cervisia - en to gl translation catalogue (392 entries)

en: Add to Ignore List
gl: Engadir á lista dos ficheiros para ignorar

en: Ignore File | Ignore %1 Files
gl[0]: Ignorar o ficheiro
gl[1]: Ignorar os %1 ficheiros

en: Cannot open file '%1' for writing.
gl: Non se pode abrir o ficheiro «%1» para escribir nel.

en: CVS Add
gl: Engadir ao CVS

en: CVS Add Binary
gl: Engadir un binario ao CVS

en: CVS Remove
gl: Retirar do CVS

en: Add the following files to the repository:
gl: Engadir os seguintes ficheiros ao repositorio:

en: Add the following binary files to the repository:
gl: Engadir os seguintes ficheiros binarios ao repositorio:

en: Remove the following files from the repository:
gl: Retirar os seguintes ficheiros do repositorio:

en: This will also remove the files from your local working copy.
gl: Isto tamén retirará os ficheiros da copia de traballo local.

en: Add Repository
gl: Engadir un repositorio

en: &Repository:
gl: &Repositorio:

en: Use remote &shell (only for :ext: repositories):
gl: Usar un intérprete de orde&s remoto (só para repositorios :ext:):

en: Invoke this program on the server side:
gl: Invocar este programa do lado do servidor:

en: Use different &compression level:
gl: Usar un nive&l de compresión distinto:

en: Download cvsignore file from server
gl: Descargar o ficheiro cvsignore do servidor

en: Repository Settings
gl: Configuración do repositorio

en: CVS Annotate: %1
gl: Anotación do CVS: %1

en: CVS Annotate
gl: Anotación do CVS

en: Go to Line...
gl: Ir á liña…

en: Find Prev
gl: Atopar o anterior

en: Find Next
gl: Atopar o seguinte

en: Search
gl: Buscar

en: Go to Line
gl: Ir á liña

en: Go to line number:
gl: Ir ao número de liña:

en: Starting cvsservice failed with message:
gl: O arranque de «cvsservice» fallou coa mensaxe:

en: This KPart is non-functional, because the cvs D-Bus service could not be started.
gl: Esta KPart non é funcional, porque non se puido iniciar o servizo D-Bus de CVS.

en: Remote CVS working folders are not supported.
gl: Non se permiten os cartafoles de traballo remotos de CVS.

en: You cannot change to a different folder while there is a running cvs job.
gl: Non pode cambiar a un cartafol distinto mentres está a realizarse unha tarefa CVS.

en: F - All files are hidden, the tree shows only folders
    N - All up-to-date files are hidden
    R - All removed files are hidden
gl: F: Agóchanse todos os ficheiros, a árbore só mostra cartafoles
    N: Agóchanse todos os ficheiros actualizados
    R: Agóchanse todos os ficheiros retirados

en: Open Sandbox...
gl: Abrir un borrador de traballo…

en: Opens a CVS working folder in the main window
gl: Abre un cartafol de traballo de CVS na xanela principal

en: Recent Sandboxes
gl: Borradores de traballo recentes

en: &Insert ChangeLog Entry...
gl: &Inserir un rexistro no ChangeLog…

en: Inserts a new intro into the file ChangeLog in the toplevel folder
gl: Insire un rexistro novo no ficheiro ChangeLog do cartafol do proxecto

en: &Update
gl: &Actualizar

en: Updates (cvs update) the selected files and folders
gl: Actualiza (cvs update) os ficheiros e cartafoles escollidos

en: &Status
gl: E&stado

en: Updates the status (cvs -n update) of the selected files and folders
gl: Actualiza o estado (cvs -n update) dos ficheiros e cartafoles escollidos

en: &Edit
gl: &Editar

en: Opens the marked file for editing
gl: Abre o ficheiro marcado para editalo

en: Reso&lve...
gl: Reso&lver…

en: Opens the resolve dialog with the selected file
gl: Abre o diálogo de resolución co ficheiro escollido

en: &Commit...
gl: &Remitir…

en: Commits the selected files
gl: Remite os ficheiros seleccionados

en: &Add to Repository...
gl: &Engadir ao repositorio…

en: Add
gl: Engadir

en: Adds (cvs add) the selected files to the repository
gl: Engade (cvs add) os ficheiros escollidos ao repositorio

en: Add &Binary...
gl: Engadir como &binario…

en: Adds (cvs -kb add) the selected files as binaries to the repository
gl: Engade (cvs -kb add) ao repositorio os ficheiros escollidos como binarios

en: &Remove From Repository...
gl: &Retirar do repositorio…

en: Remove
gl: Retirar

en: Removes (cvs remove) the selected files from the repository
gl: Retira (cvs remove) do repositorio os ficheiros escollidos

en: Rever&t
gl: Revert&er

en: Reverts (cvs update -C) the selected files (only cvs 1.11)
gl: Reverte (cvs update -C) os ficheiros escollidos (só para cvs 1.11)

en: &Properties
gl: &Propiedades

en: Stop
gl: Deter

en: Stops any running sub-processes
gl: Detén todos os subprocesos en execución

en: Browse &Log...
gl: Examinar o &rexistro…

en: Shows the revision tree of the selected file
gl: Mostra a árbore revisións do ficheiro escollido

en: Browse Multi-File Log...
gl: Examinar o rexistro multi-ficheiro…

en: &Annotate...
gl: &Anotar…

en: Shows a blame-annotated view of the selected file
gl: Mostra unha vista do ficheiro escollido coas autorías

en: &Difference to Repository (BASE)...
gl: &Diferenzas co repositorio (BASE)…

en: Shows the differences of the selected file to the checked out version (tag BASE)
gl: Mostra as diferenzas do ficheiro escollido coa versión obtida (a versión BASE)

en: Difference to Repository (HEAD)...
gl: Diferenzas co repositorio (HEAD)…

en: Shows the differences of the selected file to the newest version in the repository (tag HEAD)
gl: Mostra as diferenzas do ficheiro escollido coa versión máis recente do repositorio (versión HEAD)

en: Last &Change...
gl: Último &cambio…

en: Shows the differences between the last two revisions of the selected file
gl: Mostra as diferenzas entre as dúas últimas revisións do ficheiro escollido

en: &History...
gl: &Historial…

en: Shows the CVS history as reported by the server
gl: Mostra o historial do CVS coñecido polo servidor

en: &Unfold File Tree
gl: &Expandir a árbore de ficheiros

en: Opens all branches of the file tree
gl: Abre todas as gallas da árbore de ficheiros

en: &Fold File Tree
gl: &Pregar a árbore de ficheiros

en: Closes all branches of the file tree
gl: Pecha todas as gallas da árbore de ficheiros

en: &Tag/Branch...
gl: E&tiqueta ou galla…

en: Creates a tag or branch for the selected files
gl: Crea unha etiqueta ou galla para os ficheiros seleccionados

en: &Delete Tag...
gl: &Eliminar a etiqueta…

en: Deletes a tag from the selected files
gl: Elimina unha etiqueta dos ficheiros seleccionados

en: &Update to Tag/Date...
gl: Act&ualizar á etiqueta ou data…

en: Updates the selected files to a given tag, branch or date
gl: Actualiza os ficheiros escollidos a unha etiqueta, galla ou data

en: Update to &HEAD
gl: Actualizar a &HEAD

en: Updates the selected files to the HEAD revision
gl: Actualiza os ficheiros escollidos á última revisión HEAD

en: &Merge...
gl: &Fusionar…

en: Merges a branch or a set of modifications into the selected files
gl: Fusiona unha galla ou un conxunto de modificacións nos ficheiros escollidos

en: &Add Watch...
gl: &Engadir un vixilante…

en: Adds a watch for the selected files
gl: Engade unha vixilancia aos ficheiros seleccionados

en: &Remove Watch...
gl: &Retirar o vixilante…

en: Removes a watch from the selected files
gl: Retira o vixilante dos ficheiros seleccionados

en: Show &Watchers
gl: Mostrar os &vixilantes

en: Shows the watchers of the selected files
gl: Mostra os usuarios que están a vixiar os ficheiros escollidos

en: Ed&it Files
gl: Ed&itar os ficheiros

en: Edits (cvs edit) the selected files
gl: Edita (cvs edit) os ficheiros escollidos

en: U&nedit Files
gl: Fi&nalizar a edición dos ficheiros

en: Unedits (cvs unedit) the selected files
gl: Anula a edición (cvs unedit) dos ficheiros escollidos

en: Show &Editors
gl: Mostrar os &editores

en: Shows the editors of the selected files
gl: Mostra os editores dos ficheiros escollidos

en: &Lock Files
gl: &Bloquear os ficheiros

en: Locks the selected files, so that others cannot modify them
gl: Bloquea os ficheiros escollidos, para que outros usuarios non poidan modificalos

en: Unl&ock Files
gl: Desbl&oquear os ficheiros

en: Unlocks the selected files
gl: Desbloquea os ficheiros escollidos

en: Create &Patch Against Repository...
gl: Crear un &parche para o repositorio…

en: Creates a patch from the modifications in your sandbox
gl: Crea un parche a partir das modificacións no borrador de traballo

en: &Create...
gl: &Crear…

en: &Checkout...
gl: &Obter…

en: Allows you to checkout a module from a repository
gl: Permítelle obter un módulo dun repositorio

en: &Import...
gl: &Importar…

en: Allows you to import a module into a repository
gl: Permítelle importar un módulo nun repositorio

en: &Repositories...
gl: &Repositorios…

en: Configures a list of repositories you regularly use
gl: Configura a lista dos repositorios que utiliza normalmente

en: Hide All &Files
gl: Agochar todos os &ficheiros

en: Determines whether only folders are shown
gl: Indica se mostrar só os cartafoles

en: Hide Unmodified Files
gl: Agochar os ficheiros non modificados

en: Determines whether files with status up-to-date or unknown are hidden
gl: Determina se debe agochar os ficheiros actualizados ou descoñecidos

en: Hide Removed Files
gl: Agochar os ficheiros retirados

en: Determines whether removed files are hidden
gl: Determina se debe agochar os ficheiros retirados

en: Hide Non-CVS Files
gl: Agochar os ficheiros non pertencentes ao CVS

en: Determines whether files not in CVS are hidden
gl: Determina se debe agochar os ficheiros que non están no CVS

en: Hide Empty Folders
gl: Agochar os cartafoles baleiros

en: Determines whether folders without visible entries are hidden
gl: Determina se debe agochar os cartafoles sen elementos visíbeis

en: Create &Folders on Update
gl: Crear os &cartafoles ao actualizar

en: Determines whether updates create folders
gl: Determina se as actualizacións crean ou non cartafoles

en: &Prune Empty Folders on Update
gl: Lim&par os cartafoles baleiros ao actualizar

en: Determines whether updates remove empty folders
gl: Determina se as actualizacións retiran os cartafoles baleiros

en: &Update Recursively
gl: Act&ualizar recursivamente

en: Determines whether updates are recursive
gl: Determina se as actualizacións son recursivas

en: C&ommit && Remove Recursively
gl: Remitir e retirar rec&ursivamente

en: Determines whether commits and removes are recursive
gl: Determina se as remisións e as retiradas son recursivas

en: Do cvs &edit Automatically When Necessary
gl: Notificar automaticamente cando comece a &editar se é necesario

en: Determines whether automatic cvs editing is active
gl: Determina se a edición automática de cvs está activa

en: Configure Cervisia...
gl: Configurar Cervisia…

en: Allows you to configure the Cervisia KPart
gl: Permítelle configurar a KPart de Cervisia

en: CVS &Manual
gl: &Manual de CVS

en: Opens the help browser with the CVS documentation
gl: Abre o navegador da axuda coa documentación de CVS

en: Unfold Folder
gl: Expandir o cartafol

en: Cervisia Part
gl: Compoñente de Cervisia

en: A CVS frontend
gl: Unha interface para CVS

en: Copyright (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Copyright (c) 2002-2008 the Cervisia authors
gl: © 1999-2002 Bernd Gehrmann
    © 2002-2008 os autores de Cervisia

en: Original author and former maintainer
gl: Autor orixinal e antigo mantedor

en: Maintainer
gl: Mantedor

en: Developer
gl: Desenvolvedor

en: Documentation
gl: Documentación

en: Conversion to KPart
gl: Conversión en KPart

en: Conversion to D-Bus
gl: Conversión para D-Bus

en: Port to KDE Frameworks 5
gl: Adaptación á versión 5 da infraestrutura de KDE.

en: Open Sandbox
gl: Abrir o borrador de traballo

en: CVS Edit
gl: Edición de CVS

en: CVS Diff
gl: Diferenzas co CVS

en: Could not open file for writing.
gl: Non se puido abrir o ficheiro para escribir nel.

en: The revision looks invalid.
gl: A revisión parece ser incorrecta.

en: This is the first revision of the branch.
gl: Esta é a primeira revisión da galla («branch»).

en: Invoking help on CVS
gl: Chamando a axuda de CVS

en: Done
gl: Feito

en: A CVS commit to repository %1 is done
gl: Completouse unha remisión de CSV ao repositorio %1

en: This is not a CVS folder.
    If you did not intend to use Cervisia, you can switch view modes within Konqueror.
gl: Este non é un cartafol de CVS.
    Se non pretendía usar Cervisia, pode cambiar o modo da vista de Konqueror.

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictColor), group (Colors)
en: The foreground color used to highlight files with a conflict in the file view.
gl: A cor principal usada para realzar os ficheiros con conflitos na vista de ficheiros.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Delay (ms) until the progress dialog appears.
gl: Atraso (ms) ata que aparece o diálogo de progreso.

en: The Cervisia library could not be loaded.
gl: Non se puido cargar a biblioteca de Cervisia.

en: Allows you to configure the toolbar
gl: Permítelle configurar a barra de ferramentas

en: Allows you to customize the keybindings
gl: Permítelle configurar os atallos de teclado

en: Exits Cervisia
gl: Sae de Cervisia

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
gl: &Ficheiro

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
gl: &Configuración

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
gl: &Axuda

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
gl: Barra de ferramentas Principal

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
gl: &Vista

note: i18n: ectx: Menu (advanced)
en: &Advanced
gl: &Avanzado

note: i18n: ectx: Menu (repository)
en: &Repository
gl: &Repositorio

en: Edit ChangeLog
gl: Editar o ChangeLog

en: The ChangeLog file could not be written.
gl: Non se puido escribir no ficheiro ChangeLog.

en: A ChangeLog file does not exist. Create one?
gl: Non existe un ficheiro ChangeLog. Desexa crear un?

en: Create
gl: Crear

en: The ChangeLog file could not be read.
gl: Non se puido ler o ficheiro ChangeLog.

en: CVS Checkout
gl: Obtención de CVS

en: CVS Import
gl: Importación de CVS

en: &Module:
gl: &Módulo:

en: Fetch &List
gl: Obter a &lista

en: &Branch tag:
gl: Etiqueta de &galla:

en: Re&cursive checkout
gl: Obtención re&cursiva

en: Working &folder:
gl: &Cartafol de traballo:

en: &Vendor tag:
gl: Etiqueta de &distribuidor:

en: &Release tag:
gl: Etiqueta de &publicación:

en: &Ignore files:
gl: &Ignorar os ficheiros:

en: &Comment:
gl: &Comentario:

en: Import as &binaries
gl: Importar como &binarios

en: Use file's modification time as time of import
gl: Utilizar a hora de modificación do ficheiro como hora de importación

en: Chec&k out as:
gl: O&bter como:

en: Ex&port only
gl: Só ex&portar

en: Please choose an existing working folder.
gl: Escolla un cartafol de traballo existente.

en: Please specify a module name.
gl: Indique o nome do módulo.

en: Please specify a vendor tag and a release tag.
gl: Indique unha etiqueta de distribuidor ou de lanzamento.

en: Tags must start with a letter and may contain
    letters, digits and the characters '-' and '_'.
gl: Os nomes das etiquetas deben comezar por unha letra e poden
    conter letras, números e os caracteres «-» e «_».

en: A branch must be specified for export.
gl: Debe indicar unha galla («branch») para exportar.

en: Please specify a repository.
gl: Indique un repositorio.

en: CVS Remote Log
gl: Rexistro remoto de CVS

en: CVS Commit
gl: Remisión de CVS

en: &Diff
gl: &Diferenzas

en: Commit the following &files:
gl: Remitir os seguintes &ficheiros:

en: Older &messages:
gl: &Mensaxes máis antigas:

en: &Log message:
gl: Mensaxe de re&xistro:

en: Use log message &template
gl: Usar un modelo de mensaxe de rexis&tro

en: Current
gl: Actual

en: Create New Repository (cvs init)
gl: Crear un repositorio novo (cvs init)

en: Repository folder:
gl: Cartafol do repositorio:

en: Synchronize scroll bars
gl: Sincronizar as barras de desprazamento

en: %1 difference | %1 differences
gl[0]: %1 diferenza
gl[1]: %1 diferenzas

en: Repository:
gl: Repositorio:

en: Revision
gl: Revisión

en: Working dir:
gl: Directorio de traballo:

en: %1 of %2
gl: %1 de %2

en: Delete
gl: Eliminar

en: Insert
gl: Inserir

en: Change
gl: Cambiar

en: Edit With
gl: Editar con

en: Locally Modified
gl: Modificado localmente

en: Locally Added
gl: Engadido localmente

en: Locally Removed
gl: Retirado localmente

en: Needs Update
gl: Precisa actualizarse

en: Needs Patch
gl: Precisa un parche

en: Needs Merge
gl: Precisa fusionarse

en: Up to Date
gl: Actualizado

en: Conflict
gl: Conflito

en: Updated
gl: Actualizado

en: Patched
gl: Parcheado

en: Removed
gl: Retirado

en: Not in CVS
gl: Non está no CVS

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Commit, Modified
gl: Remisión, modificado

en: Commit, Added
gl: Remisión, engadido

en: Commit, Removed
gl: Remisión, retirado

en: Checkout
gl: Obtención

en: Tag
gl: Etiqueta

en: Date
gl: Data

en: Event
gl: Evento

en: Author
gl: Autor

en: Revision
gl: Revisión

en: File
gl: Ficheiro

en: Repo Path
gl: Ruta ao Repositorio

en: Show c&ommit events
gl: M&ostrar os eventos de remisións

en: Show ch&eckout events
gl: Mostrar os eventos de o&btención

en: Show &tag events
gl: Mostrar os eventos de creación de e&tiqueta

en: Show &other events
gl: Mostrar &outros eventos

en: Only &user:
gl: Só o &usuario:

en: Only &filenames matching:
gl: Só os &ficheiros con nome que case con:

en: Only &folders matching:
gl: Só os &cartafoles que casen con:

en: CVS History
gl: Historial do CVS

en: Tag
gl: Etiqueta

en: Release
gl: Publicación

en: Update, Deleted
gl: Actualización, Eliminado

en: Update, Copied
gl: Actualizado, Copiado

en: Update, Merged
gl: Actualizado, Fusionado

en: Update, Conflict
gl: Actualizado, Conflitos

en: Update, Patched
gl: Actualizado, Parcheados

en: Unknown
gl: Descoñecido

en: Search:
gl: Buscar:

en: &Tree
gl: Ár&bore

en: &List
gl: &Lista

en: CVS &Output
gl: Resultad&o do CVS

en: Choose revision A by clicking with the left mouse button,
    revision B by clicking with the middle mouse button.
gl: Escolla a revisión A premendo co botón esquerdo, e
    a revisión B co botón central do rato.

en: Revision A:
gl: Revisión A:

en: Revision B:
gl: Revisión B:

en: Select by tag:
gl: Escoller pola etiqueta:

en: Author:
gl: Autor:

en: Date:
gl: Data:

en: Comment/Tags:
gl: Comentario/Etiquetas:

en: &Annotate A
gl: &Anotar A

en: &Find
gl: &Atopar

en: This revision is used when you click Annotate.
    It is also used as the first item of a Diff operation.
gl: Esta revisión usarase cando prema Anotar.
    Tamén se usará como primeiro elemento dunha operación Diff.

en: This revision is used as the second item of a Diff operation.
gl: Esta revisión úsase como o segundo elemento dunha operación Diff.

en: &View A
gl: &Ver A

en: Create Patch...
gl: Crear un parche…

en: CVS Log: %1
gl: Rexistro do CVS: %1

en: CVS Log
gl: Rexistro do CVS

en:  (Branchpoint)
gl:  (Punto de ramificación)

en: Please select revision A or B first.
gl: Escolla primeiro as revisións A ou B.

en: View File
gl: Ver o ficheiro

en: Please select revision A or revisions A and B first.
gl: Escolla primeiro a revisión A ou as revisións A e B.

en: Branchpoint
gl: Punto de ramificación

en: On Branch
gl: Na galla

en: Branch
gl: Galla

en: Comment
gl: Comentario

en: Tags
gl: Etiquetas

en: revision %1
gl: revisión %1

en: Select for revision A
gl: Escoller como revisión A

en: Select for revision B
gl: Escoller como revisión B

en: date: %1; author: %2
gl: data: %1, autor: %2

en: The sandbox to be loaded
gl: O borrador de traballo a cargar

en: Show resolve dialog for the given file.
gl: Mostrar o diálogo de resolución co ficheiro escollido.

en: Show log dialog for the given file.
gl: Mostrar o diálogo de rexistro do ficheiro escollido.

en: Show annotation dialog for the given file.
gl: Mostrar o diálogo de anotación do ficheiro escollido.

en: CVS Merge
gl: Fusión CVS

en: Merge from &branch:
gl: Fusionar a partir da &galla:

en: Merge &modifications:
gl: Fusionar as &modificacións:

en: between tag:
gl: entre a etiqueta:

en: and tag:
gl: e a etiqueta:

en: Fetch L&ist
gl: Obter a l&ista

en: CVS Status
gl: Estado do CVS

en: Overwrite the file
gl: Sobrescribir o ficheiro

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
gl: Xa existe un ficheiro chamado «%1». Seguro que quere sobrescribilo?

en: Overwrite File?
gl: Desexa sobrescribir o ficheiro?

en: Context
gl: Contexto

en: Unified
gl: Unificado

en: Output Format
gl: Formato de saída

en: &Number of context lines:
gl: &Número de liñas de contexto:

en: Ignore added or removed empty lines
gl: Ignorar as liñas baleiras engadidas ou retiradas

en: Ignore changes in the amount of whitespace
gl: Ignorar os cambios de espazos en branco

en: Ignore all whitespace
gl: Ignorar todos os espazos en branco

en: Ignore changes in case
gl: Ignorar os cambios de maiúsculas

en: Ignore Options
gl: Opcións para ignorar

en: Clear
gl: Limpar

en: [Exited with status %1]
gl: [Saíu co código %1]

en: [Finished]
gl: [Finalizado]

en: [Aborted]
gl: [Interrompido]

en: Default
gl: Predeterminado

en: Logged in
gl: Autenticado

en: Not logged in
gl: Non autenticado

en: No login required
gl: Non é preciso identificarse

en: Configure Access to Repositories
gl: Configurar o acceso aos repositorios

en: Repository
gl: Repositorio

en: Method
gl: Método

en: Compression
gl: Compresión

en: Status
gl: Estado

en: Add...
gl: Engadir…

en: Modify...
gl: Modificar…

en: Login...
gl: Identificarse…

en: Logout
gl: Saída

en: This repository is already known.
gl: Este repositorio xa é coñecido.

en: Login failed.
gl: A identificación fallou.

en: CVS Logout
gl: Saída de CVS

en: Your version (A):
gl: A súa versión (A):

en: Other version (B):
gl: A versión no repositorio (B):

en: Merged version:
gl: Versión fusionada:

en: CVS Resolve: %1
gl: Resolución de CVS: %1

en: %1 conflicts
gl: %1 conflitos

en: Configure Cervisia
gl: Configurar Cervisia

en: General
gl: Xeral

en: &User name for the change log editor:
gl: Nome de &usuario para o editor do historial de cambios:

en: &Path to CVS executable, or 'cvs':
gl: &Ruta ao executábel de CVS, ou «cvs»:

en: Diff Viewer
gl: Visor de diferenzas

en: &Number of context lines in diff dialog:
gl: &Número de liñas de contexto no diálogo das diferenzas:

en: Additional &options for cvs diff:
gl: &Opcións adicionais para o «cvs diff»:

en: Tab &width in diff dialog:
gl: Anchura do &tabulador no diálogo de diferenzas:

en: External diff &frontend:
gl: Inter&face externa para «diff»:

en: When opening a sandbox from a &remote repository,
    start a File->Status command automatically
gl: Ao abrir un borrador local dun repositorio &remoto,
    iniciar automaticamente unha orde Ficheiro->Estado

en: When opening a sandbox from a &local repository,
    start a File->Status command automatically
gl: Ao abrir un borrador local dun repositorio &local,
    iniciar automaticamente unha orde Ficheiro->Estado

en: Advanced
gl: Avanzado

en: Appearance
gl: Aparencia

en: Fonts
gl: Fontes

en: Font for &Protocol Window...
gl: Fonte da xanela do &protocolo…

en: Font for A&nnotate View...
gl: Fonte da vista de a&notacións…

en: Font for D&iff View...
gl: Fonte da vista de d&iferenzas…

en: Font for ChangeLog View...
gl: Fonte da vista do rexistro de cambios…

en: Colors
gl: Cores

en: Conflict:
gl: Conflito:

en: Diff change:
gl: Cambio de «diff»:

en: Local change:
gl: Cambio local:

en: Diff insertion:
gl: Inserción de «diff»:

en: Remote change:
gl: Cambio remota:

en: Diff deletion:
gl: Borrado de «diff»:

en: Not in cvs:
gl: Non está no CVS:

en: Split main window &horizontally
gl: Dividir a xanela principal en &horizontal

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeoutLbl)
en: &Timeout after which a progress dialog appears (in ms):
gl: &Tempo tras o que aparece un diálogo de progreso (en ms):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compressionLbl)
en: Default compression &level:
gl: Nive&l predeterminado de compresión:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSshAgent)
en: Utilize a running or start a new ssh-agent process
gl: Usar un proceso novo do axente de ssh ou usar outro en execución

en: CVS Delete Tag
gl: Eliminar etiqueta de CVS

en: CVS Tag
gl: Etiqueta de CVS

en: &Name of tag:
gl: &Nome da etiqueta:

en: Create &branch with this tag
gl: Crear unha &galla con esta etiqueta

en: &Force tag creation even if tag already exists
gl: &Forzar a creación da etiqueta, aínda que xa exista

en: You must define a tag name.
gl: Debe definir o nome dunha etiqueta.

en: Tag must start with a letter and may contain letters, digits and the characters '-' and '_'.
gl: O nome da etiqueta ten que comezar por unha letra e pode conter letras, números e os caracteres «-» e «_».

en: CVS Update
gl: Actualización do CVS

en: Update to &branch:
gl: Actualizar para a &galla:

en: Update to &tag:
gl: Actualizar á e&tiqueta:

en: Update to &date ('yyyy-mm-dd'):
gl: Actualizar para a &data («aaaa-mm-dd»):

en: File Name
gl: Nome do ficheiro

en: Tag/Date
gl: Etiqueta/Data

en: Timestamp
gl: Marca de tempo

en: CVS Watch Add
gl: Engadir un vixilante ao CVS

en: CVS Watch Remove
gl: Retirado de vixilantes do CVS

en: Add watches for the following events:
gl: Engadir vixilantes para os seguintes eventos:

en: Remove watches for the following events:
gl: Retirar vixilantes para os seguintes eventos:

en: &All
gl: &Todos

en: &Only:
gl: &Só:

en: &Commits
gl: &Remisións

en: &Edits
gl: &Edicións

en: &Unedits
gl: &Fin de edición

en: CVS Watchers
gl: Vixilantes de CVS

en: Watcher
gl: Vixilante

en: Edit
gl: Editar

en: Unedit
gl: Terminar a edición

en: Commit
gl: Remitir
