cervisia - en to km translation catalogue (255 entries)

en: Cannot open file '%1' for writing.
km: មិនអាចបើក​ឯកសារ​ '%1' សម្រាប់​សរសេរ​បាន​ឡើយ​ ។

en: CVS Add
km: បន្ថែម​ CVS

en: CVS Remove
km: យក​ CVS ចេញ​

en: This will also remove the files from your local working copy.
km: វាល​នឹង​យក​ឯកសារ​ចេញ​​ពី​ច្បាប់​ចម្លង​ធ្វើ​ការ​របស់​អ្នក​ ។

en: Add Repository
km: បន្ថែម​ឃ្លាំ​ង​

en: &Repository:
km: ឃ្លាំង​ ៖​

en: Download cvsignore file from server
km: ទាញ​យក​ឯកសារ​ cvsignore ពី​ម៉ាស៊ីន​បម្រើ​

en: Repository Settings
km: ការ​កំណត់​ឃ្លាំង​

en: Go to Line...
km: ទៅ​កាន់​បន្ទាត់​​...​

en: Find Prev
km: រក​មុន​

en: Find Next
km: រក​បន្ទាប់​

en: Search
km: ស្វែងរក

en: Go to Line
km: ទៅកាន់​បន្ទាត់​​

en: &Update
km: ធ្វើបច្ចុប្បន្នភាព​

en: &Status
km: ស្ថានភាព​

en: &Edit
km: កែសម្រួល​

en: Reso&lve...
km: ដោះស្រាយ​​...

en: &Add to Repository...
km: បន្ថែម​ទៅកាន់​ឃ្លាំង​...

en: Add
km: បន្ថែម​

en: Add &Binary...
km: បន្ថែម​ទ្វេភាគ​...

en: &Remove From Repository...
km: យក​ចេញ​ពី​ឃ្លាំង​...

en: Remove
km: យក​ចេញ​

en: Rever&t
km: ត្រឡប់​ទៅ​ដើម​

en: &Properties
km: លក្ខណសម្បត្តិ​

en: Stop
km: បញ្ឈប់​

en: Browse &Log...
km: រកមើល​កំណត់​ហេតុ​...

en: Browse Multi-File Log...
km: រកមើល​កំណត់ហេតុ​​​ឯកសារ​ជា​ច្រើន​​...​

en: &Difference to Repository (BASE)...
km: ទៅកាន់​ឃ្លាំង​​ផ្សេង​គ្នា​​ (BASE)...

en: Difference to Repository (HEAD)...
km: ទៅកាន់​ឃ្លាំ​ង​ផ្សេង​គ្នា​ (HEAD)...

en: Last &Change...
km: ប្ដូរ​ចុងក្រោយ​...

en: &History...
km: ប្រវត្តិ...​

en: &Tag/Branch...
km: ស្លាក/​សាខា...

en: Creates a tag or branch for the selected files
km: បង្កើត​ស្លាក​ ឬ​​សាខា​ សម្រាប់​ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស​

en: &Delete Tag...
km: លុប​ស្លា​ក​...

en: Deletes a tag from the selected files
km: លុប​ស្លាក​ចេញ​ពី​ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស​

en: &Update to Tag/Date...
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ ស្លាក​/​កាលបរិច្ឆេទ​...

en: Updates the selected files to a given tag, branch or date
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស​​ទៅ​កាន់​ស្លាក​ដែល​បាន​ផ្ដល់​ ​សាខា ឬ​កាលបរិច្ឆេទ​

en: Update to &HEAD
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ទៅកាន់​​ &HEAD

en: &Merge...
km: បញ្ចូល​ចូល​គ្នា​...

en: &Add Watch...
km: ​ឃ្លាំ​មើល​បន្ថែម​​...

en: Adds a watch for the selected files
km: ឃ្លាំ​មើល​បន្ថែម​​ សម្រាប់​ឯកសារ​ដែល​​​បាន​ជ្រើស​

en: &Remove Watch...
km: យក​ឃ្លាំ​មើល​ចេញ​​...

en: Removes a watch from the selected files
km: យក​ឃ្លាំ​មើល​ចេញ​ពី​ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស​

en: Show &Watchers
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​ឃ្លាំ​មើល​

en: Shows the watchers of the selected files
km: បង្ហាញ​កម្មវិធី​ឃ្លាំ​មើល​នៃ​ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស​

en: Ed&it Files
km: កែសម្រួល​ឯកសារ​

en: Edits (cvs edit) the selected files
km: កែសម្រួល​ (កែសម្រួល cvs ) ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស​

en: U&nedit Files
km: គ្មាន​ឯកសារ​កែសម្រួល​

en: Unedits (cvs unedit) the selected files
km: គ្មាន​កែសម្រួល​ (គ្មាន​កែ​សម្រួល​ cvs ) ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស​

en: Show &Editors
km: បង្ហាញ​កម្ម​វិធី​កែ​សម្រួល​

en: &Lock Files
km: ឯកសារ​ជាប់​​សោ​

en: Unl&ock Files
km: ឯកសារ​មិន​ជាប់​សោ

en: Unlocks the selected files
km: ឯកសារ​ដែល​បាន​ជ្រើស​មិន​ជាប់​សោ​

en: Creates a patch from the modifications in your sandbox
km: បង្កើត​បំណះ​ពី​ការ​កែប្រែ​ក្នុង​​ sandbox របស់​អ្នក​

en: &Create...
km: បង្កើត​...

en: &Import...
km: នាំចូល...​

en: Allows you to import a module into a repository
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​នាំចូល​ម៉ូឌុលទៅ​​ក្នុង​ឃ្លាំង​

en: &Repositories...
km: ឃ្លាំង​...

en: Hide All &Files
km: លាក់​គ្រប់​ឯកសារ​

en: Hide Unmodified Files
km: លាក់​ឯកសារ​ដែល​មិនបាន​កែប្រែ​

en: Hide Removed Files
km: លាក់​យក​ឯកសារ​ចេញ

en: Hide Empty Folders
km: លាក់​ថត​ទទេ​

en: Create &Folders on Update
km: បង្កើត​ថត​នៅ​ពេល​ធ្វើ​​បច្ចុប្បន្នភាព​

en: &Prune Empty Folders on Update
km: កាត់​ថត​ទទេ​ចេញ​ពេល​ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​

en: Do cvs &edit Automatically When Necessary
km: កែសម្រួល​ cvs ដោយ​ស្វ័យ​ប្រវត្តិ​ នៅ​ពេល​ចាំបាច់​

en: Configure Cervisia...
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ Cervisia...

en: CVS &Manual
km: សៀវភៅ​ដៃ​ CVS

en: Opens the help browser with the CVS documentation
km: បើក​កម្មវិធី​រុករក​ជំនួយ​ជាមួយ​ឯកសារ​ CVS

en: Cervisia Part
km: ផ្នែក​របស់​​ Cervisia

en: A CVS frontend
km: ផ្នែក​ខាង​មុខ​របស់​ CVS

en: Copyright (c) 1999-2002 Bernd Gehrmann
    Copyright (c) 2002-2008 the Cervisia authors
km: រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ​ ១៩៩៩-២០០២ ដោយ​ Bernd Gehrmann
    រក្សាសិទ្ធិ​ឆ្នាំ​ ២០០២-២០០៨ ដោយ​អ្នកនិពន្ធ​របស់​ Cervisia

en: Maintainer
km: អ្នក​ថែទាំ​

en: Developer
km: អ្នក​អភិវឌ្ឍន៍​

en: Documentation
km: ឯកសារ​

en: Conversion to KPart
km: ការ​បម្លែង​ទៅកាន់​ KPart

en: Conversion to D-Bus
km: ការ​បម្លែង​ទៅកាន់​ D-Bus

en: Open Sandbox
km: បើក​ Sandbox

en: CVS Edit
km: កែសម្រួល​ CVS

en: Could not open file for writing.
km: មិន​អាច​បើក​ឯកសារ​ដើម្បី​សរសេរ​បាន​ឡើយ ។

en: Done
km: ធ្វើ​រួច​

en: A CVS commit to repository %1 is done
km: A CVS commit ទៅកាន់​ឃ្លាំង​ %1 ត្រូវ​បាន​ធ្វើ​រួច​ហើយ​

en: Allows you to configure the toolbar
km: អនុញ្ញាត​ឲ្យ​អ្នក​កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​របារ​ឧបករណ៍​

en: Exits Cervisia
km: ចេញ​ Cervisia

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
km: ឯកសារ​

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
km: ការ​កំណត់​

note: i18n: ectx: Menu (help)
en: &Help
km: ជំនួយ ​

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
km: របារ​ឧបករណ៍​មេ​

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
km: មើល​

note: i18n: ectx: Menu (advanced)
en: &Advanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់​

note: i18n: ectx: Menu (repository)
en: &Repository
km: ឃ្លាំង​

en: Edit ChangeLog
km: កែសម្រួល​ ChangeLog

en: The ChangeLog file could not be written.
km: ឯកសារ​ ChangeLog មិន​អាច​ត្រូវ​បាន​សរសេរ​ឡើយ​ ។​

en: A ChangeLog file does not exist. Create one?
km: គ្មាន​ឯកសារ​ ChangeLog ឡើយ​​ ។ បង្កើត​មួយ​ឬ​ ?

en: Create
km: បង្កើត​

en: The ChangeLog file could not be read.
km: មិន​អាច​អាន​ឯកសារ​ ChangeLog ឡើយ​ ។

en: &Module:
km: ម៉ូឌុល​ ៖

en: Fetch &List
km: ទៅ​ប្រមូល​យក​បញ្ជី​

en: Working &folder:
km: ថត​ដំណើរការ​ ៖​

en: &Vendor tag:
km: ស្លាក​របស់​ក្រុម​ហ៊ុន​លក់​ ៖​

en: &Release tag:
km: ស្លាក​ចេញ​ផ្សាយ​ ៖​

en: &Ignore files:
km: មិន​អើពើ​ឯកសារ​ ៖​

en: &Comment:
km: សេចក្ដី​អធិប្បាយ ៖​

en: Import as &binaries
km: នាំចូល​ទ្វេភាគ​

en: Chec&k out as:
km: ចេញ​ជា​ ៖

en: Ex&port only
km: នាំចេញ​តែ​

en: Please specify a module name.
km: សូម​បញ្ជាក់​ឈ្មោះ​របស់​ម៉ូឌុល​ ។

en: A branch must be specified for export.
km: សាខា​ត្រូវ​តែ​បាន​បញ្ជាក់​សម្រាប់​នាំចេញ​ ។

en: Please specify a repository.
km: សូម​បញ្ជាក់​ឃ្លាំង​ ។

en: Older &messages:
km: សារ​ចាស់​ជាង​ ៖

en: Use log message &template
km: ប្រើ​ពុម្ព​សារ​កំណត់​ហេតុ​​

en: Current
km: បច្ចុប្បន្ន​

en: Repository folder:
km: ថត​ឃ្លាំង​ ៖​

en: Synchronize scroll bars
km: ធ្វើ​សម​កាល​កម្ម​របារ​រមូរ​

en: %1 difference | %1 differences
km[0]: %1 ខុស​គ្នា​

en: Repository:
km: ឃ្លាំង​ ៖​

en: Revision
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​

en: Working dir:
km: ធ្វើ​កិច្ចការ​ dir ៖

en: %1 of %2
km: %1 នៃ %2​

en: Delete
km: លុប​

en: Insert
km: បញ្ចូល​​

en: Change
km: ផ្លាស់​ប្ដូរ

en: Edit With
km: កែសម្រួល​ជាមួយ​

en: Needs Update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ដោយ​ចាំបាច់​

en: Needs Patch
km: ប៉ះ​ដោយ​ចាំបាច់​

en: Needs Merge
km: បញ្ចូល​ចូលគ្នា​ដោយ​ចាំបាច់​

en: Up to Date
km: ទាន់​សម័យ​

en: Conflict
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​

en: Updated
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​

en: Patched
km: បាន​ប៉ះ​

en: Removed
km: បាន​យកចេញ​

en: Not in CVS
km: គ្មាន​ក្នុង​ CVS

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់​

en: Commit, Modified
km: បាន​​កែប្រែ​ Commit

en: Commit, Added
km: បាន​បន្ថែម​ Commit

en: Commit, Removed
km: បាន​​យក​ចេញ​ Commit

en: Checkout
km: ចេញ​

en: Tag
km: ​ស្លាក​

en: Date
km: កាលបរិច្ឆេទ​

en: Event
km: ព្រឹត្តិការណ៍​

en: Author
km: អ្នក​និពន្ធ​

en: Revision
km: ការ​ពិនិត្យ​ឡើង​វិញ​

en: File
km: ឯកសារ​

en: Show c&ommit events
km: បង្ហាញ​ព្រឹត្តិការណ៍​​ c&ommit

en: Show &tag events
km: បង្ហាញ​ព្រឹត្តិការណ៍​ស្លាក​

en: Show &other events
km: បង្ហាញ​ព្រឹត្តិការណ៍​ផ្សេង​ៗ​ទៀត​

en: Only &user:
km: អ្នក​ប្រើ​តែ​ប៉ុណ្ណោះ​ ៖​

en: CVS History
km: ប្រវត្តិ​របស់​ CVS

en: Tag
km: ស្លាក​

en: Release
km: ការ​ចេញ​ផ្សាយ​

en: Update, Deleted
km: បាន​លុប​ ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​

en: Update, Copied
km: បាន​ចម្លង​ ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​​

en: Update, Merged
km: បាន​បញ្ចូល​ ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​

en: Update, Conflict
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​

en: Update, Patched
km: បាន​ប៉ះ​ ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​

en: Unknown
km: មិន​ស្គាល់​

en: &Tree
km: មែក​ធាង

en: &List
km: បញ្ជី

en: CVS &Output
km: ទិន្នផល​ CVS

en: Revision A:
km: ការ​ពិនិត្យ A ឡើងវិញ​ ៖

en: Revision B:
km: ការ​ពិនិត្យ B ឡើង​វិញ​ ៖

en: Select by tag:
km: ជ្រើស​តាម​ស្លាក​ ៖​

en: Author:
km: អ្នក​និពន្ធ ៖​

en: Date:
km: កាល​បរិច្ឆេទ ៖​

en: Comment/Tags:
km: សេចក្ដី​អធិប្បាយ​​/ស្លាក​ ៖​

en: &Find
km: រក

en: Create Patch...
km: បង្កើត​បំណះ​...

en: CVS Log: %1
km: កំណត់​ហេតុ​ CVS ៖ %1

en: CVS Log
km: កំណត់ហេតុ​ CVS

en: On Branch
km: នៅ​សាខា​

en: Branch
km: សាខា​

en: Comment
km: សេចក្ដី​អធិប្បាយ

en: Tags
km: ស្លាក

en: revision %1
km: ការ​ពិនិត្យ​ %1 ឡើងវិញ​

en: Select for revision A
km: ជ្រើស​​សម្រាប់​ការ​ពិនិត្យ​ A ឡើងវិញ​

en: Select for revision B
km: ជ្រើស​សម្រាប់​ការពិនិត្យ​ B ឡើង​វិញ​

en: CVS Merge
km: បញ្ចូល​ CVS ចូល​គ្នា​

en: Merge &modifications:
km: បញ្ចូល​ការ​កែប្រែ​ចូលគ្នា​ ៖​

en: between tag:
km: រវាង​ស្លាក​ ៖​

en: and tag:
km: និង​ស្លាក​ ៖​

en: Fetch L&ist
km: បញ្ជី​ប្រមូល​យក​

en: CVS Status
km: ស្ថានភាព​ CVS

en: Overwrite the file
km: សរសេរ​ជាន់​លើ​ឯកសារ​

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
km: មាន​ឯកសារ​ឈ្មោះ "%1" រួច​ហើយ ។ តើ​អ្នក​ពិត​ជា​ចង់​សរសេរ​ជាន់​លើ​វា​ឬ ?

en: Overwrite File?
km: សរសេរ​ជាន់​លើ​ឯកសារឬ ?​

en: Context
km: បរិបទ​

en: Normal
km: ធម្មតា​

en: Unified
km: បាន​រួម​បញ្ចូល​

en: Output Format
km: ទ្រង់ទ្រាយ​ទិន្នផល​

en: Ignore all whitespace
km: មិន​អើពើ​ whitespace ទាំងអស់​

en: Ignore Options
km: ជម្រើស​មិន​អើពើ

en: Clear
km: ជម្រះ​

en: [Finished]
km: [បាន​បញ្ចប់​​]

en: [Aborted]
km: [បាន​បោះបង់​​]

en: Default
km: លំនាំដើម​

en: Logged in
km: បាន​ចូល​

en: Not logged in
km: មិន​បាន​ចូល​

en: No login required
km: មិន​បាន​ទាមទារ​ចូល​

en: Repository
km: ឃ្លាំង​

en: Method
km: វិធីសាស្ត្រ​​

en: Compression
km: ការ​បង្ហាប់

en: Status
km: ស្ថានភាព​

en: Login...
km: ចូល​...

en: Logout
km: ចេញ​

en: This repository is already known.
km: ស្គាល់​ឃ្លាំង​នេះ​ហើយ​ ។

en: Login failed.
km: ចូល​បាន​បរាជ័យ​ ។

en: CVS Logout
km: ចេញ​ CVS​

en: Your version (A):
km: កំណែ​របស់​អ្នក​​ (A) ៖​

en: Other version (B):
km: កំណែ​ផ្សេង​ទៀត​​ (B) ៖​

en: Merged version:
km: បាន​បញ្ចូល​កំណែ​ចូល​គ្នា ៖​

en: CVS Resolve: %1
km: ដោះស្រាយ​ CVS ៖ %1

en: %1 conflicts
km: ការ​ប៉ះទង្គិច​ %1

en: Configure Cervisia
km: កំណត់​រចនាសម្ព័ន្ធ​ Cervisia

en: General
km: ទូទៅ​

en: &Path to CVS executable, or 'cvs':
km: ផ្លូវ​ទៅកាន់​ឯកសារ​ប្រតិបត្តិ​ CVS ឬ 'cvs' ៖

en: Diff Viewer
km: កម្មវិធី​មើល​ Diff

en: &Number of context lines in diff dialog:
km: ចំនួន​បន្ទាត់​បរិបទ​នៅ​ក្នុង​ប្រអប់ diff ៖​

en: Additional &options for cvs diff:
km: ជម្រើស​បន្ថែម​ សម្រាប់​ cvs diff ៖​

en: Tab &width in diff dialog:
km: ទទឹង​ផ្ទាំង​​ក្នុង​ប្រអប់​​ diff ៖

en: External diff &frontend:
km: ផ្នែក​ខាង​មុន​ diff ក្រៅ​ ៖​

en: Advanced
km: កម្រិត​ខ្ពស់​

en: Appearance
km: រូបរាង​

en: Fonts
km: ពុម្ពអក្សរ​

en: Font for D&iff View...
km: ពុម្ព​អក្សរ​សម្រាប់​មើល​ D&iff ...

en: Font for ChangeLog View...
km: ពុម្ព​អក្សរ​សម្រាប់​មើល​ ChangeLog ...

en: Colors
km: ពណ៌​

en: Conflict:
km: ប៉ះទង្គិច​ ៖​

en: Diff change:
km: ​ប្ដូរ​ Diff ៖​

en: Local change:
km: ប្ដូរទីតាំង​​ ៖​

en: Diff insertion:
km: ការ​ដាក់​ចូល​ Diff ៖​

en: Remote change:
km: ប្ដូរ​ពី​ចម្ងាយ​ ៖​

en: Diff deletion:
km: ការ​លុប​ចោល​ ៖​

en: Not in cvs:
km: គ្មាន​ក្នុង​ cvs ៖​

en: Split main window &horizontally
km: ពុះ​បង្អួច​ចម្បង​ផ្ដេក​​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, compressionLbl)
en: Default compression &level:
km: កម្រិត​នៃ​ការ​បង្ហាប់​លំនាំ​ដើម​ ៖​

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_UseSshAgent)
en: Utilize a running or start a new ssh-agent process
km: កំពុង​ដំណើរការ​ ឬ​ចាប់​ផ្ដើម​ដំណើរការ​​ ssh-agent ថ្មី​

en: CVS Delete Tag
km: លុប​ស្លាក​របស់​​ CVS

en: CVS Tag
km: ស្លាក​របស់​ CVS

en: &Name of tag:
km: ឈ្មោះ​របស់​ស្លាក​ ៖​

en: You must define a tag name.
km: អ្នក​ត្រូវ​តែ​កំណត់​ឈ្មោះ​របស់​​ស្លាក​ ។

en: CVS Update
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ CVS

en: Update to &tag:
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្ន​ភាព​ទៅកាន់​ស្លាក​ ៖​

en: Update to &date ('yyyy-mm-dd'):
km: ធ្វើ​បច្ចុប្បន្នភាព​ទៅកាន់​កាលបរិច្ឆេទ​ ('yyyy-mm-dd'):

en: File Name
km: ឈ្មោះ​ឯកសារ​

en: Tag/Date
km: ស្លាក​​/កាលបរិច្ឆេទ​

en: Timestamp
km: ត្រា​ពេលវេលា​

en: CVS Watch Add
km: បន្ថែម​ឃ្លាំ​មើល​របស់​ CVS

en: CVS Watch Remove
km: យក​ឃ្លាំ​មើល​របស់​ CVS ចេញ​

en: &All
km: ទាំងអស់​

en: &Only:
km: ប៉ុណ្ណោះ​ ៖​

en: &Edits
km: កែសម្រួល​

en: &Unedits
km: មិន​កែសម្រួល​

en: CVS Watchers
km: កម្មវិធី​ឃ្លាំមើល​របស់​ CVS

en: Watcher
km: កម្មវិធី​ឃ្លាំមើល​

en: Edit
km: កែ​សម្រួល​

en: Unedit
km: មិន​កែសម្រួល​
