cervisia - en to fi translation catalogue (354 entries)

en: Add to Ignore List
fi: Lisää ohitusluetteloon

en: Ignore File | Ignore %1 Files
fi[0]: Ohita tiedosto
fi[1]: Ohita %1 tiedostoa

en: Cannot open file '%1' for writing.
fi: Tiedoston %1 avaaminen kirjoittamista varten epäonnistui.

en: CVS Add
fi: CVS-lisäys

en: CVS Add Binary
fi: CVS – binaaritiedoston lisäys

en: CVS Remove
fi: CVS – poisto

en: Add the following files to the repository:
fi: Lisää seuraavat tiedostot tietovarastoon:

en: Add the following binary files to the repository:
fi: Lisää seuraavat binaaritiedostot tietovarastoon:

en: Remove the following files from the repository:
fi: Poista seuraavat tiedostot tietovarastosta:

en: This will also remove the files from your local working copy.
fi: Tämä poistaa tiedostot myös paikallisesta työkopiostasi.

en: Add Repository
fi: Lisää tietovarasto

en: &Repository:
fi: Tieto&varasto:

en: Use remote &shell (only for :ext: repositories):
fi: Käytä etä&komentotulkkia (vain :ext: tietovarastoille):

en: Invoke this program on the server side:
fi: Kutsu tätä ohjelmaa palvelinpuolella:

en: Use different &compression level:
fi: Käytä eri &pakkaustasoa:

en: Download cvsignore file from server
fi: Lataa cvsignore-tiedosto palvelimelta

en: Repository Settings
fi: Tietovaraston asetukset

en: CVS Annotate: %1
fi: CVS-merkinnät: %1

en: CVS Annotate
fi: CVS-merkinnät

en: Go to Line...
fi: Siirry riville…

en: Find Prev
fi: Etsi edellinen

en: Find Next
fi: Etsi seuraava

en: Search
fi: Etsi

en: Go to Line
fi: Siirry riville

en: Go to line number:
fi: Siirry riville numero:

en: Starting cvsservice failed with message:
fi: Cvsservice-palvelun käynnistys epäonnistui viestillä:

en: This KPart is non-functional, because the cvs D-Bus service could not be started.
fi: Tämä KPart ei toimi, koska cvs-D-Bus-palvelun käynnistys epäonnistui.

en: Remote CVS working folders are not supported.
fi: Etä-CVS-työkansioita ei tueta.

en: You cannot change to a different folder while there is a running cvs job.
fi: Vaihtaminen eri kansioon ei onnistu cvs-työn suorittamisen aikana.

en: F - All files are hidden, the tree shows only folders
    N - All up-to-date files are hidden
    R - All removed files are hidden
fi: F - Kaikki tiedostot ovat piilossa; puu näyttää vain kansiot
    N - Kaikki ajan tasalla olevat tiedostot ovat piilossa
    R - Kaikki poistetut tiedostot ovat piilossa

en: Open Sandbox...
fi: Avaa hiekkalaatikko…

en: Opens a CVS working folder in the main window
fi: Avaa CVS-työkansion pääikkunaan

en: Recent Sandboxes
fi: Viimeaikaiset hiekkalaatikot

en: &Insert ChangeLog Entry...
fi: L&isää ChangeLog-merkintä…

en: Inserts a new intro into the file ChangeLog in the toplevel folder
fi: Lisää uuden esittelyn yläkansion ChangeLog-tiedostoon

en: &Update
fi: &Päivitä

en: Updates (cvs update) the selected files and folders
fi: Päivittää (cvs update) valitut tiedostot ja kansiot

en: &Status
fi: &Tila

en: Updates the status (cvs -n update) of the selected files and folders
fi: Päivittää valittujen tiedostojen ja kansioiden tilan (cvs -n update)

en: &Edit
fi: &Muokkaa

en: Opens the marked file for editing
fi: Avaa merkatun tiedoston muokkaukseen

en: Reso&lve...
fi: Selvi&tä…

en: Opens the resolve dialog with the selected file
fi: Avaa valitun tiedoston ratkaisuikkunaan

en: &Commit...
fi: &Commit…

en: Commits the selected files
fi: Toteuttaa commit-käskyllä muutokset valittuihin tiedostot

en: &Add to Repository...
fi: Li&sää tietovarastoon…

en: Add
fi: Lisää

en: Adds (cvs add) the selected files to the repository
fi: Lisää (cvs add) valitut tiedostot tietovarastoon

en: Add &Binary...
fi: Lisää &binaaritiedosto…

en: Adds (cvs -kb add) the selected files as binaries to the repository
fi: Lisää (cvs -kb add) valitut tiedostot binaaritiedostoina tietovarastoon

en: &Remove From Repository...
fi: &Poista tietovarastosta…

en: Remove
fi: Poista

en: Removes (cvs remove) the selected files from the repository
fi: Poistaa (cvs remove) valitut tiedostot tietovarastosta

en: Rever&t
fi: Palau&ta

en: Reverts (cvs update -C) the selected files (only cvs 1.11)
fi: Palauttaa (cvs update -C) valitut tiedostot (vain cvs 1.11:ssa)

en: &Properties
fi: &Ominaisuudet

en: Stop
fi: Pysäytä

en: Stops any running sub-processes
fi: Pysäyttää kaikki käynnissä olevat aliprosessit

en: Browse &Log...
fi: Selaa &lokia…

en: Shows the revision tree of the selected file
fi: Näyttää valitun tiedoston versiopuun

en: Browse Multi-File Log...
fi: Selaa monitiedostolokia…

en: &Annotate...
fi: &Merkinnät…

en: Shows a blame-annotated view of the selected file
fi: Näyttää valitun tiedoston blame-merkinnät

en: &Difference to Repository (BASE)...
fi: &Ero tietovarastoon (BASE)…

en: Shows the differences of the selected file to the checked out version (tag BASE)
fi: Näyttää valitun tiedoston ja versionhallinnasta haetun tiedostoversion erot (tunniste BASE)

en: Difference to Repository (HEAD)...
fi: Ero tietovarastoon (HEAD)…

en: Shows the differences of the selected file to the newest version in the repository (tag HEAD)
fi: Näyttää valitun tiedoston erot tietovaraston uusimpaan versioon (tunniste HEAD)

en: Last &Change...
fi: Viimeisin &muutos…

en: Shows the differences between the last two revisions of the selected file
fi: Näyttää valitun tiedoston kahden viimeisimmän version erot

en: &History...
fi: &Historia…

en: Shows the CVS history as reported by the server
fi: Näyttää palvelimen ilmoittaman CVS-historian

en: &Unfold File Tree
fi: A&vaa tiedostopuu

en: Opens all branches of the file tree
fi: Avaa tiedostopuun kaikki haarat

en: &Fold File Tree
fi: &Sulje tiedostopuu

en: Closes all branches of the file tree
fi: Sulkee tiedostopuun kaikki haarat

en: &Tag/Branch...
fi: &Tee tunniste tai haara…

en: Creates a tag or branch for the selected files
fi: Luo valituille tiedostoille tunnisteen tai haaran

en: &Delete Tag...
fi: &Poista tunniste…

en: Deletes a tag from the selected files
fi: Poistaa tunnisteen valituilta tiedostoilta

en: &Update to Tag/Date...
fi: &Päivitä tunnisteeseen/päivämäärään…

en: Updates the selected files to a given tag, branch or date
fi: Päivittää valitut tiedostot tiettyyn tunnisteeseen, haaraan tai päivämäärään

en: Update to &HEAD
fi: Päivittää &HEAD-tunnisteeseen

en: Updates the selected files to the HEAD revision
fi: Päivittää valitut tiedostot HEAD-tunnisteeseen

en: &Merge...
fi: &Yhdistä…

en: Merges a branch or a set of modifications into the selected files
fi: Yhdistää haaran tai muutosjoukon valittuihin tiedostoihin

en: &Add Watch...
fi: Li&sää valvonta…

en: Adds a watch for the selected files
fi: Lisää valvonnan valituille tiedostoille

en: &Remove Watch...
fi: P&oista valvonta

en: Removes a watch from the selected files
fi: Poistaa valvonnan valituilta tiedostoilta

en: Show &Watchers
fi: Näytä &valvojat

en: Shows the watchers of the selected files
fi: Näyttää valittujen tiedostojen valvojat

en: Ed&it Files
fi: Muokkaa tie&dostoja

en: Edits (cvs edit) the selected files
fi: Muokkaa (cvs edit) valittuja tiedostoja

en: U&nedit Files
fi: P&eru tiedostojen muokkaukset

en: Unedits (cvs unedit) the selected files
fi: Peruu (cvs unedit) valittujen tiedostojen muokkaukset

en: Show &Editors
fi: Näytä &muokkaajat

en: Shows the editors of the selected files
fi: Näyttää valittujen tiedostojen muokkaajat

en: &Lock Files
fi: &Lukitse tiedostot

en: Locks the selected files, so that others cannot modify them
fi: Lukitsee valitut tiedostot niin, että muut eivät voi muuttaa niitä

en: Unl&ock Files
fi: &Avaa tiedostojen lukitus

en: Unlocks the selected files
fi: Avaa valittujen tiedostojen lukituksen

en: Create &Patch Against Repository...
fi: Luo &korjaus tietovaraston suhteen…

en: Creates a patch from the modifications in your sandbox
fi: Luo korjauksen hiekkalaatikossa tekemistäsi muutoksista

en: &Create...
fi: &Luo…

en: &Checkout...
fi: &Nouto…

en: Allows you to checkout a module from a repository
fi: Mahdollistaa moduulin noutamisen tietovarastosta

en: &Import...
fi: &Tuo…

en: Allows you to import a module into a repository
fi: Mahdollistaa moduulin tuonnin tietovarastoon

en: &Repositories...
fi: Tieto&varastot…

en: Configures a list of repositories you regularly use
fi: Asettaa säännöllisesti käyttämiesi tietovarastojen luettelon

en: Hide All &Files
fi: Piilota kaikki &tiedostot

en: Determines whether only folders are shown
fi: Määrittää näytetäänkö vain hakemistot

en: Hide Unmodified Files
fi: Piilota muuttamattomat tiedostot

en: Determines whether files with status up-to-date or unknown are hidden
fi: Määrittää piilotetaanko tiedostot, jotka ovat joko ajan tasalla tai niiden tilaa ei tunneta

en: Hide Removed Files
fi: Piilota poistetut tiedostot

en: Determines whether removed files are hidden
fi: Määrittää poistetut tiedostot näkymättömiksi

en: Hide Non-CVS Files
fi: Piilota ei-CVS-tiedostot

en: Determines whether files not in CVS are hidden
fi: Määrittää, piilotetaanko ei-CVS-tiedostot

en: Hide Empty Folders
fi: Piilota tyhjät hakemistot

en: Determines whether folders without visible entries are hidden
fi: Määrittää piilotetaanko hakemistot, joissa ei ole näkyviä kohteita

en: Create &Folders on Update
fi: &Luo kansiot päivityksessä

en: Determines whether updates create folders
fi: Määrittää luovatko päivitykset hakemistoja

en: &Prune Empty Folders on Update
fi: &Karsi tyhjät kansiot päivityksestä

en: Determines whether updates remove empty folders
fi: Määrittää poistavatko päivitykset tyhjiä hakemistoja

en: &Update Recursively
fi: Päivitä &rekursiivisesti

en: Determines whether updates are recursive
fi: Määrittää, ovatko päivitykset rekursiivisiä

en: C&ommit && Remove Recursively
fi: C&ommitoi && poista rekursiivisesti

en: Determines whether commits and removes are recursive
fi: Määrittää, ovatko commitit ja poistot rekursiivisia

en: Do cvs &edit Automatically When Necessary
fi: Tee cvs &edit tarvittaessa automaattisesti

en: Determines whether automatic cvs editing is active
fi: Määrittää, onko automaattinen cvs-muokkaus käytössä

en: Configure Cervisia...
fi: Cervisian asetukset…

en: Allows you to configure the Cervisia KPart
fi: Mahdollistaa Cervisia KPartin asetusten muuttamisen

en: CVS &Manual
fi: CVS-&manuaali

en: Opens the help browser with the CVS documentation
fi: Avaa CVS-dokumentaation ohjeselaimeen

en: Unfold Folder
fi: Avaa kansio

en: Cervisia Part
fi: Cervisia-osa

en: A CVS frontend
fi: CVS-käyttöliittymä

en: Copyright (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Copyright (c) 2002-2008 the Cervisia authors
fi: Tekijänoikeus © 1999–2002 Bernd Gehrmann
    Tekijänoikeus © 2002–2008 Cervisian kehittäjät

en: Original author and former maintainer
fi: Alkkuperäinen tekijä ja aiempi ylläpitäjä

en: Maintainer
fi: Ylläpitäjä

en: Developer
fi: Kehittäjä

en: Documentation
fi: Ohjeistus

en: Conversion to KPart
fi: Muunnos KPartiin

en: Conversion to D-Bus
fi: Muunnos D-Busiin

en: Port to KDE Frameworks 5
fi: Siirros KDE Frameworks 5:een

en: Open Sandbox
fi: Avaa hiekkalaatikko

en: CVS Edit
fi: CVS-muokkaus

en: CVS Diff
fi: CVS-diff

en: Could not open file for writing.
fi: Ei voitu avata tiedostoa kirjoittamiseen.

en: The revision looks invalid.
fi: Tämä versio vaikuttaa virheelliseltä.

en: This is the first revision of the branch.
fi: Tämän on haaran ensimmäinen versio.

en: Invoking help on CVS
fi: CVS:n ohjeiden käyttö

en: Done
fi: Valmis

en: A CVS commit to repository %1 is done
fi: CVS-toimitus varastoon %1 on valmis

en: This is not a CVS folder.
    If you did not intend to use Cervisia, you can switch view modes within Konqueror.
fi: Tämä ei ole CVS-kansio.
    Ellet aikonut käyttää Cervisiaa, voit vaihtaa näkymätilaa Konquerorissa.

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictColor), group (Colors)
en: The foreground color used to highlight files with a conflict in the file view.
fi: Edustaväri, jota käytetään tiedostonäkymässä korostamaan ristiriidassa olevat tiedostot.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Delay (ms) until the progress dialog appears.
fi: Viive (ms) ennen edistymisikkunan näyttämistä.

en: The Cervisia library could not be loaded.
fi: Cervisia-kirjastoa ei voitu ladata.

en: Allows you to configure the toolbar
fi: Antaa sinun muokata työkaluriviä

en: Allows you to customize the keybindings
fi: Antaa sinun muokata näppäinyhdistelmiä

en: Exits Cervisia
fi: Lopettaa Cervisian

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
fi: &Tiedosto

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
fi: &Asetukset

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
fi: &Ohje

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
fi: Päätyökalurivi

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
fi: &Näytä

note: i18n: ectx: Menu (advanced)
en: &Advanced
fi: &Lisäasetukset

note: i18n: ectx: Menu (repository)
en: &Repository
fi: Tieto&varasto

en: Edit ChangeLog
fi: Muokkaa ChangeLogia

en: The ChangeLog file could not be written.
fi: ChangeLog-tiedostoa ei voitu kirjoittaa.

en: A ChangeLog file does not exist. Create one?
fi: ChangeLog-tiedosto puuttuu. Luodaanko se?

en: Create
fi: Luo

en: The ChangeLog file could not be read.
fi: ChangeLog-tiedostoa ei voitu lukea.

en: CVS Import
fi: CVS-tuonti

en: &Module:
fi: Mo&duuli:

en: Fetch &List
fi: Nouda &luettelo

en: &Branch tag:
fi: &Haaran tunniste:

en: Working &folder:
fi: &Työkansio:

en: &Vendor tag:
fi: &Valmistajan tunniste:

en: &Release tag:
fi: &Julkaisutunniste:

en: &Ignore files:
fi: &Ohita tiedostot:

en: &Comment:
fi: &Kommentti:

en: Import as &binaries
fi: Tuo &binaareina

en: Use file's modification time as time of import
fi: Käytä tuontiaikana tiedoston muokkausaikaa

en: Ex&port only
fi: Ainoastaan &vie

en: Please choose an existing working folder.
fi: Valitse olemassa oleva työkansio.

en: Please specify a module name.
fi: Anna moduulin nimi.

en: Please specify a vendor tag and a release tag.
fi: Anna valmistajan ja julkaisutunnisteet.

en: Tags must start with a letter and may contain
    letters, digits and the characters '-' and '_'.
fi: Tunnisteiden on alettava kirjaimella, ja niissä saa
    olla vain kirjaimia, numeroita ja merkkejä ”-” ja ”_”.

en: A branch must be specified for export.
fi: Vientiä varten on annettava haara.

en: Please specify a repository.
fi: Anna tietovarasto.

en: CVS Remote Log
fi: CVS-etäloki

en: CVS Commit
fi: CVS-toimitus

en: &Diff
fi: Di&ff

en: Commit the following &files:
fi: T&oimita seuraavat tiedostot:

en: Older &messages:
fi: &Vanhemmat viestit:

en: &Log message:
fi: &Lokiviesti:

en: Use log message &template
fi: Käytä lokiviesti&pohjaa

en: Current
fi: Nykyinen

en: Create New Repository (cvs init)
fi: Luo uusi tietovarasto (cvs init)

en: Repository folder:
fi: Tietovaraston kansio:

en: Synchronize scroll bars
fi: Synkronoi vierityspalkit

en: %1 difference | %1 differences
fi[0]: %1 eroavuus
fi[1]: %1 eroavuutta

en: Repository:
fi: Tietovarasto:

en: Revision
fi: Versio

en: Working dir:
fi: Työhakemisto

en: %1 of %2
fi: %1/%2

en: Delete
fi: Poisto

en: Insert
fi: Lisäys

en: Change
fi: Muutos

en: Edit With
fi: Muokkaa ohjelmalla

en: Locally Modified
fi: Muutettu paikallisesti

en: Locally Added
fi: Lisätty paikallisesti

en: Locally Removed
fi: Poistettu paikallisesti

en: Needs Update
fi: Vaatii päivityksen

en: Needs Patch
fi: Vaatii paikkauksen

en: Needs Merge
fi: Vaatii yhdistämisen

en: Up to Date
fi: Ajan tasalla

en: Conflict
fi: Ristiriita

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Patched
fi: Paikattu

en: Removed
fi: Poistettu

en: Not in CVS
fi: Ei CVS:ssä

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Date
fi: Päiväys

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Author
fi: Tekijä

en: Revision
fi: Versio

en: File
fi: Tiedosto

en: Repo Path
fi: Varastopolku

en: Show c&ommit events
fi: Näytä t&oimitustapahtumat

en: Show &tag events
fi: Näytä t&unnistetapahtumat

en: Show &other events
fi: Näytä &muut tapahtumat

en: Only &user:
fi: Vain &käyttäjä:

en: CVS History
fi: CVS-historia

en: Tag
fi: Tunniste

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Search:
fi: Etsi:

en: &Tree
fi: &Puu

en: &List
fi: &Lista

en: Choose revision A by clicking with the left mouse button,
    revision B by clicking with the middle mouse button.
fi: Valitse A-versio napsauttamalla hiiren vasemmalla painikkeella,
    B-versio hiiren keskipainikkeella.

en: Revision A:
fi: A-versio:

en: Revision B:
fi: B-versio:

en: Select by tag:
fi: Valitse tunnisteella:

en: Author:
fi: Tekijä:

en: Date:
fi: Päivämäärä:

en: Comment/Tags:
fi: Huomautus/tunnisteet:

en: &Find
fi: &Etsi

en: This revision is used as the second item of a Diff operation.
fi: Tätä versiota käytetään Diff-toiminnon toisena lähteenä

en: &View A
fi: &Näytä A

en: Create Patch...
fi: Luo korjaus…

en: CVS Log: %1
fi: CVS-loki: %1

en: CVS Log
fi: CVS-loki

en:  (Branchpoint)
fi:  (Haarautumiskohta)

en: Please select revision A or B first.
fi: Valitse ensin versio A tai B.

en: View File
fi: Näytä tiedosto

en: Please select revision A or revisions A and B first.
fi: Valitse ensin versio A tai versiot A ja B.

en: Branchpoint
fi: Haarautumiskohta

en: On Branch
fi: Haarassa

en: Branch
fi: Haara

en: Comment
fi: Kommentti

en: Tags
fi: Tunnisteet

en: revision %1
fi: versio %1

en: Select for revision A
fi: Valitse versio A

en: Select for revision B
fi: Valitse versio B

en: date: %1; author: %2
fi: päivämäärä: %1; tekijä: %2

en: The sandbox to be loaded
fi: Ladattava hiekkalaatikko

en: Show resolve dialog for the given file.
fi: Näytä tietyn tiedoston ratkaisuikkuna.

en: Show log dialog for the given file.
fi: Näytä tietyn tiedoston loki-ikkuna.

en: Show annotation dialog for the given file.
fi: Näytä tietyn tiedoston merkinnät ikkunassa.

en: CVS Merge
fi: CVS-yhdistäminen

en: Merge from &branch:
fi: Yhdistä &haarasta:

en: Merge &modifications:
fi: Yh&distä muutokset:

en: between tag:
fi: väliltä tunniste:

en: and tag:
fi: ja tunniste:

en: Fetch L&ist
fi: N&ouda luettelo

en: CVS Status
fi: CVS-tila

en: Overwrite the file
fi: Korvaa tiedosto

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
fi: Tiedosto nimeltä ”%1” on jo olemassa. Haluatko varmasti korvata sen?

en: Overwrite File?
fi: Korvataanko tiedosto?

en: Context
fi: Asiayhteys

en: Normal
fi: Normaali

en: Unified
fi: Yhtenäinen

en: Output Format
fi: Tulostemuoto

en: &Number of context lines:
fi: &Asiayhteysrivien lukumäärä:

en: Ignore added or removed empty lines
fi: Ohita lisätyt ja poistetut tyhjät rivit

en: Ignore changes in the amount of whitespace
fi: Ohita muutokset tyhjemerkkien määrässä

en: Ignore all whitespace
fi: Ohita kaikki tyhjemerkit

en: Ignore changes in case
fi: Ohita merkkikoon muutokset

en: Ignore Options
fi: Ohitusvalinnat

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: [Exited with status %1]
fi: [Päättyi paluuarvolla %1]

en: [Finished]
fi: [Valmis]

en: [Aborted]
fi: [Keskeytetty]

en: Default
fi: Oletus

en: Logged in
fi: Kirjautunut

en: Not logged in
fi: Ei kirjautunut

en: No login required
fi: Kirjautumista ei tarvita

en: Configure Access to Repositories
fi: Tietovarastoon pääsyasetukset

en: Repository
fi: Tietovarasto

en: Method
fi: Menetelmä

en: Compression
fi: Pakkaus

en: Status
fi: Tila

en: Add...
fi: Lisää…

en: Modify...
fi: Muuta…

en: Login...
fi: Kirjaudu…

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: This repository is already known.
fi: Tämä tietovarasto on jo tunnettu.

en: Login failed.
fi: Kirjautuminen epäonnistui.

en: CVS Logout
fi: CVS-uloskirjautuminen

en: Your version (A):
fi: Versiosi (A):

en: Other version (B):
fi: Toinen versio (B):

en: Merged version:
fi: Yhdistetty versio:

en: CVS Resolve: %1
fi: CVS-ratkaisu: %1

en: %1 conflicts
fi: %1 ristiriitaa

en: Configure Cervisia
fi: Cervisian asetukset

en: General
fi: Perusasetukset

en: &User name for the change log editor:
fi: Muutoslokimuokkaimen käyttäjät&unnus:

en: &Path to CVS executable, or 'cvs':
fi: &Polku CVS-ohjelmatiedostoon tai ”cvs”:

en: Diff Viewer
fi: Diff-katselin

en: Advanced
fi: Lisäasetukset

en: Appearance
fi: Ulkoasu

en: Fonts
fi: Fontit

en: Font for &Protocol Window...
fi: &Yhteyskäytäntöikkunan fontti…

en: Font for A&nnotate View...
fi: &Merkintänäkymän fontti…

en: Font for D&iff View...
fi: Di&ff-näkymän fontti…

en: Font for ChangeLog View...
fi: ChangeLog-näkymän fontti…

en: Colors
fi: Värit

en: Conflict:
fi: Ristiriita:

en: Diff change:
fi: Diff-muutos:

en: Local change:
fi: Paikallinen muutos:

en: Diff insertion:
fi: Diff-lisäys:

en: Remote change:
fi: Etämuutos:

en: Diff deletion:
fi: Diff-poisto:

en: Not in cvs:
fi: Ei CVS:ssä:

en: Split main window &horizontally
fi: Jaa pääikkuna &vaakasuunnassa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeoutLbl)
en: &Timeout after which a progress dialog appears (in ms):
fi: &Aika (ms), jonka jälkeen etenemisikkuna näytetään

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compressionLbl)
en: Default compression &level:
fi: &Pakkauksen oletustaso:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSshAgent)
en: Utilize a running or start a new ssh-agent process
fi: Hyödynnä käynnissä olevaa tai käynnistä uusi ssh-agent-prosessi

en: &Name of tag:
fi: T&unnisteen nimi:

en: Create &branch with this tag
fi: Luo tällä tunnisteella &haara

en: &Force tag creation even if tag already exists
fi: &Pakota luomaan tunniste, vaikka se olisi jo olemassa

en: You must define a tag name.
fi: Tunnisteelle on annettava nimi.

en: CVS Update
fi: CVS-päivitys

en: Update to &branch:
fi: Päivitä &haaraan:

en: Update to &tag:
fi: Päivitä t&unnisteeseen:

en: Update to &date ('yyyy-mm-dd'):
fi: &Päivitä päivämäärään (”vvvv-kk-pp”):

en: File Name
fi: Tiedostonimi

en: Tag/Date
fi: Tunniste/pvm

en: Timestamp
fi: Aikaleima

en: &All
fi: &Kaikki

en: &Only:
fi: &Vain:

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Unedit
fi: Kumoa muokkaus
