cervisia - en to ca@valencia translation catalogue (10 entries)

en: ssh-askpass for the CVS D-Bus Service
ca@valencia: ssh-askpass per al servei D-Bus de CVS

en: prompt
ca@valencia: indicatiu

en: Please type in your password below.
ca@valencia: Per favor, escriviu la vostra contrasenya davall.

en: Repository:
ca@valencia: Repositori:

en: Enter password for repository %1.
ca@valencia: Introduïu la contrasenya per al repositori %1.

en: You have to set a local working copy directory before you can use this function!
ca@valencia: Haureu d'indicar una còpia local del directori abans de poder utilitzar esta funció!

en: There is already a job running
ca@valencia: Ja hi ha una tasca executant-se

en: CVS D-Bus service
ca@valencia: Servei D-Bus de CVS

en: D-Bus service for CVS
ca@valencia: Servei D-Bus per CVS

en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador
