cervisia - en to eu translation catalogue (394 entries)

en: Add to Ignore List
eu: Gehitu ezikusteko zerrendara

en: Ignore File | Ignore %1 Files
eu[0]: Ezikusi fitxategia
eu[1]: Ezikusi %1 fitxategi

en: Cannot open file '%1' for writing.
eu: Ezin du '%1' fitxategia idazteko ireki.

en: CVS Add
eu: CVS gehitu

en: CVS Add Binary
eu: CVS gehitu bitarra

en: CVS Remove
eu: CVS kendu

en: Add the following files to the repository:
eu: Gehitu ondorengo fitxategiak biltegira:

en: Add the following binary files to the repository:
eu: Gehitu ondorengo fitxategi bitarrak biltegira:

en: Remove the following files from the repository:
eu: Kendu ondorengo fitxategiak biltegitik:

en: This will also remove the files from your local working copy.
eu: Honek zure lan-kopia lokaletik ere fitxategiak kenduko ditu.

en: Add Repository
eu: Gehitu biltegia

en: &Repository:
eu: &Biltegia:

en: Use remote &shell (only for :ext: repositories):
eu: Erabili urruneko &shell-a (:ext:repositories-entzat bakarrik):

en: Invoke this program on the server side:
eu: Deitu programa hau zerbitzariaren aldean:

en: Use different &compression level:
eu: Erabili &konpresio maila ezberdina:

en: Download cvsignore file from server
eu: Deskargatu cvsignore fitxategia fitxategitik

en: Repository Settings
eu: Biltegiaren ezarpenak

en: CVS Annotate: %1
eu: CVS idatzi oharrak: %1

en: CVS Annotate
eu: CVS idatzi oharrak

en: Go to Line...
eu: Joan ... lerrora

en: Find Prev
eu: Aurkitu aurrekoa

en: Find Next
eu: Aurkitu hurrengoa

en: Search
eu: Bilatu

en: Go to Line
eu: Joan lerrora

en: Go to line number:
eu: Joan lerro zenbakira:

en: Starting cvsservice failed with message:
eu: Errorea cvsservice abiatzean. Mezua:

en: This KPart is non-functional, because the cvs D-Bus service could not be started.
eu: KPart hau ez da funtzionala, cvs D-Bus zerbitzua ezin izan delako abiatu.

en: Remote CVS working folders are not supported.
eu: Urruneko CVS lan-direktorioak ez dira onartzen.

en: You cannot change to a different folder while there is a running cvs job.
eu: Ezin duzu beste karpeta batetara aldatu cvs lan bat martxan badago.

en: F - All files are hidden, the tree shows only folders
    N - All up-to-date files are hidden
    R - All removed files are hidden
eu: F - Fitxategi guztiak ezkutatuta dadue, zuhaitzak karpetak bakarrik erakusten ditu
    N - Eguneratutako fitxategi guztiak ezkutatzen dira
    R - Kendutako fitxategi guztiak ezkutatzen dira

en: Open Sandbox...
eu: Ireki hondar-kaxa...

en: Opens a CVS working folder in the main window
eu: CVS lan-direktorio bat irekitzen du lehio nagusian

en: Recent Sandboxes
eu: Azken aldiko hondar-kaxak

en: &Insert ChangeLog Entry...
eu: &Txertatu aldaketa-egunkari sarrera...

en: Inserts a new intro into the file ChangeLog in the toplevel folder
eu: Maila altueneko karpetako aldaketa egunkarian sarrera berri bat txertatzen du

en: &Update
eu: Eg&uneratu

en: Updates (cvs update) the selected files and folders
eu: Hautatutako fitxategiak eta karpetak eguneratzen (cvs update) ditu

en: &Status
eu: &Egoera

en: Updates the status (cvs -n update) of the selected files and folders
eu: Hautatutako fitxategi eta karpeten egoera (cvs -n update) eguneratzen du

en: &Edit
eu: &Editatu

en: Opens the marked file for editing
eu: Markatutako fitxategia editatzeko irekitzen du

en: Reso&lve...
eu: Eba&tzi...

en: Opens the resolve dialog with the selected file
eu: Ireki ebazteko elkarrizketa-koadroa hautatutako fitxategiarekin

en: &Commit...
eu: &Entregatu...

en: Commits the selected files
eu: Hautatutako fitxategietak entregatzen ditu

en: &Add to Repository...
eu: &Gehitu biltegira...

en: Add
eu: Gehitu

en: Adds (cvs add) the selected files to the repository
eu: Gehitu (cvs add) hautatutako fitxategiak biltegira

en: Add &Binary...
eu: Gehitu &bitarra...

en: Adds (cvs -kb add) the selected files as binaries to the repository
eu: Gehitu (cvs -kb add) hautatutako fitxategiak bitarrak bezala biltegira

en: &Remove From Repository...
eu: &Kendu biltegitik...

en: Remove
eu: Kendu

en: Removes (cvs remove) the selected files from the repository
eu: Hautatutako fitxategiak biltegitik kentzen (cvs remove) ditu

en: Rever&t
eu: Lehenera&tu

en: Reverts (cvs update -C) the selected files (only cvs 1.11)
eu: Hautatutako fitxategiak (cvs 1.11 bakarrik) leheneratzen (cvs update -C) ditu

en: &Properties
eu: &Propietateak

en: Stop
eu: Gelditu

en: Stops any running sub-processes
eu: Martxan dauden azpi-prozesuan guztiak gelditzen ditu

en: Browse &Log...
eu: Arakatu &egunkaria...

en: Shows the revision tree of the selected file
eu: Hautatutako fitxategiaren errebisio zuhaitza erakusten du

en: Browse Multi-File Log...
eu: Arakatu fitategi-anitzeko egunkaria...

en: &Annotate...
eu: &Idatzi oharra...

en: Shows a blame-annotated view of the selected file
eu: Hautatutako fitxategiaren erru-idatzoharrak dituen ikuspegia erakusten du

en: &Difference to Repository (BASE)...
eu: &Desberdintasuna biltegiarekiko (BASE)...

en: Shows the differences of the selected file to the checked out version (tag BASE)
eu: Hautatutako fitxategiaren eta eskuratutako biltegiko bertsioaren (BASE etiketaduna) arteko desberdintasunak erakusten ditu

en: Difference to Repository (HEAD)...
eu: &Desberdintasuna biltegiarekiko (HEAD)...

en: Shows the differences of the selected file to the newest version in the repository (tag HEAD)
eu: Hautatutako fitxategiaren eta eskuratutako biltegiko bertsioaren (HEAD etiketaduna) arteko desberdintasunak erakusten ditu

en: Last &Change...
eu: Azken &aldaketa...

en: Shows the differences between the last two revisions of the selected file
eu: Hautatutako fitxategiaren azken bi errebisioen arteko desberdintasunak erakusten ditu

en: &History...
eu: &Historia...

en: Shows the CVS history as reported by the server
eu: Zerbitzariak duen CVS historia erakusten du

en: &Unfold File Tree
eu: &Zabaldu fitxategi zuhaitza

en: Opens all branches of the file tree
eu: Fitxategi zuhaitzaren adar guztiak irekitzen ditu

en: &Fold File Tree
eu: &Tolestu fitxategi zuhaitza

en: Closes all branches of the file tree
eu: Fitxategi zuhaitzaren adar guztiak ixten ditu

en: &Tag/Branch...
eu: &Etiketa/Adarra...

en: Creates a tag or branch for the selected files
eu: Hautatutako fitxategientzat etiketa edo adarra sortzen du

en: &Delete Tag...
eu: &Ezabatu etiketa...

en: Deletes a tag from the selected files
eu: Hautatutako fitxategietatik etiketa bat ezabatzen du

en: &Update to Tag/Date...
eu: &Eguneratu etiketa/data...

en: Updates the selected files to a given tag, branch or date
eu: Hautatutako fitxategiak etiketa, adar edo data batetara eguneratzen ditu

en: Update to &HEAD
eu: Eguneratu &HEAD-era

en: Updates the selected files to the HEAD revision
eu: Hautatutako fitxategiak HEAD errebisiora eguneratzen ditu

en: &Merge...
eu: &Bateratu...

en: Merges a branch or a set of modifications into the selected files
eu: Adar bat edo aldaketa sorta bat hautatutako fitxategietan bateratzen ditu

en: &Add Watch...
eu: &Gehitu lekukoa...

en: Adds a watch for the selected files
eu: Hautatutako fitxategiei lekukoa gehitzen die

en: &Remove Watch...
eu: &Kendu lekukoa...

en: Removes a watch from the selected files
eu: Hautatutako fitxategietatik lekukoa kentzen du

en: Show &Watchers
eu: Erakutsi &lekukoak

en: Shows the watchers of the selected files
eu: Hautatutako fitxategien lekukoak erakusten ditu

en: Ed&it Files
eu: Ed&itatu fitxategiak

en: Edits (cvs edit) the selected files
eu: Hautatutako fitxategiak editatzen (cvs edit) ditu

en: U&nedit Files
eu: &Deseditatu fitxategiak

en: Unedits (cvs unedit) the selected files
eu: Hautatutako fitxategiak deseditatzen (dvs unedit) ditu

en: Show &Editors
eu: Erakutsi &editoreak

en: Shows the editors of the selected files
eu: Erakutsi hautatutko fitxategien editoreak

en: &Lock Files
eu: &Blokeatu fitxategiak

en: Locks the selected files, so that others cannot modify them
eu: Hautatutako fitxategiak blokeatzen ditu, eta beraz inork ezin izango ditu aldatu

en: Unl&ock Files
eu: Desbl&okeatu fitxategiak

en: Unlocks the selected files
eu: Hautatutako fitxategiak desblokeatzen ditu

en: Create &Patch Against Repository...
eu: Sortu adabakia biltegiaren aurka...

en: Creates a patch from the modifications in your sandbox
eu: Zure hondar-kaxako aldaketetatik adabaki bat sortzen du

en: &Create...
eu: &Sortu...

en: &Checkout...
eu: &Deskargatu...

en: Allows you to checkout a module from a repository
eu: Modulu bat biltegitik deskargatzeko aukera ematen dizu

en: &Import...
eu: &inportatu...

en: Allows you to import a module into a repository
eu: Biltegira modulu bat inportzeko aukera ematen dizu

en: &Repositories...
eu: &Biltegiak...

en: Configures a list of repositories you regularly use
eu: Normalean erabiltzen dituzun biltegi zerrenda bat konfiguratzen du

en: Hide All &Files
eu: Ezkutatu &fitxategi guztiak

en: Determines whether only folders are shown
eu: Karpetak bakarrik erakutsiko diren ala ez zehazten du

en: Hide Unmodified Files
eu: Ezkutatu aldaketarik gabeko fitxategiak

en: Determines whether files with status up-to-date or unknown are hidden
eu: Eguneratutako fitxategiak edo fitxategi ezezagunak erakutsiko diren ala ez zehazten du

en: Hide Removed Files
eu: Ezkutatu kendutako fitxategiak

en: Determines whether removed files are hidden
eu: Kendutako fitxategiak ezkutuak diren ala ez zehazten du

en: Hide Non-CVS Files
eu: Ezkutatu CVS-koak ez diren fitxategiak

en: Determines whether files not in CVS are hidden
eu: CVS-koak ez diren fitxategiak ikusiko diren ala ez zehazten du

en: Hide Empty Folders
eu: Ezkutatu direktorio hutsak

en: Determines whether folders without visible entries are hidden
eu: Elementu ikusgarririk ez duten direktorioak ikusiko diren ala ez zehazten du

en: Create &Folders on Update
eu: Sortu &direktorioak eguneratzean

en: Determines whether updates create folders
eu: Eguneratzeek &direktorioak sortuko dituzten ala ez zehazten du

en: &Prune Empty Folders on Update
eu: &Kimatu direktorio hutsak eguneratzean

en: Determines whether updates remove empty folders
eu: Zehaztu eguneratzeak direktorio hutsak ezabatzen dituen ala ez

en: &Update Recursively
eu: &Eguneratu errekurtsiboki

en: Determines whether updates are recursive
eu: Eguneratzeak errekurtsiboak diren ala ez zehazten du

en: C&ommit && Remove Recursively
eu: E&ntregatu eta kendu errekurtsiboki

en: Determines whether commits and removes are recursive
eu: Entregatzean eta kentzean errekurtsiboki egiten diren ala ez zehazten du

en: Do cvs &edit Automatically When Necessary
eu: Egin cvs &edizioa automatikoki beharrezkoa denean

en: Determines whether automatic cvs editing is active
eu: Cvs edizio automatikoa egingo den ala ez zehazten du

en: Configure Cervisia...
eu: Konfiguratu Cervisia...

en: Allows you to configure the Cervisia KPart
eu: Cervisia KPart-a konfiguratzeko aukera ematen dizu

en: CVS &Manual
eu: &Eskuzko CVS

en: Opens the help browser with the CVS documentation
eu: Languntza arakatzailea CVS dokumentazioarekin irekitzen du

en: Unfold Folder
eu: Zabaldu karpeta

en: Cervisia Part
eu: Cervisia partea

en: A CVS frontend
eu: CVS interfaze bat

en: Copyright (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Copyright (c) 2002-2008 the Cervisia authors
eu: Copyright (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Copyright (c) 2002-2008 Cervisia egileak

en: Original author and former maintainer
eu: Jatorrizko egilea eta aurreko mantentzailea

en: Maintainer
eu: Mantentzailea

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Conversion to KPart
eu: Moldaketa KPart-era

en: Conversion to D-Bus
eu: «D-Bus»era bihurtzea

en: Port to KDE Frameworks 5
eu: KDE Frameworks 5era eratortzea

en: Open Sandbox
eu: Ireki hondar-kaxa

en: CVS Edit
eu: CVS editatu

en: CVS Diff
eu: CVS desberdintasunak

en: Could not open file for writing.
eu: Ezin izan da fitxategia idazteko ireki.

en: The revision looks invalid.
eu: Errebisioak baliogabea dirudi.

en: This is the first revision of the branch.
eu: Hau da adarreko lehen errebisioa.

en: Invoking help on CVS
eu: CVS-ren laguntza deitzen

en: Done
eu: Eginda

en: A CVS commit to repository %1 is done
eu: CVS %1 biltegira entregatu da

en: This is not a CVS folder.
    If you did not intend to use Cervisia, you can switch view modes within Konqueror.
eu: Hau ez da CVS direktorio bat.
    Cervisia erabili nahi ez bazenuen, alda ezazu ikuspegia Konqueror-en.

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictColor), group (Colors)
en: The foreground color used to highlight files with a conflict in the file view.
eu: Fitxategi ikuspegian gatazka duten fitxategiak nabarmentzeko erabiliko den aurreko planoaren kolorea.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Delay (ms) until the progress dialog appears.
eu: Aurrerapen elkarrizketa-koadroa agertu arte itxarongo den denbora (ms)

en: The Cervisia library could not be loaded.
eu: Cervisia liburutegia ezin izan da kargatu.

en: Allows you to configure the toolbar
eu: Tresna-barra konfiguratzeko aukera ematen dizu

en: Allows you to customize the keybindings
eu: Zure laster-teklak pertsonalizatzeko aukera ematen dizu

en: Exits Cervisia
eu: Irten Cervisia-tik

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
eu: &Fitxategia

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
eu: E&zarpenak

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
eu: &Laguntza

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
eu: Tresna-barra nagusia

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
eu: I&kuspegia

note: i18n: ectx: Menu (advanced)
en: &Advanced
eu: &Aurreratua

note: i18n: ectx: Menu (repository)
en: &Repository
eu: &Biltegia

en: Edit ChangeLog
eu: Editatu aldaketa-egunkaria

en: The ChangeLog file could not be written.
eu: Aldaketa-egunkari fitxategia ezin izan da idatzi

en: A ChangeLog file does not exist. Create one?
eu: Aldaketa-egunkari fitxategia ez dago. Sortu nahi al duzu?

en: Create
eu: Sort

en: The ChangeLog file could not be read.
eu: Aldaketa-egunkari fitxategia ezin izan da irakurri

en: CVS Checkout
eu: CVS deskargatu

en: CVS Import
eu: CVS inportatu

en: &Module:
eu: &Modulua:

en: Fetch &List
eu: Eskuratu &zerrenda

en: &Branch tag:
eu: &Adar etiketa:

en: Re&cursive checkout
eu: Deskarga erre&kurtsiboa

en: Working &folder:
eu: Lan-direktorioa

en: &Vendor tag:
eu: &Saltzailearen etiketa:

en: &Release tag:
eu: &Argitarapen (bertsio) etiketa:

en: &Ignore files:
eu: &Ez ikusi fitxategiak:

en: &Comment:
eu: &Iruzkina:

en: Import as &binaries
eu: Inportatu &bitar moduan

en: Use file's modification time as time of import
eu: Erabili fitxategiaren aldaketa denbora-marka inportazio denbora-marka bezala

en: Chec&k out as:
eu: Des&kargatu honela:

en: Ex&port only
eu: Es&portatu bakarrik

en: Please choose an existing working folder.
eu: Hautatu existitzen den lan-direktorio bat.

en: Please specify a module name.
eu: Zehaztu moduluaren izena.

en: Please specify a vendor tag and a release tag.
eu: Zehaztu saltzailearen etiketa eta argitarapen etiketa.

en: Tags must start with a letter and may contain
    letters, digits and the characters '-' and '_'.
eu: Etiketek lehen elemenu  bezala letra bat eduki behar dute eta
    letrak, digituak eta '-' eta '_' karaktereak izan ditzakete.

en: A branch must be specified for export.
eu: Adar bat zehaztu behar da esportatzeko.

en: Please specify a repository.
eu: Zehaztu biltegi bat.

en: CVS Remote Log
eu: CVS urruneko egunkaria

en: CVS Commit
eu: CVS entregatu

en: &Diff
eu: &Desberdintasunak

en: Commit the following &files:
eu: Entregatu ondorengo &fitxategiei:

en: Older &messages:
eu: &Mezu zaharragoak:

en: &Log message:
eu: &Egunkari mezuak:

en: Use log message &template
eu: Erabili egunkari mezuen &txantiloia

en: Current
eu: Unekoa

en: Create New Repository (cvs init)
eu: Sortu biltegi berria (cvs init)

en: Repository folder:
eu: Biltegiaren direktorioa:

en: Synchronize scroll bars
eu: Sinkronizatu scroll barrak

en: %1 difference | %1 differences
eu[0]: ezberdintasun %1
eu[1]: %1 ezberdintasun

en: CVS Diff: %1
eu: CVS desberdintasunak: %1

en: Repository:
eu: Biltegia:

en: Revision
eu: Errebisioa

en: Working dir:
eu: Lan-direktorioa:

en: %1 of %2
eu: %2-(e)tik %1

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Insert
eu: Txertatu

en: Change
eu: Aldatu

en: Edit With
eu: Editatu honekin

en: Locally Modified
eu: Lokalki aldatua

en: Locally Added
eu: Lokalki gehitua

en: Locally Removed
eu: Lokalki kendua

en: Needs Update
eu: Eguneratzea behar du

en: Needs Patch
eu: Adabakia behar du

en: Needs Merge
eu: Bateratzea behar du

en: Up to Date
eu: Eguneratua

en: Conflict
eu: Gatazka

en: Updated
eu: Eguneratua

en: Patched
eu: Adabakia aplikatua

en: Removed
eu: Kendua

en: Not in CVS
eu: Ez dago CVS-n

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Commit, Modified
eu: Entregatu, aldatutakoak

en: Commit, Added
eu: Entregatu, gehitutakoak

en: Commit, Removed
eu: Entregatu, kendutakoak

en: Checkout
eu: Deskargatu

en: Tag
eu: Etiketa

en: Date
eu: Data

en: Event
eu: Gertaera

en: Author
eu: Egilea

en: Revision
eu: Errebisioa

en: File
eu: Fitxategia

en: Repo Path
eu: Biltegiaren bide-izena

en: Show c&ommit events
eu: Erakutsi &entregatze gertaerak

en: Show ch&eckout events
eu: Erakutsi &deskarga gertaerak

en: Show &tag events
eu: Erakutsi e&tiketa gertaera

en: Show &other events
eu: Erakutsi &beste gertaerak

en: Only &user:
eu: &Erabiltzailea bakarrik:

en: Only &filenames matching:
eu: Bat datozen &fitxategiak bakarrik:

en: Only &folders matching:
eu: Bat datozen &direktorioak bakarrik:

en: CVS History
eu: CVS historia

en: Tag
eu: Etiketa

en: Release
eu: Bertsioa

en: Update, Deleted
eu: Eguneratu, ezabatutakoak

en: Update, Copied
eu: Eguneratu, kopiatutakoak

en: Update, Merged
eu: Eguneratu, bateratuak

en: Update, Conflict
eu: Eguneratu, gatazkak

en: Update, Patched
eu: Eguneratu, adabakia ezarrita

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Search:
eu: Bilatu:

en: &Tree
eu: Z&uhaitza

en: &List
eu: &Zerrenda

en: CVS &Output
eu: CVS &irteera

en: Choose revision A by clicking with the left mouse button,
    revision B by clicking with the middle mouse button.
eu: Hautatu A bertsioa saguaren ezker botoia sakatuz,
    eta B bertsioa erdikoa sakatuz.

en: Revision A:
eu: A bertsioa:

en: Revision B:
eu: B bertsioa:

en: Select by tag:
eu: Hautatu etiketaren arabera:

en: Author:
eu: Egilea:

en: Date:
eu: Data:

en: Comment/Tags:
eu: Iruzkina/Etiketak:

en: &Annotate A
eu: Id&atzi oharra A

en: &Find
eu: &Bilatu

en: This revision is used when you click Annotate.
    It is also used as the first item of a Diff operation.
eu: Berrikuspen hau «Idatzi oharra»ri klik egiten diozunean erabiltzen da.
    «Diff» eragiketa baten lehenengo elementu bezala ere erabiltzen da.

en: This revision is used as the second item of a Diff operation.
eu: Bertsio hau konparaketa baten bigarren elementu bezala erabiltzen da.

en: &View A
eu: I&kusi A

en: Create Patch...
eu: Sortu adabakia...

en: CVS Log: %1
eu: CVS egunkaria: %1

en: CVS Log
eu: CVS egunkaria

en:  (Branchpoint)
eu:  (Adarkatze-puntua)

en: Please select revision A or B first.
eu: Hautatu A edo B bertsio lehenik.

en: View File
eu: Ikusi fitxategia

en: Please select revision A or revisions A and B first.
eu: Hautatu A bertsioa edo A eta B bertsioak lehenik.

en: Branchpoint
eu: Adarkatze-puntua

en: On Branch
eu: Adarrean

en: Branch
eu: Adarra

en: Comment
eu: Iruzkina

en: Tags
eu: Etiketak

en: revision %1
eu: %1 bertsioa

en: Select for revision A
eu: Hautatu A bertsioa

en: Select for revision B
eu: Hautatu B bertsioa

en: date: %1; author: %2
eu: data: %1, egilea. %2

en: The sandbox to be loaded
eu: Zamatu beharreko hondar-kaxa

en: Show resolve dialog for the given file.
eu: Erakutsi emandako fitxategia ebazteko elkarrizketa-koadroa.

en: Show log dialog for the given file.
eu: Erakutsi emandako fitxategiaren egunkari elkarrizketa-koadroa.

en: Show annotation dialog for the given file.
eu: Erakutsi emandako fitxategiaren idatzohar elkarrizketa-koadroa.

en: CVS Merge
eu: CVS bateratu

en: Merge from &branch:
eu: Bateratu &adarretik:

en: Merge &modifications:
eu: Bateratu &aldaketak:

en: between tag:
eu: etiketa hauen artean:

en: and tag:
eu: eta etiketa hau:

en: Fetch L&ist
eu: Eskuratu ze&rrenda

en: CVS Status
eu: CVS egoera

en: Overwrite the file
eu: Gainidatzi fitxategia

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
eu: "%1" izeneko fitxategi bat lehendik dago. Ziur zaude gainidatzi nahi duzula?

en: Overwrite File?
eu: Gainidatzi fitxategia?

en: Context
eu: Testuingurunea

en: Normal
eu: Normala

en: Unified
eu: Bateratua

en: Output Format
eu: Irteera formatua

en: &Number of context lines:
eu: Testuingurune lerro &kopurua:

en: Ignore added or removed empty lines
eu: Ez ikusi gehitutako edo kendutako lerro hutsak

en: Ignore changes in the amount of whitespace
eu: Ez ikusi zurigune kopuru aldaketak

en: Ignore all whitespace
eu: Ez ikusi zurigune guztiak

en: Ignore changes in case
eu: Ez ikusi maiuskula/minuskula aldaketak

en: Ignore Options
eu: Ez ikusi aukerak

en: Clear
eu: Garbitu

en: [Exited with status %1]
eu: [%1 egoerarekin irten da]

en: [Finished]
eu: [Amaituta]

en: [Aborted]
eu: [Bertan behera utzi da]

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Logged in
eu: Saioa sartuta

en: Not logged in
eu: Saioan sartu gabe

en: No login required
eu: Erabiltzaile-izenik ez

en: Configure Access to Repositories
eu: Konfiguratu biltegien sarbidea

en: Repository
eu: Biltegia

en: Method
eu: Metodoa

en: Compression
eu: Konpresioa

en: Status
eu: Egoera

en: Add...
eu: Gehitu...

en: Modify...
eu: Aldatu...

en: Login...
eu: Saioa hasi...

en: Logout
eu: Saioa amaitu

en: This repository is already known.
eu: Biltegi hau ezaguna da dagoeneko.

en: Login failed.
eu: Saio hasierak huts egin du.

en: CVS Logout
eu: CVS saioa bukatu

en: Your version (A):
eu: Zure bertsioa (A):

en: Other version (B):
eu: Beste bertsioa (B):

en: Merged version:
eu: Bertsio bateratua:

en: CVS Resolve: %1
eu: CVS konpondu: %1

en: %1 conflicts
eu: %1 gatazka

en: Configure Cervisia
eu: Konfiguratu Cervisia

en: General
eu: Orokorra

en: &User name for the change log editor:
eu: Aldaketa egunkari editorerako &erabiltzaile izena:

en: &Path to CVS executable, or 'cvs':
eu: &CVS exekutagarrirako (edo 'cvs'-rako) bide-izena:

en: Diff Viewer
eu: Desberdintasun ikustailea

en: &Number of context lines in diff dialog:
eu: Desberdintasun elkarrizketa-koadroo testuinguru lerro &kopurua:

en: Additional &options for cvs diff:
eu: CSV konparaketarako &aukera osagarriak:

en: Tab &width in diff dialog:
eu: Konparaketa elkarrizketa-koadroko fitxen &zabalera:

en: External diff &frontend:
eu: Kanpoko konparaketa &interfazea:

en: When opening a sandbox from a &remote repository,
    start a File->Status command automatically
eu: Hondar-kaxa bat u&rrutiko gordetegi batetik irekitzean,
    automatikoki abiatu Fitxategia->Egoera komando bat

en: When opening a sandbox from a &local repository,
    start a File->Status command automatically
eu: Hondar-kaxa bat tokiko gordetegi batetik irekitzean
    automatikoki abiatu Fitxategia->Egoera komando bat

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Appearance
eu: Itxura

en: Fonts
eu: Letra-tipoak

en: Font for &Protocol Window...
eu: &Protokolo lehiorako letra-tipoa...

en: Font for A&nnotate View...
eu: Id&atzi oharra ikuspegirako letra-tipoa...

en: Font for D&iff View...
eu: Desberdintasun ikuspegirako letra-tipoa...

en: Font for ChangeLog View...
eu: Aldaketa egunkari ikuspegirako letra-tipoa...

en: Colors
eu: Koloreak

en: Conflict:
eu: Gatazka:

en: Diff change:
eu: Desberdintasun aldaketa:

en: Local change:
eu: Aldaketa lokala:

en: Diff insertion:
eu: Desberdintasun txertakuntza:

en: Remote change:
eu: Urruneko aldaketa:

en: Diff deletion:
eu: Desberdintasun ezabaketa:

en: Not in cvs:
eu: Ez dago CVS-n:

en: Split main window &horizontally
eu: Zatitu lehio nagusia &horizontalki

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeoutLbl)
en: &Timeout after which a progress dialog appears (in ms):
eu: Aurrerapen elkarrizketa-koadroa azaldu aurretik itxarongo den &denbora (ms-tan):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compressionLbl)
en: Default compression &level:
eu: Konpresio &maila lehenetsia:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSshAgent)
en: Utilize a running or start a new ssh-agent process
eu: Erabili martxan dagoen ssh-agente prozesu bat edo abiarazi berria

en: CVS Delete Tag
eu: CVS ezabatu etiketa

en: CVS Tag
eu: CVS etiketa

en: &Name of tag:
eu: Etiketaren &izena:

en: Create &branch with this tag
eu: Sortu &adarra etiketa honekin

en: &Force tag creation even if tag already exists
eu: &Behartu etiketa sortzea etiketa existitzen bada ere

en: You must define a tag name.
eu: Etiketa izen bat definitu behar duzu.

en: Tag must start with a letter and may contain letters, digits and the characters '-' and '_'.
eu: Etiketa letra batekin hasi behar duzu eta letra, digitu eta '-' and '_'. karaketereak eduki ditzake soilik.

en: CVS Update
eu: CVS eguneratu

en: Update to &branch:
eu: Eguneratu &adarrera:

en: Update to &tag:
eu: Eguneratu &etiketara:

en: Update to &date ('yyyy-mm-dd'):
eu: Eguneratu &datara ('uuuu-hh-ee'):

en: File Name
eu: Fitxategi izena

en: Tag/Date
eu: Etiketa/data

en: Timestamp
eu: Denbora-marka

en: CVS Watch Add
eu: CVS gehitu lekukoa

en: CVS Watch Remove
eu: CVS kendu lekukoa

en: Add watches for the following events:
eu: Gehitu lekukoak ondoko gertaerentzat:

en: Remove watches for the following events:
eu: Kendu lekukoak ondoko gertaerentzat:

en: &All
eu: &Denak

en: &Only:
eu: &Bakarrik:

en: &Commits
eu: &Entregatzeak

en: &Edits
eu: &Edizioak

en: &Unedits
eu: &Desedizioak

en: CVS Watchers
eu: CVS lekukoak

en: Watcher
eu: Lekukoa

en: Edit
eu: Editatu

en: Unedit
eu: Deseditatu

en: Commit
eu: Entregatu
