cvsservice - en to hne translation catalogue (13 entries)

en: cvsaskpass
hne: सीवीएस-आस्क-पास

en: ssh-askpass for the CVS D-Bus Service
hne: सीवीएस डी-बस सेवा बर एसएसएच-आस्क-पास

en: Copyright (c) 2003 Christian Loose
hne: कापीराइट (c) 2003 क्रिस्चियन लूज

en: prompt
hne: संकेत

en: Please type in your password below.
hne: किरपा करके, अपन पासवर्ड नीचे टाइप करव.

en: Repository:
hne: रेपोसिटरीः

en: You have to set a local working copy directory before you can use this function!
hne: ये फंक्सन के उपयोग करे से पहिली आप मन ल लोकल काम वाले नकल डिरेक्टरी सेट करना होगी!

en: There is already a job running
hne: पहिली से ही एक काम चलत हे

en: CVS D-Bus service
hne: सीवीएस डी-बस सेवा

en: D-Bus service for CVS
hne: सीवीएस बर डी-बस सेवा

en: Copyright (c) 2002-2003 Christian Loose
hne: कापीराइट (c) 2002-2003 क्रिस्चियन लूज

en: Christian Loose
hne: क्रिस्चियन लूज

en: Developer
hne: डेवलपर
