cervisia - en to eo translation catalogue (382 entries)

en: Add to Ignore List
eo: Aldoni al Ignor-Listo

en: Ignore File | Ignore %1 Files
eo[0]: Ignori %1 dosieron
eo[1]: Ignori %1 dosierojn

en: Cannot open file '%1' for writing.
eo: Ne eblis malfermi dosieron '%1' por skribado.

en: CVS Add Binary
eo: CVS Add Binaron

en: Add the following files to the repository:
eo: Aldoni la sekvantajn dosierojn al la deponejo:

en: Add the following binary files to the repository:
eo: Aldoni la sekvantajn binarajn dosierojn al la deponejo:

en: Remove the following files from the repository:
eo: Forigi la sekvantajn dosierojn de la deponejo:

en: This will also remove the files from your local working copy.
eo: Tiu ankaŭ forigos la dosierojn de via loka laborkopio.

en: Add Repository
eo: Aldoni Deponejon

en: &Repository:
eo: &Deponejo:

en: Use remote &shell (only for :ext: repositories):
eo: Uzi foran &ŝelon (nur por :ext: deponejoj):

en: Invoke this program on the server side:
eo: Lanĉi tiun progamon ĉe la servilo:

en: Use different &compression level:
eo: Uzi alian &densignivelon:

en: Download cvsignore file from server
eo: Elŝuti "cvsignore"-dosieron de servilo

en: Repository Settings
eo: Deponeja Agordo

en: Go to Line...
eo: Iri al Linio...

en: Find Prev
eo: Trovi Antaŭan

en: Find Next
eo: Trovi sekvan

en: Search
eo: Serĉo

en: Go to Line
eo: Iri al linio

en: Go to line number:
eo: Iri al linionumero:

en: Cervisia
eo: Versioadministrilo

en: Starting cvsservice failed with message:
eo: Lanĉi cvsservice malsukcesis kun mesaĝo:

en: This KPart is non-functional, because the cvs D-Bus service could not be started.
eo: Ĉi tiu KPart estas nefunkcia, ĉar la servo de cvs D-Bus ne eblis komenciĝi.

en: Remote CVS working folders are not supported.
eo: Foraj CVS labordosierujoj ne estas subtenataj.

en: You cannot change to a different folder while there is a running cvs job.
eo: Vi ne povas ŝanĝi al alia dosierujo dum estas funkcianta cvs-laboro.

en: F - All files are hidden, the tree shows only folders
    N - All up-to-date files are hidden
    R - All removed files are hidden
eo: F - Ĉiuj dosieroj estas kaŝitaj, la arbo montras nur dosierujojn
    N - Ĉiuj ĝisdataj dosieroj estas kaŝitaj
    R - Ĉiuj forigitaj dosieroj estas kaŝitaj

en: Open Sandbox...
eo: Malfermi Provejon...

en: Opens a CVS working folder in the main window
eo: Malfermas labordosierujon de CVS en la ĉefa fenestro

en: Recent Sandboxes
eo: Lasttempaj Provejoj

en: &Insert ChangeLog Entry...
eo: Enmet&i Ŝanĝprotokol-Eron...

en: Inserts a new intro into the file ChangeLog in the toplevel folder
eo: Enmetas novan enkondukon en la dosieron ChangeLog en la supranivela dosierujo

en: &Update
eo: Ĝis&datigo

en: Updates (cvs update) the selected files and folders
eo: Aktualigas (cvs update) la elektitajn dosierojn kaj dosierujojn

en: &Status
eo: &Stato

en: Updates the status (cvs -n update) of the selected files and folders
eo: Aktualigas la staton (cvs -n update) de la elektitaj dosieroj kaj dosierujoj

en: &Edit
eo: &Redakti

en: Opens the marked file for editing
eo: Malfermas la elektitan dosieron en redaktilo

en: Reso&lve...
eo: So&lvi...

en: Opens the resolve dialog with the selected file
eo: Malfermas la solvan dialogon kun la elektita dosiero

en: &Commit...
eo: &Enmeti...

en: Commits the selected files
eo: Transdonas la elektitajn dosierojn

en: &Add to Repository...
eo: &Aldoni al arĥivo...

en: Add
eo: Aldoni

en: Adds (cvs add) the selected files to the repository
eo: Aldonas (cvs add) la elektitajn dosierojn al la arĥivo

en: Add &Binary...
eo: Aldoni &Binare...

en: Adds (cvs -kb add) the selected files as binaries to the repository
eo: Aldonas (cvs -kb add) la elektitajn dosierojn kiel duumajn al deponejo

en: &Remove From Repository...
eo: Fo&rigi el la Deponejo...

en: Remove
eo: Forpreni

en: Removes (cvs remove) the selected files from the repository
eo: Forigas (cvs remove) la elektitajn dosierojn el la arĥivo

en: Rever&t
eo: &Malfari

en: Reverts (cvs update -C) the selected files (only cvs 1.11)
eo: Malfaras (cvs update -C) la elektitajn dosierojn (nur cvs 1.11)

en: &Properties
eo: &Ecoj

en: Stop
eo: Halti

en: Stops any running sub-processes
eo: Ĉesigas ajnajn rulantajn subprocezojn

en: Browse &Log...
eo: Fo&liumi Protokolon...

en: Shows the revision tree of the selected file
eo: Montras la reviziarbon de la elektita dosiero

en: Browse Multi-File Log...
eo: Foliumi Plurdosieran Protokolon...

en: &Annotate...
eo: &Prinoti...

en: Shows a blame-annotated view of the selected file
eo: Montras kulp-prinotan vidon de la elektita dosiero

en: &Difference to Repository (BASE)...
eo: &Diferenco al Deponejo (BASE)...

en: Shows the differences of the selected file to the checked out version (tag BASE)
eo: Montras la diferencon inter la elektita dosiero kaj la baza versio (etikedo BASE)

en: Difference to Repository (HEAD)...
eo: Diferenco al Deponejo (HEAD)...

en: Shows the differences of the selected file to the newest version in the repository (tag HEAD)
eo: Montras la diferencon inter la elektita dosiero kaj la baza versio (etikedo HEAD)

en: Last &Change...
eo: &Lasta ŝanĝo...

en: Shows the differences between the last two revisions of the selected file
eo: Montras la diferencojn inter la lastaj du revizioj de la elektita dosiero

en: &History...
eo: &Historio...

en: Shows the CVS history as reported by the server
eo: Montras la CVS-historion kiel raportita de la servilo

en: &Unfold File Tree
eo: &Malfaldi Dosier-arbon

en: Opens all branches of the file tree
eo: Malfermas ĉiujn branĉojn de la dosierarbo

en: &Fold File Tree
eo: &Faldi Dosieran Arbon

en: Closes all branches of the file tree
eo: Fermas ĉiujn branĉojn de la dosierarbo

en: &Tag/Branch...
eo: E&tikedo/Branĉo...

en: Creates a tag or branch for the selected files
eo: Kreas etikedon aŭ branĉon por la elektitaj dosieroj

en: &Delete Tag...
eo: &Forigi Etikedon...

en: Deletes a tag from the selected files
eo: Forigas etikedon el la elektitaj dosieroj

en: &Update to Tag/Date...
eo: &Ĝisdatigi al Etikedo/Branĉo...

en: Updates the selected files to a given tag, branch or date
eo: Ĝisdatigas la elektitajn dosierojn al difinita etikedo, branĉo aŭ dato

en: Update to &HEAD
eo: Ĝisdatigi al &HEAD

en: Updates the selected files to the HEAD revision
eo: Ĝisdatigas la elektitajn dosierojn al la HEAD-revizio

en: &Merge...
eo: &Mergi...

en: Merges a branch or a set of modifications into the selected files
eo: Kunfandas branĉon aŭ aron de modifoj en la elektitajn dosierojn

en: &Add Watch...
eo: &Aldoni Observilon...

en: Adds a watch for the selected files
eo: Aldonas observanton por la elektitaj dosieroj

en: &Remove Watch...
eo: Fo&rigi Observilon...

en: Removes a watch from the selected files
eo: Forigas observanton el la elektitaj dosieroj

en: Show &Watchers
eo: Montri &Observantojn

en: Shows the watchers of the selected files
eo: Montras la observantojn de la elektitaj dosieroj

en: Ed&it Files
eo: Redakt&i Dosierojn

en: Edits (cvs edit) the selected files
eo: Redaktas (cvs edit) la elektitajn dosierojn

en: U&nedit Files
eo: Malredakti Dosieroj&n

en: Unedits (cvs unedit) the selected files
eo: Malredaktas (cvs unedit) la elektitajn dosierojn

en: Show &Editors
eo: Montri R&edaktilojn

en: Shows the editors of the selected files
eo: Montras la redaktilojn de la elektitaj dosieroj

en: &Lock Files
eo: Ŝ&losi Dosierojn

en: Locks the selected files, so that others cannot modify them
eo: Ŝlosas la elektitajn dosierojn, por ke aliaj ne povas modifi ilin

en: Unl&ock Files
eo: Malŝl&osi Dosierojn

en: Unlocks the selected files
eo: Malŝlosas la elektitajn dosierojn

en: Create &Patch Against Repository...
eo: Krei Flikon kontraŭ De&ponejo...

en: Creates a patch from the modifications in your sandbox
eo: Kreas diakilon el la modifoj en via sablokesto

en: &Create...
eo: &Krei...

en: &Checkout...
eo: &Elpreni...

en: Allows you to checkout a module from a repository
eo: Permesas al vi elpreni modulon el deponejo

en: &Import...
eo: &Importi...

en: Allows you to import a module into a repository
eo: Ebligas al vi importi modulon en deponejon

en: &Repositories...
eo: &Deponejoj...

en: Configures a list of repositories you regularly use
eo: Agordas liston de deponejoj, kiujn vi regule uzas

en: Hide All &Files
eo: Kaŝi Ĉiu&jn Dosierojn

en: Determines whether only folders are shown
eo: Determinas ĉu nur dosierujoj estas montritaj

en: Hide Unmodified Files
eo: Kaŝi Nemodifitajn Dosierojn

en: Determines whether files with status up-to-date or unknown are hidden
eo: Determinas ĉu dosieroj kun stato ĝisdatigita aŭ nekonata estas kaŝitaj

en: Hide Removed Files
eo: Kaŝi Forigitajn Dosierojn

en: Determines whether removed files are hidden
eo: Determinas ĉu forigitaj dosieroj estas kaŝitaj

en: Hide Non-CVS Files
eo: Kaŝi Ne-CVS-ajn Dosierojn

en: Determines whether files not in CVS are hidden
eo: Determinas ĉu dosieroj ne en CVS estas kaŝitaj

en: Hide Empty Folders
eo: Kaŝi Malplenajn Dosierujojn

en: Determines whether folders without visible entries are hidden
eo: Determinas ĉu dosierujoj sen videblaj enskriboj estas kaŝitaj

en: Create &Folders on Update
eo: Krei &Dosierujojn dum Aktualigo

en: Determines whether updates create folders
eo: Determinas ĉu ĝisdatigoj kreas dosierujojn

en: &Prune Empty Folders on Update
eo: &Pritondi Malplenajn Dosierujojn dum Aktualigo

en: Determines whether updates remove empty folders
eo: Determinas ĉu ĝisdatigoj forigas malplenajn dosierujojn

en: &Update Recursively
eo: Akt&ualigi Rekursie

en: Determines whether updates are recursive
eo: Determinas ĉu ĝisdatigoj estas rekursivaj

en: C&ommit && Remove Recursively
eo: Enmeti && F&origi Rekursie

en: Determines whether commits and removes are recursive
eo: Determinas ĉu transmetado kaj forigo estas rekursivaj

en: Do cvs &edit Automatically When Necessary
eo: Fari "cvs &edit" aŭtomate se necesas

en: Determines whether automatic cvs editing is active
eo: Determinas ĉu aŭtomata cvs-redaktado estas aktiva

en: Configure Cervisia...
eo: Agordi Versioadministrilon...

en: Allows you to configure the Cervisia KPart
eo: Permesas al vi agordi la Cervisia-KPart

en: CVS &Manual
eo: CVS &manlibro

en: Opens the help browser with the CVS documentation
eo: Malfermas la helpretumilon kun la CVS-dokumentaro

en: Unfold Folder
eo: Malfaldi Dosierujon

en: Cervisia Part
eo: Cervisia-Parto

en: A CVS frontend
eo: CVS-fasado

en: Copyright (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Copyright (c) 2002-2008 the Cervisia authors
eo: Kopirajto (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Kopirajto (c) 2002-2008 la Cervisia aŭtoroj

en: Original author and former maintainer
eo: Origina aŭtoro kaj iama vartisto

en: Maintainer
eo: Vartisto

en: Developer
eo: Programisto

en: Documentation
eo: Dokumentado

en: Conversion to KPart
eo: Konvertado al KPart

en: Conversion to D-Bus
eo: Konvertado al D-Bus

en: Port to KDE Frameworks 5
eo: Portado al KDE Frameworks 5

en: Open Sandbox
eo: Malfermi Provejon

en: Could not open file for writing.
eo: Ne eblis malfermi por skribado.

en: The revision looks invalid.
eo: La revizio ŝajnas nevalida.

en: This is the first revision of the branch.
eo: Tiu estas la unua revizio de la branĉo.

en: Invoking help on CVS
eo: Alvokante helpon pri CVS

en: Done
eo: Preta

en: A CVS commit to repository %1 is done
eo: CVS-enmeto al deponejo %1 estas efektivigita

en: This is not a CVS folder.
    If you did not intend to use Cervisia, you can switch view modes within Konqueror.
eo: Ĉi tio ne estas CVS-dosierujo.
    Se vi ne intencis uzi Cervisia, vi povas ŝanĝi rigardreĝimojn ene de Konqueror.

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictColor), group (Colors)
en: The foreground color used to highlight files with a conflict in the file view.
eo: La malfonokoloro uzata por reliefigi dosierojn kun konflikto en la dosiervido.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Delay (ms) until the progress dialog appears.
eo: Prokrasto (ms) ĝis la progreso dialogo aperas.

en: The Cervisia library could not be loaded.
eo: La bibliotekon de Cervisia ne eblis ŝargi.

en: Allows you to configure the toolbar
eo: Permesas al vi agordi la ilobreton

en: Allows you to customize the keybindings
eo: Permesas al vi personecigi la klavbindojn

en: Exits Cervisia
eo: Eliras Cervisia

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eo: &Dosiero

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eo: &Agordo

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eo: &Helpo

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eo: Ĉefa ilobreto

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eo: &Rigardi

note: i18n: ectx: Menu (advanced)
en: &Advanced
eo: &Progresinta

note: i18n: ectx: Menu (repository)
en: &Repository
eo: &Deponejo

en: Edit ChangeLog
eo: Redakti "ChangeLog"

en: The ChangeLog file could not be written.
eo: Ne eblis skribi la dosieron "ChangeLog".

en: A ChangeLog file does not exist. Create one?
eo: "ChangeLog"-dosiero ne ekzistas. Ĉu krei ĝin?

en: Create
eo: Krei

en: The ChangeLog file could not be read.
eo: Ne eblis legi la dosieron "ChangeLog".

en: CVS Import
eo: CVS Importo

en: &Module:
eo: &Modulo:

en: Fetch &List
eo: Alpreni &Liston

en: &Branch tag:
eo: &Branĉ-etikedo:

en: Re&cursive checkout
eo: Re&kursia elpreno

en: Working &folder:
eo: Labora &dosierujo:

en: &Vendor tag:
eo: &Vendisto-etikedo:

en: &Release tag:
eo: &Eldon-etikedo:

en: &Ignore files:
eo: &Ignori dosierojn:

en: &Comment:
eo: &Komento:

en: Import as &binaries
eo: Importi kiel &binaraĵoj

en: Use file's modification time as time of import
eo: Uzi dosieran tempindikon kiel tempon de importo

en: Chec&k out as:
eo: Elpren&i kiel:

en: Ex&port only
eo: Nura Eks&porto

en: Please choose an existing working folder.
eo: Bonvolu elekti ekzistantan labordosierujon.

en: Please specify a module name.
eo: Bonvolu specifi nomon de modulo.

en: Please specify a vendor tag and a release tag.
eo: Bonvolu specifi vendistan etikedon kaj etikedon de eldono.

en: Tags must start with a letter and may contain
    letters, digits and the characters '-' and '_'.
eo: Etikedoj devas komenciĝi per litero kaj povas enhavi
    literojn, ciferojn kaj la signojn '-' kaj '_'.

en: A branch must be specified for export.
eo: Branĉo devas esti specifita por eksporto.

en: Please specify a repository.
eo: Bonvolu specifi deponejon.

en: CVS Remote Log
eo: CVS fora protokolo

en: CVS Commit
eo: CVS-enmeto

en: Commit the following &files:
eo: Enmeti la sek&vajn dosierojn:

en: Older &messages:
eo: Malnovaj &mesaĝoj:

en: &Log message:
eo: Protoko&lmesaĝo:

en: Use log message &template
eo: Uzi pro&tokolmesaĝan ŝablonon

en: Current
eo: Aktuala

en: Create New Repository (cvs init)
eo: Krei Novan Deponejon (cvs init)

en: Repository folder:
eo: Deponeja dosierujo:

en: Synchronize scroll bars
eo: Sinkronigi rulumskalojn

en: %1 difference | %1 differences
eo[0]: %1 diferenco
eo[1]: %1 diferencoj

en: Repository:
eo: Deponejo:

en: Revision
eo: Revizio

en: Working dir:
eo: Labora ujo:

en: %1 of %2
eo: %1 de %2

en: Delete
eo: Forigi

en: Insert
eo: Enmeti

en: Change
eo: Ŝanĝi

en: Edit With
eo: Redakti Kun

en: Locally Modified
eo: Loke Modifita

en: Locally Added
eo: Loke Aldonita

en: Locally Removed
eo: Loke Forigita

en: Needs Update
eo: Bezonas Ĝisdatigon

en: Needs Patch
eo: Bezonas Flikon

en: Needs Merge
eo: Bezonas Mergon

en: Up to Date
eo: Aktuala

en: Conflict
eo: Konflikto

en: Updated
eo: Ĝisdatigita

en: Patched
eo: Flikita

en: Removed
eo: Forigita

en: Not in CVS
eo: Ne en CVS

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Commit, Modified
eo: Commit, Modifite

en: Commit, Added
eo: Commit, Aldonite

en: Commit, Removed
eo: Commit, Forigite

en: Checkout
eo: Elpreno

en: Tag
eo: Etikedo

en: Date
eo: Dato

en: Event
eo: Evento

en: Author
eo: Aŭtoro

en: Revision
eo: Revizio

en: File
eo: Dosiero

en: Repo Path
eo: Deponejpado

en: Show c&ommit events
eo: M&ontri enmet-eventojn

en: Show ch&eckout events
eo: Montri &elpren-eventojn

en: Show &tag events
eo: Montri e&tiked-eventojn

en: Show &other events
eo: Montri &aliajn eventojn

en: Only &user:
eo: Nur &uzanton:

en: Only &filenames matching:
eo: Nur &dosiernomojn kongruajn al:

en: Only &folders matching:
eo: Nur &dosierujojn kongruajn al:

en: CVS History
eo: CVS Historio

en: Tag
eo: Etikedo

en: Release
eo: Eldono

en: Update, Deleted
eo: Ĝisdatigo, Forigita

en: Update, Copied
eo: Ĝisdatigo, Kopiita

en: Update, Merged
eo: Ĝisdatigo, Mergita

en: Update, Conflict
eo: Ĝisdatigo, Konflikta

en: Update, Patched
eo: Ĝisdatigo, Flikita

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Search:
eo: Serĉi:

en: &Tree
eo: &Arbo

en: &List
eo: &Listo

en: CVS &Output
eo: CVS-elig&o

en: Choose revision A by clicking with the left mouse button,
    revision B by clicking with the middle mouse button.
eo: Elektu revizion A klakante per la maldekstra musbutono,
    revizion B klakante per la meza musbutono.

en: Revision A:
eo: Revizio A:

en: Revision B:
eo: Revizio B:

en: Select by tag:
eo: Elekti laŭ etikedo:

en: Author:
eo: Aŭtoro:

en: Date:
eo: Dato:

en: Comment/Tags:
eo: Komento/Etikedoj:

en: &Annotate A
eo: Prinoti &A

en: &Find
eo: &Trovi

en: This revision is used when you click Annotate.
    It is also used as the first item of a Diff operation.
eo: Ĉi tiu revizio estas uzata kiam vi alklakas Annotate.
    Ĝi ankaŭ estas uzata kiel la unua ero de Diff-operacio.

en: This revision is used as the second item of a Diff operation.
eo: Ĉi tiu revizio estas uzata kiel la dua ero de Diff-operacio.

en: &View A
eo: &Vido A

en: Create Patch...
eo: Krei Flikon...

en: CVS Log
eo: CVS-Protokolo

en:  (Branchpoint)
eo:  (Branĉpunkto)

en: Please select revision A or B first.
eo: Bonvolu unue elekti revizion A aŭ B.

en: View File
eo: Vidi Dosieron

en: Please select revision A or revisions A and B first.
eo: Bonvolu elekti unue la revizion A aŭ la reviziojn A kaj B.

en: Branchpoint
eo: Branĉpunkto

en: On Branch
eo: Sur Branĉo

en: Branch
eo: Branĉo

en: Comment
eo: Komento

en: Tags
eo: Etikedoj

en: revision %1
eo: revizio %1

en: Select for revision A
eo: Elekti por revizio A

en: Select for revision B
eo: Elekti por revizio B

en: date: %1; author: %2
eo: dato: %1; aŭtoro: %2

en: The sandbox to be loaded
eo: La ŝargenda provejo

en: Show resolve dialog for the given file.
eo: Montri solvaddialogon por la donita dosiero.

en: Show log dialog for the given file.
eo: Montri protokoldialogon por la donita dosiero.

en: Show annotation dialog for the given file.
eo: Montri prinotaddialogon por la donita dosiero.

en: CVS Merge
eo: CVS Kunfandado

en: Merge from &branch:
eo: Mergi ekde &branĉo:

en: Merge &modifications:
eo: Mergi &modifojn:

en: between tag:
eo: inter etikedo:

en: and tag:
eo: kaj etikedo:

en: Fetch L&ist
eo: Preni L&iston

en: CVS Status
eo: CVS-Statuso

en: Overwrite the file
eo: Anstataŭigi la dosieron

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
eo: Dosiero nomita "%1" jam ekzistas. Ĉu vi vere volas anstataŭigi ĝin?

en: Overwrite File?
eo: Anstataŭigi Dosieron?

en: Context
eo: Kunteksto

en: Normal
eo: Normala

en: Unified
eo: Unuigita

en: Output Format
eo: Eligoformato

en: &Number of context lines:
eo: &Nombro da kuntekstlinioj:

en: Ignore added or removed empty lines
eo: Ignori aldonitajn aŭ forigitajn malplenajn liniojn

en: Ignore changes in the amount of whitespace
eo: Ignori ŝanĝojn pri kvanto da interspacoj

en: Ignore all whitespace
eo: Ignori ĉiujn interspacojn

en: Ignore changes in case
eo: Ignori ŝanĝojn de uskleco

en: Ignore Options
eo: Opcioj pri Ignorado

en: Clear
eo: Forigi

en: [Exited with status %1]
eo: [Eliris kun stato %1]

en: [Finished]
eo: [Finita]

en: [Aborted]
eo: [Ĉesigita]

en: Default
eo: Defaŭlta

en: Logged in
eo: Ensalutinta

en: Not logged in
eo: Ne ensalutinta

en: No login required
eo: Ensaluto ne necesa

en: Configure Access to Repositories
eo: Agordi Aliron al Deponejoj

en: Repository
eo: Deponejo

en: Method
eo: Metodo

en: Compression
eo: Densigo

en: Status
eo: Stato

en: Add...
eo: Aldoni...

en: Modify...
eo: Modifi...

en: Login...
eo: Ensaluti...

en: Logout
eo: Elsaluti

en: This repository is already known.
eo: Tiu deponejo jam estas konata.

en: Login failed.
eo: Ensaluto malsukcesis.

en: Your version (A):
eo: Via versio (A):

en: Other version (B):
eo: Alia versio (B):

en: Merged version:
eo: Mergita version:

en: %1 conflicts
eo: %1 konfliktas

en: Configure Cervisia
eo: Agordi Versioadministrilon

en: General
eo: Ĝenerala

en: &User name for the change log editor:
eo: &uzantnomo por la ŝanĝprotokol-redaktilo:

en: &Path to CVS executable, or 'cvs':
eo: &Pado al CVS-programo, aŭ 'cvs':

en: Diff Viewer
eo: Diff-Rigardilo

en: &Number of context lines in diff dialog:
eo: &Nombro da kuntekstlinioj en diff-dialogo:

en: Additional &options for cvs diff:
eo: Pluaj &opcioj por "cvs diff":

en: Tab &width in diff dialog:
eo: Tab-&larĝeco en diff-dialogo:

en: External diff &frontend:
eo: Ekstera "diff"-&fasado:

en: When opening a sandbox from a &remote repository,
    start a File->Status command automatically
eo: Kiam oni malfermas sablokeston el fo&ra deponejo,
    lanĉu aŭtomate komandon Dosiero->Statuso

en: When opening a sandbox from a &local repository,
    start a File->Status command automatically
eo: Kiam vi malfermas sablokeston el &loka deponejo,
    lanĉu komandon Dosiero->Statuso aŭtomate

en: Advanced
eo: Progresinta

en: Appearance
eo: Aspekto

en: Fonts
eo: Tiparoj

en: Font for &Protocol Window...
eo: Tiparo por &Protokolfenestro...

en: Font for A&nnotate View...
eo: Tiparo por Pri&notad-rigardo...

en: Font for D&iff View...
eo: Tiparo por D&iff-rigardo...

en: Font for ChangeLog View...
eo: Tiparo por ChangeLog-rigardo...

en: Colors
eo: Koloroj

en: Conflict:
eo: Konflikto:

en: Diff change:
eo: Diff-ŝanĝo:

en: Local change:
eo: Loka ŝanĝo:

en: Diff insertion:
eo: Diff-enmeto:

en: Remote change:
eo: Fora ŝanĝo:

en: Diff deletion:
eo: Diff-forigo:

en: Not in cvs:
eo: Ne en cvs:

en: Split main window &horizontally
eo: Dividi ĉeffenestron &horizontale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeoutLbl)
en: &Timeout after which a progress dialog appears (in ms):
eo: El&tempiĝo post kiu aperas dialogo de progreso (en ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compressionLbl)
en: Default compression &level:
eo: Defaŭlta kunpremado nive&lo:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSshAgent)
en: Utilize a running or start a new ssh-agent process
eo: Uzu funkciadon aŭ komencu novan ssh-agent-procezon

en: CVS Delete Tag
eo: CVS Forigi Etikedon

en: &Name of tag:
eo: &Nomo de etikedo:

en: Create &branch with this tag
eo: Krei &branĉon kun tiu etikedo

en: &Force tag creation even if tag already exists
eo: &Devigi etikedokreadon eĉ se etikedo jam ekzistas

en: You must define a tag name.
eo: Vi devas difini etikednomon.

en: Tag must start with a letter and may contain letters, digits and the characters '-' and '_'.
eo: Etikedo devas komenci per litero kaj povas enhavi literojn, ciferojn kaj la signojn '-' kaj '_'.

en: CVS Update
eo: CVS Update (ĝisdatigo)

en: Update to &branch:
eo: Ĝisdatigi al &branĉo:

en: Update to &tag:
eo: Ĝisdatigi al e&tikedo:

en: Update to &date ('yyyy-mm-dd'):
eo: Ĝisdatigi al &dato ('jjjj-mm-tt'):

en: File Name
eo: Dosiernomo

en: Tag/Date
eo: Etikedo/Dato

en: Timestamp
eo: Tempindiko

en: CVS Watch Add
eo: "CVS Watch"-aldono

en: CVS Watch Remove
eo: "CVS Watch"-forigo

en: Add watches for the following events:
eo: Aldoni observilojn por la sekvaj eventoj:

en: Remove watches for the following events:
eo: Forigi observilojn por la sekvaj eventoj:

en: &All
eo: Ĉ&iujn

en: &Only:
eo: &Nur:

en: &Commits
eo: En&metoj

en: &Edits
eo: R&edaktadoj

en: &Unedits
eo: &Malredaktadoj

en: CVS Watchers
eo: CVS-observantoj

en: Watcher
eo: Observanto

en: Edit
eo: Redakti

en: Unedit
eo: Malredakti

en: Commit
eo: Enmeti
