cvsservice - en to es translation catalogue (12 entries)

en: ssh-askpass for the CVS D-Bus Service
es: ssh-askpass para el servicio D-Bus de CVS

en: Copyright (c) 2003 Christian Loose
es: Copyright © 2003 Christian Loose

en: prompt
es: entrada

en: Please type in your password below.
es: Por favor, escriba su contraseña a continuación:

en: Repository:
es: Repositorio:

en: Enter password for repository %1.
es: Introduzca la contraseña para el repositorio %1.

en: You have to set a local working copy directory before you can use this function!
es: Para poder usar esta función debe disponer de un directorio de copia de trabajo local.

en: There is already a job running
es: Ya existe un trabajo en ejecución

en: CVS D-Bus service
es: Servicio D-Bus de CVS

en: D-Bus service for CVS
es: Servicio D-Bus para CVS

en: Copyright (c) 2002-2003 Christian Loose
es: Copyright © 2002-2003 Christian Loose

en: Developer
es: Desarrollador
