certmonger 0.78.6 - en to tr translation catalogue (469 entries)

en: Out of memory.
tr: Bellek yetersiz.

en: Unable to determine hostname of CA.
tr: CA'nın ana makine adı belirlenemiyor.

en: Unable to read signing request from file "%s".
tr: "%s" dosyasından imzalama isteği okunamıyor.

en: Unable to read signing request from environment variable "%s".
tr: "%s" ortam değişkeninden imzalama isteği okunamıyor.

en: Error setting up for XMLRPC.
tr: XMLRPC için kurulum yapılırken hata oluştu.

en: Error parsing server response.
tr: Sunucu yanıtı ayrıştırılırken hata oluştu.

en: Server error.
tr: Sunucu hatası.

en: Profile params (-O) must be in the form of param=value.
tr: Profil parametreleri (-O), param=değer biçiminde olmalıdır.

en: Submit params (-o) must be in the form of param=value.
tr: Gönderme parametreleri (-o), param=değer biçiminde olmalıdır.

en: No agent credentials specified, and no default known.
tr: Aracı kimlik bilgileri belirtilmedi ve bilinen öntanımlı değer yok.

en: Requested renewal, but no serial number provided.
tr: Yenileme istendi, ancak seri numarası belirtilmedi.

en: No end-entity URL (-E) given, and no default known.
tr: Son varlık URL'si (-E) belirtilmedi ve bilinen öntanımlı değer yok.

en: No agent URL (-A) given, and no default known.
tr: Aracı URL'si (-A) belirtilmedi ve bilinen öntanımlı değer yok.

en: No profile/template (-T) given, and no default known.
tr: Profil/şablon (-T) belirtilmedi ve bilinen öntanımlı değer yok.

en: Error shutting down NSS.
tr: NSS kapatılırken hata oluştu.

en: Internal error: unknown state.
tr: Dahili hata: bilinmeyen durum.

en: No agent credentials (-n) given, but they are needed.
tr: Aracı kimlik bilgileri (-n) belirtilmedi ancak gerekli.

en: Error %d connecting to %s: %s.
tr: %d hatası %s adresine bağlanırken oluştu: %s.

en: Error %d connecting to %s.
tr: %d hatası %s adresine bağlanırken oluştu.

en: Internal error: no response to "%s?%s".
tr: Dahili hata: "%s?%s" için yanıt yok.

en: COMMAND
tr: KOMUT

en: DIRECTORY
tr: DİZİN

en: LIST
tr: LİSTE

en: ADDRESS
tr: ADRES

en: FILENAME
tr: DOSYA_ADI

en: HOSTNAME
tr: ANA_MAKİNE_ADI

en: ID
tr: KİMLİK

en: BITS
tr: BİT

en: MODE
tr: MOD

en: NAME
tr: AD

en: PRINCIPAL
tr: TEMSİLCİ

en: SUBJECT
tr: SAHİP

en: USERNAME[:GROUPNAME]
tr: KULLANICI_ADI[:GRUP_ADI]

en: Path "%s" is not absolute, attempting to use "%s" instead.
tr: "%s" yolu mutlak değil, bunun yerine "%s" yolu kullanılmaya çalışılıyor.

en: Path "%s" is not absolute, and there was an error determining the name of the current directory.
tr: "%s" yolu mutlak değil ve geçerli dizinin adı belirlenirken bir hata oluştu.

en: Path "%s": insufficient permissions.
tr: "%s" yolu: izinler yetersiz.

en: Path "%s" is not a directory.
tr: "%s" yolu bir dizin değil.

en: Path "%s": %s.
tr: "%s" yolu: %s.

en: Path "%s" is not a regular file.
tr: "%s" yolu normal bir dosya değil.

en: No system bus running.
tr: Çalışan sistem veri yolu yok.

en: Running as UID 0.
tr: UID 0 olarak çalışıyor.

en: Launching temporary dedicated service daemon.
tr: Geçici bir özel hizmet arka plan programı başlatılıyor.

en: Error connecting to D-Bus.
tr: D-Bus'a bağlanırken hata oluştu.

en: Please verify that the message bus (D-Bus) service is running.
tr: Lütfen mesaj veri yolu (D-Bus) hizmetinin çalıştığını doğrulayın.

en: Error creating DBus request message.
tr: D-Bus istek mesajı oluşturulurken hata oluştu.

en: missing argument for %s
tr: %s için argüman eksik

en: missing argument
tr: argüman eksik

en: unrecognized option %s
tr: tanınmayan seçenek %s

en: unrecognized option
tr: tanınmayan seçenek

en: aliases nested too deeply
tr: takma adlar çok fazla iç içe geçti

en: bad parameter quoting
tr: parametrede yanlış tırnak işareti kullanımı

en: invalid numeric value
tr: geçersiz sayısal değer

en: number too large or too small
tr: sayı çok büyük veya çok küçük

en: bad operation
tr: yanlış işlem

en: internal error
tr: dahili hata

en: out of memory
tr: bellek yetersiz

en: error in popt configuration file
tr: popt yapılandırma dosyasında hata

en: Error %s: %s
tr: Hata %s: %s

en: Error %s
tr: Hata %s

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Received error response from local %s service.
tr: Yerel %s hizmetinden hata yanıtı alındı.

en: No response received from %s service.
tr: %s hizmetinden yanıt alınmadı.

en: State %s, stuck: %s.
tr: Durum %s, takıldı: %s.

en: NSS database for key and cert
tr: Anahtar ve sertifika için NSS veri tabanı

en: nickname for NSS-based storage (only valid with -d)
tr: NSS tabanlı depolama için takma ad (yalnızca -d ile geçerlidir)

en: optional token name for NSS-based storage (only valid with -d)
tr: NSS tabanlı depolama için isteğe bağlı belirteç adı (yalnızca -d ile geçerlidir)

en: PEM file for private key
tr: özel anahtar için PEM dosyası

en: PEM file for certificate (only valid with -k)
tr: sertifika için PEM dosyası (yalnızca -k ile geçerlidir)

en: file which holds the private key encryption PIN
tr: özel anahtar şifreleme PIN'ini saklayan dosya

en: private key encryption PIN
tr: özel anahtar şifreleme PIN'i

en: owner information for private key
tr: özel anahtar için sahip bilgisi

en: file permissions for private key
tr: özel anahtar için dosya izinleri

en: owner information for certificate
tr: sertifika için sahip bilgisi

en: file permissions for certificate
tr: sertifika için dosya izinleri

en: NSS database in which to store the CA's certificates
tr: CA sertifikalarının saklanacağı NSS veri tabanı

en: file in which to store the CA's certificates
tr: CA sertifikalarının saklanacağı dosya

en: command to run before saving the certificate
tr: sertifikayı kaydetmeden önce çalıştırılacak komut

en: command to run after saving the certificate
tr: sertifikayı kaydettikten sonra çalıştırılacak komut

en: nickname to assign to the request
tr: isteğe atanacak takma ad

en: type of key to be generated if one is not already in place
tr: zaten bir tane yoksa oluşturulacak anahtarın türü

en: size of key to be generated if one is not already in place
tr: zaten bir tane yoksa oluşturulacak anahtarın boyutu

en: attempt to renew the certificate when expiration nears (default)
tr: sona erme tarihi yaklaştığında sertifikayı yenilemeyi dene (öntanımlı)

en: don't attempt to renew the certificate when expiration nears
tr: sona erme tarihi yaklaştığında sertifikayı yenilemeyi deneme

en: use the specified CA configuration rather than the default
tr: öntanımlı olan yerine belirtilen CA yapılandırmasını kullan

en: ask the CA to process the request using the named profile or template
tr: CA'dan, belirtilen profili veya şablonu kullanarak isteği işlemesini iste

en: ask the CA to process the request using the named issuer
tr: CA'dan, belirtilen sağlayıcıyı kullanarak isteği işlemesini iste

en: set requested subject name (default: CN=<hostname>)
tr: istenen sahip adını ayarla (öntanımlı: CN=<ana_makine_adı>)

en: set requested key usage value
tr: istenen anahtar kullanım değerini ayarla

en: set requested extended key usage OID
tr: istenen genişletilmiş anahtar kullanımı OID'sini ayarla

en: set requested principal name
tr: istenen temsilci adını ayarla

en: set requested DNS name
tr: istenen DNS adını ayarla

en: set requested email address
tr: istenen e-posta adresini ayarla

en: set requested IP address
tr: istenen IP adresini ayarla

en: file which holds an optional challenge password value
tr: isteğe bağlı bir sınama parolası değeri içeren dosya

en: an optional challenge password value
tr: isteğe bağlı bir sınama parolası değeri

en: request a CA certificate
tr: bir CA sertifikası iste

en: request a non-CA certificate
tr: CA olmayan bir sertifika iste

en: path length for CA certificate
tr: CA sertifikası için yol uzunluğu

en: try to wait for the certificate to be issued
tr: sertifikanın verilmesini beklemeye çalış

en: maximum time to wait for the certificate to be issued
tr: sertifikanın verilmesi için beklenecek en fazla süre

en: connect to the certmonger service on the session bus
tr: oturum veri yolunda certmonger hizmetine bağlan

en: connect to the certmonger service on the system bus
tr: sistem veri yolunda certmonger hizmetine bağlan

en: Error initializing Kerberos library: %s.
tr: Kerberos kütüphanesi başlatılırken hata oluştu: %s.

en: No support for generating "%s" keys.
tr: "%s" anahtarları oluşturma desteği yok.

en: Known key types include:
tr: Bilinen anahtar türleri:

en: Unrecognized keyUsage "%s".
tr: Tanınmayan keyUsage (anahtar kullanımı) "%s".

en: Could not evaluate OID "%s".
tr: OID "%s" değerlendirilemedi.

en: Error parsing Kerberos principal name "%s": %s.
tr: Kerberos temsilci adı "%s" ayrıştırılırken hata oluştu: %s.

en: Error unparsing Kerberos principal name "%s": %s.
tr: Kerberos temsilci adı "%s" ayrıştırılmasını tersine çevirirken hata oluştu: %s.

en: %s: invalid value -- '%s'
tr: %s: geçersiz değer -- '%s'

en: %s: option requires an argument -- '%c'
tr: %s: seçenek bir argüman gerektiriyor -- '%c'

en: %s: invalid option -- '%c'
tr: %s: geçersiz seçenek -- '%c'

en: Error: unused extra argument "%s".
tr: Hata: kullanılmayan fazladan argüman "%s".

en: Error: unused extra arguments were supplied.
tr: Hata: kullanılmayan fazladan argümanlar belirtildi.

en: Database location or nickname specified without the other.
tr: Veri tabanı konumu veya takma addan biri, diğeri olmadan belirtildi.

en: Database directory and certificate file both specified.
tr: Hem veri tabanı dizini hem de sertifika dosyası belirtildi.

en: None of database directory and nickname or certificate file specified.
tr: Veri tabanı dizini ve takma ad ya da sertifika dosyasından hiçbiri belirtilmedi.

en: Key and certificate can not both be saved to the same file.
tr: Anahtar ve sertifika aynı dosyaya kaydedilemez.

en: The IPA backend requires the use of the -K option (principal name) when any of the -N (subject name), -E (email address), -A (IP address), -D (DNS name), or -U (extendedKeyUsage) options is used.
tr: IPA arka ucu -N (sahip adı), -E (e-posta adresi), -A (IP adresi), -D (DNS adı) veya -U (extendedKeyUsage) seçeneklerinden birisi kullanıldığında -K seçeneğinin (temsilci adı) kullanılmasını gerektiriyor.

en: No CA with name "%s" found.
tr: "%s" adında bir CA bulunamadı.

en: Error setting request arguments.
tr: İstek argümanları ayarlanırken hata oluştu.

en: New signing request "%s" added.
tr: Yeni imzalama isteği "%s" eklendi.

en: New signing request could not be added.
tr: Yeni imzalama isteği eklenemedi.

en: New tracking request "%s" added.
tr: Yeni izleme isteği "%s" eklendi.

en: New tracking request could not be added.
tr: Yeni izleme isteği eklenemedi.

en: PEM file for private key (only valid with -f)
tr: özel anahtar için PEM dosyası (yalnızca -f ile geçerlidir)

en: PEM file for certificate
tr: sertifika için PEM dosyası

en: nickname of an existing request
tr: var olan bir isteğin takma adı

en: nickname to give to tracking request
tr: izleme isteğine verilecek takma ad

en: override requested key usage value
tr: istenen anahtar kullanım değerinin üzerine yaz

en: override requested extended key usage OID
tr: istenen genişletilmiş anahtar kullanımı OID'sinin üzerine yaz

en: override requested principal name
tr: istenen temsilci adının üzerine yaz

en: override requested DNS name
tr: istenen DNS adının üzerine yaz

en: override requested email address
tr: istenen e-posta adresinin üzerine yaz

en: override requested IP address
tr: istenen IP adresinin üzerine yaz

en: None of ID or database directory and nickname or certificate file specified.
tr: Kimlik ya da veri tabanı dizini ve takma ad ya da sertifika dosyasından hiçbiri belirtilmedi.

en: Request "%s" modified.
tr: "%s" isteği değiştirildi.

en: Request "%s" could not be modified.
tr: "%s" isteği değiştirilemedi.

en: No request found with specified nickname.
tr: Belirtilen takma ada sahip bir istek bulunamadı.

en: No request found that matched arguments.
tr: Argümanlarla eşleşen bir istek bulunamadı.

en: Request "%s" removed.
tr: "%s" isteği kaldırıldı.

en: Request "%s" could not be removed.
tr: "%s" isteği kaldırılamadı.

en: nickname for tracking request
tr: izleme isteği için takma ad

en: new nickname to give to tracking request
tr: izleme isteğine verilecek yeni takma ad

en: type of new key to be generated
tr: oluşturulacak yeni anahtarın türü

en: size of new key to be generated
tr: oluşturulacak yeni anahtarın boyutu

en: use the specified CA configuration rather than the current one
tr: geçerli olanın yerine belirtilen CA yapılandırmasını kullan

en: Error modifying "%s".
tr: "%s" değiştirilirken hata oluştu.

en: Resubmitting "%s" to "%s".
tr: "%s", "%s"e yeniden gönderiliyor.

en: Resubmitting "%s".
tr: "%s" yeniden gönderiliyor.

en: Error attempting to submit "%s" to "%s".
tr: "%s", "%s"e gönderilmeye çalışılırken hata oluştu.

en: Error attempting to submit "%s".
tr: "%s" gönderilmeye çalışılırken hata oluştu.

en: refresh information about all outstanding requests
tr: bekleyen tüm isteklerle ilgili bilgileri yenile

en: refresh information only for requests using the specified CA configuration
tr: yalnızca belirtilen CA yapılandırmasını kullanan istekler için bilgileri yenile

en: Request ID '%s' being refreshed.
tr: İstek kimliği '%s' yenileniyor.

en: Request ID '%s' NOT being refreshed.
tr: İstek kimliği '%s' yenilenmiyor.

en: list only information about outstanding requests
tr: yalnızca bekleyen isteklerle ilgili bilgileri listele

en: list only information about tracked certificates
tr: yalnızca izlenen sertifikalarla ilgili bilgileri listele

en: list only requests and certs associated with this CA configuration
tr: yalnızca bu CA yapılandırmasıyla ilişkili istekleri ve sertifikaları listele

en: display times in UTC instead of local time
tr: saatleri yerel saat yerine UTC olarak göster

en: Number of certificates and requests being tracked: %d.
tr: İzlenen sertifika ve isteklerin sayısı: %d.

en: Request ID '%s':
tr: İstek kimliği '%s':

en: 	status: %s
tr: 	durum: %s

en: 	ca-error: %s
tr: 	ca-hatası: %s

en: 	stuck: %s
tr: 	takıldı: %s

en: 	key pair storage: type=%s
tr: 	anahtar çifti deposu: tür=%s

en: NONE
tr: YOK

en: ,location='%s'
tr: ,konum='%s'

en: ,nickname='%s'
tr: ,takma_ad='%s'

en: ,token='%s'
tr: ,belirteç='%s'

en: ,pin set
tr: ,pin belirlendi

en: ,pinfile='%s'
tr: ,pin_dosyası='%s'

en: 	certificate: type=%s,location='%s'
tr: 	sertifika: tür=%s,konum='%s'

en: 	signing request thumbprint (MD5): %s
tr: 	imzalama isteği parmak izi (MD5): %s

en: 	signing request thumbprint (SHA1): %s
tr: 	imzalama isteği parmak izi (SHA1): %s

en: 	issuer: %s
tr: 	sağlayıcı: %s

en: 	subject: %s
tr: 	sahip: %s

en: unknown
tr: bilinmiyor

en: 	expires: %s
tr: 	sona erme tarihi: %s

en: 	email:
tr: 	e-posta:

en: 	principal name:
tr: 	temsilci adı:

en: 	IP address:
tr: 	IP adresi:

en: 	key usage: %s
tr: 	anahtar kullanımı: %s

en: 	eku:
tr: 	genişletilmiş anahtar kullanımı:

en: 	certificate template/profile: %s
tr: 	sertifika şablonu/profili: %s

en: 	root certificates saved to files:
tr: 	kök sertifikalar aşağıdaki dosyalara kaydedildi:

en: 	other root certificates saved to files:
tr: 	diğer kök sertifikalar aşağıdaki dosyalara kaydedildi:

en: 	other certificates saved to files:
tr: 	diğer sertifikalar aşağıdaki dosyalara kaydedildi:

en: 	root certificates saved to databases:
tr: 	kök sertifikalar aşağıdaki veri tabanlarına kaydedildi:

en: 	other root certificates saved to databases:
tr: 	diğer kök sertifikalar aşağıdaki veri tabanlarına kaydedildi:

en: 	other certificates saved to databases:
tr: 	diğer sertifikalar aşağıdaki veri tabanlarına kaydedildi:

en: 	pre-save command: %s
tr: 	kaydetme öncesi komutu: %s

en: 	post-save command: %s
tr: 	kaydetme sonrası komutu: %s

en: 	track: %s
tr: 	izle: %s

en: 	auto-renew: %s
tr: 	otomatik yenile: %s

en: None of ID or database directory and and nickname or certificate file specified.
tr: Kimlik ya da veri tabanı dizini ve takma ad ya da sertifika dosyasından hiçbiri belirtilmedi.

en: list only the specified CA configuration
tr: yalnızca belirtilen CA yapılandırmasını listele

en: 	self-identifies as: %s
tr: 	kendini şöyle tanımlar: %s

en: 	ca-type: %s
tr: 	ca-türü: %s

en: 	helper-location: %s
tr: 	yardımcı konumu: %s

en: 	next-serial-number: %s
tr: 	sonraki seri numarası: %s

en: 	known-issuer-names:
tr: 	bilinen sağlayıcı adları:

en: 	known profiles/templates/certtypes:
tr: 	bilinen profiller/şablonlar/sertifika türleri:

en: 	default profile/template/certtype: %s
tr: 	öntanımlı profil/şablon/sertifika türü: %s

en: 	SCEP CA identifier: %s
tr: 	SCEP CA tanımlayıcısı: %s

en: 	SCEP CA certificate thumbprint (MD5): %s
tr: 	SCEP CA sertifika parmak izi (MD5): %s

en: 	SCEP CA certificate thumbprint (SHA1): %s
tr: 	SCEP CA sertifika parmak izi (SHA1): %s

en: refresh information about the CA configuration with this name
tr: bu ada sahip CA yapılandırmasıyla ilgili bilgileri yenile

en: refresh information about all known CAs
tr: bilinen tüm CA'larla ilgili bilgileri yenile

en: Neither CA nickname nor -a flag specified.
tr: CA takma adı veya -a seçeneği belirtilmedi.

en: Data for CA '%s' being refreshed.
tr: CA '%s' için veriler yenileniyor.

en: Data for unnamed CA being refreshed.
tr: Adsız CA için veriler yenileniyor.

en: 	error refreshing CA data
tr: 	CA verilerini yenilerken hata oluştu

en: nickname to give to the new CA configuration
tr: yeni CA yapılandırmasına verilecek takma ad

en: helper command to run to communicate with CA
tr: CA ile iletişim kurmak için çalıştırılacak yardımcı komut

en: CA nickname not specified.
tr: CA takma adı belirtilmedi.

en: CA helper command not specified.
tr: CA yardımcı komutu belirtilmedi.

en: New CA "%s" added.
tr: Yeni CA "%s" eklendi.

en: New CA could not be added.
tr: Yeni CA eklenemedi.

en: location of SCEP server
tr: SCEP sunucusu konumu

en: CA identifier
tr: CA tanımlayıcısı

en: file containing CA's certificate
tr: CA'nın sertifikasını içeren dosya

en: file containing RA's certificate
tr: RA'nın sertifikasını içeren dosya

en: file containing certificates in RA's certifying chain
tr: RA'nın sertifika zincirindeki sertifikaları içeren dosya

en: prefer to not use the SCEP Renewal feature
tr: SCEP yenileme özelliğini kullanmamayı tercih et

en: server URL not specified.
tr: sunucu URL'si belirtilmedi.

en: HTTPS requires a CA certificate.
tr: HTTPS bir CA sertifikası gerektiriyor.

en: Error building command line.
tr: Komut satırı oluşturulurken hata oluştu.

en: Error setting CA identifier.
tr: CA tanımlayıcısı ayarlanırken hata oluştu.

en: nickname of the CA configuration
tr: CA yapılandırmasının takma adı

en: updated helper command to run to communicate with CA
tr: CA ile iletişim kurmak için çalıştırılacak güncellenmiş yardımcı komut

en: CA "%s" modified.
tr: CA "%s" değiştirildi.

en: CA could not be modified.
tr: CA değiştirilemedi.

en: nickname of CA configuration to remove
tr: kaldırılacak CA yapılandırmasının takma adı

en: CA "%s" removed.
tr: CA "%s" kaldırıldı.

en: CA could not be removed.
tr: CA kaldırılamadı.

en: %s - client certificate enrollment tool
tr: %s - istemci sertifika kayıt aracı

en: Usage: %s request [options]
tr: Kullanım: %s request [seçenekler]

en: Required arguments:
tr: Gerekli argümanlar:

en: * If using an NSS database for storage:
tr: * Depolama için bir NSS veri tabanı kullanılıyorsa:

en:   -d DIR	NSS database for key and cert
tr:   -d DİZİN	Anahtar ve sertifika için NSS veri tabanı

en:   -n NAME	nickname for NSS-based storage (only valid with -d)
tr:   -n AD	NSS tabanlı depolama için takma ad (yalnızca -d ile geçerlidir)

en:   -t NAME	optional token name for NSS-based storage (only valid with -d)
tr:   -t AD	NSS tabanlı depolama için isteğe bağlı belirteç adı (yalnızca -d ile geçerlidir)

en: * If using files for storage:
tr: * Depolama için dosyalar kullanılıyorsa:

en:   -k FILE	PEM file for private key
tr:   -k DOSYA	özel anahtar için PEM dosyası

en:   -f FILE	PEM file for certificate (only valid with -k)
tr:   -f DOSYA	sertifika için PEM dosyası (yalnızca -k ile geçerlidir)

en: * If keys are to be encrypted:
tr: * Anahtarlar şifrelenecekse:

en:   -p FILE	file which holds the encryption PIN
tr:   -p DOSYA	şifreleme PIN değerinin bulunduğu dosya

en:   -P PIN	PIN value
tr:   -P PIN	PIN değeri

en: Optional arguments:
tr: İsteğe bağlı argümanlar:

en: * Certificate handling settings:
tr: * Sertifika işleme ayarları:

en:   -I NAME	nickname to assign to the request
tr:   -I AD	isteğe atanacak takma ad

en:   -G TYPE	type of key to be generated if one is not already in place
tr:   -G TÜR	zaten bir tane yoksa oluşturulacak anahtarın türü

en:   -g SIZE	size of key to be generated if one is not already in place
tr:   -g BOYUT	zaten bir tane yoksa oluşturulacak anahtarın boyutu

en:   -r		attempt to renew the certificate when expiration nears (default)
tr:   -r		sona erme tarihi yaklaştığında sertifikayı yenilemeyi dene (öntanımlı)

en:   -R		don't attempt to renew the certificate when expiration nears
tr:   -R		sona erme tarihi yaklaştığında sertifikayı yenilemeyi deneme

en:   -c CA		use the specified CA rather than the default
tr:   -c CA		öntanımlı olan yerine belirtilen CA'yı kullan

en:   -T PROFILE	ask the CA to process the request using the named profile or template
tr:   -T PROFİL	CA'dan, belirtilen profili veya şablonu kullanarak isteği işlemesini iste

en:   -X ISSUER	ask the CA to process the request using the named issuer
tr:   -X SAĞLAYICI	CA'dan, belirtilen sağlayıcıyı kullanarak isteği işlemesini iste

en: * Parameters for the signing request:
tr: * İmzalama isteği için parametreler:

en:   -N NAME	set requested subject name (default: CN=<hostname>)
tr:   -N AD	istenen sahip adını ayarla (öntanımlı: CN=<ana_makine_adı>)

en:   -U EXTUSAGE	set requested extended key usage OID
tr:   -U KULLANIM	istenen genişletilmiş anahtar kullanımı OID'sini ayarla

en:   -u KEYUSAGE	set requested key usage value
tr:   -u KULLANIM	istenen anahtar kullanım değerini ayarla

en:   -K NAME	set requested principal name
tr:   -K AD	istenen temsilci adını ayarla

en:   -D DNSNAME	set requested DNS name
tr:   -D DNS_ADI	istenen DNS adını ayarla

en:   -E EMAIL	set requested email address
tr:   -E EPOSTA	istenen e-posta adresini ayarla

en:   -A ADDRESS	set requested IP address
tr:   -A ADRES	istenen IP adresini ayarla

en:   -l FILE	file which holds an optional challenge password
tr:   -l DOSYA	isteğe bağlı bir sınama parolası içeren dosya

en:   -L PASSWORD	an optional challenge password value
tr:   -L PAROLA	isteğe bağlı bir sınama parolası değeri

en: * Bus options:
tr: * Veri yolu seçenekleri:

en:   -S		connect to the certmonger service on the system bus
tr:   -S		sistem veri yolunda certmonger hizmetine bağlan

en:   -s		connect to the certmonger service on the session bus
tr:   -s		oturum veri yolunda certmonger hizmetine bağlan

en: * Other options:
tr: * Diğer seçenekler:

en:   -B	command to run before saving the certificate
tr:   -B	sertifikayı kaydetmeden önce çalıştırılacak komut

en:   -C	command to run after saving the certificate
tr:   -C	sertifikayı kaydettikten sonra çalıştırılacak komut

en:   -F	file in which to store the CA's certificates
tr:   -F	CA sertifikalarının saklanacağı dosya

en:   -a	NSS database in which to store the CA's certificates
tr:   -a	CA sertifikalarının saklanacağı NSS veri tabanı

en:   -w	try to wait for the certificate to be issued
tr:   -w	sertifikanın verilmesini beklemeye çalış

en:   -v	report all details of errors
tr:   -v	hataların tüm ayrıntılarını bildir

en: Usage: %s start-tracking [options]
tr: Kullanım: %s start-tracking [seçenekler]

en: * If modifying an existing request:
tr: * Var olan bir istek değiştiriliyorsa:

en:   -i NAME	nickname of an existing tracking request
tr:   -i AD	var olan bir izleme isteğinin takma adı

en: * If keys are encrypted:
tr: * Anahtarlar şifrelenmişse:

en:   -I NAME	nickname to give to tracking request
tr:   -I AD	izleme isteğine verilecek takma ad

en: * Parameters for the signing request at renewal time:
tr: * Yenileme zamanında imzalama isteği için parametreler:

en:   -U EXTUSAGE	override requested extended key usage OID
tr:   -U KULLANIM	istenen genişletilmiş anahtar kullanımı OID'sinin üzerine yaz

en:   -K NAME	override requested principal name
tr:   -K AD	istenen temsilci adının üzerine yaz

en:   -D DNSNAME	override requested DNS name
tr:   -D DNS_ADI	istenen DNS adının üzerine yaz

en:   -E EMAIL	override requested email address
tr:   -E EPOSTA	istenen e-posta adresinin üzerine yaz

en:   -A ADDRESS	override requested IP address
tr:   -A ADRES	istenen IP adresinin üzerine yaz

en: Usage: %s stop-tracking [options]
tr: Kullanım: %s stop-tracking [seçenekler]

en: * By request identifier:
tr: * İstek tanımlayıcısına göre:

en:   -i NAME	nickname for tracking request
tr:   -i AD	izleme isteği için takma ad

en: Usage: %s resubmit [options]
tr: Kullanım: %s resubmit [seçenekler]

en:   -f FILE	PEM file for certificate
tr:   -f DOSYA	sertifika için PEM dosyası

en: * New parameter values for the signing request:
tr: * İmzalama isteği için yeni parametre değerleri:

en:   -I NAME	new nickname to give to tracking request
tr:   -I AD	izleme isteğine verilecek yeni takma ad

en:   -c CA		use the specified CA rather than the current one
tr:   -c CA		geçerli olanın yerine belirtilen CA'yı kullan

en: Usage: %s rekey [options]
tr: Kullanım: %s rekey [seçenekler]

en:   -G TYPE	type of new key to be generated
tr:   -G TÜR	oluşturulacak yeni anahtarın türü

en:   -g SIZE	size of new key to be generated
tr:   -g BOYUT	oluşturulacak yeni anahtarın boyutu

en: Usage: %s list [options]
tr: Kullanım: %s list [seçenekler]

en: * General options:
tr: * Genel seçenekler:

en:   -c CA	list only requests and certs associated with this CA
tr:   -c CA	yalnızca bu CA ile ilişkili istekleri ve sertifikaları listele

en:   -r	list only information about outstanding requests
tr:   -r	yalnızca bekleyen isteklerle ilgili bilgileri listele

en:   -t	list only information about tracked certificates
tr:   -t	yalnızca izlenen sertifikalarla ilgili bilgileri listele

en:   -u	display times in UTC instead of local time
tr:   -u	saatleri yerel saat yerine UTC olarak göster

en: * If selecting a specific request:
tr: * Belirli bir istek seçiliyorsa:

en:   -d DIR	only list requests and certs which use this NSS database
tr:   -d DİZİN	yalnızca bu NSS veri tabanını kullanan istekleri ve sertifikaları listele

en:   -n NAME	only list requests and certs which use this nickname
tr:   -n AD	yalnızca bu takma adı kullanan istekleri ve sertifikaları listele

en:   -f FILE	only list requests and certs stored in this PEM file
tr:   -f DOSYA	yalnızca bu PEM dosyasında saklanan istekleri ve sertifikaları listele

en:   -S	connect to the certmonger service on the system bus
tr:   -S	sistem veri yolunda certmonger hizmetine bağlan

en:   -s	connect to the certmonger service on the session bus
tr:   -s	oturum veri yolunda certmonger hizmetine bağlan

en: Usage: %s refresh [options]
tr: Kullanım: %s refresh [seçenekler]

en:   -a	refresh information about all outstanding requests
tr:   -a	bekleyen tüm isteklerle ilgili bilgileri yenile

en: Usage: %s status [options]
tr: Kullanım: %s status [seçenekler]

en: * Selecting a specific request:
tr: * Belirli bir isteğin seçilmesi:

en: * When using an NSS database for storage:
tr: * Depolama için bir NSS veri tabanı kullanıldığında:

en:   -d DIR	return status for the request in this NSS database
tr:   -d DİZİN	Bu NSS veri tabanındaki isteğin durumunu döndür

en:   -n NAME	return status for cert which uses this nickname
tr:   -n AD	Bu takma adı kullanan sertifikanın durumunu döndür

en: * When using files for storage:
tr: * Depolama için dosyalar kullanıldığında:

en:   -f FILE	return status for cert stored in this PEM file
tr:   -f DOSYA	Bu PEM dosyasında saklanan sertifikanın durumunu döndür

en: Usage: %s list-cas [options]
tr: Kullanım: %s list-cas [seçenekler]

en:   -c CA	list only information about the CA with this name
tr:   -c CA	yalnızca bu ada sahip CA ile ilgili bilgileri listele

en: Usage: %s refresh-ca [options]
tr: Kullanım: %s refresh-ca [seçenekler]

en:   -c CA	refresh information about the CA with this name
tr:   -c CA	bu ada sahip CA ile ilgili bilgileri yenile

en:   -a	refresh information about all known CAs
tr:   -a	bilinen tüm CA'larla ilgili bilgileri yenile

en: Usage: %s add-ca [options]
tr: Kullanım: %s add-ca [seçenekler]

en:   -c CA		nickname to give to the new CA configuration
tr:   -c CA		yeni CA yapılandırmasına verilecek takma ad

en:   -e CMD	helper command to run to communicate with CA
tr:   -e KOMUT	CA ile iletişim kurmak için çalıştırılacak yardımcı komut

en: Usage: %s add-scep-ca [options]
tr: Kullanım: %s add-scep-ca [seçenekler]

en:   -u URL	location of SCEP server
tr:   -u URL	SCEP sunucusunun konumu

en:   -i ID		CA identifier
tr:   -i KİMLİK		CA tanımlayıcısı

en:   -R FILE	file containing CA's certificate
tr:   -R DOSYA	CA'nın sertifikasını içeren dosya

en:   -r FILE	file containing RA's certificate
tr:   -r DOSYA	RA'nın sertifikasını içeren dosya

en:   -I FILE	file containing certificates in RA's certifying chain
tr:   -I DOSYA	RA'nın sertifika zincirindeki sertifikaları içeren dosya

en:   -n	prefer not to use the SCEP Renewal feature
tr:   -n	SCEP yenileme özelliğini kullanmamayı tercih et

en: Usage: %s modify-ca [options]
tr: Kullanım: %s modify-ca [seçenekler]

en:   -c CA		nickname of the CA configuration
tr:   -c CA		CA yapılandırmasının takma adı

en:   -e CMD	updated helper command to run to communicate with CA
tr:   -e KOMUT	CA ile iletişim kurmak için çalıştırılacak güncellenmiş yardımcı komut

en: Usage: %s remove-ca [options]
tr: Kullanım: %s remove-ca [seçenekler]

en:   -c CA	nickname of CA configuration to remove
tr:   -c CA	kaldırılacak CA yapılandırmasının takma adı

en: Usage: %s command [options]
tr: Kullanım: %s command [seçenekler]

en: request a new certificate from a CA
tr: bir CA'dan yeni bir sertifika iste

en: begin monitoring an already-issued certificate
tr: önceden verilmiş bir sertifikayı izlemeye başla

en: stop monitoring a certificate
tr: sertifikayı izlemeyi bırak

en: resubmit an in-progress enrollment request, or start a new one
tr: Devam eden bir kayıt isteğini yeniden gönder veya yeni bir tane başlat

en: generate a new private key and replace a certificate
tr: yeni bir özel anahtar oluştur ve bir sertifikayı değiştir

en: check on the status of an in-progress enrollment request
tr: devam eden bir kayıt isteğinin durumunu denetle

en: list certificates being monitored and requested
tr: izlenen ve istenen sertifikaları listele

en: check the status of a certificate being monitored or requested
tr: izlenen veya istenen bir sertifikanın durumunu denetle

en: add a CA configuration
tr: bir CA yapılandırması ekle

en: add an SCEP CA configuration
tr: bir SCEP CA yapılandırması ekle

en: list known CA configurations
tr: bilinen CA yapılandırmalarını listele

en: modify a CA configuration
tr: bir CA yapılandırmasını değiştir

en: refresh cache of all information obtained from a CA
tr: bir CA'dan alınan tüm bilgilerin önbelleğini yenile

en: remove a CA configuration
tr: bir CA yapılandırmasını kaldır

en: %s: unrecognized command
tr: %s: tanınmayan komut

en: Unable to determine location of IPA LDAP server.
tr: IPA LDAP sunucusunun konumu belirlenemiyor.

en: Unable to contact an IPA LDAP server.
tr: Bir IPA LDAP sunucusuyla iletişim kurulamıyor.

en: Unable to determine base DN of domain information on IPA server.
tr: IPA sunucusundaki etki alanı bilgilerinin temel DN'si belirlenemiyor.

en: Error setting up for XMLRPC on the client.
tr: İstemcide XMLRPC için kurulum yapılırken hata oluştu.

en: The -t option can not be used with the -K option.
tr: -t seçeneği, -K seçeneğiyle birlikte kullanılamaz.

en: The -k option can not be used with the -K option.
tr: -k seçeneği, -K seçeneğiyle birlikte kullanılamaz.

en: The -K option can not be used with either the -k or the -t option.
tr: -K seçeneği, -k veya -t seçeneğiyle birlikte kullanılamaz.

en: Unable to determine principal name for signing request.
tr: İmzalama isteği için temsilci adı belirlenemiyor.

en: No IPA domain configured, and none specified.
tr: Bir IPA etki alanı yapılandırılmadı ve hiçbiri belirtilmedi.

en: Error setting up ccache for "host" service on client using default keytab: %s.
tr: İstemcide "host" hizmeti için öntanımlı anahtar tablosunu kullanarak ccache ayarlanırken hata oluştu: %s.

en: Error setting up ccache for "%s" on client using default keytab: %s.
tr: İstemcide "%s" için öntanımlı anahtar tablosunu kullanarak ccache ayarlanırken hata oluştu : %s.

en: Error setting up ccache for "host" service on client using keytab "%s": %s.
tr: İstemcide "host" hizmeti için "%s" anahtar tablosunu kullanarak ccache ayarlanırken hata oluştu: %s.

en: Error setting up ccache for "%s" on client using keytab "%s": %s.
tr: İstemcide "%s" için "%s" anahtar tablosunu kullanarak ccache ayarlanırken hata oluştu: %s.

en: Unable to read signing request.
tr: İmzalama isteği okunamıyor.

en: use session bus
tr: oturum veri yolunu kullan

en: use system bus
tr: sistem veri yolunu kullan

en: start a dedicated listening socket
tr: özel bir dinleme soketi başlat

en: only use a dedicated listening socket
tr: yalnızca özel bir dinleme soketi kullan

en: specify the dedicated listening socket
tr: özel dinleme soketini belirt

en: PATHNAME
tr: YOL_ADI

en: don't become a daemon
tr: arka plan programı olma

en: do become a daemon
tr: arka plan programı ol

en: bus-activated, idle timeout
tr: veri yolu etkinleştirildi, boşta kalma zaman aşımı

en: SECONDS
tr: SANİYE

en: don't use an idle timeout
tr: boşta kalma zaman aşımı kullanma

en: set debugging level (implies -n)
tr: hata ayıklama seviyesini ayarla (-n anlamına gelir)

en: NUMBER
tr: SAYI

en: start COMMAND and exit when it does
tr: KOMUT'u başlat ve başladığında çık

en: write service PID to file
tr: hizmetin PID değerini dosyaya yaz

en: force NSS into FIPS mode
tr: NSS'yi FIPS moduna zorla

en: print version information
tr: sürüm bilgisini yazdır

en: Usage: %s [-s|-S] [-n|-f] [-d LEVEL] [-p FILE] [-F] [-v]
tr: Kullanım: %s [-s|-S] [-n|-f] [-d SEVİYE] [-p DOSYA] [-F] [-v]

en: 	-s         use session bus
tr: 	-s         oturum veri yolunu kullan

en: 	-S         use system bus
tr: 	-S         sistem veri yolunu kullan

en: 	-l         start a dedicated listening socket
tr: 	-l         özel bir dinleme soketi başlat

en: 	-L         only use a dedicated listening socket
tr: 	-L         yalnızca özel bir dinleme soketi kullan

en: 	-P PATH    specify the dedicated listening socket
tr: 	-P YOL     özel dinleme soketini belirt

en: 	-n         don't become a daemon
tr: 	-n         arka plan programı olma

en: 	-f         do become a daemon
tr: 	-f         arka plan programı ol

en: 	-b TIMEOUT bus-activated, idle timeout
tr: 	-b SÜRE    veri yolu etkinleştirildi, boşta kalma zaman aşımı

en: 	-B         don't use an idle timeout
tr: 	-B         boşta kalma zaman aşımı kullanma

en: 	-d LEVEL   set debugging level (implies -n)
tr: 	-d SEVİYE  hata ayıklama seviyesini ayarla (-n anlamına gelir)

en: 	-c COMMAND start COMMAND and exit when it does
tr: 	-c KOMUT  KOMUT'u başlat ve başladığında çık

en: 	-p FILE    write service PID to file
tr: 	-p DOSYA   hizmetin PID değerini dosyaya yaz

en: 	-F         force NSS into FIPS mode
tr: 	-F         NSS'yi FIPS moduna zorla

en: 	-v         print version information and exit
tr: 	-v         sürüm bilgisini yazdır ve çık

en: No SCEP URL (-u) given, and no default known.
tr: SCEP URL'si (-u) belirtilmedi ve bilinen öntanımlı değer yok.

en: No SCEP operation (-c/-C/-g/-p) given, and no default known.
tr: SCEP işlemi (-c/-C/-g/-p) belirtilmedi ve bilinen öntanımlı değer yok.

en: No RA certificate (-r) given, and no default known.
tr: RA sertifikası (-r) belirtilmedi ve bilinen öntanımlı değer yok.

en: Error reading request.  Expected PKCS7 data containing a GetInitialCert pkiMessage, got nothing.
tr: İstek okunurken hata oluştu.  GetInitialCert pkiMessage içeren PKCS7 verisi bekleniyordu, hiçbir şey alınmadı.

en: Error reading request.  Expected PKCS7 data containing a PKCSReq pkiMessage, got nothing.
tr: İstek okunurken hata oluştu.  PKCSReq pkiMessage içeren PKCS7 verisi bekleniyordu, hiçbir şey alınmadı.

en: Warning: request is neither a PKCSReq nor a GetInitialCert request.
tr: Uyarı: istek, PKCSReq veya GetInitialCert isteği değil.

en: Warning: request type "%s"is neither a PKCSReq nor a GetInitialCert request.
tr: Uyarı: "%s" istek türü, PKCSReq veya GetInitialCert isteği değil.

en: Warning: request is missing transactionId.
tr: Uyarı: isteğin transactionId değeri eksik.

en: Warning: request is missing senderNonce.
tr: Uyarı: isteğin senderNonce değeri eksik.

en: Got response code %d from %s, not 200.
tr: %d yanıt kodu alındı (%s adresinden), 200 değil.

en: Server reply was of unexpected MIME type "%s".
tr: Sunucu yanıtı beklenmeyen "%s" MIME türündeydi.

en: Error: failed to verify signature on server response.
tr: Hata: sunucu yanıtında imza doğrulaması başarısız oldu.

en: Error: reply was not a CertRep (%s).
tr: Hata: yanıt bir CertRep değildi (%s).

en: Error: reply is missing transactionId.
tr: Hata: yanıtın transactionId değeri eksik.

en: Error: reply contains a different transactionId.
tr: Hata: yanıt farklı bir transactionId içeriyor.

en: Error: reply is missing pkiStatus.
tr: Hata: yanıtın pkiStatus değeri eksik.

en: Error: reply is missing recipientNonce.
tr: Hata: yanıtın recipientNonce değeri eksik.

en: Error: reply nonce doesn't match request.
tr: Hata: nonce yanıtı istekle eşleşmiyor.

en: Error: reply is missing senderNonce.
tr: Hata: yanıtın senderNonce değeri eksik.

en: Unspecified failure at server.
tr: Sunucuda belirtilmeyen hata.

en: Unrecognized or unsupported algorithm identifier in client request.
tr: İstemci isteğinde tanınmayan veya desteklenmeyen algoritma tanımlayıcısı.

en: Integrity check of client request failed at server.
tr: Sunucuda istemci isteğinin bütünlük denetimi başarısız oldu.

en: Transaction either is not permitted or is not supported by server.
tr: İşleme izin verilmiyor veya sunucu tarafından desteklenmiyor.

en: Clock skew too great.
tr: Saat farkı çok büyük.

en: Unsupported extension.
tr: Desteklenmeyen uzantı.

en: Must archive keys.
tr: Anahtarlar arşivlenmeli.

en: Bad identity.
tr: Yanlış kimlik.

en: Proof of possession required.
tr: Sahiplik kanıtı gerekli.

en: Proof of possession failed.
tr: Sahiplik kanıtı başarısız oldu.

en: No key reuse.
tr: Anahtarı yeniden kullanma yok.

en: Internal CA error.
tr: Dahili CA hatası.

en: Try later.
tr: Daha sonra tekrar dene.

en: Server returned failure code "%s".
tr: Sunucu "%s" hata kodunu döndürdü.

en: Error: couldn't parse signed-data.
tr: Hata: signed-data ayrıştırılamadı.

en: Error: signed-data payload is not enveloped-data.
tr: Hata: signed-data yükü enveloped-data değil.

en: Error: enveloped-data payload is not data.
tr: Hata: enveloped-data yükü veri değil.

en: Error: pkiStatus "%s" not recognized.
tr: Hata: pkiStatus "%s" tanınmadı.

en: An internal error has occurred.
tr: Dahili bir hata oluştu.

en: No matching entry found.
tr: Eşleşen girdi bulunamadı.

en: There is already a CA with the nickname "%s".
tr: "%s" takma adına sahip bir CA zaten var.

en: Certificate storage type not specified.
tr: Sertifika depolama türü belirtilmedi.

en: Certificate storage type "%s" not supported.
tr: Sertifika depolama türü "%s" desteklenmiyor.

en: The location "%s" must be an absolute path.
tr: "%s" konumu bir mutlak yol olmalıdır.

en: Certificate storage location not specified.
tr: Sertifika depolama konumu belirtilmedi.

en: The parent of location "%s" could not be accessed due to insufficient permissions.
tr: Yetersiz izinler nedeniyle "%s" konumunun üst ögesine erişilemedi.

en: The parent of location "%s" must be a valid directory.
tr: "%s" konumunun üst ögesi geçerli bir dizin olmalıdır.

en: The location "%s" must be a file.
tr: "%s" konumu bir dosya olmalıdır.

en: The location "%s" could not be accessed due to insufficient permissions.
tr: Yetersiz izinler nedeniyle "%s" konumuna erişilemedi.

en: The location "%s" must be a directory.
tr: "%s" konumu bir dizin olmalıdır.

en: Certificate nickname not specified.
tr: Sertifika takma adı belirtilmedi.

en: There is already a request with the nickname "%s".
tr: "%s" takma adına sahip bir istek zaten var.

en: Certificate at same location is already used by request with nickname "%s".
tr: Aynı konumdaki sertifika, "%s" takma adına sahip istek tarafından zaten kullanılıyor.

en: Key storage type "%s" not supported.
tr: Anahtar depolama türü "%s" desteklenmiyor.

en: Key storage location not specified.
tr: Anahtar depolama konumu belirtilmedi.

en: Key nickname not specified.
tr: Anahtar takma adı belirtilmedi.

en: Key at same location is already used by request with nickname "%s".
tr: Aynı konumdaki anahtar, "%s" takma adına sahip istek tarafından zaten kullanılıyor.

en: No support for key type "%s".
tr: "%s" anahtar türü için destek yok.

en: No such CA.
tr: Böyle bir CA yok.

en: Certificate authority "%s" not known.
tr: Sertifika yetkilisi "%s" bilinmiyor.

en: Unrecognized parameter or wrong value type.
tr: Tanınmayan parametre veya yanlış değer türü.

en: Error parsing arguments.
tr: Argümanlar ayrıştırılırken hata oluştu.

en: Unrecognized property name.
tr: Tanınmayan varlık adı.

en: Insufficient access.  Please retry operation as root.
tr: Yetersiz erişim.  Lütfen işlemi root olarak yeniden deneyin.

en: Please verify that the certmonger service has been started.
tr: Lütfen certmonger hizmetinin başlatıldığını doğrulayın.

en: Please verify that the certmonger service is still running.
tr: Lütfen certmonger hizmetinin hala çalışmakta olduğunu doğrulayın.
