cvsservice - en to fi translation catalogue (12 entries)

en: ssh-askpass for the CVS D-Bus Service
fi: ssh-askpass CVS:n D-Bus-palvelulle

en: Copyright (c) 2003 Christian Loose
fi: Copyright © 2003 Christian Loose

en: prompt
fi: kehote

en: Please type in your password below.
fi: Kirjoita salasanasi alle.

en: Repository:
fi: Tallennuspaikka:

en: Enter password for repository %1.
fi: Kirjoita tallennuspaikan %1 salasana.

en: You have to set a local working copy directory before you can use this function!
fi: Sinun tulee asettaa paikallinen työkopiokansio ennenkun voit käyttää tätä toimintoa!

en: There is already a job running
fi: Tehtävä on jo käynnissä

en: CVS D-Bus service
fi: CVS:n D-Bus-palvelu

en: D-Bus service for CVS
fi: D-Bus-palvelu CVS:lle

en: Copyright (c) 2002-2003 Christian Loose
fi: Tekijänoikeudet © 2002–2003 Christian Loose

en: Developer
fi: Kehittäjä
