KDE 4.3 - en to hu translation catalogue (381 entries)

en: Add to Ignore List
hu: Hozzáadás a kizártakhoz

en: Ignore File | Ignore %1 Files
hu[0]: Fájl kizárása
hu[1]: %1 fájl kizárása

en: Cannot open file '%1' for writing.
hu: Nem sikerült megnyitni egy fájlt írásra: "%1"

en: CVS Add
hu: CVS hozzáadás

en: CVS Add Binary
hu: CVS hozzáadás (binárisan)

en: CVS Remove
hu: CVS eltávolítás

en: Add the following files to the repository:
hu: A következő fájlok hozzáadása:

en: Add the following binary files to the repository:
hu: A következő bináris fájlok hozzáadása:

en: Remove the following files from the repository:
hu: A következő fájlok eltávolítása az adattárból:

en: This will also remove the files from your local working copy.
hu: Ennek hatására a fájlok a helyi másolatból is törlődnek.

en: Add Repository
hu: Adattár felvétele

en: &Repository:
hu: A&dattár:

en: Use remote &shell (only for :ext: repositories):
hu: &Távoli parancsértelmező használata (csak :ext: adattáraknál):

en: Invoke this program on the server side:
hu: Program indítása a kiszolgálón:

en: Use different &compression level:
hu: Más tömörítési szint &használata:

en: Download cvsignore file from server
hu: A cvsignore fájl letöltése a kiszolgálóról

en: Repository Settings
hu: Az adattár beállításai

en: CVS Annotate: %1
hu: CVS megjegyzés: %1

en: CVS Annotate
hu: CVS megjegyzés

en: Go to Line...
hu: Ugrás sorhoz...

en: Find Prev
hu: Előző keresése

en: Find Next
hu: Következő keresése

en: Search
hu: Keresés

en: Go to Line
hu: Ugrás sorhoz

en: Go to line number:
hu: Ugrás ehhez a sorhoz:

en: Starting cvsservice failed with message:
hu: A cvsservice elindítása nem sikerült, a hibaüzenet:

en: This KPart is non-functional, because the cvs D-Bus service could not be started.
hu: Ez az objektum nem működőképes, mert nem sikerült elindítani a Cvs D-Bus szolgáltatást.

en: Remote CVS working folders are not supported.
hu: Távoli CVS-munkamappákat nem lehet használni.

en: You cannot change to a different folder while there is a running cvs job.
hu: Nem lehet más mappára váltani, amíg nem fejeződött be az éppen futó CVS-művelet.

en: F - All files are hidden, the tree shows only folders
    N - All up-to-date files are hidden
    R - All removed files are hidden
hu: F - Minden fájl rejtve marad, a fában csak a mappák látszanak
    N - A nem változott fájlok rejtve maradnak
    R - Az eltávolított fájlok rejtve maradnak

en: Opens a CVS working folder in the main window
hu: Megnyit egy CVS-munkamappát a főablakban

en: Recent Sandboxes
hu: A legutóbbi helyi adattárak

en: &Insert ChangeLog Entry...
hu: Meg&jegyzés beszúrása a ChangeLog fájlba...

en: Inserts a new intro into the file ChangeLog in the toplevel folder
hu: Beszúr egy új bejegyzést a legfelső szintű mappában található ChangeLog fájlba

en: &Update
hu: &Frissítés

en: Updates (cvs update) the selected files and folders
hu: Felfrissíti a cvs update paranccsal a kijelölt fájlokat és mappákat

en: &Status
hu: Az álla&potjellemzők frissítése

en: Updates the status (cvs -n update) of the selected files and folders
hu: Felfrissíti a cvs -n update paranccsal a kijelölt fájlok és mappák állapotjellemzőit

en: &Edit
hu: Mó&dosítás

en: Opens the marked file for editing
hu: Megnyitja szerkesztésre a kijelölt fájlt

en: Reso&lve...
hu: Felol&dás...

en: Opens the resolve dialog with the selected file
hu: Megnyitja a kiválasztott fájllal a f&eloldási párbeszédablakot

en: &Commit...
hu: El&tárolás...

en: Commits the selected files
hu: A kijelölt fájlokat elmenti az adatraktárba

en: &Add to Repository...
hu: &Hozzáadás...

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Adds (cvs add) the selected files to the repository
hu: Hozzáadja a kijelölt fájlokat a cvs add paranccsal az adattárhoz

en: Add &Binary...
hu: Hozzáadás (&bináris fájlként)...

en: Adds (cvs -kb add) the selected files as binaries to the repository
hu: Hozzáadja a kijelölt fájlokat a cvs -kb add paranccsal az adattárhoz

en: &Remove From Repository...
hu: &Eltávolítás...

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Removes (cvs remove) the selected files from the repository
hu: Eltávolítja a kijelölt fájlokat (a cvs remove paranccsal) az adattárból

en: Rever&t
hu: Frissítés visszav&onása

en: Reverts (cvs update -C) the selected files (only cvs 1.11)
hu: Visszavonja a kijelölt fájlok frissítését a cvs update -C paranccsal (csak a cvs 1.11 verziójától felfelé használható)

en: &Properties
hu: &Tulajdonságok

en: Stop
hu: Állj

en: Stops any running sub-processes
hu: Leállítja a futó alfolyamatokat

en: Browse &Log...
hu: Fájlmó&dosítási napló...

en: Shows the revision tree of the selected file
hu: Megjeleníti a kijelölt fájl módosítási naplóját (fastruktúrában)

en: Browse Multi-File Log...
hu: Többfájlos napló megjelenítése...

en: &Annotate...
hu: Megje&gyzés...

en: Shows a blame-annotated view of the selected file
hu: Megjeleníti a kijelölt fájlhoz tett megjegyzéseket

en: &Difference to Repository (BASE)...
hu: &Eltérések az adattártól (BASE verzió)...

en: Shows the differences of the selected file to the checked out version (tag BASE)
hu: Megjeleníti a kijelölt fájl és annak a helyi adattárban található verziója közötti eltéréseket (BASE verzió)

en: Difference to Repository (HEAD)...
hu: Eltérések az adattártól (HEAD verzió)...

en: Shows the differences of the selected file to the newest version in the repository (tag HEAD)
hu: Megjeleníti a kijelölt fájl és annak legújabb verziója (HEAD verzió) közötti eltéréseket

en: Last &Change...
hu: &Utolsó módosítás...

en: Shows the differences between the last two revisions of the selected file
hu: Megjeleníti a kijelölt fájl utolsó két állapota közötti eltéréseket

en: &History...
hu: N&apló...

en: Shows the CVS history as reported by the server
hu: Megjeleníti a kiszolgálón nyilvántartott CVS-naplót

en: &Unfold File Tree
hu: A fastruktúra ki&bontása

en: Opens all branches of the file tree
hu: Kibontja a fájl-fastruktúra összes ágát

en: &Fold File Tree
hu: A fastruktúra össze&csukása

en: Closes all branches of the file tree
hu: Bezárja a fastruktúra összes ágát

en: &Tag/Branch...
hu: &Címke/ág...

en: Creates a tag or branch for the selected files
hu: Címke vagy ág létrehozása a kijelölt fájlokra

en: &Delete Tag...
hu: Címke &törlése...

en: Deletes a tag from the selected files
hu: Címke törlése a kijelölt fájloknál

en: &Update to Tag/Date...
hu: &Frissítés egy címkére...

en: Updates the selected files to a given tag, branch or date
hu: Felfrissíti a kijelölt fájlokat egy megadott címke, ág vagy dátum alapján

en: Update to &HEAD
hu: Frissítés a &HEAD verzióra

en: Updates the selected files to the HEAD revision
hu: A kijelölt fájlokat felfrissíti a HEAD verzióra

en: &Merge...
hu: Össze&olvasztás...

en: Merges a branch or a set of modifications into the selected files
hu: Ág vagy módosításcsoport beolvasztása a kijelölt fájlokba

en: &Add Watch...
hu: Figyelőpont &létrehozása...

en: Adds a watch for the selected files
hu: Figyelőpont hozzáadása a kijelölt fájlokhoz

en: &Remove Watch...
hu: Figyelőpont &eltávolítása...

en: Removes a watch from the selected files
hu: Egy figyelőpont eltávolítása a kijelölt fájlokból

en: Show &Watchers
hu: A f&igyelőpontok megjelenítése

en: Shows the watchers of the selected files
hu: Megjeleníti a kijelölt fájlokhoz tartozó figyelőpontokat

en: Ed&it Files
hu: Fáj&lszerkesztés

en: Edits (cvs edit) the selected files
hu: A kijelölt fájlok szerkesztése (cvs edit)

en: U&nedit Files
hu: Fájlszerkesztés &visszavonása

en: Unedits (cvs unedit) the selected files
hu: Visszavonja a kijelölt fájlok szerkesztését (cvs unedit)

en: Show &Editors
hu: A &szerkesztők megjelenítése

en: Shows the editors of the selected files
hu: Megjeleníti a kijelölt fájlok szerkesztőit

en: &Lock Files
hu: Fájlok &zárolása

en: Locks the selected files, so that others cannot modify them
hu: Zárolja a kijelölt fájlokat, hogy más ne tudja őket módosítani

en: Unl&ock Files
hu: Fájlok zárolásának fel&oldása

en: Unlocks the selected files
hu: A kijelölt fájlok zárolásának feloldása

en: Create &Patch Against Repository...
hu: &Folt létrehozása az adattárhoz képest...

en: Creates a patch from the modifications in your sandbox
hu: Létrehoz egy patch-et a lokális fájlok alapján

en: &Create...
hu: &Létrehozás...

en: &Checkout...
hu: &Helyi másolat készítése...

en: Allows you to checkout a module from a repository
hu: Helyi másolat készítése az adattár moduljairól

en: &Import...
hu: &Importálás...

en: Allows you to import a module into a repository
hu: Modulimportálás az adattárba

en: &Repositories...
hu: &Adattárak...

en: Configures a list of repositories you regularly use
hu: Lista összeállítása a rendszeresen használt adattárakról

en: Hide All &Files
hu: Az összes &fájl elrejtése

en: Determines whether only folders are shown
hu: Ez határozza meg, hogy csak a mappák legyenek-e láthatók

en: Hide Unmodified Files
hu: A nem módosult fájlok elrejtése

en: Determines whether files with status up-to-date or unknown are hidden
hu: Ez határozza meg, hogy a friss vagy ismeretlen állapotú fájlok el legyenek-e rejtve

en: Hide Removed Files
hu: Az eltávolított fájlok elrejtése

en: Determines whether removed files are hidden
hu: Ez határozza meg, hogy az eltávolított fájlok rejtettek legyenek-e

en: Hide Non-CVS Files
hu: A CVS-en kívüli fájlok elrejtése

en: Determines whether files not in CVS are hidden
hu: Ez határozza meg, hogy a CVS-en kívüli fájlok rejtettek legyenek-e

en: Hide Empty Folders
hu: Az üres mappák elrejtése

en: Determines whether folders without visible entries are hidden
hu: Ez határozza meg, hogy a látható bejegyzést nem tartalmazó mappák láthatóak-e

en: Create &Folders on Update
hu: A szükséges mappák &létrehozása frissítéskor

en: Determines whether updates create folders
hu: Ennek hatására frissítéskor automatikusan létrejönnek az új mappák

en: &Prune Empty Folders on Update
hu: Az ür&es mappák eltávolítása frissítéskor

en: Determines whether updates remove empty folders
hu: Ennek hatására frissítéskor az üres mappák automatikusan törlődnek

en: &Update Recursively
hu: Rek&urzív frissítés

en: Determines whether updates are recursive
hu: Ez határozza meg, hogy a frissítés rekurzív lesz-e

en: C&ommit && Remove Recursively
hu: Rekurzív eltárolás (commit) és eltávolítás

en: Determines whether commits and removes are recursive
hu: Ez határozza meg, hogy a mentések és az eltávolítások rekurzívak legyenek-e

en: Do cvs &edit Automatically When Necessary
hu: A cv&s edit műveletek automatikus végrehajtása (ha szükséges)

en: Determines whether automatic cvs editing is active
hu: Az automatikus cvs edit műveletek bekapcsolása

en: Configure Cervisia...
hu: A Cervisia beállításai...

en: Allows you to configure the Cervisia KPart
hu: A Cervisia KDE objektumot (KPart) lehet itt beállítani

en: CVS &Manual
hu: A CVS &kézikönyve

en: Opens the help browser with the CVS documentation
hu: A CVS dokumentációjának megnyitása a dokumentációböngészőben

en: Unfold Folder
hu: A mappa kibontása

en: Cervisia Part
hu: Cervisia objektum

en: A CVS frontend
hu: CVS előtétprogram

en: Copyright (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Copyright (c) 2002-2008 the Cervisia authors
hu: Copyright (c) Bernd Gehrmann, 1999-2002.
    Copyright (c) A Cervisia szerzői, 2002-2008.

en: Original author and former maintainer
hu: Eredeti szerző, korábbi karbantartó

en: Maintainer
hu: Karbantartó

en: Developer
hu: Fejlesztő

en: Documentation
hu: Dokuemntáció

en: Conversion to KPart
hu: Átalakítás KPart objektummá

en: Conversion to D-Bus
hu: Átalakítás a D-Bus rendszerhez

en: Open Sandbox
hu: Helyi adattár megnyitása

en: CVS Edit
hu: CVS szerkesztés

en: Could not open file for writing.
hu: Nem sikerült megnyitni a fájlt olvasásra.

en: The revision looks invalid.
hu: A verzió feltehetően érvénytelen.

en: This is the first revision of the branch.
hu: Ez ennek az ágnak az első verziója.

en: Invoking help on CVS
hu: A CVS dokumentációjának előhívása

en: Done
hu: Kész

en: A CVS commit to repository %1 is done
hu: Egy eltárolás befejeződött ebbe az adattárba: %1

en: This is not a CVS folder.
    If you did not intend to use Cervisia, you can switch view modes within Konqueror.
hu: Ez nem CVS-mappa.
    Ha nem a Cervisiát szeretné használni, váltson át más nézetre a Konquerorban.

note: i18n: ectx: label, entry (ConflictColor), group (Colors)
en: The foreground color used to highlight files with a conflict in the file view.
hu: Ezzel a színnel lesznek kiemelve az ütköző fájlok fájlnézetben.

note: i18n: ectx: label, entry, group (General)
en: Delay (ms) until the progress dialog appears.
hu: Ennyi várakozás után jelenik meg az állapotjelző ablak (ms).

en: The Cervisia library could not be loaded.
hu: A Cervisia programkönyvtárt nem sikerült beolvasni.

en: Allows you to configure the toolbar
hu: Az eszköztárat lehet itt beállítani

en: Allows you to customize the keybindings
hu: A billentyűparancsokat lehet itt testreszabni

en: Exits Cervisia
hu: Kilépés a Cervisiából

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
hu: Fáj&l

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
hu: B&eállítások

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
hu: &Súgó

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
hu: Alap eszköztár

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
hu: Né&zet

note: i18n: ectx: Menu (advanced)
en: &Advanced
hu: &Speciális

note: i18n: ectx: Menu (repository)
en: &Repository
hu: &Adattár

en: Edit ChangeLog
hu: A ChangeLog fájl szerkesztése

en: The ChangeLog file could not be written.
hu: A ChangeLog fájl írása nem sikerült.

en: A ChangeLog file does not exist. Create one?
hu: A ChangeLog fájl nem létezik. Létre szeretné hozni?

en: Create
hu: Létrehozás

en: The ChangeLog file could not be read.
hu: A ChangeLog fájl beolvasása nem sikerült.

en: CVS Checkout
hu: Helyi másolat létrehozása (cvs checkout)

en: CVS Import
hu: CVS importálás

en: &Module:
hu: &Modul:

en: Fetch &List
hu: A lista &letöltése

en: &Branch tag:
hu: Ág (&branch) tag:

en: Re&cursive checkout
hu: Rek&urzív kimásolás

en: Working &folder:
hu: Munkakö&nyvtár:

en: &Vendor tag:
hu: A forgalmazó (&vendor) tag-je:

en: &Release tag:
hu: K&ibocsátási tag:

en: &Ignore files:
hu: A következő &fájlok figyelmen kívül hagyása:

en: &Comment:
hu: Meg&jegyzések:

en: Import as &binaries
hu: Importálás &binárisként

en: Use file's modification time as time of import
hu: A fájl módosítási ideje legyen az importálás ideje

en: Chec&k out as:
hu: He&lyi másolat készítése mint:

en: Ex&port only
hu: Csak e&xportálás

en: Please choose an existing working folder.
hu: Válasszon egy már létező mappát.

en: Please specify a module name.
hu: Adjon meg egy modulnevet.

en: Please specify a vendor tag and a release tag.
hu: Adja meg a forgalmazó (vendor) és kibocsátási (release) tag-et.

en: Tags must start with a letter and may contain
    letters, digits and the characters '-' and '_'.
hu: A tag-ek angol betűket, számjegyeket, kötőjeleket ('-'), aláhúzásokat ('_') tartalmazhatnak, az első karakter pedig csak angol betű lehet.

en: A branch must be specified for export.
hu: Exportáláshoz ki kell választani egy ágat.

en: Please specify a repository.
hu: Adjon meg egy adattárat.

en: CVS Remote Log
hu: CVS távoli napló

en: CVS Commit
hu: CVS eltárolás

en: Commit the following &files:
hu: A következő fájlok elmentése (&commit):

en: Older &messages:
hu: &Régebbi üzenetek:

en: &Log message:
hu: &Naplóbejegyzés:

en: Use log message &template
hu: Sablon használata a na&plóbejegyzéshez

en: Current
hu: Jelenlegi

en: Create New Repository (cvs init)
hu: Új adattár létrehozása (cvs init)

en: Repository folder:
hu: Az adattár alapmappája:

en: Synchronize scroll bars
hu: A gördítősávok szinkronizálása

en: %1 difference | %1 differences
hu[0]: %1 különbség
hu[1]: %1 különbség

en: CVS Diff: %1
hu: CVS diff: %1

en: Repository:
hu: Adattár:

en: Revision
hu: Verzió

en: Working dir:
hu: Munkamappa:

en: %1 of %2
hu: %1 / %2

en: Delete
hu: Törlés

en: Insert
hu: Beszúrás

en: Change
hu: Változás

en: Edit With
hu: Szerkesztés ezzel

en: Locally Modified
hu: Helyben módosítva

en: Locally Added
hu: Helyben felvéve

en: Locally Removed
hu: Helyben eltávolítva

en: Needs Update
hu: Frissítés szükséges

en: Needs Patch
hu: Patch szükséges

en: Needs Merge
hu: Merge szükséges

en: Up to Date
hu: Friss

en: Conflict
hu: Ütközés

en: Updated
hu: Frissítve

en: Patched
hu: Patch-elve

en: Removed
hu: Eltávolítva

en: Not in CVS
hu: Nem szerepel a CVS-ben

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Commit, Modified
hu: Commit (módosítás)

en: Commit, Added
hu: Commit (hozzáadás)

en: Commit, Removed
hu: Commit (törlés)

en: Date
hu: Dátum

en: Event
hu: Esemény

en: Author
hu: Szerző

en: Revision
hu: Verzió

en: File
hu: Fájl

en: Repo Path
hu: Az adattár elérési útja

en: Show c&ommit events
hu: A mentési (c&ommit-) események megjelenítése

en: Show ch&eckout events
hu: A másolatkészítési (&checkout-) események megjelenítése

en: Show &tag events
hu: A ta&g-események megjelenítése

en: Show &other events
hu: Az &egyéb események megjelenítése

en: Only &user:
hu: Csak ez a &felhasználó:

en: Only &filenames matching:
hu: Csak a &következőhöz illeszkedő nevű fájlok:

en: Only &folders matching:
hu: Csak a &következőhöz illeszkedő nevű mappák:

en: CVS History
hu: CVS-napló

en: Tag
hu: Címke

en: Release
hu: Kibocsátás

en: Update, Deleted
hu: Frissítés, törlés

en: Update, Copied
hu: Frissítés, másolás

en: Update, Merged
hu: Frissítés, összeolvasztás

en: Update, Conflict
hu: Frissítés, ütközés

en: Update, Patched
hu: Frissítés, foltozva

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: &Tree
hu: &fa

en: &List
hu: &lista

en: CVS &Output
hu: CVS-k&imenet

en: Choose revision A by clicking with the left mouse button,
    revision B by clicking with the middle mouse button.
hu: Az A verziót a bal egérgombbal, a B verziót
    a középső egérgombbal kattintva lehet kiválasztani.

en: Revision A:
hu: A verzió:

en: Revision B:
hu: B verzió:

en: Select by tag:
hu: Kijelölés tag alapján:

en: Author:
hu: Szerző:

en: Date:
hu: Dátum:

en: Comment/Tags:
hu: Megjegyzés/tag-ek:

en: &Annotate A
hu: A &annotálása

en: &Find
hu: &Keresés

en: This revision is used when you click Annotate.
    It is also used as the first item of a Diff operation.
hu: Ez a verzió lesz felhasználva, ha a Megjegyzés-re kattint.
    Ez lesz az összehasonlítási (Diff) művelet első tagja is.

en: This revision is used as the second item of a Diff operation.
hu: Ez a verzió lesz a diff műveletnél a második elem.

en: Create Patch...
hu: Patch létrehozása...

en: CVS Log: %1
hu: CVS napló: %1

en: CVS Log
hu: CVS napló

en:  (Branchpoint)
hu:  (elágazási pont)

en: Please select revision A or B first.
hu: Először válassza ki az A vagy a B verziót.

en: View File
hu: Fájl megtekintése

en: Please select revision A or revisions A and B first.
hu: Először válassza ki az A vagy az A és B verziót.

en: Branchpoint
hu: Elágazási pont

en: On Branch
hu: Ág (branch)

en: Branch
hu: Ág (branch)

en: Comment
hu: Megjegyzés

en: Tags
hu: Tag-ek

en: revision %1
hu: Verzió: %1

en: Select for revision A
hu: Kiválasztás A verziónak

en: Select for revision B
hu: Kiválasztás B verziónak

en: date: %1; author: %2
hu: dátum: %1; szerző: %2

en: The sandbox to be loaded
hu: A megnyitandó helyi másolat

en: CVS Merge
hu: Összeolvasztás (cvs merge)

en: Merge from &branch:
hu: Összeo&lvasztás - ebből az ágból:

en: Merge &modifications:
hu: Módosítások be&olvasztása:

en: between tag:
hu: e tag:

en: and tag:
hu: és e tag között:

en: Fetch L&ist
hu: A &lista letöltése

en: CVS Status
hu: CVS állapot

en: Overwrite the file
hu: A fájl felülírása

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
hu: Már létezik "%1" nevű fájl. Felül szeretné írni?

en: Overwrite File?
hu: Felülírás?

en: Context
hu: Kontextus

en: Normal
hu: Normál

en: Unified
hu: Egyesített

en: Output Format
hu: Kimeneti formátum

en: &Number of context lines:
hu: A konte&xtussorok száma:

en: Ignore added or removed empty lines
hu: A hozzáadott és törölt üres sorok figyelmen kívül hagyása

en: Ignore changes in the amount of whitespace
hu: Az üres karakterek számában történt változások figyelmen kívül hagyása

en: Ignore all whitespace
hu: Az üres karakterek figyelmen kívül hagyása

en: Ignore changes in case
hu: A kisbetű-nagybetű változások figyelmen kívül hagyása

en: Ignore Options
hu: Az opciók figyelmen kívül hagyása

en: Clear
hu: Törlés

en: [Exited with status %1]
hu: [A futás befejeződött, a kilépési kód: %1]

en: [Finished]
hu: [Befejeződött]

en: [Aborted]
hu: [Félbeszakítva]

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Logged in
hu: bejelentkezve

en: Not logged in
hu: nincs bejelentkezve

en: No login required
hu: Nem kell bejelentkezni

en: Configure Access to Repositories
hu: Az adattárak hozzáférési jogosultságainak beállítása

en: Repository
hu: Adattár

en: Method
hu: Mód

en: Compression
hu: Tömörítés

en: Status
hu: Állapot

en: Login...
hu: Bejelentkezés...

en: Logout
hu: Kijelentkezés

en: This repository is already known.
hu: Ez az adattár már ismert.

en: Login failed.
hu: A bejelentkezés nem sikerült.

en: CVS Logout
hu: Kijelentkezés a CVS-ből

en: Your version (A):
hu: Az Ön változata (A):

en: Other version (B):
hu: Más verzió (B):

en: Merged version:
hu: Az összeolvasztott verzió:

en: CVS Resolve: %1
hu: CVS feloldás: %1

en: %1 conflicts
hu: %1 ütközés

en: Configure Cervisia
hu: A Cervisia beállításai

en: General
hu: Általános

en: &User name for the change log editor:
hu: &Felhasználónév a módosítási naplóhoz:

en: &Path to CVS executable, or 'cvs':
hu: A CVS program ('cvs') elérési útja:

en: Diff Viewer
hu: Diff-megjelenítő

en: &Number of context lines in diff dialog:
hu: A konte&xtussorok száma az összehasonlítási (Diff) párbeszédablakban:

en: Additional &options for cvs diff:
hu: A cvs diff to&vábbi paraméterei:

en: Tab &width in diff dialog:
hu: A tabulátor szé&lessége a Diff párbeszédablakban:

en: External diff &frontend:
hu: Külső &diff-kezelő program:

en: When opening a sandbox from a &remote repository,
    start a File->Status command automatically
hu: Távoli adattár megnyitásakor automatikusan
    hajtódjon végre egy Fájl->Állapot parancs

en: When opening a sandbox from a &local repository,
    start a File->Status command automatically
hu: Helyi másolat megnyitásakor automatikusan
    hajtódjon végre egy Fájl->Állapot parancs

en: Advanced
hu: Speciális

en: Appearance
hu: Megjelenés

en: Fonts
hu: Betűtípusok

en: Font for &Protocol Window...
hu: A &protokoll-nézet betűtípusa...

en: Font for A&nnotate View...
hu: A &megjegyzés-nézet betűtípusa...

en: Font for D&iff View...
hu: A D&iff nézet betűtípusa...

en: Font for ChangeLog View...
hu: A változási (ChangeLog) nézet betűtípusa...

en: Colors
hu: Színek

en: Conflict:
hu: Ütközés:

en: Diff change:
hu: Diff változás:

en: Local change:
hu: Helyi változás:

en: Diff insertion:
hu: Diff beszúrás:

en: Remote change:
hu: Távoli változás:

en: Diff deletion:
hu: Diff törlés:

en: Not in cvs:
hu: Nem szerepel a CVS-ben:

en: Split main window &horizontally
hu: A főablak &vízszintes megosztása

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, timeoutLbl)
en: &Timeout after which a progress dialog appears (in ms):
hu: Ennyi várakozás után jelenjen meg az állapotjelző (előrehaladási) ablak (ezredmp.):

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compressionLbl)
en: Default compression &level:
hu: Az alapértelme&zett tömörítési szint:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSshAgent)
en: Utilize a running or start a new ssh-agent process
hu: Egy már futó ssh-agent folyamat felhasználása vagy új elindítása

en: CVS Delete Tag
hu: CVS címke törlése

en: CVS Tag
hu: Címkézés (cvs tag)

en: &Name of tag:
hu: A címke &neve:

en: Create &branch with this tag
hu: Ág létreho&zása ezzel a címkével

en: &Force tag creation even if tag already exists
hu: A címke létrehozása &akkor is, ha az már létezik

en: You must define a tag name.
hu: Meg kell adni egy címkét.

en: Tag must start with a letter and may contain letters, digits and the characters '-' and '_'.
hu: A címkenevek első karaktere csak angol betű lehet, a név többi része angol betűket, számjegyeket, kötőjeleket ('-'), aláhúzásokat ('_') tartalmazhat.

en: CVS Update
hu: Frissítés

en: Update to &branch:
hu: Frissítés á&gra:

en: Update to &tag:
hu: Frissítés &címkére:

en: Update to &date ('yyyy-mm-dd'):
hu: Frissítés erre a &dátumra: ("éééé-hh-nn"):

en: File Name
hu: Fájlnév

en: Tag/Date
hu: Tag/dátum

en: Timestamp
hu: Idő

en: CVS Watch Add
hu: CVS figyelőpont felvétele

en: CVS Watch Remove
hu: CVS figyelőpont eltávolítása

en: Add watches for the following events:
hu: Figyelőpontok létrehozása az alábbi eseményekhez:

en: Remove watches for the following events:
hu: Figyelőpontok eltávolítása az alábbi eseményekről:

en: &All
hu: &mindegyikről

en: &Only:
hu: csak &ezekről:

en: &Commits
hu: el&tárolások

en: &Edits
hu: mó&dosítások

en: &Unedits
hu: módosítások &visszavonása

en: CVS Watchers
hu: CVS figyelőpontok

en: Watcher
hu: Figyelőpont

en: Edit
hu: Módosítás

en: Unedit
hu: Módosítás visszavonása

en: Commit
hu: Eltárolás
