cvsservice - en to fr translation catalogue (10 entries)

en: ssh-askpass for the CVS D-Bus Service
fr: « askpass ssh » pour le service D-Bus « CVS »

en: prompt
fr: invite

en: Please type in your password below.
fr: Veuillez saisir votre mot de passe ci-dessous.

en: Repository:
fr: Dépôt :

en: Enter password for repository %1.
fr: Veuillez saisir votre mot de passe pour le dépôt %1.

en: You have to set a local working copy directory before you can use this function!
fr: Vous devez définir un dossier local de copie de travail avant de pouvoir utiliser cette fonction !

en: There is already a job running
fr: Il y a déjà une tâche en cours

en: CVS D-Bus service
fr: Service « CVS » D-Bus

en: D-Bus service for CVS
fr: Service D-Bus pour « CVS »

en: Developer
fr: Développeur
