cervisia - en to bs translation catalogue (382 entries)

en: Add to Ignore List
bs: Dodaj u listu ignorisanja

en: Ignore File | Ignore %1 Files
bs[0]: Ignoriši %1 datoteku
bs[1]: Ignoriši %1 datoteke
bs[2]: Ignoriši %1 datoteka

en: Cannot open file '%1' for writing.
bs: Ne mogu otvoriti datoteku '%1' za pisanje.

en: CVS Add
bs: CVS dodaj

en: CVS Add Binary
bs: CVS dodaj binarno

en: CVS Remove
bs: CVS ukloni

en: Add the following files to the repository:
bs: Dodaj sljedeće datoteke u repozitorij:

en: Add the following binary files to the repository:
bs: Dodaj sljedeće binarne datoteke u repozitorij:

en: Remove the following files from the repository:
bs: Ukloni sljedeće datoteke iz repozitorija:

en: This will also remove the files from your local working copy.
bs: Ovo će takođe ukloniti datoteke iz vaše lokalne radne kopije.

en: Add Repository
bs: Dodaj repozitorij

en: &Repository:
bs: &Repozitorij:

en: Use remote &shell (only for :ext: repositories):
bs: Koristi udaljeni &shell (samo za :ext: repozitorije):

en: Invoke this program on the server side:
bs: Pozovi ovaj program na serverskoj strani:

en: Use different &compression level:
bs: Koristi različit nivo &kompresije:

en: Download cvsignore file from server
bs: Downloaduj datoteku cvsignore sa servera

en: Repository Settings
bs: Postavke repozitorija

en: CVS Annotate: %1
bs: CVS anotacija: %1

en: CVS Annotate
bs: CVS anotacija

en: Go to Line...
bs: Idi na liniju...

en: Find Prev
bs: Nađi prethodno

en: Find Next
bs: Nađi sljedeće

en: Search
bs: Traži

en: Go to Line
bs: Idi na liniju

en: Go to line number:
bs: Idi na liniju broj:

en: Starting cvsservice failed with message:
bs: Pokretanje cvsservice nije uspelo, uz poruku:

en: This KPart is non-functional, because the cvs D-Bus service could not be started.
bs: Ovaj KPart nije funkcionalan jer, cvs D-Bus servis se ne može startovati.

en: Remote CVS working folders are not supported.
bs: Udaljeni CVS radni direktoriji nisu podržani.

en: You cannot change to a different folder while there is a running cvs job.
bs: Ne možete se prebaciti u drugi direktorij dok postoji cvs zadatak koji je aktivan.

en: F - All files are hidden, the tree shows only folders
    N - All up-to-date files are hidden
    R - All removed files are hidden
bs: F - sve datoteke su skrivene, stablo prikazuje samo direktorije
    N - sve ažurne datoteke su skrivene
    R - sve uklonjene datoteke su skrivene

en: Opens a CVS working folder in the main window
bs: Otvara direktorij sa CVS radnom verzijom u glavnom prozoru

en: Recent Sandboxes
bs: Skorašnje radne verzije

en: &Insert ChangeLog Entry...
bs: &Umetni ChangeLog unos...

en: Inserts a new intro into the file ChangeLog in the toplevel folder
bs: Umeće novi uvod u ChangeLog datoteku u direktoriju najvišeg nivoa

en: &Update
bs: &Ažuriraj

en: Updates (cvs update) the selected files and folders
bs: Ažurira (cvs update) izabrane datoteke i direktorije

en: Updates the status (cvs -n update) of the selected files and folders
bs: Ažurira status (cvs -n update) izabranih datoteka i direktorija

en: &Edit
bs: &Izmijeni

en: Opens the marked file for editing
bs: Otvara izabranu datoteku radi izmjene

en: Reso&lve...
bs: Rast&umači...

en: Opens the resolve dialog with the selected file
bs: Otvara 'rastumači' prozor sa izabranom datotekom

en: &Commit...
bs: &Predaj...

en: Commits the selected files
bs: Predaje izabrane datoteke serveru

en: &Add to Repository...
bs: &Dodaj u repozitorij...

en: Add
bs: Dodaj

en: Adds (cvs add) the selected files to the repository
bs: Dodaje (cvs add) izabrane datoteke u repozitorij

en: Add &Binary...
bs: Dodaj &binarno...

en: Adds (cvs -kb add) the selected files as binaries to the repository
bs: Dodaje (cvs -kb add) izabrane datoteke kao binarne u repozitorij

en: &Remove From Repository...
bs: &Ukloni iz repozitorija...

en: Remove
bs: Ukloni

en: Removes (cvs remove) the selected files from the repository
bs: Uklanja (cvs remove) izabrane datoteke iz repozitorija

en: Rever&t
bs: Vrat&i u prethodno stanje

en: Reverts (cvs update -C) the selected files (only cvs 1.11)
bs: Vraća (cvs update -C) izabrane datoteke u prethodno stanje (samo cvs 1.11)

en: &Properties
bs: &Osobine

en: Stop
bs: Zaustavi

en: Stops any running sub-processes
bs: Zaustavlja potprocese koji su aktivni

en: Browse &Log...
bs: Pregledaj &dnevnik...

en: Shows the revision tree of the selected file
bs: Prikazuje stablo revizija izabrane datoteke

en: Browse Multi-File Log...
bs: Pretraži multi-datotečni dnevnik...

en: &Annotate...
bs: &Anotacija...

en: Shows a blame-annotated view of the selected file
bs: Prikazuje pogled sa anotacijom za izabranu datoteku

en: &Difference to Repository (BASE)...
bs: &Razlika sa repozitorijem (BASE)...

en: Shows the differences of the selected file to the checked out version (tag BASE)
bs: Prikazuje razlike između izabrane datoteke i verzije na CVSu (tag BASE)

en: Difference to Repository (HEAD)...
bs: Razlika sa repozitorijem (HEAD)...

en: Shows the differences of the selected file to the newest version in the repository (tag HEAD)
bs: Prikazuje razlike između izabrane datoteke i najnovije verzije na repozitoriju (tag HEAD)

en: Last &Change...
bs: Posljednja &izmjena...

en: Shows the differences between the last two revisions of the selected file
bs: Prikazuje razliku između posljednje dvije revizije izabrane datoteke

en: &History...
bs: &Historijat...

en: Shows the CVS history as reported by the server
bs: Prikazuje CVS historijat kako je prijavio server

en: &Unfold File Tree
bs: &Odmotaj stablo datoteka

en: Opens all branches of the file tree
bs: Otvara sve grane datotečnog stabla

en: &Fold File Tree
bs: &Umotaj stablo datoteka

en: Closes all branches of the file tree
bs: Zatvara sve grane datotečnog stabla

en: &Tag/Branch...
bs: &Tag/grana...

en: Creates a tag or branch for the selected files
bs: Pravi tag ili granu za izabrane datoteke

en: &Delete Tag...
bs: &Obriši tag...

en: Deletes a tag from the selected files
bs: Briše tag sa izabranih datoteka

en: &Update to Tag/Date...
bs: &Ažuriraj do taga/datuma...

en: Updates the selected files to a given tag, branch or date
bs: Vraća verziju izabranih datoteka sa navedenim tagom, granom ili datumom

en: Update to &HEAD
bs: Ažuriraj do &HEADa

en: Updates the selected files to the HEAD revision
bs: Ažurira izabrane datoteke na reviziju HEAD (najnoviju)

en: &Merge...
bs: &Spoji...

en: Merges a branch or a set of modifications into the selected files
bs: Spaja granu ili skup izmjena u izabrane datoteke

en: &Add Watch...
bs: &Dodaj posmatranje...

en: Adds a watch for the selected files
bs: Dodaje posmatranje za izabrane datoteke

en: &Remove Watch...
bs: &Ukloni posmatranje...

en: Removes a watch from the selected files
bs: Uklanja posmatranje iz izabranih datoteka

en: Show &Watchers
bs: Prikaži &posmatrače

en: Shows the watchers of the selected files
bs: Prikazuje posmatrače izabranih datoteka

en: Ed&it Files
bs: &Izmijeni datoteke

en: Edits (cvs edit) the selected files
bs: Pokreće editor (cvs edit) sa izabranim datotekama

en: U&nedit Files
bs: &Poništi izmjenu datoteka

en: Unedits (cvs unedit) the selected files
bs: Poništava editovanje (cvs unedit) izabranih datoteka

en: Show &Editors
bs: Prikaži ur&eđivače

en: Shows the editors of the selected files
bs: Prikazuje osobe koje trenutno edituju izabrane datoteke

en: &Lock Files
bs: &Zaključaj datoteke

en: Locks the selected files, so that others cannot modify them
bs: Zaključava izabrane datoteke tako da drugi ne mogu da ih mijenjaju

en: Unl&ock Files
bs: Otk&ljučaj datoteke

en: Unlocks the selected files
bs: Otključava izabrane datoteke

en: Create &Patch Against Repository...
bs: Napravi &zakrpu u odnosu na repozitorij...

en: Creates a patch from the modifications in your sandbox
bs: Pravi zakrpu na osnovu izmjena koje ste napravili na vašoj radnoj verziji

en: &Create...
bs: &Napravi...

en: &Checkout...
bs: &Izdvoji...

en: Allows you to checkout a module from a repository
bs: Omogućuje vam da napravite checkout modula iz repozitorija

en: &Import...
bs: &Uvezi...

en: Allows you to import a module into a repository
bs: Omogućuje vam da uvezete modul u repozitorij

en: &Repositories...
bs: &Repozitoriji...

en: Configures a list of repositories you regularly use
bs: Podešava listu repozitorija koje redovno koritite

en: Hide All &Files
bs: Sakrij sve &datoteke

en: Determines whether only folders are shown
bs: Određuje da li se prikazuju samo direktoriji

en: Hide Unmodified Files
bs: Sakrij neizmijenjene datoteke

en: Determines whether files with status up-to-date or unknown are hidden
bs: Određuje da li da se skrivaju datoteke čiji je status "ažurirana" ili "nepoznato"

en: Hide Removed Files
bs: Sakrij uklonjene datoteke

en: Determines whether removed files are hidden
bs: Određuje da li su uklonjene datoteke skrivene

en: Hide Non-CVS Files
bs: Sakrij datoteke koji nisu iz CVS-a

en: Determines whether files not in CVS are hidden
bs: Određuje da li su datoteke koji nisu u CVS-u skrivene

en: Hide Empty Folders
bs: Sakrij prazne direktorije

en: Determines whether folders without visible entries are hidden
bs: Određuje da li su direktoriji bez vidljivih stavki skriveni

en: Create &Folders on Update
bs: Napravi &direktorije po ažuriranju

en: Determines whether updates create folders
bs: Određuje da li ažuriranje pravi nove direktorije

en: &Prune Empty Folders on Update
bs: &Pročisti prazne direktorije po ažuriranju

en: Determines whether updates remove empty folders
bs: Određuje da li će ažuriranje obrisati prazne direktorije

en: &Update Recursively
bs: &Ažuriraj rekurzivno

en: Determines whether updates are recursive
bs: Određuje da li je ažuriranje rekurzivno

en: C&ommit && Remove Recursively
bs: Š&alji && uklanjaj rekurzivno

en: Determines whether commits and removes are recursive
bs: Određuje da li je slanje i uklanjanje rekurzivno

en: Do cvs &edit Automatically When Necessary
bs: Uradi 'cvs &edit' automatski kada je potrebno

en: Determines whether automatic cvs editing is active
bs: Određuje da li je automatsko cvs editovanje aktivno

en: Configure Cervisia...
bs: Podesi Cervisia-u...

en: Allows you to configure the Cervisia KPart
bs: Omogućuje vam da podesite Cervisia KPart

en: CVS &Manual
bs: CVS &uputstvo

en: Opens the help browser with the CVS documentation
bs: Otvara pretraživač pomoći sa CVS dokumentacijom

en: Unfold Folder
bs: Raširi direktorij

en: A CVS frontend
bs: Grafički interfejs za CVS

en: Copyright (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Copyright (c) 2002-2008 the Cervisia authors
bs: Autorska prava (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Autorska prava (c) 2002-2008 the Cervisia authors

en: Original author and former maintainer
bs: Prvobitni autor i bivši održavalac

en: Maintainer
bs: Održavalac

en: Developer
bs: Programer

en: Documentation
bs: Dokumentacija

en: Conversion to KPart
bs: Konverzija u KPart

en: Conversion to D-Bus
bs: Konverzija na D-Bus

en: Open Sandbox
bs: Otvori radnu verziju

en: CVS Edit
bs: CVS izmijeni

en: CVS Diff
bs: CVS razlike

en: Could not open file for writing.
bs: Nisam mogao da otvorim datoteku radi pisanja.

en: The revision looks invalid.
bs: Revizija izgleda neispravno.

en: This is the first revision of the branch.
bs: Ovo je prva revizija grane.

en: Invoking help on CVS
bs: Pozivam pomoć za CVS

en: Done
bs: Gotovo

en: A CVS commit to repository %1 is done
bs: CVS predaja u skladište %1 je gotova

en: This is not a CVS folder.
    If you did not intend to use Cervisia, you can switch view modes within Konqueror.
bs: Ovo nije CVS direktorij.
    Ako niste namjeravali koristiti Cervisia-u, možete promijeniti režim pogleda unutar Konqueror-a.

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictColor), group (Colors)
en: The foreground color used to highlight files with a conflict in the file view.
bs: Boja ispisa koristi se za isticanje datoteka sa sukobom u prikazu datoteka.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Delay (ms) until the progress dialog appears.
bs: Vrijeme (u ms) nakon koga se pojavljuje prozor napretka.

en: The Cervisia library could not be loaded.
bs: Cervisia biblioteka nije mogla biti učitana.

en: Allows you to configure the toolbar
bs: Omogućava vam da podesite traku sa alatima

en: Allows you to customize the keybindings
bs: Omogućava vam da prilagodite prečice na tastaturi

en: Exits Cervisia
bs: Izlazi iz Cervisia-e

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
bs: &Datoteka

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
bs: &Podešavanja

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
bs: &Pomoć

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
bs: &Pregled

note: i18n: ectx: Menu (advanced)
en: &Advanced
bs: &Napredno

note: i18n: ectx: Menu (repository)
en: &Repository
bs: &Repozitorij

en: Edit ChangeLog
bs: Izmijeni ChangeLog

en: The ChangeLog file could not be written.
bs: U ChangeLog datoteku se ne može pisati.

en: A ChangeLog file does not exist. Create one?
bs: ChangeLog datoteka ne postoji. Da li da je napravim?

en: Create
bs: Napravi

en: The ChangeLog file could not be read.
bs: ChangeLog nije moguće pročitati.

en: CVS Checkout
bs: CVS izdvajanje

en: CVS Import
bs: CVS uvoz

en: &Module:
bs: &Modul:

en: Fetch &List
bs: Dobavi &listu

en: &Branch tag:
bs: Tag &grane:

en: Re&cursive checkout
bs: Re&kurzivni checkout

en: Working &folder:
bs: Radni &direktorij:

en: &Vendor tag:
bs: Oznaka &proizvođača:

en: &Release tag:
bs: Oznaka &izdanja:

en: &Ignore files:
bs: Ig&noriši datoteke:

en: &Comment:
bs: &Komentar:

en: Import as &binaries
bs: Uvezi kao &binarne

en: Use file's modification time as time of import
bs: Koristi vrijeme izmjene datoteke kao vrijeme uvoza

en: Chec&k out as:
bs: Chec&kout kao:

en: Ex&port only
bs: Samo i&zvoz

en: Please choose an existing working folder.
bs: Izaberite postojeći radni direktorij.

en: Please specify a module name.
bs: Navedite ime modula.

en: Please specify a vendor tag and a release tag.
bs: Navedite oznaku proizvođača i oznaku izdanja.

en: Tags must start with a letter and may contain
    letters, digits and the characters '-' and '_'.
bs: Oznake moraju počinjati slovom i mogu sadržavati
    slova, brojeve i znake '-' i '_'.

en: A branch must be specified for export.
bs: Morate navesti granu za izvoz.

en: Please specify a repository.
bs: Navedite repozitorij.

en: CVS Remote Log
bs: CVS udaljeni dnevnik

en: CVS Commit
bs: CVS pošalji

en: &Diff
bs: &Razlika

en: Commit the following &files:
bs: Pošalji sljedeće &datoteke:

en: Older &messages:
bs: Starije &poruke:

en: &Log message:
bs: Poruka za &dnevnik:

en: Use log message &template
bs: Koristi š&ablon poruke za dnevnik

en: Current
bs: Trenutno

en: Create New Repository (cvs init)
bs: Napravi novi repozitorij (cvs init)

en: Repository folder:
bs: Direktorij repozitorija:

en: Synchronize scroll bars
bs: Uskladi klizače

en: %1 difference | %1 differences
bs[0]: %1 razlika
bs[1]: %1 razlike
bs[2]: %1 razlika

en: CVS Diff: %1
bs: CVS razlika: %1

en: Repository:
bs: Repozitorij:

en: Revision
bs: Revizija

en: Working dir:
bs: Radni direktorij:

en: %1 of %2
bs: %1 od %2

en: Delete
bs: Obriši

en: Insert
bs: Umetni

en: Change
bs: Promijeni

en: Edit With
bs: Izmijeni sa

en: Locally Modified
bs: Lokalno izmijenjeno

en: Locally Added
bs: Lokalno dodato

en: Locally Removed
bs: Lokalno uklonjeno

en: Needs Update
bs: Potrebno je ažuriranje

en: Needs Patch
bs: Potrebna je zakrpa

en: Needs Merge
bs: Potrebno je spajanje

en: Up to Date
bs: Ažurno

en: Conflict
bs: Konflikt

en: Updated
bs: Ažurirano

en: Patched
bs: Zakrpljeno

en: Removed
bs: Uklonjeno

en: Not in CVS
bs: Nije u CVS-u

en: Unknown
bs: Nepoznat

en: Commit, Modified
bs: Predaj, izmijenjeno

en: Commit, Added
bs: Predaj, dodato

en: Commit, Removed
bs: Predaj, uklonjeno

en: Checkout
bs: Izdvajanje

en: Tag
bs: Oznaka

en: Date
bs: Datum

en: Event
bs: Događaj

en: Author
bs: Autor

en: Revision
bs: Revizija

en: File
bs: Datoteka

en: Repo Path
bs: Putanja do repoz.

en: Show c&ommit events
bs: Prikaži događaje &slanja

en: Show ch&eckout events
bs: Prikaži događaje &checkout-a

en: Show &tag events
bs: Prikaži događaje &tagova

en: Show &other events
bs: Prikaži &ostale događaje

en: Only &user:
bs: Samo &korisnik:

en: Only &filenames matching:
bs: Samo &imena fajlova koja se poklapaju sa:

en: Only &folders matching:
bs: Samo &imena direktorija koja se poklapaju sa:

en: CVS History
bs: CVS historijat

en: Tag
bs: Oznaka

en: Release
bs: Izdanje

en: Update, Deleted
bs: Ažuriraj, obrisano

en: Update, Copied
bs: Ažuriraj, kopirano

en: Update, Merged
bs: Ažuriraj, spojeno

en: Update, Conflict
bs: Ažuriraj, konflikt

en: Update, Patched
bs: Osvježi, zakrpljeno

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: &Tree
bs: S&tablo

en: &List
bs: &Lista

en: CVS &Output
bs: CVS &ispis

en: Choose revision A by clicking with the left mouse button,
    revision B by clicking with the middle mouse button.
bs: Odaberite reviziju A klikom lijevim dugmetom miša,
    reviziju B klikom srednjim dugmetom miša.

en: Revision A:
bs: Revizija A:

en: Revision B:
bs: Revizija B:

en: Select by tag:
bs: Izaberi po tagu:

en: Author:
bs: Autor:

en: Date:
bs: Datum:

en: Comment/Tags:
bs: Komentar/tagovi:

en: &Annotate A
bs: Ozn&ačavanje A

en: &Find
bs: &Nađi

en: This revision is used when you click Annotate.
    It is also used as the first item of a Diff operation.
bs: Ova revizija će biti korištena kada kliknete na Anotacija.
    Takođe se koristi kao prva stavka operacije razlikovanja.

en: This revision is used as the second item of a Diff operation.
bs: Ova revizija se koristi kao druga stavka operacije razlikovanja.

en: Create Patch...
bs: Napravi patch...

en: CVS Log: %1
bs: CVS dnevnik: %1

en: CVS Log
bs: CVS dnevnik

en:  (Branchpoint)
bs:  (Tačka grananja)

en: Please select revision A or B first.
bs: Prvo izaberite reviziju A ili B.

en: View File
bs: Prikaži datoteku

en: Please select revision A or revisions A and B first.
bs: Prvo odaberite reviziju A ili revizije A i B.

en: Branchpoint
bs: Tačka grananja

en: On Branch
bs: Na grani

en: Branch
bs: Grana

en: Comment
bs: Komentar

en: Tags
bs: Tagovi

en: revision %1
bs: revizija %1

en: Select for revision A
bs: Izaberite za reviziju A

en: Select for revision B
bs: Izaberite za reviziju B

en: date: %1; author: %2
bs: datum: %1; autor: %2

en: The sandbox to be loaded
bs: Radni direktorij koji treba biti otvoren

en: CVS Merge
bs: CVS spoji

en: Merge from &branch:
bs: Spoji iz &grane:

en: Merge &modifications:
bs: Spoji &izmjene:

en: between tag:
bs: između taga:

en: and tag:
bs: i taga:

en: Fetch L&ist
bs: Dobavi l&istu

en: CVS Status
bs: CVS status

en: Overwrite the file
bs: Prebriši datoteku

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
bs: Datoteka po imenu „%1“ već postoji. Želite li zaista da je prebrišete?

en: Overwrite File?
bs: Da prebrišem datoteku?

en: Context
bs: Kontekst

en: Normal
bs: Normalan

en: Unified
bs: Unificirani

en: Output Format
bs: Format izlaza

en: &Number of context lines:
bs: &Broj linija konteksta:

en: Ignore added or removed empty lines
bs: Ignoriši dodane ili uklonjene prazne linije

en: Ignore changes in the amount of whitespace
bs: Ignoriši izmjene u količini razmaka

en: Ignore all whitespace
bs: Ignoriši sve razmake

en: Ignore changes in case
bs: Ignoriši razlike u velikom/malom slovu

en: Ignore Options
bs: Ignoriši opcije

en: Clear
bs: Očisti

en: [Exited with status %1]
bs: [Izašao sa statusom %1]

en: [Finished]
bs: [Završeno]

en: [Aborted]
bs: [Prekinuto]

en: Default
bs: Podrazumijevano

en: Logged in
bs: Prijavljen

en: Not logged in
bs: Nije prijavljen

en: No login required
bs: Nije potrebna prijava

en: Configure Access to Repositories
bs: Podesi pristup repozitorijima

en: Repository
bs: Repozitorij

en: Method
bs: Metoda

en: Compression
bs: Kompresija

en: Login...
bs: Prijavi se...

en: Logout
bs: Odjavi se

en: This repository is already known.
bs: Ovaj repozitorij je već poznat.

en: Login failed.
bs: Prijava nije uspela.

en: CVS Logout
bs: CVS odjava

en: Your version (A):
bs: Vaša verzija (A):

en: Other version (B):
bs: Druga verzija (B):

en: Merged version:
bs: Spojena verzija:

en: CVS Resolve: %1
bs: CVS rastumači: %1

en: %1 conflicts
bs: %1 konflikta

en: Configure Cervisia
bs: Podesi Cervisia-u

en: General
bs: Opšte

en: &User name for the change log editor:
bs: &Korisničko ime za editor dnevnika:

en: &Path to CVS executable, or 'cvs':
bs: &Put do CVS-ove izvršne datoteke, ili 'cvs':

en: Diff Viewer
bs: Pregled razlika

en: &Number of context lines in diff dialog:
bs: &Broj kontekstnih linija u prozoru za razlike:

en: Additional &options for cvs diff:
bs: Dodatne &opcije za cvs razlike:

en: Tab &width in diff dialog:
bs: &Širina kartice u prozoru za razlike:

en: External diff &frontend:
bs: Spoljašnje &sučelje za razlike:

en: When opening a sandbox from a &remote repository,
    start a File->Status command automatically
bs: Kada otvaraš radni direktorij iz &udaljenog repozitorija,
    automatski pokreni naredbu Datoteka->Status

en: When opening a sandbox from a &local repository,
    start a File->Status command automatically
bs: Kada otvaraš radni direktorij iz &lokalnog repozitorija,
    automatski pokreni naredbu Datoteka->Status

en: Advanced
bs: Napredno

en: Appearance
bs: Izgled

en: Fonts
bs: Slova

en: Font for &Protocol Window...
bs: Font za prozor '&Protokol'...

en: Font for A&nnotate View...
bs: Font za prikaz &Anotacije...

en: Font for D&iff View...
bs: Font za prikaz &razlika...

en: Font for ChangeLog View...
bs: Font za ChangeLog prikaz...

en: Colors
bs: Boje

en: Conflict:
bs: Konflikt:

en: Diff change:
bs: Promjena u razlici:

en: Local change:
bs: Lokalna promjena:

en: Diff insertion:
bs: Ubacivanje razlike:

en: Remote change:
bs: Udaljena promjena:

en: Diff deletion:
bs: Brisanje razlike:

en: Not in cvs:
bs: Nije u CVS-u:

en: Split main window &horizontally
bs: Podijeli glavni prozor &vodoravno

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeoutLbl)
en: &Timeout after which a progress dialog appears (in ms):
bs: &Vrijeme nakon koga se pojavljuje prozor napretka (u ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compressionLbl)
en: Default compression &level:
bs: Podrazumijevani &nivo kompresije:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSshAgent)
en: Utilize a running or start a new ssh-agent process
bs: Iskoristi pokrenuti ili pokreni novi ssh-agent proces

en: CVS Delete Tag
bs: CVS obriši tag

en: CVS Tag
bs: CVS tag

en: &Name of tag:
bs: &Ime taga:

en: Create &branch with this tag
bs: Napravi &granu sa ovim tagom

en: &Force tag creation even if tag already exists
bs: &Nasilno pravljenje taga čak iako tag već postoji

en: You must define a tag name.
bs: Morate definisati ime taga.

en: Tag must start with a letter and may contain letters, digits and the characters '-' and '_'.
bs: Tag mora počinjati slovom i može sadržavati slova, brojeve i znakove '-' i '_'.

en: CVS Update
bs: CVS ažuriranje

en: Update to &branch:
bs: Ažuriraj na &granu:

en: Update to &tag:
bs: Ažuriraj na &tag:

en: Update to &date ('yyyy-mm-dd'):
bs: Ažuriraj na &datum ('gggg-mm-dd'):

en: File Name
bs: Ime datoteke

en: Tag/Date
bs: Oznaka/datum

en: Timestamp
bs: Vrijeme

en: CVS Watch Add
bs: CVS dodavanje posmatranja

en: CVS Watch Remove
bs: CVS uklanjanje posmatranja

en: Add watches for the following events:
bs: Dodaj posmatranja za sljedeće događaje:

en: Remove watches for the following events:
bs: Ukloni posmatranja za sljedeće događaje:

en: &All
bs: &Sve

en: &Only:
bs: &Samo:

en: &Commits
bs: &Predaje

en: &Edits
bs: &Mijenja

en: &Unedits
bs: &Poništava izmjenu

en: CVS Watchers
bs: CVS posmatrači

en: Watcher
bs: Posmatrač

en: Edit
bs: Izmijeni

en: Unedit
bs: Poništi izmjenu

en: Commit
bs: Predaj
