%s':
pl: Identyfikator żądania „%s”:

en: 	status: %s
pl: 	stan: %s

en: 	ca-error: %s
pl: 	błąd-ca: %s

en: 	stuck: %s
pl: 	zatkanie: %s

en: 	key pair storage: type=%s
pl: 	przechowywanie pary kluczy: typ=%s

en: NONE
pl: BRAK

en: ,location='%s'
pl: ,położenie="%s"

en: ,nickname='%s'
pl: ,pseudonim="%s"

en: ,token='%s'
pl: ,token="%s"

en: ,pin set
pl: ,przypnij zestaw

en: ,pinfile='%s'
pl: ,plik-pinu="%s"

en: 	certificate: type=%s,location='%s'
pl: 	certyfikat: typ=%s,położenie="%s"

en: 	signing request thumbprint (MD5): %s
pl: 	podpisywanie odcisku żądania (MD5): %s

en: 	signing request thumbprint (SHA1): %s
pl: 	podpisywanie odcisku żądania (SHA1): %s

en: 	issuer: %s
pl: 	wystawca: %s

en: 	subject: %s
pl: 	temat: %s

en: unknown
pl: nieznane

en: 	expires: %s
pl: 	wygasa: %s

en: 	email:
pl: 	e-mail:

en: 	principal name:
pl: 	nazwa naczelnika:

en: 	IP address:
pl: 	Adres IP:

en: 	key usage: %s
pl: 	użycie klucza: %s

en: 	certificate template/profile: %s
pl: 	szablon/profil certyfikatu: %s

en: 	root certificates saved to files:
pl: 	certyfikaty roota zapisane do plików:

en: 	other root certificates saved to files:
pl: 	inne certyfikaty roota zapisane do plików:

en: 	other certificates saved to files:
pl: 	inne certyfikaty zapisane do plików:

en: 	root certificates saved to databases:
pl: 	certyfikaty roota zapisane w bazach danych:

en: 	other root certificates saved to databases:
pl: 	inne certyfikaty roota zapisane w bazach danych:

en: 	other certificates saved to databases:
pl: 	inne certyfikaty zapisane w bazach danych:

en: 	pre-save command: %s
pl: 	polecenie pre-save: %s

en: 	post-save command: %s
pl: 	polecenie post-save: %s

en: 	track: %s
pl: 	ścieżka: %s

en: 	auto-renew: %s
pl: 	automatyczne-odnawianie: %s

en: None of ID or database directory and and nickname or certificate file specified.
pl: Nie podano identyfikatora, albo katalogu bazy danych i pseudonimu, albo pliku certyfikatu.

en: list only the specified CA configuration
pl: wyświetla tylko podaną konfigurację CA

en: CA '%s':
pl: CA „%s”:

en: 	self-identifies as: %s
pl: 	identyfikuje się jako: %s

en: 	ca-type: %s
pl: 	typ-ca: %s

en: 	helper-location: %s
pl: 	położenie-pomocnika: %s

en: 	next-serial-number: %s
pl: 	następny-numer-seryjny: %s

en: 	known-issuer-names:
pl: 	nazwy-znanych-wystawców:

en: 	known profiles/templates/certtypes:
pl: 	znane profile/szablony/typy certyfikatów:

en: 	default profile/template/certtype: %s
pl: 	domyślny profil/szablon/typ certyfikatu: %s

en: 	SCEP CA identifier: %s
pl: 	Identyfikator CA SCEP: %s

en: 	SCEP CA certificate thumbprint (MD5): %s
pl: 	odcisk certyfikatu CA SCEP (MD5): %s

en: 	SCEP CA certificate thumbprint (SHA1): %s
pl: 	odcisk certyfikatu CA SCEP (SHA1): %s

en: refresh information about the CA configuration with this name
pl: odświeża informacje o konfiguracji CA o tej nazwie

en: refresh information about all known CAs
pl: odświeża informacje o wszystkich znanych CA

en: Neither CA nickname nor -a flag specified.
pl: Nie podano pseudonimu CA ani flagi -a.

en: Data for CA '%s' being refreshed.
pl: Dane dla CA „%s” są odświeżane.

en: Data for unnamed CA being refreshed.
pl: Dane dla nienazwanego CA są odświeżane.

en: 	error refreshing CA data
pl: 	błąd podczas odświeżania danych CA

en: nickname to give to the new CA configuration
pl: pseudonim do nadania nowej konfiguracji CA

en: helper command to run to communicate with CA
pl: polecenie pomocnicze wykonywane do komunikowania się z CA

en: CA nickname not specified.
pl: Nie podano pseudonimu CA.

en: CA helper command not specified.
pl: nie podano polecenia pomocniczego CA.

en: New CA "%s" added.
pl: Dodano nowe CA „%s”.

en: New CA could not be added.
pl: Nie można dodać nowego CA.

en: location of SCEP server
pl: położenie serwera SCEP

en: CA identifier
pl: Identyfikator CA

en: file containing CA's certificate
pl: plik zawierający certyfikat CA

en: file containing RA's certificate
pl: plik zawierający certyfikat RA

en: file containing certificates in RA's certifying chain
pl: plik zawierający certyfikaty w łańcuchu certyfikującym RA

en: prefer to not use the SCEP Renewal feature
pl: preferuje nie używać funkcji odnawiania SCEP

en: server URL not specified.
pl: nie podano adresu URL serwera.

en: HTTPS requires a CA certificate.
pl: HTTPS wymaga certyfikatu CA.

en: Error building command line.
pl: Błąd podczas budowania wiersza poleceń.

en: Error setting CA identifier.
pl: Błąd podczas ustawiania identyfikatora CA.

en: nickname of the CA configuration
pl: pseudonim konfiguracji CA

en: updated helper command to run to communicate with CA
pl: zaktualizowane polecenie pomocnicze wykonywane do komunikowania się z CA

en: CA "%s" modified.
pl: Zmodyfikowano CA „%s”.

en: CA could not be modified.
pl: Nie można zmodyfikować CA.

en: nickname of CA configuration to remove
pl: pseudonim usuwanej konfiguracji CA

en: CA "%s" removed.
pl: Usunięto CA „%s”.

en: CA could not be removed.
pl: Nie można usunąć CA.

en: %s - client certificate enrollment tool
pl: %s — narzędzie kwalifikowania certyfikatów klientów

en: Usage: %s request [options]
pl: Użycie: %s request [opcje]

en: Required arguments:
pl: Wymagane parametry:

en: * If using an NSS database for storage:
pl: • Podczas używania bazy NSS do przechowywania danych:

en:   -d DIR	NSS database for key and cert
pl:   -d KAT	baza danych NSS dla klucza i certyfikatu

en:   -n NAME	nickname for NSS-based storage (only valid with -d)
pl:   -n NAZWA	pseudonim dla przechowywania opartego na NSS (prawidłowe tylko z opcją -d)

en:   -t NAME	optional token name for NSS-based storage (only valid with -d)
pl:   -t NAZWA	opcjonalna nazwa tokenu dla przechowywania opartego na NSS (prawidłowe tylko z opcją -d)

en: * If using files for storage:
pl: • Podczas używania plików do przechowywania:

en:   -k FILE	PEM file for private key
pl:   -k PLIK	plik PEM dla klucza prywatnego

en:   -f FILE	PEM file for certificate (only valid with -k)
pl:   -f PLIK	plik PEM dla certyfikatu (prawidłowe tylko z opcją -k)

en: * If keys are to be encrypted:
pl: • Jeśli klucze mają zostać zaszyfrowane:

en:   -p FILE	file which holds the encryption PIN
pl:   -p PLIK	plik przechowujący kod PIN szyfrowania

en:   -P PIN	PIN value
pl:   -P PIN	wartość kodu PIN

en: Optional arguments:
pl: Opcjonalne parametry:

en: * Certificate handling settings:
pl: • Ustawienia obsługiwania certyfikatów:

en:   -I NAME	nickname to assign to the request
pl:   -I NAZWA	pseudonim do przydzielenia żądaniu

en:   -G TYPE	type of key to be generated if one is not already in place
pl:   -G TYP	typ klucza do utworzenia, jeśli jeszcze nie ma żadnego

en:   -g SIZE	size of key to be generated if one is not already in place
pl:   -g ROZMIAR	rozmiar klucza do utworzenia, jeśli jeszcze nie ma żadnego

en:   -r		attempt to renew the certificate when expiration nears (default)
pl:   -r		próbuje odnowić certyfikat, kiedy zbliża się jego wygaszenie (domyślnie)

en:   -R		don't attempt to renew the certificate when expiration nears
pl:   -R		nie próbuje odnowić certyfikatu, kiedy zbliża się jego wygaszenie

en:   -c CA		use the specified CA rather than the default
pl:   -c CA		używa podanego CA zamiast domyślnego

en:   -T PROFILE	ask the CA to process the request using the named profile or template
pl:   -T PROFIL	prosi CA o przetworzenie żądania za pomocą nazwanego profilu lub szablonu

en:   -X ISSUER	ask the CA to process the request using the named issuer
pl:   -X WYSTAWCA	prosi CA o przetworzenie żądania za pomocą nazwanego wystawcy

en: * Parameters for the signing request:
pl: • Parametry do żądania podpisania:

en:   -N NAME	set requested subject name (default: CN=<hostname>)
pl:   -N NAZWA	ustawia żądaną nazwę tematu (domyślnie: CN=<nazwa-komputera>)

en:   -U EXTUSAGE	set requested extended key usage OID
pl:   -U UŻYCIE-ZEWNĘTRZNE	ustawia żądany OID użycia rozszerzonego klucza

en:   -u KEYUSAGE	set requested key usage value
pl:   -u UŻYCIE-KLUCZA	ustawia żądaną wartość użycia klucza

en:   -K NAME	set requested principal name
pl:   -K NAZWA	ustawia żądaną nazwę naczelnika

en:   -D DNSNAME	set requested DNS name
pl:   -D NAZWA-DNS	ustawia żądaną nazwę DNS

en:   -E EMAIL	set requested email address
pl:   -E E-MAIL	ustawia żądany adres e-mail

en:   -A ADDRESS	set requested IP address
pl:   -A ADRES	ustawia żądany adres IP

en:   -l FILE	file which holds an optional challenge password
pl:   -l PLIK	plik przechowujący opcjonalne hasło wyzwania

en:   -L PASSWORD	an optional challenge password value
pl:   -L HASŁO	opcjonalna wartość hasła wyzwania

en: * Bus options:
pl: • Opcje magistrali:

en:   -S		connect to the certmonger service on the system bus
pl:   -S		łączy z usługą certmonger przez magistralę systemową

en:   -s		connect to the certmonger service on the session bus
pl:   -s		łączy z usługą certmonger przez magistralę sesji

en: * Other options:
pl: • Inne opcje:

en:   -B	command to run before saving the certificate
pl:   -B	polecenie do wykonania przed zapisaniem certyfikatu

en:   -C	command to run after saving the certificate
pl:   -C	polecenie do wykonania po zapisaniu certyfikatu

en:   -F	file in which to store the CA's certificates
pl:   -F	plik, w którym przechowywać certyfikaty CA

en:   -a	NSS database in which to store the CA's certificates
pl:   -a	baza danych NSS, w której przechowywać certyfikaty CA

en:   -w	try to wait for the certificate to be issued
pl:   -w	próbuje czekać na wydanie certyfikatu

en:   -v	report all details of errors
pl:   -v	zgłasza wszystkie informacje o błędach

en: Usage: %s start-tracking [options]
pl: Użycie: %s start-tracking [opcje]

en: * If modifying an existing request:
pl: • Podczas modyfikowania istniejącego żądania:

en:   -i NAME	nickname of an existing tracking request
pl:   -i NAZWA	pseudonim istniejącego żądania śledzenia

en: * If keys are encrypted:
pl: • Jeśli klucze są zaszyfrowane:

en:   -I NAME	nickname to give to tracking request
pl:   -I NAZWA	pseudonim do nadania śledzonemu żądaniu

en: * Parameters for the signing request at renewal time:
pl: • Parametry do żądania podpisania w czasie odnowienia:

en:   -U EXTUSAGE	override requested extended key usage OID
pl:   -U UŻYCIE-ZEWNĘTRZNE	zastępuje żądany OID użycia rozszerzonego klucza

en:   -K NAME	override requested principal name
pl:   -K NAZWA	zastępuje żądaną nazwę naczelnika

en:   -D DNSNAME	override requested DNS name
pl:   -D NAZWA-DNS	zastępuje żądaną nazwę DNS

en:   -E EMAIL	override requested email address
pl:   -E E-MAIL	zastępuje żądany adres e-mail

en:   -A ADDRESS	override requested IP address
pl:   -A ADRES	zastępuje żądany adres IP

en: Usage: %s stop-tracking [options]
pl: Użycie: %s stop-tracking [opcje]

en: * By request identifier:
pl: • Według identyfikatora żądania:

en:   -i NAME	nickname for tracking request
pl:   -i NAZWA	pseudonim dla śledzonego żądania

en: Usage: %s resubmit [options]
pl: Użycie: %s resubmit [opcje]

en:   -f FILE	PEM file for certificate
pl:   -f PLIK	plik PEM dla certyfikatu

en: * New parameter values for the signing request:
pl: • Wartości nowych parametrów dla żądania podpisania:

en:   -I NAME	new nickname to give to tracking request
pl:   -I NAZWA	nowy pseudonim przyznany śledzonemu żądaniu

en:   -c CA		use the specified CA rather than the current one
pl:   -c CA		używa podanego CA zamiast bieżącego

en: Usage: %s rekey [options]
pl: Użycie: %s rekey [opcje]

en:   -G TYPE	type of new key to be generated
pl:   -G TYP	typ nowego klucza do utworzenia

en:   -g SIZE	size of new key to be generated
pl:   -g ROZMIAR	rozmiar nowego klucza do utworzenia

en: Usage: %s list [options]
pl: Użycie: %s list [opcje]

en: * General options:
pl: • Ogólne opcje:

en:   -c CA	list only requests and certs associated with this CA
pl:   -c CA	wyświetla tylko żądania i certyfikaty powiązane z tym CA

en:   -r	list only information about outstanding requests
pl:   -r	wyświetla informacje tylko o oczekujących żądaniach

en:   -t	list only information about tracked certificates
pl:   -t	wyświetla informacje tylko o śledzonych certyfikatach

en:   -u	display times in UTC instead of local time
pl:   -u	wyświetla czas w UTC zamiast w lokalnym czasie

en: * If selecting a specific request:
pl: • Jeśli wybrano konkretne żądanie:

en:   -d DIR	only list requests and certs which use this NSS database
pl:   -d KATALOG	wyświetla tylko żądania i certyfikaty, które używają tej bazy danych NSS

en:   -n NAME	only list requests and certs which use this nickname
pl:   -n NAZWA	wyświetla tylko żądania i certyfikaty, które używają tego pseudonimu

en:   -f FILE	only list requests and certs stored in this PEM file
pl:   -f PLIK	wyświetla tylko żądania i certyfikaty przechowywane w tym pliku PEM

en:   -S	connect to the certmonger service on the system bus
pl:   -S	łączy z usługą certmonger przez magistralę systemową

en:   -s	connect to the certmonger service on the session bus
pl:   -s	łączy z usługą certmonger przez magistralę sesji

en: Usage: %s refresh [options]
pl: Użycie: %s refresh [opcje]

en:   -a	refresh information about all outstanding requests
pl:   -a	odświeża informacje o wszystkich oczekujących żądaniach

en: Usage: %s status [options]
pl: Użycie: %s status [opcje]

en: * Selecting a specific request:
pl: • Wybieranie konkretnego żądania:

en: * When using an NSS database for storage:
pl: • Podczas używania bazy NSS do przechowywania:

en:   -d DIR	return status for the request in this NSS database
pl:   -d KATALOG	wyświetla stan żądania w bazie danych NSS

en:   -n NAME	return status for cert which uses this nickname
pl:   -n NAZWA	wyświetla stan certyfikatu, który używa tego pseudonimu

en: * When using files for storage:
pl: • Podczas używania plików do przechowywania:

en:   -f FILE	return status for cert stored in this PEM file
pl:   -f PLIK	wyświetla stan certyfikatu przechowywanego w tym pliku PEM

en: Usage: %s list-cas [options]
pl: Użycie: %s list-cas [opcje]

en:   -c CA	list only information about the CA with this name
pl:   -c CA	wyświetla informacje tylko o CA o tej nazwie

en: Usage: %s refresh-ca [options]
pl: Użycie: %s refresh-ca [opcje]

en:   -c CA	refresh information about the CA with this name
pl:   -c CA	odświeża informacje o CA o tej nazwie

en:   -a	refresh information about all known CAs
pl:   -a	odświeża informacje o wszystkich znanych CA

en: Usage: %s add-ca [options]
pl: Użycie: %s add-ca [opcje]

en:   -c CA		nickname to give to the new CA configuration
pl:   -c CA		pseudonim do nadania nowej konfiguracji CA

en:   -e CMD	helper command to run to communicate with CA
pl:   -e POLECENIE	polecenie pomocnicze wykonywane do komunikowania się z CA

en: Usage: %s add-scep-ca [options]
pl: Użycie: %s add-scep-ca [opcje]

en:   -u URL	location of SCEP server
pl:   -u URL	położenie serwera SCEP

en:   -i ID		CA identifier
pl:   -i ID		identyfikator CA

en:   -R FILE	file containing CA's certificate
pl:   -R PLIK	plik zawierający certyfikat CA

en:   -r FILE	file containing RA's certificate
pl:   -r PLIK	plik zawierający certyfikat RA

en:   -I FILE	file containing certificates in RA's certifying chain
pl:   -I PLIK	plik zawierający certyfikaty w łańcuchu certyfikującym RA

en:   -n	prefer not to use the SCEP Renewal feature
pl:   -n	preferuje nie używać funkcji odnawiania SCEP

en: Usage: %s modify-ca [options]
pl: Użycie: %s modify-ca [opcje]

en:   -c CA		nickname of the CA configuration
pl:   -c CA		pseudonim konfiguracji CA

en:   -e CMD	updated helper command to run to communicate with CA
pl:   -e POLECENIE	zaktualizowane polecenie pomocnicze wykonywane do komunikowania się z CA

en: Usage: %s remove-ca [options]
pl: Użycie: %s remove-ca [opcje]

en:   -c CA	nickname of CA configuration to remove
pl:   -c CA	pseudonim usuwanej konfiguracji CA

en: Usage: %s command [options]
pl: Użycie: %s polecenie [opcje]

en: request a new certificate from a CA
pl: żąda nowego certyfikatu z CA

en: begin monitoring an already-issued certificate
pl: rozpoczyna monitorowanie już wydanego certyfikatu

en: stop monitoring a certificate
pl: zatrzymuje monitorowanie certyfikatu

en: resubmit an in-progress enrollment request, or start a new one
pl: ponownie wysyła trwające żądanie kwalifikacji lub rozpoczyna nowe

en: generate a new private key and replace a certificate
pl: tworzy nowy klucz prywatny i zastępuje certyfikat

en: check on the status of an in-progress enrollment request
pl: sprawdza stan trwającego żądania kwalifikacji

en: list certificates being monitored and requested
pl: wyświetla listę monitorowanych i żądanych certyfikatów

en: check the status of a certificate being monitored or requested
pl: sprawdza stan monitorowanego lub żądanego certyfikatu

en: add a CA configuration
pl: dodaje konfigurację CA

en: add an SCEP CA configuration
pl: dodaje konfigurację CA SCEP

en: list known CA configurations
pl: wyświetla znane konfiguracje CA

en: modify a CA configuration
pl: modyfikuje konfigurację CA

en: refresh cache of all information obtained from a CA
pl: odświeża pamięć podręczną wszystkich informacji uzyskanych z CA

en: remove a CA configuration
pl: usuwa konfigurację CA

en: %s: unrecognized command
pl: %s: nierozpoznane polecenie

en: Unable to determine location of IPA LDAP server.
pl: Nie można ustalić położenia serwera LDAP IPA.

en: Unable to contact an IPA LDAP server.
pl: Nie można skontaktować się z serwerem IPA LDAP.

en: Unable to determine base DN of domain information on IPA server.
pl: Nie można ustalić podstawowego DN informacji domeny na serwerze IPA.

en: Error setting up for XMLRPC on the client.
pl: Błąd podczas ustawiania dla XML-RPC na kliencie.

en: The -t option can not be used with the -K option.
pl: Opcja -t nie może być używana z opcją -K.

en: The -k option can not be used with the -K option.
pl: Opcja -k nie może być używana z opcją -K.

en: The -K option can not be used with either the -k or the -t option.
pl: Opcja -K nie może być używana z opcją -k lub -t.

en: Unable to determine principal name for signing request.
pl: Nie można określić nazwy naczelnika dla żądania podpisania.

en: No IPA domain configured, and none specified.
pl: Nie skonfigurowano domeny IPA, i nie podano żadnej.

en: Error setting up ccache for "host" service on client using default keytab: %s.
pl: Błąd podczas ustawiania ccache dla usługi „gospodarza” na kliencie za pomocą domyślnej tablicy kluczy: %s.

en: Error setting up ccache for "%s" on client using default keytab: %s.
pl: Błąd podczas ustawiania ccache dla „%s” na kliencie za pomocą domyślnej tablicy kluczy: %s.

en: Error setting up ccache for "host" service on client using keytab "%s": %s.
pl: Błąd podczas ustawiania ccache dla usługi „gospodarza” na kliencie za pomocą tablicy kluczy „%s”: %s.

en: Error setting up ccache for "%s" on client using keytab "%s": %s.
pl: Błąd podczas ustawiania ccache dla „%s” na kliencie za pomocą tablicy kluczy „%s”: %s.

en: Unable to read signing request.
pl: Nie można odczytać żądania podpisania.

en: use session bus
pl: używa magistrali sesji

en: use system bus
pl: używa magistrali systemowej

en: start a dedicated listening socket
pl: rozpoczyna dedykowane gniazdo nasłuchiwania

en: only use a dedicated listening socket
pl: używa tylko dedykowanego gniazda nasłuchiwania

en: specify the dedicated listening socket
pl: podaje dedykowane gniazdo nasłuchiwania

en: PATHNAME
pl: NAZWA-ŚCIEŻKI

en: don't become a daemon
pl: bez zmiany na usługę

en: do become a daemon
pl: zmiana na usługę

en: bus-activated, idle timeout
pl: aktywacja przez magistralę, czas oczekiwania na bezczynność

en: SECONDS
pl: SEKUNDY

en: don't use an idle timeout
pl: bez użycia czasu oczekiwania na bezczynność

en: set debugging level (implies -n)
pl: ustawia poziom debugowania (wymusza opcję -n)

en: NUMBER
pl: LICZBA

en: start COMMAND and exit when it does
pl: rozpoczyna POLECENIE i kończy działanie po jego ukończeniu

en: write service PID to file
pl: zapisuje PID usługi do pliku

en: force NSS into FIPS mode
pl: wymusza przejście NSS do trybu FIPS

en: print version information
pl: wyświetla informacje o wersji

en: Usage: %s [-s|-S] [-n|-f] [-d LEVEL] [-p FILE] [-F] [-v]
pl: Użycie: %s [-s|-S] [-n|-f] [-d POZIOM] [-p PLIK] [-F] [-v]

en: 	-s         use session bus
pl: 	-s         używa magistrali sesji

en: 	-S         use system bus
pl: 	-S         używa magistrali systemowej

en: 	-l         start a dedicated listening socket
pl: 	-l         rozpoczyna dedykowane gniazdo nasłuchiwania

en: 	-L         only use a dedicated listening socket
pl: 	-L         używa tylko dedykowanego gniazda nasłuchiwania

en: 	-P PATH    specify the dedicated listening socket
pl: 	-P ŚCIEŻKA podaje dedykowane gniazdo nasłuchiwania

en: 	-n         don't become a daemon
pl: 	-n         bez zmiany na usługę

en: 	-f         do become a daemon
pl: 	-f         zmiana na usługę

en: 	-b TIMEOUT bus-activated, idle timeout
pl: 	-b    aktywacja przez magistralę, czas oczekiwania na bezczynność

en: 	-B         don't use an idle timeout
pl: 	-B         bez użycia czasu oczekiwania na bezczynność

en: 	-d LEVEL   set debugging level (implies -n)
pl: 	-d POZIOM  ustawia poziom debugowania (wymusza opcję -n)

en: 	-c COMMAND start COMMAND and exit when it does
pl: 	-c POLECENIE rozpoczyna POLECENIE i kończy działanie po jego ukończeniu

en: 	-p FILE    write service PID to file
pl: 	-p PLIK    zapisuje PID usługi do pliku

en: 	-F         force NSS into FIPS mode
pl: 	-F         wymusza przejście NSS do trybu FIPS

en: 	-v         print version information and exit
pl: 	-v         wyświetla informacje o wersji i kończy działanie

en: No SCEP URL (-u) given, and no default known.
pl: Nie podano adresu URL SCEP (-u), a nie ma wartości domyślnej.

en: No SCEP operation (-c/-C/-g/-p) given, and no default known.
pl: Nie podano działania SCEP (-c/-C/-g/-p), a nie ma wartości domyślnej.

en: No RA certificate (-r) given, and no default known.
pl: Nie podano certyfikatu RA (-r), a nie ma wartości domyślnej.

en: Error reading request.  Expected PKCS7 data containing a GetInitialCert pkiMessage, got nothing.
pl: Błąd podczas odczytywania żądania. Oczekiwano danych PKCS7 zawierających pkiMessage GetInitialCert, nie otrzymano niczego.

en: Error reading request.  Expected PKCS7 data containing a PKCSReq pkiMessage, got nothing.
pl: Błąd podczas odczytywania żądania. Oczekiwano danych PKCS7 zawierających pkiMessage PKCSReq, nie otrzymano niczego.

en: Warning: request is neither a PKCSReq nor a GetInitialCert request.
pl: Ostrzeżenie: żądanie nie jest żądaniem PKCSReq ani GetInitialCert.

en: Warning: request type "%s"is neither a PKCSReq nor a GetInitialCert request.
pl: Ostrzeżenie: typ żądania „%s” nie jest żądaniem PKCSReq ani GetInitialCert.

en: Warning: request is missing transactionId.
pl: Ostrzeżenie: żądanie nie ma „transactionId”.

en: Warning: request is missing senderNonce.
pl: Ostrzeżenie: żądanie nie ma „senderNonce”.

en: Got response code %d from %s, not 200.
pl: Otrzymano kod odpowiedzi %d z %s, nie 200.

en: Server reply was of unexpected MIME type "%s".
pl: Odpowiedź serwera ma nieoczekiwany typ MIME „%s”.

en: Error: failed to verify signature on server response.
pl: Błąd: sprawdzenie poprawności podpisu w odpowiedzi serwera się nie powiodło.

en: Error: reply was not a CertRep (%s).
pl: Błąd: odpowiedź nie jest „CertRep” (%s).

en: Error: reply is missing transactionId.
pl: Błąd: odpowiedź nie ma „transactionId”.

en: Error: reply contains a different transactionId.
pl: Błąd: odpowiedź zawiera inny „transactionId”.

en: Error: reply is missing pkiStatus.
pl: Błąd: odpowiedź nie ma „pkiStatus”.

en: Error: reply is missing recipientNonce.
pl: Błąd: odpowiedź nie ma „recipientNonce”.

en: Error: reply nonce doesn't match request.
pl: Błąd: nonce odpowiedzi nie pasuje do żądania.

en: Error: reply is missing senderNonce.
pl: Błąd: odpowiedź nie ma „senderNonce”.

en: Unspecified failure at server.
pl: Nieokreślone niepowodzenie na serwerze.

en: Unrecognized or unsupported algorithm identifier in client request.
pl: Nierozpoznany lub nieobsługiwany identyfikator algorytmu w żądaniu klienta.

en: Integrity check of client request failed at server.
pl: Test spójności żądania klienta nie powiódł się na serwerze.

en: Transaction either is not permitted or is not supported by server.
pl: Transakcja jest niedozwolona lub nieobsługiwana przez serwer.

en: Clock skew too great.
pl: Odchylenie zegara jest za duże.

en: Unsupported extension.
pl: Nieobsługiwane rozszerzenie.

en: Must archive keys.
pl: Musi archiwizować klucze.

en: Bad identity.
pl: Błędna tożsamość.

en: Proof of possession required.
pl: Wymagany jest dowód posiadania.

en: Proof of possession failed.
pl: Dowód posiadania się nie powiódł.

en: No key reuse.
pl: Bez ponownego używania kluczy.

en: Internal CA error.
pl: Wewnętrzny błąd CA.

en: Try later.
pl: Proszę spróbować później.

en: Server returned failure code "%s".
pl: Serwer zwrócił kod niepowodzenia „%s”.

en: Error: couldn't parse signed-data.
pl: Błąd: nie można przetworzyć „signed-data”.

en: Error: signed-data payload is not enveloped-data.
pl: Błąd: zawartość signed-data nie jest „enveloped-data”.

en: Error: enveloped-data payload is not data.
pl: Błąd: zawartość enveloped-data nie jest danymi.

en: Error: pkiStatus "%s" not recognized.
pl: Błąd: pkiStatus „%s” jest nierozpoznany.

en: An internal error has occurred.
pl: Wystąpił wewnętrzny błąd.

en: No matching entry found.
pl: Nie odnaleziono pasującego wpisu.

en: There is already a CA with the nickname "%s".
pl: Istnieje już CA o pseudonimie „%s”.

en: Certificate storage type not specified.
pl: Nie podano typu przechowywania certyfikatu.

en: Certificate storage type "%s" not supported.
pl: Typ przechowywania certyfikatu „%s” nie jest obsługiwany.

en: The location "%s" must be an absolute path.
pl: Położenie „%s” musi być ścieżką bezwzględną.

en: Certificate storage location not specified.
pl: Nie podano położenia przechowywania certyfikatu.

en: The parent of location "%s" could not be accessed due to insufficient permissions.
pl: Nie można uzyskać dostępu do położenia nadrzędnego dla „%s” z powodu niewystarczających uprawnień.

en: The parent of location "%s" must be a valid directory.
pl: Nadrzędne położenie „%s” musi być prawidłowym katalogiem.

en: The location "%s" must be a file.
pl: Położenie „%s” musi być plikiem.

en: The location "%s" could not be accessed due to insufficient permissions.
pl: Nie można uzyskać dostępu do położenia „%s” z powodu niewystarczających uprawnień.

en: The location "%s" must be a directory.
pl: Położenie „%s” musi być katalogiem.

en: Certificate nickname not specified.
pl: Nie podano pseudonimu certyfikatu.

en: There is already a request with the nickname "%s".
pl: Istnieje już żądanie o pseudonimie „%s”.

en: Certificate at same location is already used by request with nickname "%s".
pl: Certyfikat w tym samym położeniu jest już używany przez żądanie o pseudonimie „%s”.

en: Key storage type "%s" not supported.
pl: Typ przechowywania klucza „%s” nie jest obsługiwany.

en: Key storage location not specified.
pl: Nie podano położenia przechowywania klucza.

en: Key nickname not specified.
pl: Nie podano pseudonimu klucza.

en: Key at same location is already used by request with nickname "%s".
pl: Klucz w tym samym położeniu jest już używany przez żądanie o pseudonimie „%s”.

en: No support for key type "%s".
pl: Brak obsługi dla typu klucza „%s”.

en: No such CA.
pl: Nie ma takiego CA.

en: Certificate authority "%s" not known.
pl: Nieznane CA „%s”.

en: Unrecognized parameter or wrong value type.
pl: Nierozpoznany parametr lub błędny typ wartości.

en: Error parsing arguments.
pl: Błąd podczas przetwarzania parametrów.

en: Unrecognized property name.
pl: Nierozpoznana nazwa właściwości.

en: Insufficient access.  Please retry operation as root.
pl: Niewystarczający dostęp. Proszę ponowić działanie jako root.

en: Please verify that the certmonger service has been started.
pl: Proszę sprawdzić, czy usługa certmonger została uruchomiona.

en: Please verify that the certmonger service is still running.
pl: Proszę sprawdzić, czy usługa certmonger jest ciągle uruchomiona.
