cvsservice - en to ja translation catalogue (9 entries)

en: ssh-askpass for the CVS D-Bus Service
ja: CVS D-Bus サービスのための ssh-askpass

en: prompt
ja: プロンプト

en: Please type in your password below.
ja: パスワードを下に入力してください。

en: Repository:
ja: リポジトリ:

en: You have to set a local working copy directory before you can use this function!
ja: この機能を使う前にローカルの作業コピーディレクトリを設定する必要があります。

en: There is already a job running
ja: 実行中のジョブがあります

en: CVS D-Bus service
ja: CVS D-Bus サービス

en: D-Bus service for CVS
ja: CVS 用の D-Bus サービス

en: Developer
ja: 開発者
