cvsservice - en to eu translation catalogue (10 entries)

en: ssh-askpass for the CVS D-Bus Service
eu: ssh-askpass CVS D-BUS zerbitzurako

en: prompt
eu: prompt-a

en: Please type in your password below.
eu: Sartu zure pasahitza behean.

en: Repository:
eu: Biltegia:

en: Enter password for repository %1.
eu: Sartu %1 gordetegirako pasahitza.

en: You have to set a local working copy directory before you can use this function!
eu: Lanerako kopia direktorio lokala ezarri behar duzu funtzio hau erabili baino lehen.

en: There is already a job running
eu: Dagoeneko lan bat martxan dago

en: CVS D-Bus service
eu: CVS D-BUS zerbitzua

en: D-Bus service for CVS
eu: CVS-rako D-Bus zerbitzua

en: Developer
eu: Garatzailea
