cvsservice - en to fa translation catalogue (9 entries)

en: ssh-askpass for the CVS D-Bus Service
fa: ssh-askpass برای خدمت CVS D-Bus

en: prompt
fa: اعلان

en: Please type in your password below.
fa: لطفاً، اسم رمز خود را در زیر وارد کنید.

en: Repository:
fa: مخزن:

en: You have to set a local working copy directory before you can use this function!
fa: باید قبل از این که بتوانید از این تابع استفاده کنید، فهرست راهنمای رونوشت کار محلی خود را تنظیم نمایید!

en: There is already a job running
fa: هم اکنون کاری در حال اجراست

en: CVS D-Bus service
fa: خدمت CVS D-Bus

en: D-Bus service for CVS
fa: خدمت D-Bus برای CVS

en: Developer
fa: توسعه‌دهنده
