cvsservice - en to hi translation catalogue (13 entries)

en: cvsaskpass
hi: सीवीएस-आस्क-पास

en: ssh-askpass for the CVS D-Bus Service
hi: सीवीएस डी-बस सेवा के लिए एसएसएच-आस्क-पास

en: Copyright (c) 2003 Christian Loose
hi: स्वत्वाधिकार (c) 2003 क्रिश्चियन लूज़

en: prompt
hi: संकेत

en: Please type in your password below.
hi: कृपया अपना पासवर्ड नीचे टाइप करें.

en: Repository:
hi: रेपोसिटरीः

en: You have to set a local working copy directory before you can use this function!
hi: इस फंक्शन का उपयोग करने से पहले आपको स्थानीय कार्यशील नक़ल डिरेक्ट्री नियत करनी होगी!

en: There is already a job running
hi: पहले से ही एक कार्य चल रहा है

en: CVS D-Bus service
hi: सीवीएस डी-बस सेवा

en: D-Bus service for CVS
hi: सीवीएस के लिए डी-बस सेवा

en: Copyright (c) 2002-2003 Christian Loose
hi: स्वत्वाधिकार (c) 2002-2003 क्रिश्चियन लूज़

en: Christian Loose
hi: क्रिश्चियन लूज़

en: Developer
hi: डेवलपर
