cervisia - en to ca translation catalogue (10 entries)

en: ssh-askpass for the CVS D-Bus Service
ca: ssh-askpass per al servei D-Bus del CVS

en: prompt
ca: indicatiu

en: Please type in your password below.
ca: Si us plau, escriviu la vostra contrasenya a sota.

en: Repository:
ca: Repositori:

en: Enter password for repository %1.
ca: Introduïu la contrasenya per al repositori %1.

en: You have to set a local working copy directory before you can use this function!
ca: Haureu d'indicar una còpia local del directori abans de poder usar aquesta funció!

en: There is already a job running
ca: Ja hi ha una tasca executant-se

en: CVS D-Bus service
ca: Servei D-Bus del CVS

en: D-Bus service for CVS
ca: Servei D-Bus pel CVS

en: Developer
ca: Desenvolupador
