cervisia - en to hne translation catalogue (384 entries)

en: Add to Ignore List
hne: अनदेखा सूची मं जोड़व

en: Ignore File | Ignore %1 Files
hne[0]: फाइल अनदेखा करव
hne[1]:  %1 फाइल मन ल अनदेखा करव

en: Cannot open file '%1' for writing.
hne: लिखे बर फाइल %1 खोल नइ सकिस.

en: CVS Add
hne: सीवीएस जोड़व

en: CVS Add Binary
hne: सीवीएस द्विचर मं जोड़व

en: CVS Remove
hne: सीवीएस मेटाव

en: Add the following files to the repository:
hne: निम्न फाइल मन ल भन्डार मं जोड़व:

en: Add the following binary files to the repository:
hne: निम्न द्विचर फाइल मन ल भन्डार मं जोड़व:

en: Remove the following files from the repository:
hne: निम्न फाइल मन ल भन्डार से मेटाव:

en: This will also remove the files from your local working copy.
hne: ये आप मन के लोकल काम वाले प्रतिलिपि से घलोक फाइल मन ल मिटा देही.

en: Add Repository
hne: रेपासिटरी जोड़व

en: &Repository:
hne: भंडारः (&R)

en: Use remote &shell (only for :ext: repositories):
hne: रिमोट सेल उपयोग करव (सिरिफ एखर बर :ext: भंडार): (&s)

en: Invoke this program on the server side:
hne: ये प्रोग्राम ल सर्वर के तरफ इनवोक करव:

en: Use different &compression level:
hne: भिन्न संपीडन स्तर उपयोग करव: (&c)

en: Download cvsignore file from server
hne: सर्वर से सीवीएस-इग्नोर फाइल मन ल डाउनलोड करव

en: Repository Settings
hne: रेपासिटरी सेटिंग

en: CVS Annotate: %1
hne: सीवीएस एन्नोटेट: %1

en: CVS Annotate
hne: सीवीएस एन्नोटेट

en: Cervisia
hne: सर्विसिया

en: Starting cvsservice failed with message:
hne: सीवीएससर्विस के चालू होना ए संदेस के साथ फेल होइस:

en: This KPart is non-functional, because the cvs D-Bus service could not be started.
hne: ये के-पार्ट नान-फंक्सनल हे, काबर कि सीवीएस डी-बस सेवा चालू नइ कर सकिस.

en: Remote CVS working folders are not supported.
hne: रिमोट सीवीएस काम वाले फोल्डर समर्थित नइ हे.

en: You cannot change to a different folder while there is a running cvs job.
hne: जब कोनो सीवीएस काम चलत होही तहां आप मन कोनो अउ फोल्डर मं बदल नइ सकहू.

en: F - All files are hidden, the tree shows only folders
    N - All up-to-date files are hidden
    R - All removed files are hidden
hne: F - सब्बो फाइल मन ल लुकाए हे, साखाओं मं सिरिफ फोल्डर ही दिखाई देही
    N - सब्बो अपडेट फाइल मन ल लुकाए हे
    R - सब्बो मिटाय गे फाइल मन ल लुकाए हे

en: Opens a CVS working folder in the main window
hne: मुख्य विंडो मं एक सीवीएस काम वाले फोल्डर खोलथे

en: Recent Sandboxes
hne: हाल केसेंडबाक्सेस

en: &Insert ChangeLog Entry...
hne: चेंज लाग प्रविस्टि भरव... (&I)

en: Inserts a new intro into the file ChangeLog in the toplevel folder
hne: सीर्स स्तर के फोल्डर मं फाइल चेंजलाग मं नवा इंट्रो भरव करथे

en: &Update
hne: अपडेट (&U)

en: Updates (cvs update) the selected files and folders
hne: चुने गे फाइल मन ल अउ फोल्डर ल अपडेट (cvs update) करथे

en: &Status
hne: स्थिति (&S)

en: Updates the status (cvs -n update) of the selected files and folders
hne: चुने गे फाइल मन ल अउ फोल्डर के स्थिति ल अपडेट (cvs -n update) करथे

en: &Edit
hne: संपादन (&E)

en: Opens the marked file for editing
hne: चिनहित फाइल ल संपादन बर खोलथे

en: Reso&lve...
hne: निराकरन... (&l)

en: Opens the resolve dialog with the selected file
hne: चुने गे फाइल के साथ निराकरन गोठ खोलथे

en: &Commit...
hne: कमिट... (&C)

en: Commits the selected files
hne: चुने गे फाइल मन ल कमिट करव

en: &Add to Repository...
hne: रेपासिटरी मं जोड़व... (&A)

en: Add
hne: जोड़व

en: Adds (cvs add) the selected files to the repository
hne: चुने गे फाइल मन ल भंडार मं (cvs add) जोड़थे

en: Add &Binary...
hne: द्विचर जोडें... (&B)

en: Adds (cvs -kb add) the selected files as binaries to the repository
hne: चुने गे फाइल मन ल द्विचर रूप मं भंडार मं (cvs -kb add) जोड़थे

en: &Remove From Repository...
hne: भन्डार से मेटाव... (&R)

en: Remove
hne: हटाव

en: Removes (cvs remove) the selected files from the repository
hne: (सीवीएस रीमूव) चुने गे फाइल मन ल भन्डार से मिटाथे

en: Rever&t
hne: पीछू करव (&t)

en: Reverts (cvs update -C) the selected files (only cvs 1.11)
hne: चुने गे फाइल मन ल (सिरिफ सीवीएस 1.11) रिवर्ट (cvs update -C) करथे

en: &Properties
hne: गुन (&P)

en: Stop
hne: रुकव

en: Stops any running sub-processes
hne: कोई चलती उप-काम मन ल रोकथे

en: Browse &Log...
hne: लाग ब्राउज करव... (&L)

en: Shows the revision tree of the selected file
hne: चुने गे फाइल मन के संसोधन ट्री देखाथे

en: Browse Multi-File Log...
hne: बहु-फाइल लाग ब्राउज करव...

en: &Annotate...
hne: एन्नोटेट... (&A)

en: Shows a blame-annotated view of the selected file
hne: चुने गे फाइल मन के ब्लेम-एन्नोटेटेड दृस्य देखाथे

en: &Difference to Repository (BASE)...
hne: भंडार (बेस) मं भिन्नता... (&D)

en: Shows the differences of the selected file to the checked out version (tag BASE)
hne: चुने गे फाइल अउ चेक्ड आउट संस्करन के बीच के भिन्नता देखाथे  (टैग BASE)

en: Difference to Repository (HEAD)...
hne: भंडार (सीर्स) मं भिन्नता...

en: Shows the differences of the selected file to the newest version in the repository (tag HEAD)
hne: रेपासिटरी (टैग हेड) मं चुने गे फाइल अउ नवीन संस्करन के बीच भिन्नता देखाथे

en: Last &Change...
hne: आखरी बदलाव... (&C)

en: Shows the differences between the last two revisions of the selected file
hne: चुने गे फाइल के आखरी दो रिवीजनों के बीच के भिन्नता देखाथे

en: &History...
hne: इतिहास....(&H)

en: Shows the CVS history as reported by the server
hne: सर्वर से रिपोट करे सीवीएस इतिहास ल देखाथे

en: &Unfold File Tree
hne: फाइल ट्री अनफोल्ड करव (&U)

en: Opens all branches of the file tree
hne: फाइल ट्री के सब्बो साखाओं ल खोलथे

en: &Fold File Tree
hne: फाइल ट्री फोल्ड करव (&F)

en: Closes all branches of the file tree
hne: फाइल ट्री के सब्बो साखाओं ल बन्द करथे

en: &Tag/Branch...
hne: टैग/साखा... (&T)

en: Creates a tag or branch for the selected files
hne: चुने गे फाइल मन के टैग या साखा बनाथे

en: &Delete Tag...
hne: टैग मेटाव... (&D)

en: Deletes a tag from the selected files
hne: चुने गे फाइल मन ल टैग मिटाथे

en: &Update to Tag/Date...
hne: टैग/तारीक मं अपडेट करव... (&U)

en: Updates the selected files to a given tag, branch or date
hne: चुने गे फाइल ल दे गे टैग, साखा या तारीक से अपडेट करथे

en: Update to &HEAD
hne: सीर्स मं अपडेट करव (&H)

en: Updates the selected files to the HEAD revision
hne: चुने गे फाइल मन के सीर्स संसोधन अपडेट करथे

en: &Merge...
hne: मिलाव... (&M)

en: Merges a branch or a set of modifications into the selected files
hne: साखा या परिवर्धनों के सेट ल चुने गे फाइल मन सामिल करथे

en: &Add Watch...
hne: पहरा जोड़व... (&A)

en: Adds a watch for the selected files
hne: चुने गे फाइल मन बर पहरा जोड़व

en: &Remove Watch...
hne: पहरा मेटाव... (&R)

en: Removes a watch from the selected files
hne: चुने गे फाइल मन ल पहरा मेटाव

en: Show &Watchers
hne: पहरेदार देखाव (&W)

en: Shows the watchers of the selected files
hne: चुने गे फाइल मन बर पहरेदार देखाव

en: Ed&it Files
hne: फाइल मन के संपादन करव (&i)

en: Edits (cvs edit) the selected files
hne: (सीवीएस संपादन) चुने गे फाइल मन ल संपादित करथे

en: U&nedit Files
hne: फाइल मन ल अका संपादन करव (&n)

en: Unedits (cvs unedit) the selected files
hne: (सीवीएस असंपादन) चुने गे फाइल मन ल असंपादित करथे

en: Show &Editors
hne: संपादक देखाव (&E)

en: Shows the editors of the selected files
hne: चुने गे फाइल मन के संपादक देखाथे

en: &Lock Files
hne: फाइल मन ल तालाबंद करव (&L)

en: Locks the selected files, so that others cannot modify them
hne: चुने गे फाइल मन ल तालाबंद करथे , जेखर से अउ ओ मन ल परिवर्धित नइ कर सकें

en: Unl&ock Files
hne: फाइल मन से तालाबंदी हटाव (&o)

en: Unlocks the selected files
hne: चुने गे फाइल मन के तालाबंदी हटाव

en: Create &Patch Against Repository...
hne: रेपोसिटरी के विरूद्ध पैच तैयार करव... (&P)

en: Creates a patch from the modifications in your sandbox
hne: आप मन के सेंडबक्से मं परिवर्धनों के पैच बनाथे

en: &Create...
hne: बनाव... (&C)

en: &Checkout...
hne: चेकआउट... (&C)

en: Allows you to checkout a module from a repository
hne: रेपासिटरी से माड्यूल चैकआउट करन देथे

en: &Import...
hne: आयात... (&I)

en: Allows you to import a module into a repository
hne: रेपासिटरी मं आप मन ल माड्यूल आयात करन देथे

en: &Repositories...
hne: रेपासिटरीज... (&R)

en: Configures a list of repositories you regularly use
hne: जो आप मन नियमित उपयोग करथो ओ रेपासिटरी के सूची कान्फिगर करथे

en: Hide All &Files
hne: सब्बो फाइल मन ल लुकाव (&F)

en: Determines whether only folders are shown
hne: तय करथे  कि का सिरिफ फोल्डर देखाव

en: Hide Unmodified Files
hne: अपरिवर्धित फाइल मन ल लुकाव

en: Determines whether files with status up-to-date or unknown are hidden
hne: तय करथे  कि अपडेट करे गे या अग्यात फाइल मन ल लुकाए हे

en: Hide Removed Files
hne: मिटाय गे फाइल मन ल लुकाव

en: Determines whether removed files are hidden
hne: तय करथे  कि मिटाय गे फाइल मन ल लुकाव या नइ

en: Hide Non-CVS Files
hne: नान-सीवीएस फाइल मन ल लुकाव

en: Determines whether files not in CVS are hidden
hne: तय करथे  कि जऊन फाइल मन ल सीवीएस मं नइ हे, ओला लुकाव या नइ

en: Hide Empty Folders
hne: खाली फोल्डर लुकाव

en: Determines whether folders without visible entries are hidden
hne: तय करथे  कि जऊन फोल्डर दिखत प्रविस्टि के साथ नइ हे, ओला लुकाव या नइ

en: Create &Folders on Update
hne: अपडेट करे मं फोल्डर बनाव (&F)

en: Determines whether updates create folders
hne: तय करथे  कि अपडेट करे मं फोल्डर बनाव या नइ

en: &Prune Empty Folders on Update
hne: अपडेट करे मं खाली फोल्डर छांटव (&P)

en: Determines whether updates remove empty folders
hne: तय करथे  कि अपडेट करे मं खाली फोल्डर मेटाव या नइ

en: &Update Recursively
hne: रीकर्सिवली अपडेट करव (&U)

en: Determines whether updates are recursive
hne: तय करथे  कि अपडेट रीकर्सिव करव या नइ

en: C&ommit && Remove Recursively
hne: भंडारित करव अउ मेटाव रीकर्सिवली (&o)

en: Determines whether commits and removes are recursive
hne: तय करथे  कि भंडारन अउ मिटाना रीकर्सिव हे या नइ

en: Do cvs &edit Automatically When Necessary
hne: जब जरूरी होथे सीवीएस संपादन अपने अपन करव (&e)

en: Determines whether automatic cvs editing is active
hne: निरधारित करथे  कि का अपने अपन सीवीएस संपादन सक्रिय हे

en: Configure Cervisia...
hne: सर्विसिया कान्फिगर करव...

en: Allows you to configure the Cervisia KPart
hne: आप मन ल सर्विसिया के-पार्ट कान्फिगर करन देथे

en: CVS &Manual
hne: सीवीएस मैनुअल (&M)

en: Opens the help browser with the CVS documentation
hne: मदद ब्राउजर ल सीवीएस कागद के साथ खोलथे

en: Unfold Folder
hne: फोल्डर अनफोल्ड करव

en: Cervisia Part
hne: सर्विसिया पार्ट

en: A CVS frontend
hne: सीवीएस फ्रन्टएन्ड

en: Copyright (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Copyright (c) 2002-2008 the Cervisia authors
hne: कापीराइट (c) 1999-2002 बेर्न्द गेहर्मन
    कापीराइट (c) 2002-2008 सर्विसिया लिखइया मन

en: Bernd Gehrmann
hne: बर्नद गेहमन

en: Original author and former maintainer
hne: मूल लेखक अउ पहिली के मेंटेनर

en: Christian Loose
hne: क्रिस्चियन लूज

en: Maintainer
hne: मेंटेनर

en: André Wöbbeking
hne: आंद्रे वाबेकिंग

en: Developer
hne: डेवलपर

en: Carlos Woelz
hne: कार्लोस वोएल्ज

en: Documentation
hne: कागद लिखना

en: Richard Moore
hne: रिचर्ड मूर

en: Conversion to KPart
hne: के-पार्ट मं बदलव

en: Laurent Montel
hne: लारेंट मोंटेल

en: Conversion to D-Bus
hne: डी-बस मं बदलाव

en: Open Sandbox
hne: सेंडबाक्स खोलव

en: CVS Edit
hne: सीवीएस के संपादन करव

en: CVS Diff
hne: सीवीएस डिफ

en: Could not open file for writing.
hne: लिखे बर फाइल खोल नइ सकिस.

en: The revision looks invalid.
hne: संसोधन अवैध लगथे .

en: This is the first revision of the branch.
hne: ये साखा के पहिली संसोधन हे.

en: Invoking help on CVS
hne: सीवीएस मं मदद मांग रहे

en: Done
hne: पूरा

en: A CVS commit to repository %1 is done
hne: रेपासिटरी %1 मं सीवीएस कमिट पूरा

en: This is not a CVS folder.
    If you did not intend to use Cervisia, you can switch view modes within Konqueror.
hne: ये सीवीएस फोल्डर नइ हे.
    यदि आप मन सर्विसिया परयोग नइ करना चाहथो , तहां आप मन दृस्य मोड ल कान्करर के भीतर से ही बदल सकथो .

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictColor), group (Colors)
en: The foreground color used to highlight files with a conflict in the file view.
hne: फाइल दृस्य मं अंर्विरोध सहित फाइल मन ल उभारने बर परयोग मं पिछोत अंगना रंग.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Delay (ms) until the progress dialog appears.
hne: जब तक कि प्रगति गोठ प्रकट होथे  तब तक के देरी.

en: The Cervisia library could not be loaded.
hne: सर्विसिया लाइब्रेरी लोड नइ कर सकिस.

en: Allows you to configure the toolbar
hne: आप मन ल औजार-पट्टी ल कान्फिगर करन देथे

en: Allows you to customize the keybindings
hne: आप मन ल कुंजी-बाइंडिंग्स मनमाफिक बनान देथे

en: Exits Cervisia
hne: सर्विसिया से बाहिर जाव

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hne: फाइल (&F)

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hne: सेटिंग (&S)

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hne: मदद (&H)

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hne: मुख्य औजार पट्टी

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hne: देखव (&V)

note: i18n: ectx: Menu (advanced)
en: &Advanced
hne: विस्तृत (&A)

note: i18n: ectx: Menu (repository)
en: &Repository
hne: रेपोसिटरीः (&R)

en: Edit ChangeLog
hne: चेंजलाग के संपादन करव

en: The ChangeLog file could not be written.
hne: चेंजलाग फाइल लिख नइ सकिस.

en: A ChangeLog file does not exist. Create one?
hne: चेंजलाग फाइल मौजूद नइ हे. नवा बनाव?

en: Create
hne: बनाव

en: The ChangeLog file could not be read.
hne: चेंजलाग फाइल पढ़ नइ सकिस.

en: CVS Checkout
hne: सीवीएस चेकआउट

en: CVS Import
hne: सीवीएस आयात

en: &Module:
hne: माडयूलः (&M)

en: Fetch &List
hne: सूची लाव (&L)

en: &Branch tag:
hne: साखा टैगः (&B)

en: Re&cursive checkout
hne: रिकर्सिव चेकआउट (&c)

en: Working &folder:
hne: काम वाले फोल्डरः (&f)

en: &Vendor tag:
hne: बेचइया टैगः (&V)

en: &Release tag:
hne: रिलीज टैगः (&R)

en: &Ignore files:
hne: फाइल मन ल अनदेखा करव: (&I)

en: &Comment:
hne: टिप्पनीः (&C)

en: Import as &binaries
hne: द्विचर के रुप मं आयात करव (&b)

en: Use file's modification time as time of import
hne: आयात समय के रूप मं फाइल परिवर्धन समय के परयोग करव

en: Chec&k out as:
hne: अइसन चेकआउट करव: (&k)

en: Ex&port only
hne: सिरिफ निर्यात (&p)

en: Please choose an existing working folder.
hne: किरपा करके, एक अभी हाल के फोल्डर चुनव.

en: Please specify a module name.
hne: किरपा करके, एक माड्यूल नाम निरधारित करव.

en: Please specify a vendor tag and a release tag.
hne: किरपा करके, एक बेचइया टैग अउ जारी टैग निरधारित करव.

en: Tags must start with a letter and may contain
    letters, digits and the characters '-' and '_'.
hne: टैग ल एक अक्छर के साथ चालू होना चाही अउ ये मां
    अक्छर, अंक अउ चिनहा '-' अउ '_' हो सकथो .

en: A branch must be specified for export.
hne: निर्यात बर साखा निरधारित करे जाना चाही.

en: Please specify a repository.
hne: किरपा करके, एक रेपोसिटरी निरधारित करव.

en: CVS Remote Log
hne: सीवीएस रिमोट लाग

en: CVS Commit
hne: सीवीएस कमिट

en: &Diff
hne: डिफ (&D)

en: Commit the following &files:
hne: निम्न फाइल मन के भंडारन करव: (&f)

en: Older &messages:
hne: जुन्ना संदेसः (&m)

en: &Log message:
hne: लाग संदेस: (&L)

en: Use log message &template
hne: लाग संदेस टैम्प्लेट परयोग करव (&t)

en: Current
hne: अभी हाल के

en: Create New Repository (cvs init)
hne: नवा रेपासिटरी बनाव (सीवीएस सीमा)

en: Repository folder:
hne: रेपोसिटरी फोल्डर:

en: Synchronize scroll bars
hne: स्क्रा पट्टी मन सिंक्रोनाइज करव

en: CVS Diff: %1
hne: सीवीएस डिफ: %1

en: Repository:
hne: रेपोसिटरीः

en: Revision
hne: संसोधन

en: Working dir:
hne: काम वाले डिरेक्टरीः

en: %1 of %2
hne: %1 ये मां काः %2

en: Delete
hne: मेटाव

en: Insert
hne: प्रविस्ट

en: Change
hne: बदलव

en: Edit With
hne: एखर साथ संपादन करव

en: Locally Modified
hne: लोकल परिवर्धित

en: Locally Added
hne: लोकल जुड़ा

en: Locally Removed
hne: लोकल मेटाइस

en: Needs Update
hne: अपडेट के जरूरत हे

en: Needs Patch
hne: पैच जरूरी

en: Needs Merge
hne: मिलिस जरूरी

en: Up to Date
hne: अपडेट

en: Conflict
hne: कान्फ्लिक्ट

en: Updated
hne: अपडेट करिस

en: Patched
hne: पैच करिस

en: Removed
hne: मेटाइस

en: Not in CVS
hne: सीवीएस मं नइ

en: Unknown
hne: अग्यात

en: Commit, Modified
hne: भंडारित सुधारव

en: Commit, Added
hne: भंडार मं जोड़ा

en: Commit, Removed
hne: भंडार से हटाय

en: Checkout
hne: चेकआउट

en: Tag
hne: टैग

en: Date
hne: तारीक

en: Event
hne: घटना

en: Author
hne: लेखक

en: Revision
hne: संसोधन

en: File
hne: फाइल

en: Repo Path
hne: रेपो पथ

en: Show c&ommit events
hne: भंडारन घटना देखाव (&o)

en: Show ch&eckout events
hne: चेकआउट घटना देखाव (&e)

en: Show &tag events
hne: टैग घटना देखाव (&t)

en: Show &other events
hne: अऊ दूसर घटना देखाव (&o)

en: Only &user:
hne: सिरिफ कमइयाः (&u)

en: Only &filenames matching:
hne: सिरिफ फाइलनाम जोड़ मिलिसः (&f)

en: Only &folders matching:
hne: सिरिफ फोल्डर जोड़ मिलिसः (&f)

en: CVS History
hne: सीवीएस इतिहास

en: Tag
hne: टैग

en: Release
hne: जारी

en: Update, Deleted
hne: अपडेट, मेटाइस

en: Update, Copied
hne: अपडेट, नकल

en: Update, Merged
hne: अपडेट, मिलाइस

en: Update, Conflict
hne: अपडेट, आपसी विरोधी

en: Update, Patched
hne: अपडेट, पैच्ड

en: Unknown
hne: अग्यात

en: &Tree
hne: ट्री (&T)

en: &List
hne: सूची (&L)

en: CVS &Output
hne: सीवीएस आउटपुट (&O)

en: Choose revision A by clicking with the left mouse button,
    revision B by clicking with the middle mouse button.
hne: डेरी मुसुवा बटन से किलिक कर रिवीजन A चुनव,
    मध्य मुसुवा बटन से किलिक कर रिवीजन B चुनव.

en: Revision A:
hne: संसोधन A:

en: Revision B:
hne: संसोधन B:

en: Select by tag:
hne: टैग से चुनव:

en: Author:
hne: लेखकः

en: Date:
hne: तारीकः

en: Comment/Tags:
hne: टिप्पनी/टैग्स:

en: &Find
hne: खोजव (&F)

en: This revision is used when you click Annotate.
    It is also used as the first item of a Diff operation.
hne: ये संस्करन तब उपयोग करे जाही जब आप मन एन्नोटेट मं किलिक करही.
    एला डिफ काम के पहिली चीज के रुप मं घलोक परयोग मं ले जाथे .

en: This revision is used as the second item of a Diff operation.
hne: ये रिवीजन डिफ काम के दुसरा चीज के रूप मं परयोग मं ले जाही.

en: Create Patch...
hne: पैच बनाव...

en: CVS Log: %1
hne: सीवीएस लाग: %1

en: CVS Log
hne: सीवीएस लाग

en:  (Branchpoint)
hne: (ब्रांचपाइन्ट)

en: Please select revision A or B first.
hne: किरपा करके, पहिली संसोधन ए या बी चुनव.

en: View File
hne: फ़ाइल देखव

en: Please select revision A or revisions A and B first.
hne: किरपा करके, पहिली संसोधन ए या संसोधन ए अउ बी चुनव.

en: Branchpoint
hne: ब्रांचपाइन्ट

en: On Branch
hne: साखा पर

en: Branch
hne: साखा

en: Comment
hne: टिप्पनी

en: Tags
hne: टैग्स

en: revision %1
hne: संसोधन %1

en: Select for revision A
hne: संसोधन ए बर चुनव

en: Select for revision B
hne: संसोधन बी बर चुनव

en: date: %1; author: %2
hne: तारीक: %1; लेखक: %2

en: The sandbox to be loaded
hne: सेंडबाक्स जऊन लोड के जाना हे

en: CVS Merge
hne: सीवीएस मर्ज

en: Merge from &branch:
hne: साखा से मिलाव: (&b)

en: Merge &modifications:
hne: मिलाय बर परिवर्धनः (&m)

en: between tag:
hne: टैग के बीचः

en: and tag:
hne: तथा टैगः

en: Fetch L&ist
hne: सूची लाव (&i)

en: CVS Status
hne: सीवीएस स्थिति

en: Overwrite the file
hne: फाइल ल मेटाय के लिखव

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hne: फाइल नाम "%1"  पहिली से ही अस्तित्व मं हे. का आप मन एखर ऊपर ही मेटाय के लिखना चाहू?

en: Overwrite File?
hne: फाइल ल मेटाय के लिखव?

en: Context
hne: कान्टेक्स्ट

en: Normal
hne: सामान्य

en: Unified
hne: एकीकृत

en: Output Format
hne: आउटपुट फार्मेट

en: &Number of context lines:
hne: कान्टेक्स्ट पंक्तियों के संख्याः (&N)

en: Ignore added or removed empty lines
hne: जोड़ी गे या मिटाय गे खाली पंक्तियोँ ल अनदेखा करव

en: Ignore changes in the amount of whitespace
hne: बदलाव मन ल सफेदजगह के मात्रा मं अनदेखा करव

en: Ignore all whitespace
hne: सब्बो सफेद जगह मन ल अनदेखा करव

en: Ignore changes in case
hne: केस मं बदलाव मन ल अनदेखा करव

en: Ignore Options
hne: विकल्प अंदाज करव

en: Clear
hne: साफ करव

en: [Exited with status %1]
hne: [ स्थिति %1 के साथ बाहिर होय ]

en: [Finished]
hne: [ पूरा ]

en: [Aborted]
hne: [छोड़ा]

en: Default
hne: डिफाल्ट

en: Logged in
hne: लाग्ड इन

en: Not logged in
hne: लागिन नइ

en: No login required
hne: लागिन जरूरी नइ

en: Configure Access to Repositories
hne: भंडार मं पहुंच कान्फिगर करव

en: Repository
hne: रेपोसिटरी

en: Method
hne: विधि

en: Compression
hne: संपीडन

en: Status
hne: स्थिति

en: Login...
hne: लागइन...

en: Logout
hne: लागआउट

en: This repository is already known.
hne: भंडार पहिली से ही जानकारी मं हे.

en: Login failed.
hne: लागिन फेल

en: CVS Logout
hne: सीवीएस लागआउट

en: Your version (A):
hne: आप मन के संस्करन (ए):

en: Other version (B):
hne: अऊ दूसर संस्करन (बी):

en: Merged version:
hne: मिलाइस गिस संस्करन:

en: CVS Resolve: %1
hne: सीवीएस रिजाल्व: %1

en: %1 conflicts
hne: %1 आपसी विरोध

en: Configure Cervisia
hne: सर्विसिया कान्फिगर करव

en: General
hne: सामान्य

en: &User name for the change log editor:
hne: चेंज लाग संपादक बर कमइया नामः (&U)

en: &Path to CVS executable, or 'cvs':
hne: सीवीएस एक्जीक्यूटेबल या 'सीवीएस' के पथः (&P)

en: Diff Viewer
hne: डिफ प्रदर्सक

en: &Number of context lines in diff dialog:
hne: डिफ गोठ मं कान्टेक्स्ट पंक्तियों के संख्याः (&N)

en: Additional &options for cvs diff:
hne: सीवीएस डिफ बर अतिरिक्त विकल्पः (&o)

en: Tab &width in diff dialog:
hne: डिफ गोठ मं टैब चौड़ाईः (&w)

en: External diff &frontend:
hne: बाहिरी डिफ फ्रन्टएन्डः (&f)

en: When opening a sandbox from a &remote repository,
    start a File->Status command automatically
hne: जब दूरस्थ रिपासिटरी से सैंडबाक्स  खोले जाथे  (&r)
    तब फाइल->स्थिति कमांड अपने अपन चलाव

en: When opening a sandbox from a &local repository,
    start a File->Status command automatically
hne: जब लोकल रिपासिटरी से सैंडबाक्स  खोले जाथे  (&r)
    तब फाइल->स्थिति कमांड अपने अपन चलाव

en: Advanced
hne: विस्तृत

en: Appearance
hne: रूप

en: Fonts
hne: फोंट

en: Font for &Protocol Window...
hne: प्रोटोकाल विंडो बर फोंट... (&P)

en: Font for A&nnotate View...
hne: एनोटेट दृस्य बर फोंट... (&n)

en: Font for D&iff View...
hne: डिफ दृस्य बर फोंट... (&i)

en: Font for ChangeLog View...
hne: चेंजलाग दृस्य बर फोंट...

en: Colors
hne: रंग

en: Conflict:
hne: कान्फ्लिक्ट

en: Diff change:
hne: डिफ बदलावः

en: Local change:
hne: लोकल बदलाव

en: Diff insertion:
hne: डिफ प्रविस्टिः

en: Remote change:
hne: रिमोट बदलावः

en: Diff deletion:
hne: डिफ मिटानाः

en: Not in cvs:
hne: सीवीएस मं नइ:

en: Split main window &horizontally
hne: मुख्य विंडो आड़े मं विभाजित करव (&h)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeoutLbl)
en: &Timeout after which a progress dialog appears (in ms):
hne: टाइमआउट जेखर बाद प्रगति गोठ प्रकट होही (मि.से. में) (&T) :

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compressionLbl)
en: Default compression &level:
hne: डिफाल्ट संपीडन स्तरः (&l)

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSshAgent)
en: Utilize a running or start a new ssh-agent process
hne: चलते हुए एसएसएच-एजेंट उपयोग करव या एक नवा चालू करव

en: CVS Delete Tag
hne: सीवीएस मेटाव टैग

en: CVS Tag
hne: सीवीएस टैग

en: &Name of tag:
hne: टैग नामः (&N)

en: Create &branch with this tag
hne: ये टैग के साथ साखा बनाव (&b)

en: &Force tag creation even if tag already exists
hne: टैग पहिली ही मौजूद होही तहां घलोक बाध्य कर टैग बनाना (&F)

en: You must define a tag name.
hne: आप मन ल एक टैग नाम परिभासित करना होही.

en: Tag must start with a letter and may contain letters, digits and the characters '-' and '_'.
hne: टैग ल अक्छर से चालू होना चाही अउ ये मां अक्छर, अंक अउ चिनहा '-' अउ '_' हो सकथे.

en: CVS Update
hne: सीवीएस अपडेट

en: Update to &branch:
hne: साखा मं अपडेट करव: (&b)

en: Update to &tag:
hne: टैग मं अपडेट करव: (&t)

en: Update to &date ('yyyy-mm-dd'):
hne: ये तारीक मं अपडेट करव ('yyyy-mm-dd'): (&d)

en: File Name
hne: फाइल नाम

en: Tag/Date
hne: टैग/तारीक

en: Timestamp
hne: समय-चिनहा

en: CVS Watch Add
hne: सीवीएस पहरा जोड़व

en: CVS Watch Remove
hne: सीवीएस पहरा मेटाव

en: Add watches for the following events:
hne: निम्न घटना बर पहरा जोड़व

en: Remove watches for the following events:
hne: निम्न घटना बर पहरा मेटाव:

en: &All
hne: सब्बो (&A)

en: &Only:
hne: सिरिफः (&O)

en: &Commits
hne: कमिट्स (&C)

en: &Edits
hne: संपादित (&E)

en: &Unedits
hne: असंपादित (&U)

en: CVS Watchers
hne: सीवीएस पहरेदार

en: Watcher
hne: पहरेदार

en: Edit
hne: संपादन

en: Unedit
hne: असंपादित

en: Commit
hne: कमिट
