cvsservice - en to it translation catalogue (9 entries)

en: ssh-askpass for the CVS D-Bus Service
it: ssh-askpass per il servizio CVS D-Bus

en: Please type in your password below.
it: Inserisci la password qui sotto.

en: Repository:
it: Deposito:

en: Enter password for repository %1.
it: Inserisci la password per il deposito %1.

en: You have to set a local working copy directory before you can use this function!
it: Devi impostare una directory di lavoro locale prima di poter usare questa funzione!

en: There is already a job running
it: C'è già un job in esecuzione

en: CVS D-Bus service
it: Servizio D-Bus CVS

en: D-Bus service for CVS
it: Servizio D-Bus per CVS

en: Developer
it: Sviluppatore
